Hot Girls Wanted (2015)

Až porno "nebude problém", tak nebudou muset vznikat takovéhle dokumenty. A znovu použiju slovo problém - a to, že jsou tu hned dva problémy - 1) 18 leté holky jsou prostě ještě nedospělé a takové rozhdonutí by si měly nechat na později / 2) jediná "špatná" věc je tu společenské odsouzení. Tressu ta práce očividně baví, ale rodina jí stáhne zprátky do "normálního života" - naštěstí to má holka srovnané, takže se jí asi líbí obě možnosti, takže si prostě jednu vybere (ale nedivila bych se, kdybyste na ní někde v nových videích narazili). Tedy pro mravokárce fakt dobrý film, ale pro lidi, co se chtějí na problematiku podívat opravdu věcně... Tak naprd. PS: opravdu nemám ráda porno, ale ať to lidi dělají, když to chtějí + je o to fakt velký zájem, tak je to asi třeba dělat.

Artemis Fowl (2020)

Bylo to jako vidět epizodu seriálu z prostředka série. Ten seriál by se mi určitě zamlouval, ale je ve stylu Doctor Who - tedy epizody na sebe příliš nenavazují, občas se interní prvky popírají, companioni jsou občas důležitější než hlavní postava (nebo naopak jen překáží) a většina starších dílů za záhadných okolností zmizela (a jakákoli následující epizoda pochází z navazujícího cyklu)... Ale vizuálně pěkné, pro ty co Fowla četli (ale nebyli do něj magoři, jako třeba má úžasná a vzdělaná sestra se slabostí pro knihy) je to pěkný 'nostalgický' film.... Prostě si jen domyslet ty plot holes a jde to ;) :D (no a mám slabost pro Branagha, takže mu vždy držím i jen virtuální palce a zvedám čsfd karmu i lehce vyšším hodnocením).

Čarodějky (1998) (seriál)

Tenhle seriál je ten nejkonstantnější kousek v 'holčičích' seriálech - zcela minimálně se objevují odchylky od hlavní dějové linie, udržují se stejná označení všech možných potvor a démonů (škoda, že to neuměl zachovat i český dabing), vedlejší postavy jsou užívány účelově nebo se do příběhu vrací, jednotlivé postavy se chovají lidsky a také konstantně (Piper bude vždy panovačná a uječená, ale máme jí tak rádi; Phoebe bude dělat průšvihy a mít tendenci brousit na hraně dobra a zla; Leo bude otravný pacifista :D) - i když by mě velice zajímalo, čím by byl Chris, kdyby představitelka Piper nebyla během 6. sezóny těhotná a nezměnili kvůli tomu scénář... Příběhy sice nejsou nijak originální a vztahy jsou Xkrát omílané, ale přesto mi to u tohoto seriálu nevadilo.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Kéž by jsi ho natočil před pánem prstenů Péťo. Tu knížku miluju a cítím, že jsi se strašně a srdečně snažil. Kdybys je natočil obráceně, určitě bych přišla o spoustu referencí k nadcházejícímu dění, ale zážitek by byl dvakrát omračující a příchod pána prstenů poté... no z toho by vytekli i zarputilí zastánci přesného následování předlohy. Třetímu dílu něco chybí, bude to asi ztráta lehkosti - Jackson nám musel dopřát něco epického na úkor atmosféry z knihy. Zapojení postav, které nemají v příběhu co dělat a sentimentální výlevy jsou žalostné. Přesto se mi hrozně líbí přimíchání 'Nedokončených příběhů' v jejich přesné podobě a konečně působivé vyzdvižení Galadriel jako nejmocnější bytosti ve Středozemi (ach ano, tak trochu ve mě vzbudila zájem o feminismus, ale nepleťme se, sám Tolkien požil pro Galadriel označení dívka/chlapec). Výprava je krásná, triky dodělané a až na pár detailů přirozené. Příběh je ale roztažený, i když dává prostor vykreslit detaily, kterou jsou v knize jen nastíněny. Film mě chvílemi nudil, to v pasážích, kdy se scénáristé snažili vykreslit pravděpodobně psychologickou hloubku děje - příkladem je Thorinovo dychtění po Arcikamu - což se prostě nepovedlo. Neodnáším si spokojený pocit jako po shlédnutí prvního a zejména druhého dílu příběhu. Je mi trochu hořko, mám takový plíživý pocit, že i pan Jackson ví, že to trochu přehnal.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Já se tak strašně bojím na to koukat... velice, až směšně se to odklání od knih a já buď řvu z osočení nad původní kvalitou nebo smíchy.... no, zkusím to prokousat :D

Pán času (2005) (seriál)

1*** 2**** 3**** 4**** 5***** 6***** 7**** 8-Odpad (zabiju tě Moffate... máš SKVĚLÉ myšlenky, ale naprosto nerespektuješ fyziku ani pojem 'nezvratitelnost')

Sherlock (2010) (seriál)

-- I'm not insulting you - I'm describing you --

Úsměv Mony Lisy (2003)

Pokud se vám film líbil, doporučuji ještě "Nejlepší léta slečny Jean Brodieové''

Ovládací panel
1 bod