Válka Bohů (2011)

Doslova grécka tragédia. Tie 2* sú za vizuálnu stránku filmu a bojové scény. Inak slabota.

Green Lantern (2011)

Aj keď základná myšlienka filmu, bola už omielaná nespočetne veľa krát, Green Latern radím k tomu vydarenejšiemu druhu komixoviek. Na silmovanie komixu som sa tešil od vtedy ako Sheldon Cooper z Big Bang Theory odriekal prísahu. A nesklamal ma. Myslím, že k vizuálnej stránke ani nemá zmysel sa vyjadriť, bola zvládnutá na výbornú. Film som si náramne vychutnal, srší vtipom, hláškami,akčnosťou, nezakopáva a môžeme vidieť ako hlavný hrdina vyhráva boj nielen s protivníkmi, ale aj so samým sebou. 4*

The Amputee (1974)

Jednoduché, ba priam primitívne, ale zanechávajúce tak desivý pocit, že vami prenikne až do kosti a ešte hodnú chvíľu bude mútiť vaše myšlienky.

Captain America: První Avenger (2011)

Aj keď Captain America nesplnil moje presné očakávania, musím priznať, že na mňa urobil dojem. Síce si divák musí chvíľu počkať, kým sa film rozbehne, ale potom si môže vychutnávať vskutku dobrú komixovú jazdu. Úroveň tohto druhu filmov v poslednom čase veľmi vzrástla a som rád, že Captain America neostal pozadu. Po vizuálnej stránke nemám, čo kritizovať, Johnston sa s ňou pohral bravúrne. Naozaj skvelé lákadlo na film Avengers. Hoci miestami som mal pocit, že Chris Evans nie je s úlohou naozaj zžitý a ostatné postavy mi prišli málo rozvinuté a prial som si, aby vo filme dostali viacej miesta, hlavne záporný hrdina. Nakoniec dávam slušné 4*. A kto neprečkal záverečné titulky, mal by sa pakovať späť do kina a vytrvať až do konca. Stojí to za to.

Transformers 3 (2011)

Trpké sklamanie. Po zhliadnutí trailerov som bol neskutočne nabudený, ale po predstavení boli moje dojmy veľmi zmiešané. Nadšencom 3D veru nie som a pri transformers 3 sa moja nechuť ešte viac prehĺbila. Grafická stránka filmu, na ktorú som sa tešil hádam najviac zlyhala na celej čiare, zábery boli spomalené, rozmazané a nasilu robené 3D. A inak celý film mi prišiel strašne nasilu a hrozna veľa vecí bolo nedotiahnutých a scenár neustále pokulhával. Až na pár scén, je tento diel pre mňa bolestné sklamanie. A tá nová bloncka - strach, des, hrúza. Slabé 2* a to som ešte prižmúril obe oči.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Pohodlne sa usadiť, pripútať sa, zaradiť jednotku, pomaly sa pohnúť a vychutnávať si túto spanilú jazdu. Jeden z najlepších akčných filmov sezóny a bezpochyby najlepšia časť celej série. A záverečná naháňačka s trezorom po meste - proste jedna akčná báseň. 5*

Jezdci Apokalypsy (2009)

Vykrádačská volovina horko-ťažko pozliepaná z niekoľkých filmov. Quaid a Zhang - neskutočné sklamanie.

Sedm statečných (1960)

Tento film som sa snažil pozerať ešte ako malý chlapec, ale nikdy som ho nedopozeral do konca, lebo sa mi zakaždým podarilo zaspať. Teraz, s odstupom rokov a v originálnej verzii som si ho vychutnal. Brynner, McQueen, Coburn, Bronson...a všetci v jednom filme! Pravá westernová klasika.

Gran Torino (2008)

Tak tento film som si neskutočne vychutnal. Pravá filmová lahôdka. Eastwood čím je starší tým je zrelší a o jeho filmoch sa iné ako o majstrovských dielach hovoriť nedá. S ľahkosťou nám predostiera život osamelého a nevrlého vdovca, ktorý zanevrel na všetko a všetkých a jeho postupnú premenu na človeka, ktorý vo svojom vnútri skrýva city. Modlím sa aby Clint ešte pár rokov vydržal a aby nám aj naďalej pripravoval takéto fantastické kúsky.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Redford a Newman vytvorili ďalšiu nezabudnuteľnú filmovú dvojicu. Obaja sa do role vžili a film ubieha nenútene a bez zádrhov. Butch Cassidy a Sundance Kid u mňa patrí k top westernom a hodnotenie 5* je právom zaslúžené.