Anime je tady (2019) odpad!

Dokument o anime bez anime.  Produkcia Netflixu je v tomto smere neskutočne slabá a nemá možnosť ani šancu odprezentovať svoje pokusy o vyššiu tvorbu v anime sfére.   Keď raz neviete o čom hovoríte - tak ozaj neviete o čom hovoríte  - presne to je pointa tohto dokumentu.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Čakala som, že ďalšie totožné stvárnenie novej postavy Ryanom Reynoldsom už nedám a že ma táto osobne narastajúca zášť voči jeho jednotvárnosti premôže niekde v prvej polhodine. Čuduj sa svetu, nestalo sa tak…  Áno, je to film s prehnane jednoduchými fórmi, áno, tému už dávnejšie a lepšie pobral Ready Player One a áno, je preplnený popkultúrnymi narážkami a scénami až na prasknutie. (Takže ak Vám niečo z toho vadí - radšej ho nesledujte). Ale dokopy to dáva jeden prekvapivo príjemný, oddychový celok, ktorý rozhodne nesiahne na oscary, ale pôvabne osvieži Váš sychravý jesenný večer.  Za veľké plus musím vyhlásiť dvojicu Keery + Ambudkar, plynulé skĺbenie oboch svetov, a scény ako “wrecking ball”, či “avengers”.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

A takto to dopadne ked sa Marvelovku určenú predovšetkým pre významný azijský trh pokúsia natočiť ľudia, pre ktorých pojem sinologia znamená asi toľko, že si spravia “rozsiahly filmový prieskum”. Pod slovom rozsiahli, cháp - pozrú si Kung Fu Pandu, všetky filmy Jackieho Chana, v tom lepšom prípade možno cestu do fantázie od Ghibli (však Ázia, ako Ázia…). Okrem toho naivne predpokladajú, že hlavných predstaviteľov môžu odbiť aj pre americké publikum príhodným no nevýrazným Simom Liu a z nejakého dôvodu všetkym ľudským bytostiam delikátnou Akwafinou. No nesmiem ani zabudnúť, na to, že scenár vhodia do rúk 3 pánom bez skúseností a ešte k tomu s pokazeným strojom času - inak si ich zašlú prácu z tých rokov 90tych neviem vysvetliť.

Příběh Popelky (2021) odpad!

Jednu hviezdu dokážem dať len za výkon Billyho Portera a vlastne ani ten nebol boh vie čo, tak sa nebudem obťažovať ani tou. Inak neskutočná otrava, vlezlé piesne, hrozné herecké obsadenie a výkony. Dramaturga odsudzujem za tento čin na trest - 10 rokov výkonu práce v Costco!

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Po sviežej jednotke je dvojka len slabý odvar, snaží sa byť vtipná nasilu a celý film nejak neladí dokopy. Salma prehráva tak, až sa na to chvíľami nedá pozerať. Morgan Freeman je tam len tak do počtu aby mohol byť na plagáte? Lebo iný vyznam pre jeho postavu som nenašla. No kameňom úrazu je podla mna scenár s primitívnymi vtipmi a množstvom nadávok, ktoré už presahujú hranicu pozerateľnosti, bez toho aby vám samotným nebolo za tvorcov trápno! A to už ani nehovorím o komických efektoch, na ktorých si dal niekto “rozhodne záležať”.

Neo Yokio (2017) (seriál)

Nepodarena animacia, absentujuci dej a otrasny originálny dabing mi nedovolili preluskat sa ani po treti diel.

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

Zaujímavý námet s prepojením porovnania zivota v severnej a juznej korei. Mozno miestami otravne opakujuce sa zapletky. Ale vyborna chemia medzi hercami a prijemny soundtrack to dorovnavaju na 3+.

Kočky (2019) odpad!

Najdesivejsia vec na filmovom platne aku som kedy v zivote videla - je Rebel Wilson pozierajuca šváby s ludskymi tvarami. To uz fakt nikdy v zivote vidiet nechcem! Nie ze by som cokolvek ine z tohto filmu este niekedy vidiet chcela... Ako by som to zhrnula: • vizualne efekty na smiech, • nohy tanecnikov pocas celeho filmu vo vzduchu (chapte, nedotykajuc sa podlahy), • kolaze ludskych tvari na chlpatych  zvieracich telach... • a preco im nechali tie ludske nosy? Preco? • Vlezle pesnicky, • Hudsonovej sople z nosa a •prekvapivo podpriemerna Judy Dench. A co • pribeh? No ten nie je ziadny.

Srdcová královna (2019)

Určite odvážne a netradičné. Ale od polky sa začnete cítiť až zvláštne nepríjemne a tento pocit sa potom len stupňuje a stupňuje, až si na konci uvedomíte, že to vlastne ani dopozerať nechcete. Duševná a sexuálna rovnováha tvorcov je asi tiež veľmi nalomená, lebo pri niektorých scénach je jasné že čo je veľa to už je moc!