Slepá bába (2005)

Balabanov se vraci ke svemu oblibenemu tematu, kriminality ve velkych ruskych mestech v 90. letech minuleho stoleti. Bohuzel film nedosahuje kvalit jako treba Bratr a jeho pokracovani... Ale da se na to i pres svuj nadhled a vtip v klidu podivat.

Koncert na konci léta (1979)

Antonin Dvorak, Vlacil, Vinklar, Hlavacova... Vsechno dobry, presto vznikl film, ktery me svym tempem a vlastne i pribehem celkem dost nudil.

Noc následujícího dne (1968)

Po vizualni strance neni co vytknout, i pres americkou produkci je nadech Francie zretelny. Radost udela i herecke obsazeni a tajemna atmosfera. Bohuzel chybi vice akce a sviznejsi tempo.

Mlha (1980)

Nejakou latku napeti a mysteriozni atmosfery to ma, ale mlha me nechala jinak klidnym.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Celkem zajimavy namet a minimalne ve sve dojmy dost atraktivni. Ale potencial mi prijde nevyuzity a to vicemene ve vsech smerech. Vice jak prumer dat nemuzu.

Příběhy Cheeche a Chonga (1980)

Tato silena dvojice me pobavila. Cim vetsi kokotina, tim me to vice rozesmalo. Na me funguje i po letech.-).

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Par pripominek bych mel, ale jinak se jedna o velice povedeny kriminalni serial, natoceny podle skutecnych udalosti. Skoda, ze je pachatel znamy od zacatku. Ale Petr Uhlik predvedl uzasny herecky koncert a byla radost ho sledovat. Velmi dobre jsou zahrane a popsane i ostatni postavy. Zanrova atmosfera povedena, jen mi serial prisel az moc apoliticky. At uz v dialozich, tak ve vyprave, kde jsem zaznamenal snad jen jednu rudou hvezdu nad policejnim vchodem. Ale celkove nadprumerny pocin, ktery mi udelal radost.

Tři od moře (1979)

Nic proti koprodukcnim filmum z doby socialismu a uz vubec nic proti detskym filmum... Ale toto je neskutecne nezazivny a nudny film pro mladez. Nebyt tech melounu, atraktivniho prostredi a mlade Evy Jenickove..., tak nevim...

Pevnost na Rýně (1962)

Zajimavy namet. Bohuzel jsem mel problem s verohodnosti pribehu a i pres velmi dobre herecke obsazeni, jsem neveril ani hlavnim postavam.

Elvis (2022)

Na zacatku pozitivne zaujme napadita rezie, ktera, mj. diky velkoryse stopazi zacne brzy nudit. A vzhledem k tomu, jaky byl Presley ikonou a jaky zivot zil, tak scenar a film je proste slaby... A neveril jsem ani Butlerovi jeho roli.