Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Skoda, ze vsechny dily nebyly tak zabavne jako ten posledni... Na dalsi serial od Prusinovskeho jsem se tesil. Bohuzel me to zklamalo a hodnotim to jako nejslabsi rezisersky pocin. Nic proti Brnu, tohle ale byla nuda jako hrom.

Fresh (2022)

Prvni "obycejna" polovina me bavila jeste vice. Hlavne svou prirozenosti a chovanim postav. Prijemne prekvapeni, ktere fanousky zanru musi bavit!

Heroin (1970)

Vyborny Gabin v roli statkare. Velmi dobre vykreslena hlavni postava, na ktere film stoji. Dobra atmosfera a pekna kamera. Dejove uz mi to tolik nesedi a zustanu jen u prumerneho hodnoceni.

Příběh Marie (2014)

Treti film se stejnym nametem, co jsem videl a nemohu objektivne hodnotit. Byt hluchy a slepy zaroven je ta nejdesivejsi predstava. Videl jsem poprve a naposledy.

Bhaag Milkha Bhaag (2013)

S indickym filmem to je stejne jako s navstevou teto zeme, ochutnanim mistni kuchyne, hudby, kultury... Bud ji milujete nebo zatracujete. Ja na ni ocenuji sve kouzlo, neopakovatelnou atmosferu a osobitost, tedy se radim do prvni skupiny. Nas Emil je proste o rad vyse, ale i Milkha Singh umi zaujmout. Dobre natocene historicke drama. Bavilo i pres svou velkorysou stopaz.

Život je jen jeden (2011)

Myslim, ze i na indicke pomery jde o kycovitou zalezitost. Mozna, kdyby jely do Spanelska tri Indky, bavilo by me to vice.-). Jinak pohadka pro Indy a reklama na Spanelsko.

Docent (2023) (seriál)

Jsem verny konzument nasich kriminalek na CT a jsem tedy zvykly na ledacos. Docent je sverazny sam o sobe ustredni hereckou dvojici. Ta muze byt zabavna i otravna. Urcite vsak sotva verohodna... Nametem a zpracovanim Jiri Strach sam sebe neprekonal. Ale na nedelni vecer jako jednorazovou jednohubku se to zbastit da.

Cincinnati Kid (1965)

Film je pro me zklamanim. McQueen a jeho osobnost kraluje v kazdem jeho zaberu, slusna dobova atmosfera. Dejove to je ale takove mdle, roztahane se spoustou nezajimavych momentu. Pokud vas nezajima herecke obsazeni ani poker, asi bych tento film nedoporucil.

Jak zabít svou ženu (1965)

Humor, styl vypraveni a Jack Lemmon jsou spolecnym prvkem spousty filmu te doby. A i kdyz se Stanley Ford snazi, je tato komedie spise prumerna. I pres velmi vdecny namet.

Christine (1983)

Film urceny hlavne dospivajici mladezi. Ve svem zanru urcite nedela ostudu ani dnes. Nablyskany veteran umel oslovit.