V cizí kůži (2011) odpad!

"Prečo ešte nehovoria? Sú retardovaní?" Oplzlosť a nechutnosť sa stali piliermi komédií posledných období (rakovinový zoznam; šuky-šuky hezký kluky; strč jej palec do kaďáku; poď si rýchlo zapichať, až z toho nie je trojka). Urážlivé, prízemné, prazbytočné.

Hancock (2008)

"A ty žaluj MacDonalda, lebo s tebou vyjebal." Príbeh nápravy superhrdinu, ktorý má problém s alkoholom bol celkom originálny nápad. Keď sa však aj z Theronovej vykľula superhrdinka a začala splietať niečo o tom, že sú bohovia, či anjeli a 4 roky pred Kristom ju chcel mečom ktosi zahubiť... Hancock 2 nevidím ako dobrý nápad.

Max Payne (2008)

"Neverím v nebo. Verím v bolesť, verím v strach, verím v smrť." Max i Mona sú celý film zamračení ako obloha, z ktorej permanentne sneží alebo prší. Slnko vyjde až keď Max zastrelí posledného zloducha - čo mala byť asi metafora na to, že princíp "oko za oko" je ten najsprávnejší. Max posobí trochu komicky, keď nie je schopný dať si do súvisu valkýry, Ragnarok, tetované krídla, logo a názov firmy Aesir, ktorý je tak silne severský. Tento film si ale svoju základňu fanúšikov určite nájde - hlavne pre prepletenie severskej mytológie s obľúbenou PC hrou.

Kmotr II (1974)

"Moj otec bol Antonio Andolini a posiela ti toto!" Retrospektívne časti s de Nirom boli skvelé, Pentangeli najlepší mafián z celej trilógie a Pacinov mĺkvy bodyguard s klobúkom tvrdší ako Luka Brasi. Dojem nepokazí ani nostalgický záver - práve naopak.

VALL-I (2008)

"Pśśśt, počítači. Definuj tanec." Rozkošné! A ten blázninec robotov... ;) Pre mňa najčarovnejšia a najnápaditejšia rozprávka od Pixaru, ktorá deťom možno veľmi nesedne. Prvých 40 minút nie je počuť žiaden dialóg, a napriek tomu... je to skvelé :) Nerozumiem pohoršovaniu sa nad ekologickým posolstvom filmu.

Drž hubu! (2003)

"I já nemluvím. Teď mluvím, abych vám to řekl, ale inak mně taky musíte odvézt." Na tejto komédii je najlepšie to, že sa do popuku nasmejete nielen na hláškach, ale aj na extravagantnom smiechu prísediacich. Na Gérardovi je vidno, že si túto rolu užíval každou bunkou :) Bohužiaľ, keď sa k záveru k dvojici Ruby a Quentin pridruží tá ženuška z Albánska, kvalita ide rapídne dolu.

Kmotr (1972)

"Svině! Ješte jednou a zabiju tě!" Jeden z mála prípadov, keď je film lepší ako predloha.

Oněgin (1999)

"MYSLEL SOM, ŽE SLOBODA A POKOJ MI NAHRADIA MOJE ŠŤASTIE. MOJ BOŽE, AKO SOM SA MÝLIL. AKO SOM BOL ZA TO POTRESTANÝ."

Pocahontas (1995)

"Ja som si zvolila cestu lásky. Ktorou sa vydáš ty?" Škoda, že z toho naivného sna je malý divák o pár rokov vytrhnutý, keď zistí, že v skutočnosti nie Pocahontas a jej cesta lásky, ale guvernér Radcliffe bol ten, kto zvíťazil.