Balakriele

okres Praha
chudý student antropologie

<< předchozí 1 2
    • 13.6.2015  23:35
    Supergirl (TV seriál) (2015)

PILOT: Proc to nebrat jako komedii? Protoze byste si pak zbytecne lamali hlavu nad tim, proc takovyhle serialy vubec vznikaji... Beru to s nadhledem a uzivam si to!

• 12.1.2013  22:37
    Bídníci (2012)

Hooper zvládl zpracování muzikálové adaptace dokonale a přesvědčivě. Nutno podotknout, že se opravdu jedná o adaptaci na muzikál, tzn. Hooper pracoval pouze s libretem dua Boublil&Schonberg. Z tohoto důvodu není vůbec na místě hodnotit dějové propasti, kvůli kterým si zbytek děje hold musíme domyslet. Pro zaplnění těchto děr slouží zfilmované knižní adaptace... (kde vám ovšem nezazpívá Hugh Jackman :-)

• 25.2.2012  11:51

Mohlo by se čekat, že film o vaření bude mířit hlavně na tu cílovou skupinu, která má právě s vařením co dočinění, ale...! Velké ALE! Jsem tu já! Film v sobě neskrývá buhvíjakou hlubší myšlenku ani ponaučení, zato vyvolává potřebu a přinejmenším také chuť :) otevřít tu zaprášenou kuchařku a zkusit udělat minimálně palačinky. Zároveň ale musím přiznat, že Julia&Julie je první film, kde mi byla Meryl Streep opravdu protivná! Její scénař totiž kromě slov obsahoval i neidentifikovatelné hekání a úpění, až se mi chtělo brečet.

• 14.5.2011  09:20
    BlinkyTM (2011)

Che...kdyby prvních deset minut bylo stejných jako poslední dvě, hodnocení by bylo bývalo dopadlo úplně jinak!

• 4.5.2011  21:49

Snímek měl určitě větší potenciál rozvést myšlenku o pravém smyslu života lépe - a času na to rozhodně nebylo málo... přesto z toho vyzařuje určitá nadčasovost, která se však projeví až časem...:(

• 4.5.2011  16:16
    Lenssen & spol. (TV seriál) (2003)

A sakra! Jak tohle můžou vůbec vypustit do televize??? No vlastně, proč mě to překvapuje, když jde o NOVU... Je fakt smutný, že si tvůrci tohoto do odpadu zasluhujícího seriálu myslí, jak jím uspokojí své potenciální diváky. Ale co je ještě smutnější?!? Že se najdou tací, kteří na to opravdu koukaj!!!

• 4.5.2011  16:08
    Den draka (studentský film) (2009)

Překvápko, i když ne dokonalé. Scény do detailu propracované, kamera nadmíru povedená, herci uvěřitelní. Bohužel se dalo u řady bojových scén poznat, že jde jen o přesně naučenou choreografii a ne spontánní boj. Chválím příběh v rámci :)

• 4.4.2011  20:59

Škoda druhé poloviny, jinak dobrá parodie :) herci taky slušní a hudba (teda ty sekundový vložky) docela trefná.

• 4.4.2011  19:17

Za nápad a komentář uživatele Andreas, protože teprve s ním to dává pořádný smysl :)

• 31.3.2011  22:19
    Rango (2011)

V první řadě jsem se neuvěřitelně bavila! Rango a latrína, Rango a valčík, Rango a…s každou podobnou situací přišla nezastavitelná salva smíchu. Tenhle nový animák se však svému divákovi nechce zavděčit laciným a vlezlým humorem, nechce mu předhodit škatulkově vycharakterizovanou hlavní postavu na míru. Rango nechce být a hlavně ve výsledku ani není sladkou pohádkou s happyendem. Za humornými situacemi je totiž skryto něco, z čeho by nám rozhodně do smíchu být nemělo...

• 31.3.2011  22:13

Druhý nášup Bayovské akce v podání Autobotů mě v porovnání s jedničkou zas tak moc nevzal. Pozor! Tím myšleno nenadchnul, ale nenudil! Ačkoli kvalitám akčních scén se nedá nic vytknout - ty jsou dokonce ještě vyšperkovanější a napjatější než v předchozím díle - musíme si zároveň přiznat, že i v akčním snímku občas platí „méně je někdy více“. Kdyby byl dán větší prostor dějové linii, jistě bych se nezlobila. Takhle byla pro mě část děje trochu v mlze a potěšení z koukání se na roztomile běhajícího a skákajícího Shiu mi dlouho nevydrželo. Na druhou stranu to má ovšem tu výhodu, že si snímek můžete pustit po druhý, potřetí a vždy narazíte na něco nového. Paradoxně se tedy těším na to, až budu moct Transformers zkouknout znovu, a tím se dostane další dílek dějové skládačky na své místo. A pánové, stále nechápu, co vám přijde na Megan Fox tak sexy, když má takový pysky, že s nima ani tu pusu zavřít nemůže...

• 18.3.2011  18:04

Nálada na bodu mrazu? Je libo recept? Pro některé (ne u všech zapůsobí - riziko léčby) je tu připraven šestnáctiminutový snímek o chlapíkovi, jež má neuvěřitelnou schopnost - navrátit lidem a jejich tváři ztracený úsměv. Validation by prostě měli prodávat v lékárně místo antidepresiv :-)

• 16.3.2011  22:29

Začátek je pěkně rozjetý - hodně otázek, hodně vyhýbavých odpovědí. Pak ale přijde střed a máte pocit, že se koupete v pudinku. Proč vlastně samotnému divákovi dojde až na konci, o co vlastně PŘESNĚ jde? Možné negativum tohoto snímku? A nebo také ne...co když tvůrcům šlo právě o tohle? Celou dobu pokládáte tu samou a velmi jednoduchou otázku. Odpověď na ní však dlouho nepřichází. Ta přijde až na závěr. A věřte mi, ta vás srazí do kolen...

• 15.3.2011  22:30
    Tik ťak (studentský film) (2011)

Trochu přitažené za vlasy, pravda, ale jinak docela cool nápad na ukázku toho, co jsme my lidi vlastne zač...

• 15.3.2011  22:24
    Skhizein (2008)

The only thing I´m sure about now is that from where I´m standing it´s not a bother anymore... Pro mě jeden z nejoriginálnějších, nejoduševnělejších a nejdojemnějších kraťásků vůbec. A ta hudba? K sakru dobrá!

• 14.3.2011  21:57

Do třetice všeho dobrého? Buď tvůrci sáhli po dost nezajímavých pohádkách nebo jsem vyrostla z loutkových animáků. Spíš to prvni... Taky mi pořád vrtá hlavou, proč se tvůrci tak nešťastně rozhodli dát nejméně povedený a nejnudnější příběh na začátek. U mě tedy rozhodně zafungoval Hallo-efekt, takže jsem se až do konce fimfárového maratonu nemohla zbavit dojmu, že jsem měla brášku vzít na něco jiného :( ze všech tří pohádek uritě nejpovedenější Rozum a štěstí.

• 14.3.2011  21:39
    Reach (2009)

Až moc průhledné a předvídatelné, aby vás to dojalo. Jinak animace moc hezká.

• 14.3.2011  21:36
    Nakonec zemře (amatérský film) (2010)

Svůj účel to určitě splnilo - lekla jsem se i s preventivně zavřenýma očima... ta "věc" ale možná mohla být o trochu víc strašidělnější než komičtější :)

• 14.3.2011  21:27

Vůči filmům, které jsou do nebeských výšin vychvalovány již před jejich samotným uvedením na plátno, jsem většinou dosti skeptická, jelikož v těchto snímcích (velmi často i nechtěně) narazím na skutečnosti, které představě o novém "Superfilmu" prostě odporují. Ovšem letošní oskarový snímek je pro mě výjimkou. Zdá se, že T. Hooper našel recept jak natočit kvalitní historické drama, aniž by připomínalo suchý přepis učebnic dějepisu. Tedy drama, které s sebou nepřináší nudu vyvolávající životopisné pasáže o hlavních postavách, zbytečné probírání politických problémů bez jakýchkoliv souvislostí atd. Králova řeč je nesmírně krásně a lidsky natočený příběh (ne kapitola z učebnice Britské dějiny II.) okořeněný lehkým, avšak o to účinnějším, anglickým humorem. O ztvárnění hlavních postav (Colin Firth a Geoffrey Rush) snad netřeba polemizovat a za Helen B. Carter, kterou jsem už hodně dlouhou dobu neviděla "normálně" nalíčenou a ošacenou:), jsem tvůrcům opravdu vděčná. A co říci k hudbě? Při závěrečné scéně jsem se prostě neudržela a spolu s Lionelem v rytmu dirigovala Bartieho, aby nekoktal! Tak krásné to bylo...

• 5.3.2011  22:23
    Český lev 2010 (TV pořad) (2011)

Tak konečně to mělo nějakou úroveň! Jan Budař samozřejmě nepřekvapil - stejně přirozený a vtipný jako vždy. Kluci z taneční skupiny byli fakt cool nápad. I když se po třech, čtyřech tanečcích mohla zdát choreografie trošičku podobná, rozhodně nekazili dojem. Děkovačky byly někdy trapný, no, ale s tím už nejde nic dělat. P.S. Děkuju moc akademikům za Lva pro Elišku Balzerovou, protože ta si to určitě zasloužila!!!!

• 1.3.2011  23:52

Upřímně řečeno, od oskarového snímku bych čekala mnohem víc, ale i přesto jsem byla mile překvapena. Neuvěřitelně spontánní, upřímný a přirozený herecký projev W.J. Nielsena (Christian) určitě nenechal nikoho na pochybách, že si hošánek ještě v nějakém tom filmu zahraje. Dalším pozitivním faktem tohoto dramatu je spolupráce s nádhernou severskou krajinou. S ní se počítalo i v závěrečných titulcích a to je moc dobře - divák měl přinejmenším příležitost si v klidu srovnat v hlavě, na co se vlastně necelé dvě hodiny díval, a co by si měl ze snímku odnést domů.

• 22.2.2011  11:13

Musím se přiznat, že ihned po opuštění kinosálu jsem měla jeden z těch pocitů, kdy prostě víte (tušíte), že jste viděli něco opravdu silného, nepředvídatelného, originálního, šokujícího...něco, co jste už hodně dlouho neviděli (možná vůbec ještě nikdy). Pak jdete domů a říkáte si, že hned jak se dostanete na ČSFD napaříte filmu 5 hvězdiček. Ano, přesně tohle jsem udělala... jenže přes noc se všechno uleží v hlavě a ráno se zeptáte sami sebe - opravdu mě to tak dostalo? Bylo to opravdu tak silné? Dají se pocity z tohoto filmu srovnávat s pocity jiných pětihvězdičkových filmů? Možná jsem moc náročná, ale na rovinu musím říct, že ne...Černá labuť je nádherný film - skvěle vymyšlený příběh, skvělá Natalie, skvělý balet, skvělý Tchaikovsky - osobně Portman obdivuji, že něco tak náročného dokázala přivézt k dokonalosti, protože "It was perfect..." A samotný konec? Vyvrcholení přeměny bílé labutě v černou byl naprosto famózní! Ale prostě mi chyběl onen faktor vyvolávající trvalejší nezapomenutelný pocit z filmu...

• 14.2.2011  19:49
    Řekni, kdo tě zabil (TV seriál) (2007)

14.2.2011 Po prvním viděném dílu nemůžu jinak! Kouzelné, nápadité, vtipné a roztomilé...navíc tak sympatického hlavního hrdinu jsem už dlouho neviděla! Časem se možná dostaneme i na těch pět hvězd...! 4.3.2011 Takže první série za mnou a rozhodně žadné zklamání!!! Seriál má s každým novým dílem co nabídnou a určitě nepotřebuje nic kopírovat - stále zůstává originální. Napařuju pět hvězd, protože tohle tu ještě NEBYLO!!! 6.7.2011 S velkou slzou u oka musím bohužel konstatovat, že druhá série za tou první viditelně zaostává :( komický charakter Nedova komplice - E.Coda - se beze stopy vytratil a zůstal jen nevkusný závan trapnosti. Nové a originální nápady, kterými první vlna Pushingu jenom kypěla, se po cca šestém díle prakticky nedostavují, a právě ty dělaly tento seriál pětihvězdičkovým. Proto s těžkým srdcem snižuju na nižší příčku. Ale v TOPce má stále své místečko!

• 14.2.2011  19:39
    Láska bolí (1990)

Vidět to ještě jednou, tak si asi hodím mašli...Jeff Daniels je sice hezoun, ale to je asi tak všechno, co může tenhle film nabídnout. Trapné a nudné dialogy, prazvláštní zápletky a ještě divnější rozuzlení = synonyma tohoto omylem natočeného filmu.

• 1.2.2011  22:25

Srdcovka, i když už z pouhé nostalgie...jako dítě jsem to viděla přesně tolikrát, kolikrát jsem byla nemocná - takže xx-krát. A vůbec mi to nevadilo!

• 31.1.2011  18:28

Johnnyho Cashe jsem znala pouze v fotografií na obalech několika zaprášených cédéček u nás doma. Možná proto jsem se pro film o hudební legendě z 60.let, která měla snad stejný osud jako další polovina slavných osobností tehdejší doby (drogy, sex, alkohol...), rozhodla s mírnými rozpaky a zároveň obavami, že po prvních minutách usnu...ALE ono to nakonec nebylo tak špatné! Ba naopak...tam, kde zaostával děj, se nasadila píseň s chytlavou melodií, a když se nezpívalo, tak jste se museli doslova rozplývat nad vynikajícími hereckými výkony obou hlavních postav. Přesto "Walk the line" zůstane tím typickým životopisným filmem, který uvidíte jednou, následně ohodnotíte na ČSFD, po týdnu napíšete komentář a... už se těšíte na to, až si zase pustíte nějaké hutné drama nebo kvalitní komedii:-)

• 19.1.2011  10:11

Kdybych Discopříběh viděla v roce 1987, tak budu s velkou pravděpodobností hodnotit úplně jinak (hitovky od Michala Davida, motiv rebelství, pohledný "mladý" Potměšil). Jenže osud tomu asi tak chtěl, abych Discostory poprvé viděla až v roce 2011... Určitě nejhoršími momenty (ano, momentYYY) jsou ty, kdy ml. Hrušinský předvádí ten nejafektovanější, nejneuvěřitelnější a nejnepřesvědčivější playback, který jsem kdy zažila. Další kámen úrazu je dějová linka. Kurňa, když se to teda jmenuje Discopříběh, tak by to nějakou zápletku, vyvrcholení a rozuzlení mít mělo, ne? Michala Davida podruhé klidně, ale Discopříběh never more!!!!

• 16.1.2011  10:21
    Rozjezdy pro hvězdy (TV pořad) (1998)

Vždycky jsem se tam chtěla přihlásit...ještě štěstí, že to nevyšlo!!!!

• 16.1.2011  10:16
    Televizní noviny (TV pořad) (1994)

Za sympatického Karla Voříška a Reye Korantenga...JInak televize, která dokáže svého diváka citově vydírat tím, že mu z reportáže udělá tragický klip s písničkama od Eltona Johna, u mě nemá šanci!!!

• 15.1.2011  19:47
    Krtek ve snu (1984)

Už tenkrát jsem popotahovala, když pán v televizi agitoval: "Zničit krtka, zničit krtka..." ale po tomhle jsem musela svůj žebříček nejdepresivnějších filmů přehodnotit....přesto ho ale miluju :-)

<< předchozí 1 2