Jara.Cimrman.jr

Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 39 76 114 151
    • 27.4.2017  15:14
    Okupace - Červenec (E04) (epizoda) (2015)

"Asi jste nepochopil princip demokratického tisku." Tady se vůbec málo chápalo. Třeba rozdíl mezi ochranou teroristy a zdroje. V tom mám s pisálky vždycky problém. A taky mám problém se sledováním lidí v demokraticky se tvářících zemích. Třeba v té naší. Ale tady jde o Norsko, tedy o Svobodné Norsko a mě tento politický, teroristický a ještě k tomu ekologický guláš dost chutná.

• 27.4.2017  14:05
    Okupace - Červen (E03) (epizoda) (2015)

"Když Čečenec zabije Rusa, věřte mi, že to není náhoda." Není? Je? Pravdu mají samozřejmě Rusové, protože jsou lépe vyzbrojeni. To není třeba zpochybňovat. Ovšem mě v této epizodě rozhodně nejvíc zaujalo, jak se dá politicky zatlačit na justici, aby na chvíli zapomněla na svou nezávislost. U nás by to samozřejmě zařídily peníze, ale tady je Norsko a to začíná ohýbat svá záda s pusou plnou politické korektnosti. A to se mi líbí, protože tak by se to v případě skutečné okupace určitě dělo.

• 27.4.2017  13:43
    Okupace - Květen (E02) (epizoda) (2015)

"Unie si je zcela vědoma, že tu nejsme jako agresoři." Rusové si svou agresi užívají, Norové se strategicky brání vyčkáváním, Evropa čeká na ropu a mě přitom nebaví vše kolem rodiny investigativního novináře Eriksena. Ten vlezlý plešoun je mi totiž totálně nesympatický a zatím mi dost kazí dojem z jinak zajímavého seriálu.

• 27.4.2017  13:31
    Okupace - Duben (E01) (epizoda) (2015)

"Norové jistě pochopí, že my musíme jednat solidárně s Evropou." Tak si Norové jednou takhle pomysleli, že skončí doba ropná a začne doba ekologická. To zní až moc zdravě, takže Evropa konečně odložila svou korektnost a možná bude válka. To naprosto dává smysl a já se dost těším na chvíli až USA vystoupí z NATO a EU konečně před světem ukáže, jak málo si cení suverenity národa. Na můj vkus je tato alternativa současnosti rozehraná výborně a já se moc těším na to, jak to bude dál.

• 27.4.2017  00:17
    Do neznáma (2016)

"Vím, co mě čeká na Zemi, ale ne tam nahoře." Zatím jsem si na Marsu nekoupil žádnou parcelu, takže jsem si dosud nevyhradil čas na zjištění, jestli je tam levnější cesta na stojáka raketou nebo vlakem s In Kartou. Ale kdybych měl tu čest být první, jehož noha se dotkne rudé planety, tak to kolegiálně přenechám komukoli jinému. Třeba velitel Stanaforth se na to docela třásl, tak ať je slavnou mrtvolou on. Mě to s ním totiž dost nebavilo, z nudného filozofování mě rozbolela hlava a nedostatek vody na palubě mě přinutil vypít vodovod. Viděl jsem tedy i horší filmy, ale přesto musím uznat, že tenhle mě nudil naprosto prvotřídně.

• 26.4.2017  15:44

"Aby se zachoval život na Zemi, my musíme zcela vyhynout." Souhlasím s tím, že člověk ubližuje naší planetě tak, jak to žádné jiné zvíře nedokáže. Přesto nemám rád žádné teroristy, kteří snižují počet obyvatel planety. Ani ty ekologické. Navíc třeba taková Fronta mě moc nebavila, správňácká agentka Liz ze sebe dvakrát udělala slepici a Redův cynismus měl do jeho vrcholné formy poměrně dost daleko. Přesto času stráveného s nimi stále ještě nelituju.

• 26.4.2017  08:39

"Na obzoru je problém. Obzor zmizel." Mám rád původní trilogii Hvězdných válek a ten zbytek mi vesměs nevadí, ale celou ságu si po večerech rozhodně nepřežvýkávám. A rozhodně nepotřebuju, aby mi někdo doplňoval skládající dílky mozaiky, když se celek tak trošku porouchal při přebudování Epizody III na Epizodu VI. Nicméně jsem tvor zvědavý a tak jsem na Rogue One mrknul nejprve jedním a potom i druhým okem a musím uznat, že vizuálně se mi to docela dost líbilo. Taky mě zaujaly štěky legendárních postav a tím pochvala končí. Jestliže mě totiž ze všech nových figur nejvíce zaujal suše hláškující robot K-2SO, tak patrně došlo k chybě v lidském faktoru. Je třeba ji rozsekat světelným mečem a odeslat do hyperprostoru, aby to mělo styl.

• 26.4.2017  08:13

"V tomhle pekle mě už nakopali do řiti tolikrát, že mám na hovnech otisky podrážek." Kdyby si má řiť měla v base vybrat mezi drtivou Bílou sílou a Černými vymetači kaďáků, tak si rozhodně zvolí samotku. Já totiž nejsem Nelson Biederman IV, jehož drsný výraz by rozesmál snad každého šikanistu. Ten na to šel manažérsky a Johne div se, ono to nakonec fungovalo. I já jsem se tomu párkrát zasmál, osvojil jsem si suchý humor ředitele věznice, zauvažoval jsem o adopci barevného synka v mém věku a pochopil jsem, že kdo jinému jámu jámu sám si do ní sám.

• 25.4.2017  08:52

"Snad ještě vím, kde mám podepsat odškodnění za sexuální obtěžování." Zvrhlý Douglas je skvělý, elektrika v jeho trenkách rovněž a Mossův propracovaný fórek s kafem neměl chybu. Stejně tak otřes mozku a následný restart. Jen ten hambatý Roy mě nějak nebavil, ale to se spraví. Stačí přece nafouknout dostatečný počet balonků a odletět z Londýna do Glasgow propagovat optimismus. Prostě chci taky zemřít jako optimista.

• 25.4.2017  08:18
    Fízlárna - Koule (E03) (epizoda) (2017)

"Tak pré máš valit pomoct keptnovi." Tak tentokrát se mi na Fízlárně hledala pozitiva dost těžko. Nicméně jsem dostal chuť na sledování Četnických humoresek s brněnskými titulky i na věštění z vymáčknutýho jelita a Ruda mě totálně odrovnal svým psaním protokolu dvěma prsty - malíčky. Ovšem vědma byla slabá, Keptn byl slabý, Bob byl slabý a Hrabák v latexu to taky nevytrhnul.

• 24.4.2017  14:00

"Dobrej test začíná na nule, probíhá na nule, končí nulou." Ovšem tohle je vrt na prd, o čemž se pracovníci několikrát vtipně zmíní ještě před výbuchem. A pak to přijde - rána a akce. Jenže já jsem viděl už dost katastrofických filmů na to, abych se mezi tím zmateným pobíháním nezačal rychle nudit. Proto jsem přestal kličkovat mezi padající ocelí, poletujícím sajrajtem a praskajícím potrubím a začal jsem se věnovat filozofickým otázkám typu: Proč uhořet, když se můžu pohodlně utopit? Odpověď jsem tradičně nenašel, ale jsem si jistý tím, že nebýt v akci "sympatičtí kravaťáci" od BP, tak bych přišel o jedinou emoci, kterou ve mně snímek vyvolal - touhu poškádlit jejich tělesné schránky šroubovákem a kladivem.

• 24.4.2017  13:36

"Předstírej, že nemáš růžový tričko a běž tam." Být vystudovaným architektem, tak bych patrně nevozil po nocích prostitutky, nevloupával bych se do domů doktorů a rozhodně bych neumýval umělé penisy. Jenže s Guyem má být sranda, tak tohle všechno dělá a na mě jeho trapnost spolehlivě nefunguje. Holky sice svými výstřiky leccos zachránily, ale rozhodně toho nebylo tolik, abych Guyovy přestal přát jejich hračky ve všech jeho tělesných tvorech.

• 21.4.2017  22:52
    Spojenci (2016)

"My oba známe lidi, co spolu šukali a pak to posrali a jsou mrtví." Jenže tady prý nejde o šukání, ale o emoce a já zcela výjimečně s tímto ženským pohledem na svět souhlasím. Mě se to totiž líbilo, protože jsem poměrně dlouho neoplýval jistotou, zda jde o zkoušku, provokaci nebo zradu. A přestože se obvykle rád tvářím jako cynik, tak tentokrát jsem i já toužil slyšet klavírní verzi Marseillaisy, což tímto samozřejmě popírám. A taky popírám, že bych na konci přistihl slzu ve svém levém oku, protože jsem vůči filmovým emocím imunní a Marianne Beausejour rozhodně není můj typ. Tedy fyzicky, protože do jejího chování bylo velmi snadné se zamilovat. Mě prostě baví německá přesnost a tady jí rozhodně nebylo málo.

• 21.4.2017  22:39

"Bojím se, že když si Harold na universitě bude hrát na herce, zlomí mu to srdce. Nebo mu ostatní zlomí vaz." Speedyho nástup na Tateovu universitu nedoprovázely žádné výbuchy mého smíchu, ale přesto jsem s tímto poměrně ukecaným němým filmem celkem spokojen. Speedyho tanec při představování byl totiž jedinečný, stejně jako seznámení s rektorem, fotbalový trénink či údržba nekompaktního společenského obleku. Nicméně to byly jen zábavné jednotlivosti, které při sobě chabě držela jen studentova touha po obdivu ostatních. A to je přesně záležitost, kterou opovrhuju, takže mi bylo zcela jedno, jestli ho nakonec budou všichni milovat či ho ukamenují a tak jsem se soustředil na praktickou stránku filmu. Naučil mě totiž způsobu, jak obehrát psa o míč a praktickému využití cizí ruky, což jsou činnosti, které rozhodně zvýší kvalitu mého budoucího života.

• 21.4.2017  22:24
    Komik a jeho svět (TV pořad) (1979)

Komik a jeho svět mě jako zvídavého juniora uvedl v omyl tím, že mi vsugeroval to, že grotesky trvají jen pár minut a vtipy v nich se skoro až předbíhají přitom, jak se hrnou k divákovi. Až později jsem zjistil, že trvají mnohem déle a zábava se v hromadě vaty nehledá až tak jednoduše. Proto děkuji Komikovi za jeho výcucy z grotesek, které mě zbavily zbytečných vycpávek a prováděly přímý útok na mou bránici.

• 20.4.2017  17:53
    Fízlárna - Šikana (E02) (epizoda) (2017)

"Mám ti naklepat mixnu? Mám ti zpřerážet vanilky?" Sokolnický velvyslanec v Praze Ruda je stále ve formě, ale ty finanční machinace s bytem a mafiánské výhružky mě dost nudily. Nicméně závěrečné fórky s osmákem, vydrou a kočkou mě položily na zem a zkopaly mě do bezvědomí.

• 20.4.2017  17:39

"Kokino hóká před zatáčkó, tak co včil?" Už jsem tedy slyšel betelnější storky, ale Rudův nástup na fízlárnu mě dost pobavil. Asi to bude tím hantecem, protože ten ve mně dokáže i z průměrné hlášky vyvolat špicové lochec. Já za to fakt nemůžu, ale topr na lino. Takže "naklepat a smažit", proklepnout si ty vajíčka od bukvic a hlavně bacha na somrující debrecínku se svištěm.

• 20.4.2017  17:35

"Když mi do zejtřka přineseš aspoň půl mega, tak ti dám chvilku pokoj." K Ondřejovi jsem od počátku pocítil averzi, jakou dokáže vyvolat pouze ulhané individuum, které dluží všem kamarádům, známým i mafiánům. S takovým týpkem je snadné se ztotožnit, ale ještě lepší je hodit ho do díry a udělat z něj zahradníka. Na můj vkus se to však rozjíždí příliš pomalu, takže epizoda samotná mě moc neuspokojila.

• 20.4.2017  14:18

"Kočičí hovna chutnaj líp." K tomuto zjištění se nehodlám vyjadřovat, neboť jsem takovou krmi nikdy vědomě nepozřel. K čemu se však hodlám vyjádřit, tak to je nultý díl Pěstírny. Ten je totiž tak napěchovaný dějem, že mi muselo něco uniknout. Nebo jsem se opravdu jenom prošel po pěstírně a konstatoval smrt zahradníka?

• 19.4.2017  15:19
    Převrat (2015)

"Většina z těch bezcitných chlapů se jen snaží ochránit své děti. Jako vy." Až do zpovědi britského agenta, nebo něčeho takového, mě to moc nebavilo a pouze jsem se přesvědčoval, že se mi něco takového nemůže stát. Jakmile se však naplno řeklo, že si za to anglicky mluvící korporátní kolonisté mohou sami, tak mě to začalo zajímat. Ono se vlastně nic nezměnilo, pořád se jenom zachraňovala rodina, ale najednou jsem těm zástupcům národa, který silou mění demokracii za ropu, docela začal fandit. Jen ty děti se svými bebíčky, hladem, čůráním a touhou vyvolávat problémy mě trošku iritovaly, ale zato americká snaha hledat spásu ve Vietnamu dost potěšila mou cynickou podstatu.

• 19.4.2017  15:14

"Kdybyste byla běloch, chtěla byste být inženýr?" Já tedy nejsem rasista. Jenom nemám rád černochy, cikány a muslimy. Samozřejmě kecám, protože já mám rád všechny ... kteří pracují a neparazitují na systému. Proto jsem byl od začátku na straně těch tří černých myslitelek, ale nebudu se kvůli tomu tvářit, že každý nefachčenko s tunou zlata na krku je pro společnost stejně důležitý. Ale abych se vrátil k filmu, tak jsem holkám přál, aby všichni v NASA čůrali stejnou barvu, aby jim v knihovně půjčili odbornou literaturu a aby jim sympaťák Glenn neshořel v atmosféře. Ono to totiž celé hrálo na city o dost méně, než jsem očekával, americké vlajky taky vlály ve větru poměrně nenásilně a tak jsem si to místo předpokládaného znechucení nakonec docela užil.

• 19.4.2017  14:42
    Hlasy (2014)

"Chci kámošku. V tý lednici jsem tak sama." Pokud žiju ve správné realitě, tak nenosím růžové montérky, nemám v lednici uřezané dívčí hlavy, nenechávám se ovlivňovat názory svého kocoura a zatím rozeznám králíka od ponožky. Jsem prostě příliš málo úchyl na to, abych si tohle dokázal naplno užít. Přesto je možné, že realita je někde jinde a já makám s Ježíšem, který řídí růžový vysokozdvižný vozík. Určitě to tak není, protože můj psychiatr je s mým stavem naprosto spokojený a skoro každý čtvrtek mě na hodinu pouští z klece.

• 19.4.2017  14:14

"Teď seš zlatokop na plnej úvazek?" Kopání - to je svoboda. Tomu já rozumím. Tedy pokud se nejedná o práci v noci, ve tmě, ve vlhku, s kreténem po boku a policií v patách. To už mi tak moc svobodné nepřipadá. Navíc celé to tak pomaloučku odhalované tajemství je průhledné, jak čerstvě umyté sklo, takže mě to "tajuplno" dost štvalo. Prostě jsem se nějak nebavil, ale závěrečný souboj dvou šutrologů mě rozesmál natolik, že si to možná pustím ještě jednou, abych zjistil, jestli to drama náhodou nebyla komedie.

• 19.4.2017  12:06

"Nic ve zlým, ale jak často se v týhle prdeli střílejí holky do hlavy?" Věděl jsem do čeho jdu, nějakého toho škaredého maníka s motorovkou jsem už taky potkal a tak jsem byl zvědavý, jestli se budu bát. Odpověď se rychle našla - nebudu, není čeho. Mně to totiž přišlo spíš humorné, takže jediným důvodem, proč jsem to dokoukal, byla Erin v bílém tílku a těsných džínách. Ta se mi líbila tak, že jsem si přál stejně hodné příbuzné, jako byli ti, kteří ji dodali Leatherfacovi do sklepa. I já bych totiž uvažoval o jejím přeříznutí, ale motorovou pilu bych kvůli tomu nestartoval.

• 19.4.2017  11:57

"Dobrý projev není ten, kdy můžeme dokázat, že ministr mluví pravdu, nýbrž ten, kdy nelze dokázat, že lže." Souboje státní správy s ministrem, občasné ladění společných lží a cynická kritika EU, v tom je největší síla druhé série. Zejména Otázka loajality a Ďábelské nástrahy jsou naprosto dokonalé epizody, při kterých jsem zatoužil stát se oddaným státním úředníkem. Nejlépe bruselským.

• 19.4.2017  11:47

"Kdo chce tajnost uchovati, musí v tajnosti skrýti, že vůbec vlastní tajnost k uchování." Zakončení druhé série je vrcholem politických hrátek. Tady se totiž skvěle obhajuje neobhajitelné, mlží se témata, žongluje se s čísly a na všechno existuje pět druhů standardních výmluv. A mně se hrozně líbí ve světě, kde jsou důležitá stanoviska a nikoli fakta a kde i ministr může jednou za čas porazit státní zprávu.

• 19.4.2017  11:40

"Noviny Sun si výslovně přály, aby si Vás mohly s osly vyfotit." Je skvělé, když to ministr myslí dobře, ale podepsal ten oddíl 7, pododdíl 13, což je rozhodně víc než zákon. Tady to proradný tajemník sir Humphrey zkrátka zahrál dokonale, takže se z ministrových "nevhodných" rozhodnutí brzy staly jen dočasné nezdary státní správy. Tak to má být a dementní sir Desmond Glazebrook tomu dodal tu správnou finančnickou šťávu. Já jsem prostě rád za zjištění, že finančníci si s našimi penězi hrají nezatíženi odborným vzděláním.

• 19.4.2017  11:28

"Já nejsem jako vy, Humphrey. Já jsem pro Evropu, ale jsem proti Bruselu." Já jsem taky proti Bruselu a díky bruselským byrokratům jsem už i proti Evropě. Jen jsem trošku v šoku z toho, jak sir Humphrey již v roce 1981 dokázal brilantně popsat bruselského úředníka, nefungování Evropské unie i sobecké důvody vstupu různých zemí do EU. To byl naprostý vrchol cynismu a tomu já rozumím.

• 19.4.2017  11:15

"Chtěl bych vám jen říct, že to byl báječný únos." Jsem si jistý tím, že velitel Eric Lassard není nejlepším policistou století. V konkurenci Franka Drebina to zkrátka nejde. Jenže Lassard je dostatečně dementní na to, aby mě dokázal přiměřeně pobavit, v čemž mu zdárně sekunduje Tackleberry při zastrašování žraloka nebo Hightower při souboji s aligátorem. Nebylo to zkrátka úplně špatné, ale kdybych si měl vybrat mezi opětovným sledováním tohoto snímku a projížďkou s policistkou Kate na vznášedle, tak to obrazovka rozhodně nevyhraje.

• 19.4.2017  10:57
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

"Nesnáším Děti země a nesnáším zelené aktivisty." Po osobních zkušenostech s ekoteroristy musím s panem prezidentem souhlasit. Nestává se mi to vždycky, občas si s ním dovolím třeba i nesouhlasit, ale jsem rád, že se při jeho pověstných soubojích s novináři našla televize, která mu vlezla do jeho nepříliš reprezentativního zadku a nechala ho vypovídat. Já tedy nesleduju Milošovy bonmoty pravidelně, ale když už se na obrazovce objeví, tak si jeho názory vyslechnu.

<< předchozí 1 2 3 4 39 76 114 151