Babicovy dobroty (2008) (pořad)

Geniální nadčasové dílo. Na začátku se možná ztratíte, ale zase se najdete, protože jste tady a postupně se dozvíte spoustu zajímavostí, jako například že čedar je mexický sýr, že tvrdý játro není tak dobrý jako měkký játro a že nejdůležitější je, aby to křuplo, než to zasypete trochou sole. A když už myslíte, že jste u konce, tak kdepak, přijde totiž takzvaná ruská zatáčka. Vzdělávací pořad s guru české gastronomie Jirkou bych doporučil každýmu, komu v životě chybí humor a štěstí.

Bajkeři (2017)

Kravinka s do nebe volajícími překlepy ve scénáři a nesympatickou 'hlavní' postavou, která si ale neklade za cíl nic víc, než dobře pobavit. A to se jí daří (aspoň v mém případě) výborně, proto nemůžu hodnotit nízkým počtem hvězd. 4 hvězdy jsou přepálené, je třeba ale napravit místní hodnocení, protože jako nenáročná komedie si Bajkeři 43 % vážně nezaslouží. Přičemž chci vyzdvihnout postavu Pavla Nečase, bez níž by byl film takřka poloviční. Mišík nic moc, Komínek fajn, Vagnerová... vždyť víme. :-)

Bazén (1969)

Tyto filmy, postavené na charismatu hlavních protagonistů, kde se víc než s dialogy pracuje s řečí těla, pohledy a pohyby, s atmosférou, která postupně houstne a graduje do okamžiku vyvrcholení i po něm, kde nefigurují aditivní hudební prvky, které by výsledný efekt rušily, se mi s každým zhlédnutím zamlouvají víc a víc.  Alain Delon a Romy Schneider v perfektní formě. 80 %

Bohemian Rhapsody (2018)

Zúčastnil jsem se promítání dne 24. 11. 2018, na den přesně 27 let od úmrtí Freddie Mercuryho, a bez rezervace byla účast téměř nemožná - měli jsme štěstí, že na poslední chvíli 2 rezervace odpadly. :) Když film končil, polovina lidí v sále měla v očích slzy... jediný, co mě mrzí, je, že jsem na film nešel do IMAX - plátno multikina pro tentokrát k maximálnímu zážitku prostě nestačilo. Nejsem si jistý, jestli by měl být film titulován jako "životopisný", některé skutečnosti jsou odvyprávěny nepřesně, ale kašlat na to. Bohemian Rhapsody je pro mě jedním z největších filmových zážitků, úžasný, velkolepý, gargantuovský film, mistrovské dílo.

Cesta na Měsíc (1902)

Nejvíc mě pobavil odkaz v Simpsonových s kočkou a myší, s21e21. :) Všechno ostatní tu už řekli jiní.

Český sen (2004)

I když pan Klusák několikrát zmiňuje, že cílem dokumentu bylo přiblížit divákovi sílu marketingových kampaní, nejvíc jsem se bavil v pasážích, kde vystupovali samotní Čecháčci, hlavně pak před nově "otvíraným" hypermarketem.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Dvě hvězdy za strýčka Jeffreyho, super rvačku a ta dvě-tři uchechtnutí se několika málo zdařilým gagům. Jinak mě tahle ostatními vyzdvihovaná romantická "komedie" nepobavila, ale spíš otrávila. Nejsem cílovka.

Dinosaurek Dink (1989) (seriál)

Koukal jsem na to jako malej a jedna z mála věcí, kterou si ještě pamatuju, je fakt, že se mi to moc líbilo :)

Duch doby: Dodatek (2008)

V prvních minutách dostaneme informace o multiplikaci depozit, které vám předají v rámci bakalářského kurzu na každé alespoň trošku slušné ekonomické škole. Následuje záplava spekulací a konspiračních teorií, ke kterým není uvedený jediný zdroj. Prostor k vyjádření dostane jen pár lidí, takových, jejichž názory podporují projekt Venus, kterému film dělá od 30. minuty reklamu, nebo jejich myšlenky tomuto projektu neodporují, a toto balamucení probíhá bez jakýchkoliv vyjádření oponentů = zastánců současného "režimu". Ať se na mě nikdo nezlobí, ale takovýmhle způsobem se ekonomický dokument, který chce být veřejností brán vážně, chovat nemůže. Hype kolem Zeitgeist: Addendum nechápu, je to film, který vám ve 120 minutách vyhučí díru do hlavy nástinem utopistické verze budoucnosti. Předpokládá, že jedinou příčinou lidských zlých skutků jsou peníze a jejich nedostatek. 20 % za několik myšlenek v úvodu, které mi obohatily pohled na tržní ekonomiku a její možná úskalí, o kterých se na školách moc nemluví. Zbytek není nic jiného než nabubřelý demagogický levičácký sranec.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Po 11 zkouknutých sériích mě tenhle seriál baví jako žádný jiný. Desítky tisíc narážek, přisprostlých vtípků a úchylností spolu s občasným výskytem nějaké té hvězdičky hollywoodského šoubyznysu tu může být odsouzeno jako "nenápaditá zábava", "úchylnost" a "kravina" a na každém z těchhle označení něco bude, jednodušší humor mě ale dostal a udělal z Dva a půl chlapa těžkou závislost. Dva staří mládenci a jeden sotva dospělej pitomec dokážou pobavit i když je nejhůř. A Charlie Sheen byl výborný, nicméně díly s Kutcherem se mi zdají ještě povedenější. Nejlepší linka? Alan Harper aka Jeff Strongman. :) 90 %

Ovládací panel
1 bod