Příšerákovi (2017)

Pôvodne som mal dve hviezdičky, ale keď sa snažím spätne si vybaviť film, nedokážem povedať, za čo som ich dal. Aj pri dvoch hviezdach ma animák musí niečím zaujať, alebo aspoň pobaviť. Toto však bolo fakt oničom.

Pelíšky (1999)

Pelíšky som poznal najmä z memečiek a prvýkrát som si ich konečne pozrel až po tridsiatke. Prvá polovica filmu nasekaná vtipmi, v druhej príbehu trošku dochádza dych, ale nie natoľko, aby ma to unudilo a aby hodnotenie skĺzlo do priemernosti.

Na lovu (2021) (pořad)

Keď už na Slovensku trvala relácia len pár mesiacov (aké príznačné pre túto krajinu), sledujem ju v českej verzii. A bavím sa, hoci o otázkach týkajúcich sa Česka na 99% nemám páru.:) Ondřej Sokol je fajn, pre mňa neokukaný, lovci sú vtipní. Relácia je predvídateľná v tom, že keď tím vyhrá, ďalšie tri časti vyhrá lovec, to je už údel Na lovu. Samotný obsah však vyvažuje spomínanú predvídateľnosť.

2 $ocky (2011) (seriál) odpad!

Jedným okom som to sledoval popri práci na home office, ako mi to išlo v telke v pozadí. Neviem, či by sa niečo zmenilo, keby som si seriál zapol a vedome ho sledoval a sústredil sa na naň, ale nepredpokladám. Bolo to silené, trápne, a keď do seriálu obsadíte Jennifer Coolidge, ktorá mala skončiť pri MCBP v American Pie, tak si nemôžete myslieť, že váš seriál bude aspoň minimálne vtipný.

Invalida (2023)

Pre mňa osobne trefa do čierneho. Vtipné rozprávanie príbehu, ktorý snáď nemal nudnú pasáž a ktorému dominovali skvelé herecké výkony. Invalid je dôkaz, že slovenská komédia môže byť vtipná.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

John Wick je pre mňa taká zvláštna záležitosť. Od dvojky si hovorím, že mám pocit, že to je z 80 percent to, čo som už vlastne videl v jednotke a z 20 percent tvorcovia tak nejak posunú príbeh, aby sa nepovedalo, že tam ide len o zabíjanie. Tu toho bolo miestami už dosť veľa a tá minutáž bola na mňa zbytočne prestrelená. Aj čo sa týka záveru, platí prvá veta. Uvedomujem si, že to bude zase raz na 80 percent podobný film, ale určite si ho pozriem a myslím, že ma nebude nudiť.

Zlouni (2022)

Smradi nie sú úplne priemerný animák, ako tomu naznačuje moje hodnotenie. Skôr mi vadí, že som mal viackrát pocit, akoby som veci použité v tomto filme už videl v inom animáku.

Rakeťák (2022)

Toy Story bolo super, Buzz bol výrazná, hoci mnou nie najobľúbenejšia postava. Vtipnú jazdu v jeho filme nečakajte. To by mi až tak nevadilo, animák nemusí byť vtipný na to, aby bol zaujímavý. Tu však akoby sa tvorcovia nevyhrali s detailmi, ktoré dotvárajú dojem z filmu a postupne preklápajú hodnotenie k vyššiemu. Od prvej minúty som mal z filmu pocit priemernosti a to sa ani na chvíľu nezmenilo k lepšiemu.

Tetris (2023)

To, že si tvorcovia nejaké veci v príbehu prikrášlili, mi v tomto prípade až tak nevadilo. Zaujímavé, svieže, dynamické, loptička bola zakaždým na inej strane stola a priznám sa, že som často sledoval so zatajeným dychom, ako sa situácia vlastne vyvŕbi. Mňa to veľmi bavilo.

Hotel Transylvánie: Transformánie (2022)

Prvé tri časti mali jednoduchý príbeh, ale vtípky ma fakt bavili. Toto však už bol na štvrtýkrát vyluhovaný čaj, ktorý už nemá takmer žiadnu chuť.