Temný rytíř povstal (2012)

Šel jsem do kina s obrovským očekáváním, Batman byl po The Amazing Spider-man jediným filmem léta, který podle mě stojí za to. A konec konců jsem vůbec nebyl zklamán, tajemná atmosféra podzemního vězení, města na které čeká blížící se zkáza, staří dobří Batmanovi přátelé i nepřátelé, rádoby sexy Catwoman, která kdyby ve filmu chyběla, nebylo by to na škodu a především silácký záporák Bane, kterého doprovázel příběh hrdiny z odvrácené strany. Chvílemi to vypadalo, že Batman už ani po tolika letech odpočinku nemá na to, chránit své drahé město před všemožnými nástrahami... Po tom co ale zklamal bývalý vrchní komisař i celá posádka policie se nemohlo stát jinak, než aby se znovu pustil do akce a začal trénovat s novými super zbraněmi. Celé to doprovází epická hudba Hanse Zimmera a klasická Nolanova režie, která dovedla obraz v novém 70mm kabátku k dokonalosti! Za mě dávám tomuto dílu, ale i celé trilogii 5/5.

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Možná si říkáte, že jsem blázen, hodnotit 5/5. Ale ukažte mi seriál, kde se nebojí hlavní postavy totálně vykoupat ve vlastních sračkách a kde se nebojí zobrazovat jakékoliv téma, které by jinde projít nemohlo! Pro mě naprosto skvělé přes prvních pár sérií. 5/5

Precious (2009)

Zajímavá retrospektiva na život jedné týrané, znásilňované a podceňovacé holky z Harlemu, která se zezačátku jeví naprosto bez budoucnosti, když ale cestu najde, opět jí něco smete z cesty k lepšímu životu. Precizní kamera s kvalitními hereckými výkony, především Mo'Nique do které se člověk po chvilce úplně ponoří a hltá každé další gesto, výraz a pocit jejího charakteru. Celkový dojem hodnotím kladně až na některé nudnější momenty a jsem zvědav na budoucí tvorbu Lee Danielse a především brilantního scénáristy Geoffreyho Fletchera. 4/5

Náš vůdce (2008)

Film o tom, jak jeden obyčejný učitel gymnázia dokáže ovlivnit dnešní, moderním světem zkaženou mládež s použitím speciálního projektu na téma "Státní formy". Zpočátku se všechno vyvíjí podle plánů, ale pak se v jeho svěřencích cosi zvrtne a kompletně se příběh obrátí. I přesto, že se dá spousta prvků děje předem klidně předpokládat, čekáte co přijde dalšího, sem tam zasadí scénáristi nečekanou ránu a vy pořád sedíte připoutaní očima na obrazovku s nedočkavým pocitem. Původně jsem si myslel, že mi bude vadit němčina, ale koneckonců jsem jí ani moc nevnímal. Jestli to byly vycházející hvězdičky nebo už velcí herci nedokážu posoudit, protože je neznám, ale herecké výkony hodnotím převážně kladně. Snad ani nemám co vytknout, možná se to někomu bude zdát jako přemrštěné hodnocení, ale mně se Die Welle velmi líbilo. 5/5

Lítám v tom (2009)

Od Reitmana už mě v minulosti dost zaujalo "Děkujeme, že kouříte" a tak jsem nemohl zaváhat se shlídnutím "Lítám v tom", zvlášť když jsem předem věděl jen stroze o čem by to tak mohlo být. Jeden z rozhodovacích faktorů byla pak oskarová nominace a George Clooney v hlavní roli. V podstatě šlo o ztvárnění relativně nudného života jednoho člověka, kterému se dny opakují a najednou se díky událostem začne všechno měnit. Líbí se mi ten individuální přístup, díky kterému lze film pochopit v různých případech naprosto odlišně, spousta lidí ho řadí k podprůměrným snímkům, které jednou protrpíte a už se k nim nevrátíte, ale někdo, někdo dokáže opravdu docenit o čem opravdu je. Nebudu se dál rozepisovat, za sebe hodnotím všechny aspekty, i přes chvilkami kolísající kameru, na výbornou a dávám 4/5.

Mulholland Drive (2001)

K tomuhle dokážu napsat s nechápavým výrazem pouze jedno slovo, BRILANTNÍ !! Neznám jediný film co by mi tak zamotal hlavu a nakonec mi nedal odpověď, Lynchovi se to povedlo a to velmi oceňuji. Zhruba 4x za celou dobu jsem si myslel, že film chápu, ve výsledku mi ale vždy něco podkoplo nohy a finální rozuzlení se nekonalo. Nevím co si mám myslet, můžu jen sedět, koukat na běžící titulky a kroutit hlavou. 5/5

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Nemám co k tomu dodat ... Absolutní kult se vším co má vynikající film mít. Tarantino ve své nejlepší formě, comeback Travolty a Willise, na míru šitá rola Jacksonovi, krásná Uma Thurman a dokonale potrhlý pár Tim Roth a Amanda Plummer. Miluju tenhle film a mohl bych na něj koukat pořád, na svojí délku se člověk nudí opravdu minimálně a řadím ho na druhou pozici do mojí TOP. 5/5

Rychlí a zběsilí (2009)

Tomuhle čtvrtému dílu po otřesné trojce jsem se snažil odolávat dlouho, ale nakonec mě přemohla zvědavost, jak to vlastně celé dopadlo opět s Dieselem na palubě (nebo na kapotě?). A kupodivu mě překvapil, bylo tam všechno co bych od Rychle a zběsile očekával, nové tváře, nová auta, ušel i scénář a co mě zaujalo, byly některé zajímavé prostřihy. Buď si na "dospělejší" čtyřka jen hrála a já jsem jí to sežrala nebo tomu tak opravdu je. Nebýt místy opravdu kvalitního soundtracku, dával bych 3 hvězdičky, takhle je to o fous lepší. 4/5

Černej Dynamit (2009)

Po shlídnutí traileru v kině jsem se na tenhle film prostě musel podívat. Takový perfektní výlet do let minulých se vším všudy, že to nejde ani na kousíčku poznat. A podle toho taky vypadá scénář filmu, kromě hlášek ničím zajímavý ani originální. Parádní večerní oddychovka u které se člověk zasměje, ale víckrát jí vidět nemusí. Každopádně si za "originalitu" zaslouží 4/5.

Zlatý Glóbus 2010 (2010) (pořad)

Bohužel to jediný co mi utkvělo v hlavě byl sestřih toho nejlepšího od Scorseseho a jeho dlouhý proslov. Nic víc mě nezaujalo a Ricky Gervais se svým mě nepříjemným britským přízvukem taky zrovna neoslnil. Trochu promrhané 2 hodiny času.