HAL

HAL

Tomáš Mičák

okres Praha
Insane man in insane world

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 14.4.2017  15:55

Zvláštní jak všichni nadšeně výskají nad novým Deadpoolem a jeho "bouráním čtvrté zdi", když to samé už dávno dělal Arnold a to mnohem sofistikovaně a k tomu s nádherným fanouškovským nádechem cinefilské romantiky ala Cinema Paradiso. Velké nepochopení od tehdejšího publika, ale zaslouží si docenění po letech. 8/10

• 12.4.2017  23:01

Nádherně nablblá zábava. Neexistuje tu už prakticky nic než akce, ať už ty jejich auťáky honí bourací koule, armáda, tisíce jiných auťáků, nebo ponorka(!!), pořád se něco děje a chcete to vidět. Smysl neřešit, jednička vedle toho musí působit jak od Bergmana, rule of cool level miliarda, a zpomalovaček víc než v třístovce. Což nevadí ani omylem, protože seriozní film od toho nikdo nechce, v komedianty se tu proměnili už úplně všichni včetně novorozeňat, a popcorn (nebo nachos) teče z uší Když jsme k tomu v kině přidali drinking game - hlt pokaždé když zazní "family", takže půl flašky vodky padlo - tak zábava byla královská.

• 5.4.2017  12:00
    Deep Space 69 (TV seriál) (2012)

Sex parodie na všechny sci-fi seriály v dohledu od autorů Happy Three Friends? Shut up and take my money! Rozkošný humor kde ujetou brutalitu vyměnilo ujeté klácení sexy mimozemšťanek (s chapadly i bez). 8/10

• 5.4.2017  10:36

Interaktivní film, nechvalně proslulý žánr počítačových her y devadesátých let, kdy nástup CD nosiču vysral na hráče pokusy o hry vytvořené z natočených filmů s možností royhodnutím ovlivnit následující děj - a nebo taky nová verze Kinoautomatu, experimentu české nové vlny, která v kinech předvedla úplně to samé co dnes dělá Noční směna, jen k tomu nepotřebovala mobilní telefony připojené na wifi.

• 26.3.2017  19:44
    Život (2017)

Direct-to-DVD béčko které omylem zabloudilo do kin. Bavil jsem se, relativně, protože mám pro podobné filmy slabost, ale je to prostě průměrná šmíra u které bohatě stačí vidět trailer a jeho dva těsné předobrazy, tedy Vetřelce a Gravity. 6/10

• 11.3.2017  22:15
    Wolverine (2013)

Kinoverze nudila, extended verze už funguje v pohodě. Kupodivu tedy o řád líp funguje v prvních dvou třetinách, které jsou civilnější a jdou do hloubky, zatímco závěr jak v sídle bondovského záporáka už působí silně zbytečně. 7/10

• 3.3.2017  19:14

Wow. Takto by měly vypadat všechny superhero komiksovky - a ani by v nich nemuselo být tolik krve, deprese, či podobné finále, zásadní je že konečně vidíme uvěřitelné "superhrdiny", skutečný svět na ně reagující, a následky super schopností v jejich nekompromisní nahotě. Tady všechno násilí diváka přímo fyzicky bolí, není to funny zábava a choreografický tanec jako v Kick-Ass, a hlavně duševní brutalita některých scén si nezadá s ničím v blockbusterech za posledních hodně let. Logické lapsy tam jsou, záporáci by potřebovali rozpracovat a konec už je trochu slabší, ale ve srovnání se vším co Logan představuje... jsou to všechno vlastně jen detaily. Nejlepší X-Men film od X2. 9/10

• 28.2.2017  11:05
    John Wick 2 (2017)

Všeho víc a všechno rychleji. Kouzlo originality prvního Wicka je pryč, ale kdo rád filmovou akci, bude stále nadšen. 7/10

• 21.2.2017  10:43
    Elle (2016)

Savage as Fuck. 9/10

• 11.2.2017  14:22

Nuda k posrání, která je tak strašně nezajímavá, že si ani nezaslouží abych k ní psal něco dalšího. 3/10

• 9.2.2017  00:27

Narace až na kost, je v tom asi miliarda střihů, ale kdyby z nich vyhodili jen jeden jediný záběr, tak se film rozpadne na prach - ani vteřina není zmarněna zbytečně. Příběh je vyprávěn tím nejúspornějším minimem, a akční scény samotné bohužel až pod minimem - střihy tak rychlé, až není vidět vlastně nic. Jen škoda že právě v té finální, místo vymýšlení něčeho originálního, ustrnuli na pouhém vykrádání nejzajímavější scény z jedničky. Spokojených 6/10

• 3.2.2017  17:41
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Předchozí komiksové série od Netflixu jsou skvělé, ale Luke Cage mě v nich jako vedlejší postava moc nezaujal - ale jako vždy to tady dohání výborně propracovaní záporáci, většina z nich s velmi plastickým a nečernobílým charakterem. "Většina" - takže to nevydrží až do konce, jak v jejich týmu dojde k obměně a objeví se hlavní boss, tak příběh od "docela zajímavý" rychle směřuje k "full-blown stupid", a ke konci už je vážně bolestivé se na to dívat. Hlavně když pak už selhává i vykreslení Luka Cage jako obyčejného chlápka který je přes svou sílu tak trochu posera, a čím dál blbější je i zaměření na problémy černochů v Harlemské komunitě. I s tím vším by to byl dobrý materiál na výživný blaxploitation, ale právě tomu se seriál ze všech sil brání a tlakem na vážnou notu přiškrcuje veškerou zábavnost - až na pár vyloženě parodických zkratek, které tu tak působí jako pěst na oko. Tenhle výstřel Netflixu se, na rozdíl od obou řad Daredevila a Jessicy Jones, místo zavrtání se pod kůži odrazil, a skončil dost mimo. 6/10

• 26.12.2016  14:45

Nijak zvlášť nenasírající, což v žánru bohaté stačí na průměr. 5/10

• 20.12.2016  01:17

Jako malého prcka mě obal VHSky ve videopůjčovně lákal nesmírně, ale nikdy jsem se nedostal k tomu se na Street Fightera podívat. Tento velký rest jsem dohnal až dnes, a ponaučení je z toho jediné: Některé resty, by vážně neměly být doháněny. Amatérskost a hloupost všeho ve filmu je až tak velká, že už ani nebolí. Jen unavuje, a trochu konsternuje. Jednak tím že ani všudypřítomný sklon k záměrné sebeparodičnosti stejně není zábavný, ale obzvlášť tím, jak snadno si Street Fightera o rok později Mortal Kombat přehnul přes koleno, a nařezal mu jak malému harantovi. 2/10

• 17.12.2016  20:13
    Olga (2014)

Zajímav nahlédnutí do civilnějšího života undergroundu a na osobnost Olgy. Bez velkých dokumentárních kvalit ovšem, a s délkou která s vynecháním méně podstatné vaty klidně mohla být poloviční. 7/10

• 11.12.2016  22:55
    Excalibur (1981)

Epická freska vystihující jednu z nejzákladnějších legend západní civilizace. Legendu tak základní, až je otázkou co může dnes její sledování nabídnout víc, než jen odškrtávání si ikonických scén ze seznamu - film je to rozhodně výborný a z hlediska historie kinematografie nesmírně důležitý (neb kdoví jak by vypadal Jacksonův Pán Prstenů, nebýt Boormanova Excaliburu), leč o rok mladší Barbar Conan obstál zkoušku časem nepochybně lépe. 8/10

• 10.12.2016  17:35

Jsa futuristou pevně ukotveným v naší chaotické civilizaci, neoslavuji často filmy velebící útěk do divočiny (jako velehloupý film Útěk do divočiny) coby spolehlivě nejlepší řešení problémů moderního jedince. Leč nedá se svítit, tento útěk na "pustý" ostrov uprostřed města je ve své bezelstnosti odzbrojující. Kluk s kachně na ostrově, holka zavřená v pokoji, a pár dopisů v lahvi. Jen těžko jim nefandit. 8/10

• 10.12.2016  14:13
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Celou dobu jsem doufal že na konci najednou vyběhne Rick Astley a celé se to ukáže jako jeden velký RickRoll na všechny co fakt čekali vtipnou a ostrou satiru. Od Baldýnského by mě to skoro ani nepřekvapilo. Leč nestalo se tak, takže musím počítat s tím že to celé myslel vážně... a nebo spíš že umřel, a celé to natočil jeho zdegenerovaný klon vyrobený v čínském vepříně, protože neuvěřím že za touhle utahanou vyměklou břečkou stojí člověk který formoval můj smysl pro absurdní vyhraněný humor už na dávném Kompostu, a který podobné kusy stíral kudy chodil. To se máme vážně smát "satiře" stojící na debilních klišé na úrovní série Byl jednou jeden polda, a s podobným komediálním potenciálem? Libovolná pětiminutovka České Sody si tím vytře, a zmiňovat vedle toho Jistě, pane ministře nebo Červeného trpaslíka, to už je skoro zločin. Přitom i dobré nápady se tu najdou, pár jich tu je, ale roztahané v ubíjející délce, zoufale podané, a i v nejlepším případě zoufale mělké, šité na míru průměru. Trapno mi z toho bylo.

• 27.11.2016  23:45

Lepší než většina Potterovek, i když ten příběh je vlastně úplně o ničem. 8/10

• 27.11.2016  21:19

Gibsonův problém je v tom že je to strašný kýčař a vyprávět příběh jinak než kýčovitě prostě neumí. Ne že by mu ten příběh nabízel moc prostoru navíc, tahle story o klukovi, který udělá super heroickou věc a tak je nutno nejdřív hodinu nudně budovat jeho background, aby divák pochopil co ho k tomu vedlo, je jednoduchá až na dřeň už z principu. Ale není příliš zajímavá, právě proto že Gibson je kýčař, a navíc je pánbíčkář, což je trochu smrtící kombinace... a protože všechny stejně zajímají jen ty jatka které pak přijdou na Okinawě. A ty jatka jsou strašlivá. Vojín Ryan je vedle nich čajíček. Nic než krev, utrhané končetiny a vyhřeznuté střeva. Fantasticky natočené brutální peklo. A opět žádný příběh. Což je škoda, protože takhle by to byla dobrá zábava na hodinu, kterou ovšem zbytečně rozpatlávají hodiny dvě. 7/10

• 2.11.2016  10:11
    Život na zámku (TV seriál) (1995)

Raději bych se ze svého dětství vrátil ke Strážcům vesmíru než k tomuto. Fakt že aktuální televizní produkci si to dává ke svačině na tom mnoho nezmění.

• 12.10.2016  02:25
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

V pozdějších sezonách už má Fincherovo seriálové dítko i slabší momenty a trochu trpí repetivností, jak jen se dá v politice čekat, ale i tak je to geniální. Herecký a scénáristický koncert, který na poli seriozních seriálů v mých očích přebíjí jedině Newsroom... a to ještě ne racionálními argumenty, ale čistě na emoce. Protože jak by řekl pravý Havlomrd (tedy i já) - pravda a láska pravověrné novinařiny zvítězí nad lží a nenávistí čirého politického zla :)

• 6.10.2016  01:41

Taková normální detektivka. Dokud rozvádí psychickou narušenost hlavní hrdinky tak dobré, Emily Blunt hrát umí, ale pak se přijde s debilní deus ex machinou která ukáže kdo je vrah a celé to jde úplně předvídatelně do kopru. Fincher to není. A to přitom i ta Zmizelá patří k jeho nejslabším kouskům. 7/10

• 5.10.2016  11:42

Je prijemne videt od Burtona dalsi povedene detske fantasy po tolika letech co tocil jen samou smiru. Nevynika uz tolik svou vymazlenou stylizaci, ale odvypravet dobry pribeh umi. 8/10

• 5.10.2016  11:04

Fuqua prekvapil - neni to uplna sracka. Pribeh je tedy pitomy jak jen to jde, scenar zoufaly, postavy jednorozmerne figurky, primitivni patos boli u srdicka, a vubec, puvodnim Sedmi statecnym to nesaha ani po kotniky. ALE - to az tak zasadne nevadi, protoze po kratsim uvodu se tady vetsinu stopaze proste jenom strili. Umre hrozne moc lidi. Vybuchne vsechno. A ja mam pro efektni destrukci slabost, navic na akci toho Fuqua moc nezkazi, neni nad cim premyslet kdyz kolem letaji kulky. Film typu "videt a zapomenout" to tedy samozrejme je, ale mohlo to byt jeste mnohem horsi. 6/10

• 13.9.2016  22:27

Mel Gibson žije a pořád ještě umí hrát Mela Gibsona, třikrát hurá. Trochu Mad Max, trochu Martin Riggs a samozřejmě i ten drsňák z Odplaty... jen je mu tedy už asi devadesát, což mu jen nabrousilo hrany, takže už se nesere vůbec s ničím. A vlastně u toho s tím svým civilně hraným buranstvím vypadá i přirozeněji než Liam Neeson. A nesere se s tím ani režisér, což je pro jednoduché akční béčko více než příhodné, začátek zápletky vypadá sice jako hluboké rodinné drama o hledání cesty otce k nezdárné dceři, ale na tohle se tu fakt nehraje. Radši rozšmelcovat pár mexických gangstas na krvavé bifteky, sarkasticky to ohláškovat, a s brokovnicí v ruce jít rozstřílet na kusy další kus středozápadního vidlákova. 7/10

• 13.9.2016  22:19

Na to jak Eastwooda jako režiséra nemám rád, tak Sully se mu celkem povedl. Hlavně tím že se v ničem moc zbytečně nehnípe, ukáže okolnosti nehody z několika různých úhlů, ukáže jaká je ta Hanksova postava proseionální pašák, a už po hodině a půl v klidu skončí. Trochu stinnou stránkou tohoto přístupu je že z hlavy po projekci zmizí rychleji než kdejaké přiblblé béčko. 8/10

• 30.8.2016  23:41
    Magpie (2014)

Dobrá myšlenka i zpracování, ale stopáž klidně mohla být o třetinu kratší. Jako rozjezd k vynikajícímu Survivalist to posloužilo každopádně výborně.

• 29.8.2016  02:29

Tahle indie variace na ET mimozemšťana a Zachraňte Willyho je největším překvapením letošního léta, a rozhodně nejlepším rodinným filmem za dlouhé roky. Už prvních pět minut nadchne dramatičností i příjemně naladí na malý příběh o velkém přátelství, a zbytek filmu úvodu nezůstane nic dlužný. Víc naplňuje škatulku se žánrovými nezbytnostmi než aby chrlil originalitu, ale činí to tak neskutečně příjemným stylem, že se pro mně automaticky zařazuje právě mezi výše zmíněné klasiky. 9/10

• 29.8.2016  02:20
    Obr Dobr (2016)

Tak tohle hodně bolelo, zdaleka největší Spielbergův průser. Místy doslova - u těch nekonečných vtipů kolem prdění jsem si fakt nebyl jistý jestli jsem si nespletl sál a nešel na nového Trošku. Hlavně to podle trailerů vypadá jako MNOHEM dospělejší film, přitom cílovka tohohle je tak maximálně pětileté dítě. Většinu stopáže zabere infantilní humor a repetivní blbnutí s atrakcí 3D formátu, které je teď od Spielberga fakt wtf, protože s tímhle se jednak vyřádil mnohem lépe v Tintinovi, jednak je tu s tím ještě násobně otravnější než Burton v Alence. Samoúčelnost all over the place - protože je to hezky barevné a hýbe se to, vizuál hezký, tak pro caparty ok, ale bez rozumně odvyprávěného příběhu je to jen technologické demo... což v kinech frčelo tak před sedmi lety s nástupem 3D technologie. A právě na jakýkoli příběh se ten film vůbec nesoustředí. V zahraničních recenzích svorně vyzdvihují Rylance, kterého u nás spolehlivě zlikviduje český dabing, a kromě něj tam je už jen ta krajně nesympatická holka, pár obrů (horší než v Jack a obři) a prdící britská královna a její prdící psi (not kidding). Podle ukázek a pověsti o povedené klasické předloze jsem se přitom dost těšil na povedený rodinný film, fakt netuším jak mohlo Stevenovi tak strašně mrdnout v kouli. 4/10

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55