Ainy

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 27.4.2017  20:55
    42 (2013)

Silný příběh. Pokud to tak skutečně bylo, tak smekám před tou neskutečnou odvahou a pevnou sebekázní.

• 27.4.2017  20:50
    Gejša (2005)

Není moc filmů, které bych si dala dvakrát po sobě během dvou dnů. Film se Ziyi, Kenem a Michelle je jednoznačnou zárukou hlubokého příběhu, plného silných lidských osudů. Taky díky brnkálistům na šamisen si výlety do exotické Země vycházejícího slunce opravdu užívám, byť z mnou jmenované trojice, je čistokrevný Japonec pouze Ken. A romantička jako já si samozřejmě nejvíc užila závěr. Nevím, koho chválit víc, ale tady kralovala hlavně Ziyi.

• 22.4.2017  23:24
    Godzilla (2014)

Takže, pokud jsem to správně pochopila, žádné testování hlavic v historii lidstva nikdy neproběhlo. Hnízdo těchto prehistorických gigantů je zřejmě někde u pobřeží KLDR, která pod oficiální rouškou testování zbraní, ve skutečnosti občas vypouští nějakou tu radiaci za účelem zneškodnění nějakého toho monstra pod hladinou. Výbuchy elektráren a tsunami jsou už potom vedlejšími účinky. Nicméně se mohli alespoň o něco víc snažit, když se teda rozhodli, že půjdou s pravdou ven a natočí o tom film. Taková jedna velká, tmavá nuda a šeď. Děj nic moc a příšerky nepříšerné spolu s nehereckými výkony jen korunovaly celkovou zoufalost. Jediný kdo mě leknul byl racek, který vysklil okno autobusu. Jinak všechno už tu bylo a v mnohem lepším kabátku. 1,5*

• 20.4.2017  20:59
    Firefly - Loď duchů (E03) (epizoda) (2002)

Kdo má zájem se poprvé na seriál podívat bude zklamaný, jelikož administrátoři důsledně dbají na vše prozrazující OBSAHY. Nečtěte je!!! Kdo se bude této rady držet, bude odměněn velmi příjemným napětím.

• 19.4.2017  21:55

Začínám si být tak nějak jistá, že je díky přitažlivému hudebnímu doprovodu, jenž dodává každému dílu nesmírný šmrnc, seriál tak úspěšný. Navíc se mi čím dál víc líbí kapitánův až flegmatický klid v řešení krizových situací. To jeho impulsivní jednání (v dobrém slova smyslu) je svým způsobem velmi vtipné. A to je dobře!

• 16.4.2017  14:26

"Mami, můžu zamluvit lístky na Krásku a zvíře, prosíííííím" "No dobře, venku má být hnusně, půjdem do kina". Nějak mě minula informace, že je to muzikál. Sotva to začalo, zděsila jsem se. No to nevydržím! Představa 130 minutové stopáže plné zpívání mě upřímně vyděsila. A téměř okamžitě mi vytanula v mysli slova písně skupiny Fugess "killing me softly with his song". Jako správný tvrďák jsem neutekla a připravila jsem se na utrpení. Nicméně jsem byla velice příjemně překvapená. Miláček Ewan, charismatický herec, kterého mám spojeného s charakterním Bardem, mě rozsekal svou rolí nadutého, tupého, arogantního, sebestředného a zlého Gastona, ctitele krásné Belly. Nakonec to množství písní nebylo tak strašné. Musím ocenit ten obrovský kus práce, nádherných melodií, které mi připomněly staré, animované disneyovky. V příběhu se mi nezdálo nic extra přehnaného snad jen to množství Afroameričanů, kteří mi prostě v pohádkách budou vadit vždy. Chtěla bych vyzdvihnout opravdu výborné zpracování a i ta stopáž se nakonec dala vydržet, na rozdíl od kecalistů, jenž měli neodkladnou potřebu všechno komentovat a seděli hned vedle mě.

• 12.4.2017  20:24
    Firefly - Serenity (E01) (epizoda) (2002)

Někdo tady píše, že tento pilotní díl je na rozjezd pomalý, jenomže já si to nemyslím. Začátek filmu sice na mě působil krapet chaoticky a než jsem se zorientovala, tak jsem se musela hodně soustředit, ale pak už to jelo. Hned ze startu se Joss Whedon snažil hrát na napnuté strunky (na co taky čekat, že). Každopádně mi bylo jasné, že nic zásadního se tu nestane. Tipla jsem si docela přesně, kdo bude nadále součástí celé této renegádské partičky. Co mě ovšem uhranulo nejvíc a díky čemu si mimo jiné seriál upoutal mou další pozornost je hudba. Ta mě odvařila téměř do molekulárního stavu. Tak jen dál do mě, Gregu!

• 11.4.2017  08:17
    Koule (1998)

Atmosféra filmu hustá tak, že by se dala krájet. Podmořské hlubiny nebo vesmír jsou dokonalé lokace, odkud se nedá uniknout. A ty ve mně většinou spolehlivě nastartují patřičný napnelismus s následnou cukatůrou,

• 10.4.2017  18:25

Můžu říct, že mě to nijak neohromilo, ale ani neurazilo. Trochu to jeli na sílu. Jako by jim chyběl dech, ale co čekat, když on ten dech zřejmě chyběl i spisovatelce. Konec se dvěma sněžícími těžítky, mírně řečeno, rozpačitý. Snad jen díky Ianovi a Jamesi Cosmovi měl tento planý kousek alespoň nějakou zajímavou příchuť. Dětem se to ale pravděpodobně líbit bude. Strašidlácké a dětsky napínavé.

• 8.4.2017  11:51
    Kouzlo finské divočiny (TV seriál) (2016)

Při ranní kávičce a u domácích, dnes obzvlášť vypečených, koláčků velmi příjemná procházka zemí více jak stotisíce jezer. Dokážu si tam představit dlouhou dovolenou, ale žít bych tam nemohla. Je to rozlehlá, nádherná ... samota a já jsem i člověk společenský. Celé je to zpestřeno pocitovou hudbou finské folkové hudebnice Veery.

• 1.4.2017  23:42
    Logan: Wolverine (2017)

Varování: tento komentář může obsahovat stopové množství spoilerů. Konec varování. Film absolutně bez nápadu, bez děje za zbytečně vyhozené prachy! Těšila jsem se po dlouhé době do kina a čekalo mě neuvěřitelné zklamání. Co to, doháje, bylo?? Dívat se, jak se v jednom kuse masakrují? Dívat se, jak vraždí děti, jak jim drží u hlav kvéry, jak je mlátí, dívat se jak děti vraždí jiné, to je podle všech v pořádku? Už tak žijeme v dost šílené době a tvůrci se sníží k brutálnostem v hlavních rolích - děti?? V rámci celé x-menovské série obrovský propad dolů. Eviduji jeden světlý moment, který mě fakt pobavil. Je na úplném závěru. U něj se mi celkem okamžitě vybavil Fantozzi na kole ve chvíli, kdy si šlehnul kokteil Metadrínu, sympamínu, aspirínu, kokaínu, heroínu, feferónky, františkánky. Někdy v první třetině projekce jsem si řekla, že víc jak tři hvězdy nedám, ale ke konci už to bylo zoufalství. Jednoznačný odpad, sorry jako ...

• 25.3.2017  23:27
    Řachanda (2016)

Můj spolehlivý, pohádkový barometr si uprostřed filmu vytáhl mobil a začal si hrát hru, takže tím je řečeno vše. Pohádka, která by měla zaujmout hlavně děti, zklamala. Já nemůžu říct, že by mě to nebavilo vůbec. Třeba kostýmy a masky byly opravdu velmi povedené. Bylo cítit, že se herci do svých rolí docela dobře obuli, jenomže mně to nestačilo. Nevím, jestli se ještě někdy objeví něco českého, ze kterého bych si sedla na zadek.

• 10.3.2017  09:23
    eXistenZ (1999)

Přiznávám, že jsem u toho večer usla, což na druhou stranu kvituji. O to horší by pro mě bylo, kdybych to dokoukala do konce a stoprocentně se ujistila, že jsem promarnila čas, který jsem mohla věnovat regeneraci mozkových buněk. Někdy to do konce dám, ale to spíše ze zvědavosti, jestli byla nebo nebyla chyba před koncem usnout. Nebavilo mě to. Myslela jsem si, kdovíjaká to nebude herní pecka budoucnosti, plná akce a zvratů ... místo toho jsem dostala nudu a samé kuchání mutantních zvířátek. Ohodnotím, až to dám celé a třeba změním názor i komentář.

• 9.3.2017  14:20
    Utajený šéf - USA (TV seriál) (2010)

Doufám, že ke mně taky přijde moje šéfová v utajení a já dostanu nové auto a proplacenou dovolenou na Hawai! ;-)

• 7.3.2017  22:45

Vždycky u toho řvu. Vždycky.

• 1.3.2017  20:24
    600 mil (2015)

Takové syrové, hodně realistické drama bez všech těch výpravných serepetiček okolo, bez akčních honiček a zběsilého střihu. Dá se říct, že stříhali minimálně. V jednom z obrazů se například odehrávalo neskutečně akční skoro dvouminutové uklízení ze stolu a mytí nádobí! Až pak se teprve objevil hombre se zajatcem. Konec otevřený - neotevřený, něco mezi tím. Jednoho samozřejmě trkne, jakouže pointu nám připravili, ale přece jen bych uvítala nějaké zakončení. Třeba jak dopadl mladý, mexický pašerák? Tim Roth ovšem skvělý. Zvažuji tři hvězdy, ale za reálnost jednu přidávám. Je to holt jiný styl, než na jaký jsem zvyklá.

• 28.2.2017  22:08
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Ke knihám Terryho Pratchetta se nějak stále nemůžu dokopat, ale Zaslaná pošta už byla druhým filmem, který jsem na motivy jeho knih viděla. Začínám být docela zvědavá, jak jsou napsány a jak moc se film s předlohou odlišují. Některé pasáže, hlavně teda v první části, tak trošku koketovaly s hororem a upířinou, na druhou stranu některé zas tak trochu nudily. Musím však uznat, že jako celek to působilo jako unikátní, zábavná podívaná. A to hlavně díky tolik specifickému britskému humoru a brilantním hereckým výkonům. Vychutnávala jsem si vyšperkované kostýmy a ten nápad! satirického pohledu na dnešní svět plný internetů a mobilů, protože kdo z nás dostal naposledy od někoho obyčejný dopis? Nepočítám bankovní výpisy a úřední obálky. Jaké to je, vzpomeneme si?

• 26.2.2017  21:25

Na filmu jsem byla kdysi v kině a dnes jsem se po osvěžení paměti rozhodla napsat komentář. S knižní předlohou se rozhodně srovnat nedá. Ano, snažili se do něj vměstnat množství hlášek, které mě v knize naprosto rozsekaly, ale tady neměly valný efekt. Nebylo to ono. Nechci úplně tvrdit, že jsem se nudila, ale asi si místo opětovné projekce dám raději znovu rande s knihou.

• 26.2.2017  21:16
    VALL-I (2008)

Velice milá, dojemná a zároveň humorná animovaná pohádka.

• 26.2.2017  21:09
    Popelka (TV film) (2011)

Debilnější vykrádačku našich Třech ořechů svět neviděl ...

• 23.2.2017  22:28
    Zkáza planety Země (2013)

To nemá snad ani cenu komentovat. :-) Nějak ta bedna zůstala zapnutá, když jsem se zabrala do malování. Jakmile jsem si uvědomila, co vlastně poslouchám, řekla jsem si, že budu tvrďák a dám to! Haha ... Neskutečná hovadina tohleto. :-)

• 22.2.2017  22:24

"Tohle není pohádka o velkých činech, tohle je kousek příběhu dvou životů, jednoho okamžiku, kterým společně prošli cestu se společnými očekáváními a sny ..." Pro mě nesmírně zajímavá životní etapa slavného Argentince El Che, natočená podle stejnojmenné knihy, kterou sám vydal ze svých zápisků a z dopisů pořízených po více jak desetitisíci kilometrové toulce Amerikou. Těžkého astmatika dokázal Gael García zahrát opravdu mistrně a z hudby Gustava Santaolalla mám zimomriavky ještě teď.

• 19.2.2017  17:28
    Matilda (1996)

Vynikající satirická komedie s prvky černého humoru.

• 18.2.2017  23:58

Parádní vizuální podívaná, ale tím to pro mě končí. Příběh mě nijak zvlášť neohromil. Taková světelná sci-fi šou a nic víc. V komentářích svých kolegů uživatelů jsem si všimla opěvování hudebního doprovodu. Kamenujte mě, ale ničeho výraznějšího jsem si nevšimla. Spíše jsem si říkala, že místo té klávesové improvizace mohli vymyslet něco lepšího. Něco, z čeho by si člověk sedl na zadek a měl chuť dát více hvězd, ale sorry jako ...

• 12.2.2017  11:02
    Král Artuš (2004)

Ano, podle pověsti Artuš porazil Sasy, ale tuším, že Ginevra nebyla modronohá bojovnice a lučištnice odněkud z lesa, ale dcerkou královskou. Nemůžu popřít, že se mi tento její příběh líbil víc, než ve skutečnost vypráví staré pověsti. Hlavně co se Lancelota týče. Díky ale velkému počtu slavných tváří se na to dívat dalo. Stellan, jako hlavní vůdce saských nájezdníků, byl ve své roli nekompromisního zabijáka úžasný. Stejně tak jako Mads se svým sokolem. Ty vlasy a kérky na tváři mu nesmírně slušely a Merlin, ten byl spíše k zasmání. V jeho případě si Merlina stále představuji jako charismatického čaroděje v podání Sama Neilla.

• 11.2.2017  20:51

Já jsem se za ta léta poučila, že jakmile americká studia dělají na historickém filmu nebo na filmu, kdy se jeho základy opírají o historické prameny, vznikne z toho zrůdný paskvil. Hlavně do toho narvat hromadu akčních zápletek, stříknutých milostnými spletenci a aby to vydělalo co nejvíce miliónů. Málokdy jsem byla spokojena. Výjimky ale jsou. Když pominu to, že byl Zeus ve skutečnosti záludný, záletný, náladový a mstivý a tady ho vyobrazili jako obětavého charakteráka, tak se na to dívat docela dalo. Pokud nad tím nebudu příliš přemýšlet, tak Hněv Titánů je pro oko velice příjemná, akční záležitost. Jen si nesmíte připouštět, že se tohle podle pověstí nikdy nestalo. Hezky se ale kouká nejen na Sama a Rosamundu, ale i na Liama nebo Voldemorta. Každopádně, když se mezi sebou mydlí bohové, je rozumnější zůstat stranou.

• 1.2.2017  22:18
    Příchozí (2016)

Já se musím odnaučit číst si komenty od svých oblíbených, včetně mistra slova, protože místo toho, abych si v sobě uchovala příjemné vesmírno a tajemno, tak stírám slzy, které mi vytryskly. Takže po tajemnu černá díra, kdy se ještě dalších deset minut chechtám a zkouším navázat kontakt se svými myšlenkami těsně po projekci. Tedy ... nejsem odborník ani na jazyky (i když ...) a ani na kvantovou fyziku, ale pravděpodobná budoucnost, kdy nás navštíví de Castello s Abbottem, mě docela zaujala. Nepřekvapila mě reakce některých světových mocností, prostě horké hlavy jsou horké hlavy. Po vizuální stránce to byla ohromující podívaná, doprovázena smyslným, hudebním doprovodem, naprosto se hodícím k vesmírnému dramatu. Překvapila mě neokoukaná vize mimozemšťanů a jejich způsob komunikace. Po zvukové stránce naprostá paráda. Na pointě se však někdo hodně vyřádil. Celou dobu žijete v bludu, než vás de Castello vyvede z omylu. Tohle sci-fi přímo volá po další projekci stejně jako Gravitace nebo Interstellar. Tohle já prostě můžu!

• 30.1.2017  19:42

Já musím znovu a zase dát za pravdu panu Apačovi, který mi doporučil snad nejvýraznější roli Nicolase Cage, jehož příliš nemiluji. Tedy až doteď. Hledám slova, jenž by vystihla tento broušený diamant, tohle delikatesní Chateauneuf du Pape, tento právě prožitý filmový orgasmus! Vampýra dovedl ve své vtipné děsivosti do geniality. Pointa se divákovi otevírá pomalu a je jen otázkou času u každého z nás, kdy na ni přijde a uvědomí si, jak je dokonalá. To, že zhlédnutá verze stála zaprd po stránce zvukové a dabingové, zcela přehlížím. Kvituji, že nechali v původním znění Cageovy vzdechy, vychrchlávání, zvracení a tak podobně.

• 15.1.2017  11:29

Viděla jsem zoufalou snahu vytřískat ze zaběhnutého tématu poslední zbytky originality a humoru. Tvůrcům evidentně došla fantazie. Vtipných okamžiků bylo minimum, dialogy někdy fakt praštěné, komplexně jsem film vnímala jako nudný. Vedlejší děj s veverkou sice hýřil nápady a ztřeštěností, jenomže i tady toho bylo místy příliš. Chtěli do toho narvat co nejvíc, ale šlo to spíše ke škodě. Nic se nemá přehánět, přesto si myslím, že dětem se to líbit bude.

• 14.1.2017  20:39
    Goro, bílý pes (TV seriál) (1980)

Seriál jsem sledovala jako dítě. Vzpomínám si, že mi nesměl utéct žádný díl. Jediný problém jsem měla s úvodní znělkou. Ležela jsem v pokojíčku, hlavu pod polštářem a mamka mi přišla říct, až když skončila a začal film. Vůbec netuším, co mi na ni vadilo.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38