• Krátkometrážní

Supersex (2024) (seriál)

V první řadě se chci zeptat: moralizující blitky aka komentář AllShallFall se dá zablokovat? Pokud ano, napište mi jak, prosím. // Supersex má skvělou výpravu, dokonce se dotýká témat, která detabuizují porno průmysl, prostor je místy věnován i ženskému pohledu, ALE: je ho zoufale málo a rodinného balastu zase až příliš. Dysfunkční rodina, matka, která si lásku šetří pro mrtvého syna a starší bratr, kterému zlomily srdce dvě pravděpodobně nejdůležitější ženy v jeho životě tvoří sice zajímavý příběh, ale tak nějak vy/rušují v příběhu o Roccu Siffredim, pornokráli, který prostě už jako dítě uvěřil tomu, že hybnou silou konzumní společnosti jsou prachy a sex, a tak se rozhodl dělat prachy sexem. // Toho heroismu a zlomeného ega tam bylo až příliš, ale protože Alessandro Borghi je perfektní, nemůžu jinak než se přiklonit k nadprůměru.

Aftersun (2022)

Nesmírně civilní a minimalistické, přitom jde do hloubky. // Kamera promlouvá každým záběrem, to jsem už dlouho nezažila. Smekám a Charlotte Wells si zapisuju do pomyslného hledáčku.

Miláčku, miluji tě (2011)

Chci pokračování. Jak je to dnes? // Anna Błaszczyk se příliš omezila, mohla jít víc do hloubky a nabídnout širší spektrum. Ale i tak dobrý. Akorát to vyznělo až moc káravě, místy směšně, a to si nejsem jista, jestli byl záměr.

Před vraždou (2022) (seriál)

Linie s chytrolínem byla trochu navíc, ale zase sloužila "k navádění postav", tak ok, přikláním se k tomu a rozhodně jsem si to užila. Ani na minutu jsem se nenudila, atmosféra parádní a herecké výkony taky - hlavně teda Dolly alias Janice, tu jsem chtěla praštit taky. // Svou absurditou a docela temnotou bych to tipla spíš na skandinávský počin, za mě teda super překvapení! 4,5*

BANGER. (2022)

Startovací čára vyrovnána. // Mohlo to být kratší, ale i tak to byla slušná jízda. // Máš oči jak toffifee!

Chudáčci (2023)

Asi nejvíc feministický a uzemněný Yorgos. Miluju.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Too many Nazis... too many Nazis! (Primus melody) // Harrison Ford - smekám. Jinak je to víceméně furt to samé, žejo.

Întregalde (2021)

Byl to zvláštní divácký zážitek. Ruku na srdce: nikdy jsem neviděla film, v němž zapadne auto, a pak zapadne zas a vlastně to je celé. Navíc se to táhne, jakoby to bylo v reálném čase. Ale jak říkám: zážitek. // Neherci jak z počátků Formana, krásné výhledy (pokud nejsme v zapadlém autě) a příběh o těch, na které všichni kašlou (a stejně tak oni na ně: "Did mayor call you yesterday?" - "yes, he did.") // Ten čas tam prostě plyne jinak. Jako v tomhle filmu.

Batman (2022)

Otázka zní: Kolik “chinese fortune cookies” snědli tvůrci během psaní scénáře? // Kdo má víc traumíček z dětství, ten vyhrává. Uff. // Prý nejsem cílovka.

Yellowjackets (2021) (seriál)

Je to slabota. // Někdo hacknul účet uživatele Kleopatra, nebo ten výblitek hodnotící to, jak Lynskey vypadá a jak to vlastně funguje v přírodě, je fakt z její hlavy?