Jara.Cimrman.jr

Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 109 145
    • 21.2.2017  07:54

"Jídlo se nedá jíst, Tichý kouří v kuchyni, Pavlínka svévolně opouští recepci za účelem toalety, ty spíš s Davidem, František krade proviant v kuchyni a Oxana, ta již trvale bydlí v hotelu." Při útoku na čtvrtou hvězdu je zásadní mít přehled a tudíž informátora. Mne tedy opět rozesmál klidný pan ředitel, ale tentokrát toho bylo mnohem víc. "Demokratické" hlasování, profesionální klid údržbáře Davida či šikanování invalidy. Tohle mě zkrátka hodně rozesmálo a proto považuju útok na čtvrtou hvězdu za příliš skromný cíl.

• 21.2.2017  07:46

"Pan ředitel ten tě přijal hlavně proto, aby mě nasral." První pracovní den anglicky mluvícího houmlesáka Štěpána mě sice příliš nepobavil, ale své světlé chvilky to mělo. Zejména "rozhovor" managementu s čínskými majiteli byl vynikající, Major skvěle zaválel na kytaru a pan ředitel mne okouzlil svou úžasnou flegmatičností. To bych snad i já mohl být ředitelem hotelu, což mě rozhodně nutí dívat se dál.

• 20.2.2017  22:16

"Vyšetřete to tak, jak to Strana a Šejbové potřebujou." Takže zadání zní srozumitelně a je naprosto jasné, že by ho dokázal splnit jedině soudruh npor. Klement Kratěna. Jenže Marvan s Plachým to plní po svém a je to ohromná zábava. Zejména Plachý se rozsoudruhoval do vysokých obrátek, jeho buzerace vrátných nemá chybu a zjišťování pobytu soudruha syna mě dostalo do kolen. Marvan je tradičně o dost slabší, drzý a stranickému úkolu evidentně nerozumí. Taky dobře, protože tady na fakturu válí soudruzi z OPBH a když má lakýrník vysvětlovat, jakou to musel řešit havárii, tak je to hodně k popukání. Stejně jako nestranní straníci, vrahové zahradníci a bohatí funkcionáři, kteří pracují na tom, abychom se všichni měli stejně. A komu ten nářez nestačí, tak tomu k tanci a poslechu zahraje Peter Nagy, Miro Žbirka a samozřejmě geniální Sloky Luboše Nováčka.

• 20.2.2017  13:01
    Klauni (2014)

"Věnuju se dnes jedné z nejtěžších uměleckých disciplín, kterou ovládají jen největší mistři. A to je umění včas odejít." Jsem pravidelným návštěvníkem divadla, což v mém případě znamená, že jsem do něj jednou za deset let zavlečen. Ale nebývalo tomu tak vždycky. Co já jsem si za první republiky užil s Varelem Frištěnským, Karlem Infeldem Prácheňským či Veverkou z Bitýšky. Jenže na to dramatické umění jsem nikdy úplně nebyl, takže jsem si ty klauny, emigraci, alzheimera, rakovinu konečníku i škytavku užil o něco méně, než divák, který se nechlubí titulem kulturní barbar.

• 20.2.2017  08:53
    Eurotrip (2004)

"Evropa je veliká jako Eastwood Mall. Můžeme jít odtamtud do Berlína pěšky." Americké představy o zemi zvané Evropa mě vždycky bavily, takže cesta pěškobusem z Londýna do Berlína mi zavoněla zábavou. Proto jsem se Scottovou partou popařil s cholerickými ultras Manchesteru United, v Paříži jsem se zúčastnil ninja souboje s robotem, napapal jsem se zelených koláčků v Amsterdamu, za 1,83 USD jsme si královsky užili v jedinečném squatu zvaném Bratislava, potkal jsem nadšeného dětského obdivovatele Hitlera v Berlíně a o zvolení nového papežem bych snad raději pomlčel. A žádný sex nebyl. Určitě nebyl. Protože mi z hlavy vypadlo to záchranné heslo. Jak to jen bylo? Fuggaenkdechicebolsen nebo snad Fluggen-kliggin-kien? To je jedno, protože když budu na tuto cestu pozván ještě jednou, tak si čas najdu.

• 20.2.2017  07:57

"Klaus se bojí, že se nezapsal do historie ... tak jdu kadit." Je libo zdržení žaloby za velezradu, vyrobení amnestie na zakázku či uklizení manželky na Slovensko? Od toho je tu Tonda, ale co když přestanou chodit procenta z Klausovy renty od amnestovaných? Těš se Kolenovrte, Tonda to totiž rozjel parádně a já už se těším na návštěvu nádraží ve Všenorech.

• 19.2.2017  14:31
    Godzilla (1998)

"Jsme v jeho tlamě. Jedete špatným směrem." Přerostlé ztopořené ještěrky nemám příliš v lásce a jejich neustálým remakům příliš nerozumím, ale nemám nic proti tomu občas vypnout mozek a nechat si projít hlavou nějaký ten vizuální výplach. V tomto případě se to přiměřeně povedlo, neboť jsem se s klidem francouzského pojišťováka díval Godzille přímo do očí, nenechal jsem se od ní zašlápnout, jezdil jsem na jejím ocase a kdybych dostal z režie povolení, tak bych jí porazil na ippon. Zkrátka jsem se s tím vším vcelku vyrovnal, ale na druhou stranu musím vyjádřit zklamání z toho, že ulice Nového Jorku nejsou přizpůsobeny na pohyb Godzilly a hlavně mě zklamalo, že se neobjevila žádná neziskovka, která by se postavila za práva ohroženého zvířete a dostala by dotace na začlenění tohoto migranta do společnosti. Pryč s xenofobií a rasismem. Přivítejme mezi sebou ještěrky, které přišly obohatit naši společnost a ony nás potom možná nesežerou.

• 19.2.2017  14:27
    Taylor Swift: Shake It Off (hudební videoklip) (2014)

"Baby, I'm just gonna shake, shake, shake, shake, shake. Shake it off, shake it off." Taylor Swift, mistryně světa v nekonečném opakování slůvek play, hate, shake, break či fake, se mě pokusila roztančit a to mohlo dopadnout špatně. Slon v porcelánu je proti mě totiž naprosto neškodný tvor, takže jsem rád, že se to Taylor tak úplně nepovedlo. Jenom jsem si tak podupával, takže škody na životech, zdraví i majetku jsou minimální. A jelikož na mě tohle baletění, roztleskávání a vrtění zadky působilo roztomilým nadhledem, tak na chvíli zapomenu na to, že mě do pohybu obvykle uvádí docela jiný druh hudby.

• 19.2.2017  13:26
    Gejša (2005)

"Gejša nemá žádná přání. Gejša nemá žádné city. Gejša je umělkyní vysněného světa." A bohužel prý taky není kurtizána, což by mi asi trošku zvedlo náladu. Místo toho jsem se ocitl ve "velkém" dramatu a já jsem příliš nenáročný divák na to, abych si dokázal užít výcvik, bělení obličeje, mávání vějíři či procházky s paraplíčky. Zkrátka jsem se dost nudil, takže pokud budu mít někdy problémy usnout, tak se na Gejšu obrátím s důvěrou o pomoc.

• 19.2.2017  13:07

Že bychom to odložili? Rvačka, pachatel neznámý." Příchod velícího hypochondra, tedy vrchního strážmistra druhé třídy Sovy, a jeho varana si dovolím označit za nepovedený tah. Po epizodách se skvělým velitelem Vlachem je pro mne Sova zkrátka velkým zklamáním a jeho indispozice ani ústrojová nekázeň mě nerozesmívají. Navíc ve mně málo výživný případ, a opakující se fórky s kleptomanem Truncem, vyvolal vzpomínky na mizerný začátek seriálu, po kterém jsem zvažoval, že své lázeňské šviháctví budu provozovat někde jinde.

• 17.2.2017  14:02

"Líbí se Vám, když je žena krásná a tajemná jako taška z Ikey. Ale my močíme, doktore. Močíme z vagíny." Afghánistán je úžasná země. Do New Yorku je to 6867 mil doleva, černochy tam považují za Rusy a místní osahávači tvrdí, že jim žena sama strčila zadek do ruky. To je skvělé a do té války trpící chronickou stejnicitidou vyrazila novinářka Kim, aby si udělala jméno. Proti tomu nic nemám, chvílemi mě to i pobavilo, ale Kim za to zase tak moc nemůže. Je to vina suchého hláškaře plukovníka Hollaneka, nadrženého kreténa s šálou Celticu Iaina a rovněž nadrženého ministra Sadiga, bez nichž by se ta demokracie mezi připálené tatary zaváděla mnohem nezáživněji.

• 17.2.2017  09:58
    Chuck (TV seriál) (2007)

"Takže vy po mně chcete, abych byl přítelem přítele expřítelkyně mého nejlepšího přítele?" Jsem šťastný sklerotik, takže pokud mi někdo nahraje do hlavy nějakou databázi, tak si ji vymažu stejně snadno jako zbytek paměti. Ale pokud by mě mělo chránit něco tak sympatického jako agentka Sarah a velkého jako agent Casey, tak bych si asi něco v hlavě nechal. Se zmateným Chuckem a jeho ochrankou se totiž dokážu bavit víc, než v kterémkoli obchoďáku s elektronikou při přátelském pošťuchování s predátory při Black Fridayi.

• 16.2.2017  22:27

"Černý na terapii nechoděj. My chodíme k holiči. Tam probíráme trable." V životě jsem dokázal spoustu velkých věcí, což mohu hravě dokázat tím, že jsem se od střední školy vzdálil o několik stovek kilometrů a na žádný třídní sraz jsem nikdy nedorazil. Nechtěl jsem totiž ostatní ztrapňovat svou krásou a úspěchy. Ale kdybych šest hodin denně dvacet let v kuse cvičil, tak bych určitě vypadal ještě o kousek líp, ubránil bych se banánem, uměl bych utrhnout kus soupeřova krku a byl bych světovým šampionem v rychlosti stlaní postele. Nestalo se tak, takže tímto šampionem je Bob, který mě hodně bavil a já jsem se celý film těšil na to, až vyšle svou pěst k seznámení s nosem šikanujícího Trevora. Ovšem jeho nedobrovolný parťák Calvin mi svou ukecaností moc radosti neudělal a taky mě trošku zklamalo, že totožnost Černého jezevce byla snadno čitelná na první pohled. Ale je to komedie, takže v ní nemusí být místo pro originalitu. Důležité je zasmát se a to se mi nejednou podařilo.

• 16.2.2017  22:25

"Tady je buď velkej provoz, provoz ve špičce nebo příšernej provoz." To totiž nejsou Benátky, kde se dá ukradený trezor odvézt i na gondole. Tohle je Los Angeles, kde se ničím jiným než Mini Cooperem tuna zlata odvézt nedá. A mě to hrozně baví, protože Charlieho parťáci nastoupili ve skvělé sestavě, přinesli mi dostatek pohodové zábavy a pak je tu ten problém. Myslel jsem si totiž, že svést Stellu bude snadné, protože jsem něco jako Hezoun Rob ... to jsem asi trošku přehnal, ale filmy jsou přece o snech. A ten můj sen mě vede tam, kam neomylně míří většina mužských diváků tohoto snímku - do fronty ke Stelle. Když zvládne tři chlapy denně, tak na mě dojde řada 18. 3. 2069. Navíc si myslím, že všichni nevydrží, určitě někdo umře a některým to zakážou manželky, takže by mohla být moje ještě o chvíli dřív. Už se těším.

• 16.2.2017  17:30
    U2: Beautiful Day (hudební videoklip) (2000)

"It's a beautiful day, don't let it get away." Život je plný nádherných dnů a to zejména od chvíle, kdy jsem si uvědomil, že už nikdy nebudu tak mladý a krásný, jako jsem dnes. A platí to pro každý další den mého života. I U2 si svůj Beautiful Day uměli užít a já k tomu mohu jen poznamenat, že když hraje skvělá kapela skvělý song, tak ani ten klip nemůže dopadnout špatně. A to ani v případě, kdy nepochopím, proč Bono jednu slečnu osahával, s druhou se pral o kufr a třetí sežral jablko. Asi to mělo nějak hlubší smysl, který nikdy nepochopím, ale rozhodně jsem přesvědčen o tom, že dostat hrající kapelu pod startující letadlo se dalo o něco přesvědčivěji.

• 16.2.2017  11:49

"Lidi většinou mluví o optimismu, když jsou jednou nohou v prdeli." Nehodlám se účastnit mistrovství světa ve flusání jedovatých slin na tento film, nadávání na Michala Davida a obviňování z nesmyslného děje. Já jsem ten film totiž viděl a jelikož nejsem zcela retardovaný, tak jsem věděl, do čeho jdu. Zkrátka jsem žádný zázrak nečekal a on se ani žádný nekonal, ale přesto z toho sálala jistá pohoda, vyblbla se přitom spousta nepříliš okoukaných tváří, zaštěkalo si v tom pár veteránů showbyznysu a mě nejvíc bavil oranžáda Ota v podání fotbalového šoumena Horvátha.

• 16.2.2017  11:41

Street Fightera jsem nikdy nehrál a po většině rvaček končím na JIPce, ale tato tři kola kamarádského bouchání ručičkama, kopání nožičkama a vrhání ohnivých kouliček musí potěší každého, kdo si někdy vyrazil pár zubů při prvním frajeření s nunčaky.

• 16.2.2017  11:32

"Byl jsem zlobivý chlapec." Než tuto větu začne Killer v pruhovaném dresu asi tak milionkrát psát na tabuli, tak vykrade spoustu bank. Mě tedy nejvíce zaujala technika vykradení banky přes telefonní automat, kdy se přiloží pistole k mluvítku a vyděšený bankovní úředník vydá přes automat všechny mince. Taky mě zaujala levitující pistole i doutník, bonzování publika či stíny čekající venku poslušně na lupiče, ale jelikož neznám parodovaný základ, tak jsem se nijak zvlášť nebavil.

• 16.2.2017  11:08
    Zajatý hlas (1939)

"Šťastná myšlenka Berlinerova, nahradit váleček kotoučem, umožnila vyrobit skoro neomezený počet dokonalých desek." Vyrobit gramofonovou desku bývala velká fuška, ale já nejsem ten správný technický typ na to, aby mě dokázal nějak mimořádně zaujmout technologický postup výroby gramofonové desky. Přesto bylo zajímavé sledovat Oldřicha Nového, Lídu Baarovou či trio Kovář-Vacek-Dvorský, kterak jsou jejich hlasy vtaženy do mikrofonu, zapisují se safírovou jehlou do voskového kotouče až po finální zápis do drážek šelaku. Možná nejsem fajnšmekr, ale hned bych si nějakou tu dobovku pustil na gramofonu s trychtýřem.

• 15.2.2017  21:08

"Nikdo si ani nevšimne, že Zeman dosloužil." Já jsem si toho všiml, i slzu jsem uronil a taky jsem se přestal cítit bezpečně. Nedá se nic dělat, Honzova služba je u konce a já se musím přiznat, že hodnotit 3. sérii je dost ošemetné. Na jednu stranu totiž obsahuje mé oblíbené kousky Mimikry, Studnu, Tatranské pastorále či Pána ze Salcburku a na druhou stranu se příliš věnuje tomu "správnému" politickému pohledu na věc. Já jsem však pozitivní člověk, takže zaokrouhlím nahoru, protože mi to tak z pohledu zachování světové rovnováhy připadá správné.

• 15.2.2017  20:59

"Taky se nechává slyšet po barech a recepcích, blábolí o svobodě, demokracii a tiskne ruce všelijakým chlapcům, co si hrajou na bojovníky." Tak se nám Honza s Žitným utkali s chátristy, pašeráky, překupníky, drogovými dealery a vrahy v jednom balení. Mě to tedy nijak zvlášť nebavilo, ale francouzská novinářka Michelle Merciér se opravdu povedla, provozovatelka trestné činnosti kartářského šarlatánství paní Hejná byla naprosto dokonalá a vše zakončila neuvěřitelně vtipná přestřelka se střeleckými výkony na hranici parodie. Já jsem tedy přesvědčen, že poslední případ Honzy Zemana byl sice ideově v souladu s nařízeními strany a vlády, ale z hlediska zábavnosti se příliš nevydařil.

• 15.2.2017  18:48

"Tatíček nemůže vidět krev a tak pořádá popravy." Občas kuju pikle, miluju a maluju nebo pošlu posly, někdy obětuju levé křídlo, jen naprosto výjimečně vyhodím špionskou důchodkyni výbušninou na větev a kdykoli si princezna Helenka přeje, tak jí rozesmívám. Já jsem totiž na rozdíl od prince Václava chlapák, jenom o trochu hůř zpívám, nemám modrou krev a nevlastním žádnou nemovitost s věžičkami. Tak já to těm princátkům asi nebudu kazit, jsou totiž celkem sympatická, králové taky nejsou špatní a kat, Kokoška i rádci jsou naprosto vynikající.

• 15.2.2017  14:42
    Ally McBealová (TV seriál) (1997)

"Chcete někoho přivést na mizinu? Připravit ho o výsledky celoživotního úsilí? Přimět jeho ženu aby od něj odešla? Nebo dohnat jeho děti k pláči? Tak tohle my dokážeme." Právníky mám rád. Tedy v televizi. V reálu je střílím na potkání, protože někde mezi paragrafy ztratili fantazii. To vychrtlá Ally má na právničku fantazie až dost, talent na vztahové trapasy má rovněž jedinečný, ale zpočátku jsem si myslel, že spolu moc času trávit nebudeme. Pak jsem však byl seznámen s Ling a od té chvíle jsem kanceláře Cage & Fish navštěvoval častěji, než by se slušelo na kliďase, který své problémy obvykle řeší nadávkami, fackami nebo střelbou.

• 15.2.2017  13:30
    Jako ty (2015)

"Členové Zdraví a bezpečnosti zpacifikovali dvě osoby, které se dopustily pohlavního styku. Obě byly převezeny na oddělení Deformované emoční neuropatie DEN, kde jim budou v detenci podána emocionální supresiva." Už se těším na dobu, kdy se mi bez zabudovaného čipu nezvedne ani záchodové prkénko, budu idiotům ze zkumavky děkovat za kritiku a nařízení EU mi zakáže provozovat či snít o sexu. To bude tak skvělé a vyrovnané. Snad budou alespoň v kinech promítat filmy o zákazu emocí. Já už jsem jich viděl poměrně dost, ale žádný z nich mě nedokázal tak skvěle ponudit jako tento.

• 15.2.2017  12:41
    Hudson Hawk (1991)

"Já chci bejt obecně prospěšnej. Naučím tělesně postižený jódlovat." Ve světě plném gangsterů, CIA, Vatikánu, swingu a Leonarda da Vinci se nepohybuju zdaleka s takovou lehkostí jako zpívající zloději Hawk s Tommym. Při naší první konfrontaci jsem z toho byl poněkud zděšen, ale později mi začala připadat zábavná Hawkova ekvilibristika na nemocničním vozíku, stejně jako na tupou sílu sázející agent Butterfinger či agentka Vatikánu Anna, která se z nudy zachránila sama. A taky jsem se naučil házet míček otravnému foxteriérovi, což je jednoznačným důkazem toho, že tento snímek má smysl, což samozřejmě zároveň popírám.

• 15.2.2017  11:45

"Podle slovního obrazu, který jsem nechal rozeslat, zajistili na nádraží 28 podezřelých mužů." Musím se přiznat, že flegmatický nádražní policista mi připadal naprosto vynikající, hyperaktivní kriminalista Katajev měl taky své kouzlo a dokonalé se mi jevilo také pátrání po osobě, když neznáme její podobu, popis a ani současné jméno. Ovšem jinak mě to vyšetřování korupční vraždy nijak zvlášť nebavilo a přiznání vraha na základě toho, že měl jinou krevní skupinu než oběť, mi přišlo hodně unáhlené. Zkrátka jsem se tak nějak nedokázal vrátit v čase, zapomenout na své dokonalé znalosti o krevních skupinách i DNA a uvěřit tomu, že by se někdo chtěl obhajovat tím, že ztratil několik litrů krve, když se řízl při holení.

• 15.2.2017  11:18

"To jsou všechno nějaký nesmysly, kterejm nerozumím. Můj syn nebo vlastní žena mě zabijou a já jsem živej." Kdybych vykopal mrtvolu na své zahradě, tak ji neponesu tajně na hřbitov a určitě se nebudu přiznávat k její vraždě. Jenže sedlák a dubová palice Emcke přesvědčil sám sebe, komisaře i státního zástupce, že je vinen a já jsem mu snad i přál, aby si vraždu svého žijícího otce odseděl. Ale to je jedno, protože tady jde o antropologii, která dostala asi pět minut prostoru k tomu, aby prokázala, že ten živý není mrtvý a ten mrtvý měl zemřít někdy jindy úplně jinde. Chápu, že nějak se začít musí, ale tohle mě moc nebavilo.

• 15.2.2017  11:00
    U2: Walk On (hudební videoklip) (2000)

"Walk on, walk on. What you got, they can't steal it." Skvělá kapela zpívá skvělý song, takřka přitom neopustí obrazovku, a já nejsem úplně spokojen? Samozřejmě se mi to líbí, ale toho postávání, chození a popojíždění tam na mě bylo asi trochu moc. Nicméně nebyli by to U2, kdyby si pod sochou Ježíše trošku nerýpli do chudinských částí Rio de Janeira a nevyjádřili podporu nositelce Nobelovy ceny míru Aun Schan Su Ťij.

• 15.2.2017  10:28

Nikdy jsem neabsolvoval žádnou přehlídku vyfintěných psích šampionů, ale pokud by se tak stalo, tak bych si rozhodně vedl pouličního vometáka typu Pluta, protože sranda musí být. Mickey to vidí podobně, ale já bych Pluta rozhodně neoprašoval, neleštil a nevoněl, protože tento psí "gentleman" stejně radši všechno očuchá, očůrá, olíže a pokouše. Mne tedy Pluto celkem pobavil tím, kterak nádherně nechápal princip soutěže a jako zamilovaný hrdina na kolečkových bruslích taky měl své kouzlo.

• 15.2.2017  10:13

"Tik tak, tik tak." K doručení tikajícího balíčku v přesný čas na přesně stanovené místo je třeba spolehlivého pracovníka, což ekvilibristický messenger Donald rozhodně není. O nedoručení zásilky není třeba pochybovat, ale očekávaný humor přinesl až vynikající souboj kočky s výbušninou, jemuž menší cholerický vodní vrubozubý pták z čeledi kachnovitých tentokrát pouze přihlížel. Mě to tedy příliš nebavilo, ale koncovka stála za ten Donaldův přesčas.

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 109 145