Jara.Cimrman.jr

Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 38 75 111 148
    • 23.3.2017  12:43
    ... a takíto sú "naživo" (koncert) (1983)

"Len kamarát ti prihrávku vráti." Těsně před začátkem oficiální slávy Elánu, dne 21. 3. 1983, odehráli Jano, Vašo, Fero, Juro a Jožo koncert trvající 105 minut, ze kterého televize přenesla "výživných" 23 minut. Nemám nic proti tomu, vlastně jsem rád, že se alespoň něco dochovalo, ale když se mezi šest písniček vejde i představovačka kapely, tak je něco špatně. Přesto díky za tento archívní kousek.

• 22.3.2017  17:34
    Hrá skupina Elán (koncert) (1981)

"Sme mláďatá, čo vedia všetko o ničom." Mláďatá z Elánu se ukázali jako kaskadéri, zašepkali koľko a čo za to a pak odpluli na Ôsmy svetadiel. Přestože se jednalo o pouhých sedm skladeb zaplaybackovaných ve studiu, tak mě celkem pobavila vzpomínka na to, že jsme já i Eláni byli někdy mladí.

• 22.3.2017  16:45

"Je to zázračný lék, ovšem ne moc vhodný pro žrouta s rozhašeným srdcem, ale má své výhody. Zemřete s báječnou erekcí." Redovo krytí zad bylo vynikající, ale padouch měl do démoničnosti Dr. Zlouna dost daleko, takže jsem mu v jeho činnosti celkem fandil. A to je problém, protože v seriálu tohoto typu by mělo být naprosto jasné, kdo je dobrý, kdo je zlý a kdo je Reddington.

• 22.3.2017  13:46

"Mně má sexualita vyhovuje skvěle. Jen nechci, aby mě plácali po hubě svou sexualitou." Mně má sexualita taky poměrně vyhovuje, takže jsem poněkud na rozpacích z toho, že třetí hodnocený snímek v řadě je homosexuální. Takže pokud mi chceš Osude něco naznačit, tak si s tím dovolím co nejrůžověji nesouhlasit. Za sebe tedy musím říct, že se mi ve Spojeném Teplovství nijak zvlášť nelíbilo a nějak jsem se nepřistihl, že bych se nadprůměrně smál. Mohl jsem se ovšem oklamat, protože tam byly zábavné chvilky typu hajzldědek, ale nebylo jich moc.

• 21.3.2017  15:12

"Těším se, až budu teplej strejda." Netěšíš, Milo, ale to je tvoje věc. Mně spíš vadí něco jiného. A to skutečnost, že když si budu vybírat, jestli můj život ukončí prášky, přeřezané žíly, skok z mostu nebo utopení, tak mi s tím tento snímek neporadí. To je škoda, protože tohle všechno v něm je, ale návod nikde. A komedii jsem taky nenašel, takže jsem se znuděně díval na film o lidech v depresi a přemýšlel o tom, proč si ubližuju. Nepřišel jsem na to, ani tu depresi jsem z toho nedostal a nakonec jsem byl moc vděčný za to, že si sourozenci nesmyslně zatrdlovali na hit Starshipu, což mi nakonec jediné dávalo smysl.

• 21.3.2017  14:56

"Strážmistr Polívka bude připravený na druhé straně náměstí. I s bicyklem, kdyby se to nějak zvrtlo." Což o to, plán to byl geniální, ale jeho zvrtnutí bylo tak nějak samozřejmé. Jenže mě to zase tak moc nebavilo a s homočetníky to mělo jen málo společného. Mě totiž pobavila jen tlačenka s červeným vínem k obědu a "božské" jmenování nového městského strážníka. Jinak jsem se spíše nudil, překvapivě jsem zjistil, že v případě uniforem nemám pochopení pro lidské touhy a jsem dost rád, že jezdit na kole mě učil můj táta.

• 21.3.2017  07:58

"Pojď na mě, ty horníku." Točení porna s Terezou a Františkem postrádalo všechny umělecké kvality, které mohlo obsahovat, ale totálně mě umlátilo kamerou připevněnou na přilbě. To byl prostě komediální masakr, kterému se nevyrovnala ani pornominulost pana ředitele ani Tichého "vášeň", což byly další dvě pozitiva této epizody. A nyní mne nerušte, neboť si jdu totiž pustit Pastýře a jeho ovečky 3 a to bude teprve nářez. Bééé!

• 20.3.2017  22:37
    Provinění (2016)

"V právu žádná pravda není. Všichni lžou." Již dávno vím, že pravda v právu nikoho nezajímá. Důležité je pouze to, kdo má dražšího právníka, neboť ten za svůj honorář dokáže vymyslet daleko lepší pravdu. O to tu tady však nejde. Tady jde o to, že mladý právník chce ulovit velkou rybu a myslí si, že mu to projde. I nepříliš zkušený filmový divák by mu v té chvíli nejradši pošeptal do jeho pečlivě depilovaného ouška, že on i jeho rodina asi budou mít problémy, ale říkejte to dravci, který má v ruce flešku a neváhá s ní machrovat. Já jsem se přitom tedy nenudil, na pár známých tváří jsem radostně zamával, nevadilo mi, že se děj několikrát zvrátil, ale hlavnímu jelimanovi jsem přesto moc nefandil. Padouši byli totiž o dost zábavnější než on.

• 20.3.2017  22:13
    Chinaski - Dobrák od kosti (hudební videoklip) (2002)

"Jsi budoucí krev v mojí posteli. Jsem ten, kdo tě jednou jistojistě zastřelí." Láska se dá patrně vyznávat i romantičtěji, ale Chinaski se ve svých pohodovkách obvykle nemýlí a tak si připadám jako velký cynik, když jsem žádnou ze svých lásek nezastřelil, nezlomil jí vaz nebo do ní nevyryl nožem vyznání lásky. Zkrátka nejsem ten správný dobrák od kosti a tak si raději budu pobrukovat tento song a přemýšlet o tom, že mi ta animovaná hmyzice celkem rušila intimní pohodu vězeňského klipu.

• 19.3.2017  20:51

"Lyžaře ať sežere kůrovec." Jak Miloš zabonmotoval, tak Tonda přeřízl. To bylo skvělé, ale jinak mě ty lanovky, hotely a developerský beton nahrazující tetřevy v Národním parku Šumava tentokrát nijak zvlášť nepobavily. Tonda zkrátka patří do kanceláře a nikoli na čerstvý vzduch, ale kdyby na mě zbylo pár akrů půdy na Lipně, tak bych si je asi také s dovolením vzal.

• 19.3.2017  13:45
    Ajťáci - Série 1 (série) (2006)

"No bijí nás docela pravidelně… ano, přibližně tak jednou za čtrnáct dní." Oddělení IT mě od začátku hodně bavilo, první dva díly byly excelentní, ale jakmile se opustila počítačová hantýrka, tak jsem se začal ztrácet. Mezi gigabajty jsem se zkrátka cítil lépe, takže nezbývá než se zapnout a vypnout, zapojit se do zásuvky a doufat, že 2. série se bude více věnovat měkkým a tvrdým výrobkům na úkor exkrementů na hlavě nebo krvavých dnů, při kterých byla slečna vedoucí mimo provoz.

• 19.3.2017  13:35

"S tou návštěvou tety Irmy jste probudila netvora." Já tedy nemám příliš v lásce periodicky se opakující měsíční dny nervozity a hysterie, takže s Jen jen těžko synchronizuju. A naprosto mimo oblast mého chápání zůstává uječený babinec, takže jsem se tentokrát zase tak moc nebavil. Čestnou výjimku samozřejmě tvoří Denholmovo poděkování za vylepšení počítačového systému. Ti právníci, účetní a uklízeči záchodů si to opravdu zaslouží. Taky mi připadalo hodně dobré, kolik dokázala Jen vymyslet asociací na příjezd tety Irmy, příchod svých dnů, barvení vajec, daní se ke komunistům a podobně, což Moss dokázal skvěle nechápavé zasmečovat.

• 18.3.2017  12:37

"Nežádáte mě, doufám, o statečné rozhodnutí?" Ministři sice jsou stateční, ale taky musí umět zinscenovat náhodu, krýt si záda úniky informací a hlavně znát rozdíl mezi ututláním a nezveřejněním. Mne tedy hodně potěšilo, že Přátelé Země byli nazváni fanatiky a hlavně jsem se konečně dozvěděl, že Řečtině nemá ablativ. To je to důležité a nikoli to, že by se mohl zachránit podnik, zajistila by se lidem práce a ještě by na tom stát vydělal. Politika je prostě nádherná činnost prováděná pro blaho lidu. Tedy vlastně pro preference strany, ale kdo by to rozlišoval.

• 15.3.2017  09:04

"Byl jsem poslední, kdo s ní spal." Ty taky, Bille? To je ale náhoda. Vždycky, když zemře nějaká hezká holka, tak jsem s ní chvíli předtím spal. Fakt. Nekecám. Já si to totiž nemůžu dovolit, třeba jako Moss. Ten má brilantně vyvážený smysl pro hranici uvěřitelného a jeho lži jsou naprosto dokonalé. Takže Jen zemřela, Roy zemřel, kdo bude další? Já jsem se přitom skvěle bavil, ale nemohu opomenout to, že se tentokrát ani jednou nezapínalo, nevypínalo a nikdo se nesmál obvodu plošných spojů, což mě dost mrzí.

• 15.3.2017  08:19

"Buď pokojský pověsej záclony a budu s tebou spát, nebo je pověsím já a spát s tebou nebudu." Nejsem takovej sparťanskej chlapák, abych dokázal dokázal věšet záclony, ale zase nechci, aby si o mně někdo myslel, že jsem slávistickej ublíženej chudáček, takže chodím alespoň s dozimetrem na krku. A přitom musím konstatovat, že tohle byla pětihvězdová Čtvrtá hvězda, protože mě bavilo všechno od Honimíra, přes chlapáckého Davího až po excelentního Urana. Takže připravte mi mléko s jódem, romantický film Proč? na večer a já vám ukážu své jemně nateklé uzliny ve slabinách.

• 14.3.2017  15:02

"Hlavně mi, Opičáci, najděte někoho bez názoru, ať s ním není práce." Anděl smrti se pravděpodobně nestane ředitelem ČT, Andrej asi bude premiérem a Hamletovy šance na obsazení Hradu vidím dost mizivě. Nicméně, kdyby se Tondovy prognózy splnily a Šéf by nám ukázal, zač je v kapitalismu kobliha, tak bych se bavil asi o dost míň než s vydíraným Toníkem, který si zapomněl vést účetnictví. A přestože zatím nejsem slouha žádného magnáta, tak souhlasím s tím, že zkorumpovaná pakáž z ČT lže a dělá svou vlastní politiku za naše peníze. Asi se tam pozvu s brokovnicí a uvolním pár pracovních míst.

• 14.3.2017  14:37

"Musíme lidu ukázat, že Miloš není prochlastanej, prohulenej diabetik." Když se rození sportovci Zeman, Horáček a Švejnar utkávají o Hrad, tak je to podařená zábava. Zejména Milošovo lyžařské video je plné adrenalinu. A Roháčkův tým je opravdu dokonalý. Tady je vidět, že se někdo zapomněl Tondy zeptat, jak reaguje průměrný volič na jadernou bábu, chromajzla, Slovenku, právníka, vědce, spisovatele, doktora a bezdomoveckého filozofa.

• 14.3.2017  13:54

"Velmi nemilá věc. Došlo u něj k amputaci ... šourku." Na tom se asi my chlapi shodneme, že to je nemilá věc. Kdo však navštěvuje doupě smilstva a sodomie, což je pěkný výraz pro šantán, ten si o to koleduje. Nicméně já z této epizody nejsem až tak moc nadšený, protože to bylo spíše odpudivé než nějak skutečně zajímavé. Mně zkrátka židovina moc nechutná a navíc jsem si poměrně jistý tím, že negramotní podezřelí by určitě skočili i na mnohem méně rafinovaný špek. Na druhou stranu mě celkem zaujal nový předpisový četník Polívka a zlomyslný velitel Kudyn mi zase vnuknul kacířskou myšlenku, že by mě Četníci ze Slavičína možná bavili o něco lépe.

• 14.3.2017  09:24
    Kořist (1971)

"Promiňte, jsem cizinec, neumím číst značky ve Vaší řeči." V případě soubojů zkorumpovaného poldy a sympatického lupiče se vždy přidávám na stranu krásných žen. A tady se mi celkem líbily obě. To je tedy v pořádku, zábavná ega obou soupeřů rozhodně nejsou špatná, honění Fiátku s Oplíkem mě taky bavilo, ale to hraní s pistolkama občas sklouzlo k parodii a to je škoda. Nicméně jsem se naučil nastupovat na loď přes jeřáb, uhýbat kamenům za letu z kopce či nastupovat do trolejbusu mezi zastávkami, takže mi nečiní potíže belmondovský škleb zase jednou mírně nadhodnotit.

• 14.3.2017  08:34

"Vaše žena se celkem snadno kouskuje." Ve Varšavském dobrodružství mě zaujalo jen přitažlivé paměťové médium, manikérka se skalpelem a skutečnost, že gangsteři a tajné služby celého světa využívají diskrétních služeb společné banky. Jinak mě už Berlin č. 8 trošku přestává bavit a kdyby ho Red brzy sklepal z podrážek svých bot, tak bych mu za to byl dost vděčný.

• 14.3.2017  08:30

"Znají Vaše zvyky, banky i obchody, prášky, které polykáte, muže a ženy, se kterými spíte. Každá tato informace má pro někoho nějakou cenu." Já to věděl, že Google bonzuje, ale nikdo mi to dosud takto souhrnně nepopsal. Takže až budu na útěku, tak se odpojím od sítě a už mě FBI nikdy nenajde. To samozřejmě neplatí pro mou ženu, sociálku a finančák, protože ti mě najdou vždycky. Nicméně vstup do druhé série považuju za velmi dobrý. Zaujal mě zejména Redův klid, když ho uneslo předpubertální komando opičáků nebo ta "něžnější" část Mossadu, ale taky rozdvojený Lord Baltimore a Ressler na útěku před psycholožkou stáli za to.

• 14.3.2017  08:26
    Chinaski - Stejně jako já (hudební videoklip) (1998)

"Moc dlouho vybírám, těžko se rozhoduju a když se do toho dám, ničeho nelituju." A já v něčem s Chinaski souhlasím a v něčem se nepoznávám. Já si totiž nepíchám svinstva, nekupuju si noviny, špatně se oblékám, ale na druhou stranu zase do práce vstávám, svou ženu miluju, budoucnost si trochu maluju a taky po ránu snídám. Ale až na tyto drobné vnitřní rozpory, a chvílemi ošklivou paní Málátnou, mě tahle vypalovačka vždycky hodně bavila.

• 11.3.2017  14:51

"Ten kluk včera mi dal pěkně zabrat. Kdybych ho nezkusil zabít, vyhrál by." Mám rád smysl pro fair play, takže mi "sympaťáci" typu Packarda docela chutnají k večeři. Ale jelikož se mě ještě nepokusili zabít, ani mi ukrást mého rodinného mazlíka, tak ho nechám na starosti Jakeovi, Jamiemu, jeho obrazu, či co to vlastně bylo. Mně se totiž docela líbily ty závody na zvlněné vozovce, servírky na kolečkových bruslích i rezignující šerif. Takže si dám s partou padouchů stylového panáka brzdovky na rozloučenou a pokud se ještě někdy potkám s tímto sci-fi béčkem, tak před ním nebudu utíkat, protože je rychlejší než já.

• 11.3.2017  14:39

"Vypadá to, že je tady binec, ale ve skutečnosti je to velmi křehkej ekosystém." A taky je tam okno, o jehož existenci měli Ajťáci dosud jen velmi neurčité tušení. Já jsem se tedy zasmál Mossovu tlumočení do znakové řeči, kulturistovi na lešení a způsobu, jak se "nenápadně" krade monitor. A kdo by se s Mossem neuchechtal k smrti při kontrole obvodu plošných spojů, tak ten by si měl urychleně o nějaký ten gigabajt navýšit smysl pro ajťácký humor. Pokus tedy na něj má volný slot.

• 10.3.2017  12:42

"Pamatuješ na net touhle rychlostí? Celou noc vzhůru a viděls osm ženskejch." Vzpomínky na pionýrská léta internetu a nahraný osvědčený návod k opravě počítače mě dokázali rozesmát. Pak mi však spadl router, což mi zpomalilo hlavový procesor a já jsem se s exkrementem na čele, holkama letícíma na grázly ani sekuriťákem málem milionářem nedokázal pobavit tak, jak jsem se poprvé bavil při zhlédnutí zakódovaného porna.

• 10.3.2017  07:02

"Zdá se, že hlášení o Vašem úmrtí bylo značně přehnané." Umřel jednou, umře i podruhé a jestli to bude někoho zajímat, tak si dá do třetice všeho mrtvého. Arthur Bishop zkrátka stále zůstal tím sympaťákem, který zabije všechno, na co se podívá a i když je to jen dějově průhledné béčko, tak já jsem si od něj mozek nechal vypláchnout docela rád. Taky jsem se naučil skákat z lanovky na rogalo, což se mi hodí několikrát do roka a jako výraz vděčnosti naučím Jasoně, co si hraje na Drsoně, skládat Rubikovu kostku hlavou dolů, v beztížném stavu a při dělostřeleckém bombardování.

• 8.3.2017  20:50

"To vážně chcete, abysme se pozabíjeli? - Joooo!" Lidi si zaplatili, tak mají právo vidět krev. Jenže oni to nejsou lidi. Sice tak vypadají, ale ten mobil přirostlý k horní končetině dává tušit, že s tímto živočišným druhem nechci mít nic společného. Já totiž neobnažuju svůj život na žádném Chlubílkovi, neztrácím se na ulici v případě výpadku internetu a až mě nějaká chytrá lednička vyzve, abych skočil z okna, protože za svou smrt budu mít miliardu zhlédnutí, tak poletí první. Přesto mě celkem zaujal snímek, který ukazuje, kam lidstvo neodvratně směřuje. Je to varující, má to nejednu zábavnou chvilku a zatím to ještě lze vyhrát. Na jak dlouho?

• 8.3.2017  17:19

"Ruší nadřízeného důstojníka pobrukováním, mlaskáním a mlčením." 247 stížností palubního technika na svého jediného podřízeného rozhodně stojí za to. Nicméně 3 miliony let ve stázi všechno srovná. Rozhovor Listera s Hollym na téma, že všichni zemřeli je naprosto geniální, Listerovo popírání přítomnosti kočky na palubě mě taky dost pobavilo, Rimmerův hologram se taky nerozjíždí špatně, ale Kocourův nástup mě moc nebavil. Nicméně jsem si odnesl poučení, že být mrtvý je jako být na dovolené s bandou Němců a to se může do života hodit.

• 8.3.2017  15:49
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

"Nastup si, musíme koupit okurčičky, dneska je sledovačka." Já chci být kriminalista v roce 1982. Chci soudruhovat se spolehlivými soudruhy nadřízenými, chci buzerovat vrátné, chci sledovat politickou linii případu a hlavně chci zakusovat okurky při sledování eskapád Honzy Zemana. Ono to teď vypadá, že bych dokonce chtěl mlátit sprosté podezřelé, ale to není pravda, i když ve světě, kde jsou práva pachatelů vyšší než práva oběti, taková myšlenka asi není úplně od věci. Mě tohle retro prostě hrozně bavilo a epizody Orchidej na smetišti či Rodinná záležitost mě dostaly do kolen. Paradoxně za největší slabinu považuju hlavního hrdinu Filipa Marvana, protože ten by se svým neplněním rozkazů od Strany a Šejbů nevydržel na svobodě ani do konce druhé epizody. Jenže všichni ostatní soudruzi byli báječní a bylo mi ctí bděle a ostražitě s nimi sdílet své pondělní večery. Čest práci, soudruzi a nyní mne omluvte. Jdu si na gramofonu přehrát největší pecky od Slok Luboše Nováčka.

• 8.3.2017  15:31

"Já jsem ocel zakalená jako Honza Zeman. Já to vydržím." Bděle a ostražitě jsem sledoval i poslední díl Světa pod hlavou a musím konstatovat, že s demokratickým probuzením začalo větší sci-fi než celé to předchozí cestování v čase. Navíc bylo strašně málo času vyřešit všechny resty a dokonce ani těm Slokám to na bobech nesvištělo tak parádně, jako v roce 1982. Přes všechny výtky jsem však ze zakončením výletu do socialismu relativně spokojen a je skoro až dojemné, jak mi soudruh náčelníka Špalek, soudruh Kratěna, soudruzi Šejbové, nečestný soudruh Plachý i soudruh analytik Slávek budou chybět.

<< předchozí 1 2 3 4 38 75 111 148