• Fantasy

Mission Pays Basque (2017)

Ľahká letná úsmevná komédia z Élodie Fontan v hlavnej úlohe. Asi prvá hlavná úloha Élodie Fontan, ktorej sa zhostila s prehľadom a šarmom jej vlastným. Celý film stojí aj padá na jej hereckom výkone, ktorým nepochybne dokazuje, že má jednoducho herecký talent. Neváha otvoriť dosť závažnú a spolitizovanú tému Baskicka a prináša do nej humor a šarm. Vychutnal som si príbeh krásnej ambicióznej parížskej manažérky, ktorá je alergická takmer na všetko od levandule cez ovčiu vlnu, včelie pichnutie až po čerešne. Ženy, ktorá vyhrá súťaž v akomsi Baskickom jódlovaní, (ktoré Élodie Fontan skutočne ovláda nakoľko to predviedla už vo viacerých reláciách, ako hosť), kde bola prvá cena motorová píla 🙂. Élodie ani tentokrát nezaváhala a dokázala si urobiť humor aj zo svojej intimity (Scéna s Medveďom bola exelentná). Načo predviedla, aj dve vkusné pikantné scény, kde sme mohli vidieť, ako dopadli jej obľúbené nohavičky 😊. Élodie Fontan nám aj tu ukázala, že so samopalom to veľmi nevie, ale z bazukov sa nebojí ani teroristov z Baskicka. Všetko je to na akomsi jemnom romantickom tone, kde nakoniec vyhráva láska pred peniazmi.

Super-Blb (2022)

Táto partička jednoducho komédie vie a je zárukou kvality. Škoda že Elodie Fontan tentokrát nedostala toľko priestoru ako v NICKY LARSONOVI. Z filmu cítiť akúsi paralelu k filmu Kick-Ass čo tak trochu aj naznačuje záverečná hudobná intro téma (Marius Vries - Flying Home) ktorá zaznie počas začiatku záverečných titulkov kde sú hlavný hrdinovia znázornený komiksovými kresbami. Presne táto zaznela v Kick-Ass ako Jetpack Scene music. aj pri konci filmu Kick-Ass'2.

Nicky Larson: Agent amatér (2018)

Elodie Fontan je v tomto filme neskutočne sexy. Jej úžasný herecký prejav je neprehliadnuteľný. Mala by si ponechať takú vizáž, ako v tomto filme sekne jej to viac ako blond dlhé. Scéna s výťahom a jej červenými šatami je bezkonkurenčná. V tomto filme dostala zatiaľ najviac priestoru, čo sa týka jej natáčania z francúzskeho komediálneho súboru  La Bande à Fifi ( Philippe Lacheau, Élodie Fontan, Tarek Boudali, Julien Arruti.). Škoda, že v ďalších filmoch s touto skupinou nedostáva toľko priestoru a nevyužíva sa jej úžasný herecký potenciál.

Vlak do Pusanu (2016)

Úplne zbytočné dlhé intro, prvých 10 minút vystrihnúť a ten emotívny záver sa moc nehodí do takýchto filmov. Ináč zavináč ....

Čelisti (1975)

Videné v 80.rokoch na Amfiku a stále si aj po toľkých rokoch si pamätám ten pocit napätia a strachu.