Záskok (1997) (divadelní záznam)

"Počkejte,počkejte to já bych doved taky takhle dědit podivejte séé!" COŽÉ!? -- NÉ!!? -- Tenkrát ve chlívě na slámě? -- A víte to jistě?? -- Je to sichr,dědím půl statku" Bezkonkurenčně nejlepší Cimrmanova hra. K tomu není co komentovat

Poslední dny (2005)

Musím přiznat že jsem fanatický nadšenec a příznivce Kurta Cobaina a vůbec celé Nirvany. Dochází mi tedy,že jsou dva tábory hodnotících. Ti co Kurta milují a jeho smrt je pro ně těžkou ztrátou a potom ti kteří ho vlastně berou jen jako feťáka,kterému se náhodou podařilo pár dobrých songů a svou ikonu zvěčnil prostřelením hlavy. Budou-li se tedy lidé z druhého tábora dívat na tento film a očekávat od něj rozuzlení,pochopení celé situace,a nějaké to drama proč vlastně tomu tak bylo nedočkají se a film je zklame. Naopak mi z prvního tábora moc dobře víme co ho k tomu přivedlo,co stálo v cestě jeho životu a co ho zužovalo,jaká deprese a pocit marnosti byla v jeho konci. A právě onu ztracenost jeho osobnosti,úpadek v čím dal hlubší depresi a nalézání jeho cesty pryč film zprostředkovává perfektně. Film posledních dnů Kurta Cobaina měl být,alepsoň dle mého natočen přesně takto,s přesně stejnou kamerou,s přesně prázdnými záběry. Přičtu skvělý výkon Michaela Pitta,u kterého jsem netušil jeho všestranou nadanost a píseň Death to Birth a nelze jinak.Za mě dokonalé

Griffinovi (1999) (seriál)

Je mi jasný původ odporu většiny odpůrců tohoto serialového skvostu. Nic mu není svaté,situace které příjdou běžným lidem už tak absurdní vyžené v absurditu ještě větší,brutalita a narážky na cokoliv bez žádného smilování. Já a mé okolí kterému není proti srsti tvrdý,nelítostný a černý humor má za to,že lepší serial pro toto vyžití neexistuje. Neskutečný oddych u sledování,cukání koutků a výbuchy slin do prostoru. Toto sou reakce které ve mne vyvolává FG a za které jsem mu neskutečně vděčný. Samozřejmě v originální zvukové stopě,jinak postrádá 60% své humorné dokonalosti.