• Rodinný

Deň a noc (2013) (seriál) odpad!

K tomuto ani komentár netreba. Hamba byť tvorcom.

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Hamba. Herecké obsadenie je tu voči iným českým filmom nadpriemerné, ale to je asi tak všetko, čo môžem pochváliť. Príbeh bol nudný, priznám sa, neviem či to bolo hlukom, ktorý občas moji menší súrodenci vyvýjali, ale nejako som sa nevedel dostať do deja, netušil som aký je vlastne úmysel niektorých postáv. Bo tam kladený veľký dôraz na 3D efekty, ale tie majú vyzerať realisticky, nie ako prikreslené. Od čechov, ktorý rozprávky robiť vedia, som čakal viac.

Keď ide o život... (2010) (amatérský film)

Takýchto výborných kraťasov by som vydržal pozerať aj stovky :) Škoda že to nie je o čosi dlhšie.

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Hrôza. Myslím, že na koniec filmu som sa nikdy tak netešil. Viac myslím ani písať netreba.

Králova přízeň (2008)

Tento film ma kvalitne sklamal. Čakal som krásny historický príbeh, no to čo som uvidel, bol uponáhľaný jednotvárny dej. Treba však pochváliť kostýmy, herecké výkony a kameru.

Moje krásná čarodějka (2005)

Celkom príjemný film, ani som sa pri ňom nenudil, ani ma nejako neoslnil, kažkopádne nesklamal. Nicole Kidman podala ako vždy dobrý herecký výkon. Zápletka aj finále sú celkom slušné, takže som spokojný.

Elitní jednotka (2007)

Výborný film, výborný príbeh, výborný herci, výborná kamera. Víťazstvo na Berlínskom festivale filmov to len podčiarkuje. Je obdivuhodné, že je to len druhý film Josého Padihu, samozrejme svoju úlohu vo filme zohral aj výborný scenár, bez ktorého by tento film nebol taký, aký je. Naozaj výborá myšlienka aj príbeh. Bravo !

Malí rošťáci (2006)

Zlé. Zlé. Zlé. Úplne primitívne, zdá sa mi až sprosté zatvárať deti do nejakej miestnosti a pritom je to podané úplne realisticky, akoby to ani nevadilo. Miestami som sa aj zasmial, ale tých horších momentov bolo oveľa viac. Naozaj hrozné, hviezdu dávam za snahu brata doniesť sestre včas darček.

Agatha Christie's Poirot - Případ v ulici Hickory (1995) (epizoda)

No, musím priznať, že je to pre mňa najslabší Poirot. Ale je to asi vkusom. Každopádne prípad bol znova neuveriteľne poprepletaný, tak isto aj vylúštenie, diváka to jednoznačne zaujme, ale nesadol mi námet. Herecký výkon Davida Sladea bol ako vždy výborný.

Sám doma 3 (1997)

Neuveriteľne inteligentný Alex, neuveriteľne sprostý zlodeji, neuveriteľné náhody. Dej je veľmi predpokladateľný, iný než dobrý koniec sa očakávať nedal. Ale samozrejme, 6 ročných to baví.