John Wick: Kapitola 4 (2023)

Ma to fajn vizual, inak je to totalna sracka. Akcny film s nepozeratelnymi akcnymi scenami. Vsetci maju strelne zbrane, ale nikto sa nekryje a nestriela, radsej dobehne na dosah svojho ciela. 60 rocny Keanu ako neporazitelny zabijak na smiech.

Americký ninja 3 (1989) odpad!

Netusim, o co tam islo, ale vsade boli totalne trapni "ninjovia", dajaky neschopny idiot v ruzovom tielku, aka asi hlavny hrdina a nejaka aziatka, ktora bola super kung-fu skill, az kym ju nodkraglovali. A cernoch. Najlepsi bol cernoch, ktory musel vzdy vysekat idiota v tielku z pruseru, ked ho obklucili ninjovia a nemiesto razneho rezu katanou ho mlatili do brucha. Nakoniec sa idiot nejak dostane k hlavnemu zaporakovi, dostava na picu, spravi super mega prstovy ninja healing a seckych vymlaci. K tomu hra totalne idiotska hudba. Celkom vyzivna pripomienka beckovych akcnych filmov z 80 rokov.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007) odpad!

O nieco slabsie jak klasicke Asylum filmy. Ono sa to snad snazilo tvarit vazne. Spanielska vyprava v pocte sedem ludi, vedena Stevom z Beverly Hills v parochni, dobyva aztecke udolie, ktore obyva 5 domorodcov a dvaja Tyranosauri. Klasicky dej, megatrapne efekty, staci pozriet galeriu k filmu. Jedina rekvizita k filmu je smiesny oltar o rozmeroch 2x3 metre, kde sa odohra vsetko podstatne. Vsadepritomna debilita... co je vlastne plus :) Hodnotenie v ramci zanru 2*

Cesta krokodýlů (2013) odpad!

Rozhodol som sa hodnotit tento zaner "odpadov" v komentaroch, kedze mi pride nefer voci "normalnym" filmom im udelovat hviezdicky. "Mutantní krokodlaci z bažin" patri k tym najdebilnejsim a tym padom aj najzabavnejsim, co tento zaner ponuka. Jedna hviezdicka za animaciu aligatovor, ktora vyzera jak z pocitacovej hry z roku 2000, pritom film je len 3 roky stary. Druha za tradicne vyborne herecke vykony. Tretia za ultra debilny dej (okrem ineho; SPOILER: na konci je stastna rodinka v zostave zena, male dieta a pocitacovy aligator zijuci v bazine). Stvrta za super cesky nazov, ten ma bavi - Mutantní krokodlaci z bažin :D Hodnotenie v ramci zanru: 4*

Ve jménu Krista (2016)

Podľa traileru som očakával historickú kriminálku bez biblických rozprávok, možno s nejakým nejasným koncom... Dostal som doslovnú pánbíčkárskú sračku s teplošským Ježišom a apoštolmi. Amen tma.

Humr (2015)

Prilis vela wtf momentov, aby toto niekto mohol mysliet vazne. 2 hviezdy za komedialnu cast.

Jezero smrti (2008) odpad!

Tlupa trinastrocnych poloretardovanych anglickych rednecks so stoparskymi schopnostami Aragorna, terorizuje parik, ktory robi vsetko pre to, aby mohol byt terorizovany. Maximalne idiotske a nerealne spravanie vsetkych postav, neuveritelnych nahod a nelogickych kravin obera tento film o akukolvek vaznost. Chapem, ze tvorcovia sa snazili hlavne sokovat brutalitou nastrocnych panghartov, ale kvoli vyssie spomenutemu to tu skratka nefunguje. Ak by tu mal film celkove hodnotenie okolo 30-40%, aj by som dal jednu hviezdicku, ale kedze to ma nepochopitelnych 73%, davam odpad.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Natocene to je, jak byva u Scotta zvykom, vyborne. Bale je celkom fajn. Ale mam problem s predlohou, podla ktorej museli umierat nevinni Egyptania a zvierata, aby banda zidakov mala slobodu. A tiez preto, ze "boh", mimichodom maximalne iritujuco stvarneny, bol trochu netrpezlivy. Film pre nabozenskych fanatikov.

Whiplash (2014)

Musim ist na 4. Aj ked jazz ma absolutne nebavi, nijak to pri tomto filme nevadi, nie su tu ziadne samoucelne sceny, kde by divak musel len sledovat a pocuvat jazz. Tiez netusim nic o bubnovani a aj napriek tomu su vsetky sceny z konzervatoria a predstaveni velmi putave a to hlavne vdaka psychopatovi Fletcherovi. Navyse ma film u mna velke plus za namet a neokukane prostredie, pre hudobne nevzdelaneho cloveka je zazitok sledovat, co vsetko musi taky hudobnik ovladat, co musi vediet hned zahrat z not, alebo aj bez nich a aky talent musi mat, aby sa stal profesionalom. Na druhu stranu, trochu mi vadila dost zvlastna premena hlavneho hrdinu zo sympataka na egoistickeho zmrda, nie az tak zaujijmave sceny, v ktorych sa nehra a pre mna aj trochu cudny koniec.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Fekálny humor, ktorý príde vtipný hádam len 10 ročným, absolútna dementnosť všetkých postáv, príbeh o ničom a hlavne nuda celý film.