• Thriller
  • Romantický

Porodní bába (2015)

Mám smolu, alebo šťastie, že som túto krásnu knihu čítala a to jedným dychom. Historický dramatický príbeh o pomaly sa napĺňajúcej láske v období druhej svetovej vojny. Úžasne vykreslená fínska príroda a drsné osudy ľudí v tábore aj mimo neho. Nemala som veľké očakávania, nakoľko toľko obrazov a zvratov je nemožné vtesnať do dvojhodinového filmu, ale totálne som bola sklamaná. Zrýchlené podanie okresaného deja nestačilo na to, aby si divák našiel nejaký vzťah k hlavným postavám. Krista Kosonen tu bola nepresvedčivá, aj keď v Jokinenovej Očiste podala dobrý výkon. A ten unáhlený záver, na ktorý som bola veľmi zvedavá, režisér vôbec nerozohral a tým celý film úplne potopil. Preto odo mňa také nízke hodnotenie.

Nejvyšší nabídka (2013)

Uff.. sadla som si k filmu, že to bude pecka. Ale ani môj obľúbenec Geoffrey to nezachránil. Neviem, síce dobrý scenár, ale predvídateľnosť deja, slabé ostatné herecké výkony (hlavne nepresvedčivá predstaviteľka Claire) zadusili celý film. Trošku to zachránil "pražský koniec", ale ináč nuda... takže aspoň za tri.

Zmizelá (2014)

Sklamanie roka. Trochu som tušila po remaku "Girl with the Dragon Tattoo", že to bude čistý marketing, ale že až tak... Trochu vykradnuté Fargo, miestami sarkasticky vtipné, ale ináč veľká natiahnutá nuda. Kde sú tie časy, keď Fincher nakrúcal filmy, ktoré ho bavili a nediktoval ich trh. Ale bude Oscar!

Tajemství slov (2005)

Neviem, ale zostalo to u mňa nepochopené. Nie dejovo, ale formou spracovania, prvoplánovou pointou a škoda kvalitného hereckého výkonu Sarah Polley. Moje prvé stretnutie s režisérkou, ale asi aj posledné. No, možno ešte skúsim Môj život bezo mňa, ale bojím sa, že to bude ešte väčší sentiment ako Tajomstvo slov. Tri hviezdy, ale aj to len z úcty ku španielskej kinematografii.

Hlídač č. 47 (2008)

Dlho som tento film obchádzala a keď som sa k nemu dostala, tak sa potvrdili všetky moje obavy. Že tu bude hrať len Roden, ostatní budú len sekundovať (otrasný výkon Siposovej, slabý Jiráček), ponurá atmosféra, predvídateľný dej. Možno výborný román, ale filmové spracovanie ma nenadchlo. Tretia hviezda je fakt len za Rodena.

Bůh masakru (2011)

Excelentná konverzačka, skvelé herecké výkony. Najviac ma dostal Christoph Waltz, ignorantský malomešťák mu sadol ako uniforma v Bastardoch. Kate Winslet po Večnom svite snáď v najlepšej roli a nevadila mi ani ináč nepríjemná Jodie Foster. Do počtu nebol ani John C. Reilly, aj keď sa zdanlivo najmenej prejavil. Bavila som sa od začiatku až do možno skorého konca, vydržala by som aj viac. Ešte raz musím vidieť!

Můj báječný rozvod (2008) (divadelní záznam)

Brilantný výkon Elišky Balzerovej, túžim vidieť túto hru v divadle!

Panelák (2008) (seriál) odpad!

...prostoduché...

Setkání v New Yorku (2006)

Zasnené pohľady, dlhé, nudné dialógy a strašne veľa vtieravej romantiky. Dala som sa nalákať na švédsku romantickú drámu a vyšiel mi z toho béčkový americký slaďák (?)

Sbohem, lásko! (1998)

Moja obľúbená Patricia Arquette, sympaťáčka detektívka Rita, svižný dej. Videla som film po niekoľkých rokoch znova a nenudila som sa ani chvíľu. Vydarená čierna komédia.

Ovládací panel
1 bod