Voľby prezidenta 2024 - Predvolebná superdebata (2024) (pořad)

Predvolebná diskusia bola podpriemerná a moderátori ju nie vždy zvládali korigovať. Na druhej strane sa mi páčilo, že Slovenská televízia dala priestor všetkým kandidátom.

Svědkové Putinovi (2018)

Na tento dokument som narazil náhodou a hneď ma zaujal. Nie som fanúšik Putina a jeho režimu, no tá jeho zvláštna, tajomná osobnosť ma vtiahla natoľko, že som nemohol odisť od Tv. Dokument mapuje cely prvý rok nového milénia a poukazuje na odstúpenie Borisa Jelcina a nástup Vladimíra Putina. Nič nie je biele ani čierne, ale to ako sa Putin dostal do prezidentského paláca bolo dosť zvláštne. Ja som si myslel, že bol normálne demokraticky zvolený, čo aj nakoniec bol, no to celkove pozadie pred voľbami a po voľbách bolo dosť neobvykle. Najviac ma zaujala pasáž filmu, kde režisér predstavoval Putinových tvorcov úspešnej kampane a hlavne ich ďalší osud po voľbách. Niektoré scény boli dosť patetické, no vzhľadom na rok nakrúcania sa to dá odpustiť, keďže dotvárajú kolorit tej doby.

John Wick 3 (2019)

Tak nezmyselne násilný film som už dlho nevidel. Brutalita vo filmoch mi nevadí, no ak sa opakuje v každej scéne, tak je to neúnosné. Tato časť Johna Wicka je pre mňa veľké sklamanie. V prvých dvoch dieloch John zabíjal taktiež veľa ľudí, no mal srdce. Teraz akoby mu v hlave preplo a zabíja každého kto mu príde do rany resp. pod nôž. A nejde len o samotne zabíjanie, ale o to ako zabíja. Lebo nože v oku, sekera v hlave, vražda s knihou, hektolitre krvi, strely rovno do hláv a paranormálne útoky zvierat na mňa dojem neurobili. Zobrazenie útokov, obratnosť a práca so zbraňami bola v prevedení Keanua Reevesa resp. Halle Berry úžasná a profesionálna. Bolo vidno, že si obaja dali na svojich rolách zaležať, no tá prehnaná bezcitná krutosť znížila moje celkove hodnotenie.

Z Paříže do Paříže (2017)

Výborný film. Tomuto snímu prakticky nemám čo vytknúť. Silne scény, gradácia, napätie, pekné exteriéri, výborný scenár a hlavne uveriteľní herci, predovšetkým tí mladší. Dávam 5, lebo som emotívna citlivka a nehanbím sa za to :-).

M. R. Štefánik: Dobrodružný život legendy (2019) (TV film)

Niektoré hrané scény a animácie si mohli tvorcovia odpustiť, to len tak na úvod. Chválim hlavne doteraz neuverejnené fotografie MRŠ a snahu o informačne hutný a plynulý dokument. Taktiež sa mi páči, že autori filmu vycestovali aj do Francúzka na miesta kde Štefánik pôsobil. Aj keď miestami vidno nízky rozpočet, jedná sa o veľmi hodnotný dokument.

Mi.Lu.Jem (2018) (pořad)

Nech sa nikto nehnevá, ale každá ďalšia kulinárska relácia je slabšia a slabšia.

Pád Londýna (2016)

Akčná jednohubka. Chcel som akciu, čakal som akciu, dostal som akciu. To je celé. Účel to splnilo. Oproti prvej časti sa veľa nezmenilo, čo je možno aj dobré. Plytký dej mi nevadil, lebo tu ani oň nejde. Ide o akciu a to ako ju režisér zobrazí a ako ju herci predvedú. Kto chce niečo viac, nech si pozrie Mission Impossible alebo Jamesa Bonda. Trošku som sa pousmial, keď kanadský guvernér, japonský a francúzsky prezident, taliansky najvyšší predstaviteľ a nemecká kancelárka relatívne rýchlo uhynuli, zatiaľ čo Američan bol opäť nepolapiteľný a nesmrteľný. Ale čo už. Ich film, ich pravidlá.

Odsouzení (2010)

Príbeh silný, spracovanie obstojné. Hlavní herci hrali uveriteľné a to sa mi páčilo. Neviem ako to bolo v skutočnosti, no vo filme sa mi zdalo, že niektoré zaujímavé pasáže rýchlo prebehli. Podľa môjho názoru sa sestra Betty Anne nejako rýchlo rozhodla, že bude študovať právo a taktiež mi chýbalo viac scén zo súdnej siene. Aj súkromný život a hlavne rozchod s partnerom mohol byť viac zobrazený. Čo sa týka pochmúrnosti a dramatickosti som spokojný. Nech je ako chce, bol to zaujímavý skutočný príbeh so šťastným koncom.

Štúdio šport: špeciál s Petrom Saganom (2017) (pořad)

Keby sa Marcel Merčiak porozprával s chlpatou dekou alebo sám so sebou, lepšie by urobil. Celá televízia sa trepe do Španielska len kvôli Saganovi, no "majster sveta" nie a nie rozmotať jazyk. A že vraj exkluzívny rozhovor. V čom prosím Vás? Nič nové povedané nebolo. Sagan je výborný športovec a talent od Boha aký sme na Slovensku nikdy nemali, no v mojich očiach zatiaľ nie je komplexná športová osobnosť typu Mira Šatana, Mateja Tótha, Domina Hrbatého a Nasti Kuzminovej. Peťo by mohol absolvovať menši mediálny tréning a trošku popracovať na svojich mediálnych výstupoch. Jeho rečový prejav a celkové vystupovanie pred kamerou zatiaľ trochu pokrivkáva v porovnaní s jeho majstrovskými výsledkami na bicykli.