Příliš osobní známost (2020)

Toto bolo o takých super chytrých kecoch by som povedala. V podstate prvých 20-30 minút zhrnieme do vetičky "moja vagína", na tom to stojí, viac nepotrebujeme. A áno, aby som nezabudla, dôležitá je pesnička. - Je to presne taký ten tip filmu, kde si dal niekto záležať na tom, aby mal osobitú pesničku, ale bohužiaľ to vždy skončí tým istým scenárom. Pesnička je lepšia než film, stačí si pustiť pesničku. Ohľadom tej ďalšej hodinky, no film sa z komédie zrazu mení na celkom silnú drámu, a človek už zabúda, čo to vlastne pozerá. Malo to vo mne lomcovať emóciami? Malo ma to rozosmiať? Ja človeče fakt neviem. Stratila som sa. No a k príbehu samotnému, predpokladá sa, že sa približne každý druhý divák dokáže vžiť aspoň do nejakej z daných situácií, v duchu si povie "áno presne toto sa mi stalo, teraz musím súcitiť s postavou", a dopozerá nadšene film. Koniec koncov je to celé tak chaotické, že pokiaľ sa človek do tých postáv nevžije, nemá šancu. Ako povedal užívateľ "ARI50" (parafráza), má to obrovskú snahu, ale dva krát to nebaví.

Casting na lásku (2020) odpad!

Neviem, nejak som to asi nepochopila. Ale samotný popis na čsfd mi pripomína profil hlavnej hrdinky. Možno si s kamarátkou režisérkou našetrila na brigáde v Tescu a pokúsila sa zviditeľniť vo vlastnom filme. Aspoň má dôkaz, že tie malé role nemala len tak pre nič za nič.

Tom a Jerry (2021) odpad!

Ja ani neviem, či sa toto dá naozaj ohodnotiť. Zamyslíme sa nad jedným, a to, či je tento film úcta k tak známemu a úspešnému seriálu, alebo je to výsmech? Snáď najväčšia americká čubka oblieka kostým (začnem nadávat, pre užívateľov, ktorým sa to nepáči, prosím nečítať) obrovského New Yorkského hovna bez najmenšej úrovne, a gastronómia aj filmový priemysel sú v prdeli. Animácia? Rok 2021 bol práve pochovaný tak hlboko, až rybička v akváriu začala ukazovať "to správne" emodži. Do pozadia hrá hip-hop, či čo, a najhoršie je, že keby tam Tom a Jerry neboli, nič by sa nestalo. Dokonca by to možno malo väčší úspech. A pokiaľ to bolo smerované na deti, prosím, kurva, nepúšťajte im to. Na konci filmu mám pocit, že sa mi dostala do hlavy opica s gongami, moje IQ kleslo na jedno z prvých desiatich čísel a za chvíľu si šnupnem voskovku.

Želary (2003)

100/100, nie je čo viac k tomu dodávať.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Týchto dvoch géniov je nutné si dávkovať. A každopádne v rámci návaznosti sledovať čo najviac predošlých filmov. A aj keď Clerks samotný ma vytočil tak, že som to proste vypla, zvyšok bol dobrý, až perfektný. A o to je tento film lepší. Návaznosti sú viac moje, chápanie filmu je na inej úrovni. Chlapci mi už dávno ukradli dušu. (úprimne uvažujem, že keď si konečne kúpim svoju prvú Sláviu, pomenujem ju Silent Bob)

Letec (2004)

Chápem význam tohto filmu aj jeho popularitu, ale osobne ma teda nenadchol pohľad na rozhadzujúceho miliardára. A lietadlám nerozumiem. Vyložene to nie je film, ktorý ma dokáže zaujať.

Princezna zakletá v čase (2020)

Musím povedať, že aj keď táto téma je už "tak strašne častá", že som si myslela, ako ma to nebude baviť, práve naopak. Konečne česká produkcia urobila rozprávku, za ktorú sa nikdo nemusí hanbiť. Žiadne rifle v dobovom filme, žiadna Zuza Fialová s make-upom, jak zo zlého paradoxu, žiaden nezmyselný dej. Naopak prekvapenie na úrovni. Hlavná hrdinka je príjemná herečka. Príbeh chytí za srdce a už to pokračuje až do konca rovnakým smerom. Nie je núdza o prekvapenia v scenári. Teším sa, že tento film vznikol. Ale, len také malé ale je, že alchymista nie je synonymom pre čarodeja.

Amerika (1994)

Áno, Kafka a jeho depresie. Námet výborný, pointa trhá srdce. Aj tak mi film prišiel prehnaný a ZBYTOČNE depresívny. Až moc šedej. Až to človeka prestane baviť.

Paradise PD - Part 3 (2021) (série)

Toto je tak sk*rvene perverzné, až z toho ide strach...