Nech svět světem (2023)

Míša a Barák Obamovi zafinancovali tohle dílo o nastartování občanské války v USA. Stačí vypnout lidem televizi a internet? Nemyslím si o) Možná tak přerušení dodávek jídla, na tom jediném dnes stojíme všichni (závěrečná scéna s holkou a záběrem na zásoby jídla v bunkru), většina z nás si doma nic nevypěstuje, rozhodně ne na roční spotřebu, bereme to jako samozřejmost, že jdeme utratit peníze do některého řetězce. Nedá se upřít, že je film napínavý a čekáte co se bude dít, ono se toho zpětně moc neděje, herci hrají nemožné Američany, kteří si moc nejsou schopni poradit jinak (je ucpaná dálnice auty, auto neprojede tak se vrátíme zpátky domů) a jen čekají, nikde nejsou lidi. Jinak takovou představivost nemá ani verbal - pacienti z aeronetu už mají svou vlastní teorii - https://aeronet.news/leave-the-world-behind-spusteni-protokolu-new-dawn-prave-zacalo-svycarske-vlade-lezi-na-stole-navrh-na-blokovani-webu-kvuli-uspore-elektricke-energie-v-pripade-energeticke-krize/ Zkusím si sehnat knížku.

Arnold (2023) (seriál)

Parádní dokument, ač by se dalo v něčem s komentářem od Verbala souhlasit, v konečném důsledku je to dokument o Arnoldovi, na nic si nehraje, prostě Arnie takový byl a je - tvrdě si šel za svým cílem i přes mrtvoly a samozřejmě měl také štěstí na správné lidi. Je dobré, že je v dokumentu zmíněno i jeho "nelehké" dětství. Jinak v té době bral steroidy každý vrcholový kulturista, možnost měli všichni stejnou, podmínky ne každý - Arnold jeho stavbou těla a tvrdou dřinou byl prostě v té době nepřekonatelný a navždy bude můj akční hrdina z dětství.

Avatar: The Way of Water (2022)

"wej of fotr" není špatný - povedená pohádka (příběh je od začátku do konce jasně předvídatelný), efekty parádní (přistání lodí na planetu, kolonizace, podmořský svět, závěrečné boje), čas při sledování uteče, ale proti jedničce dávám o hvězdu míň.

Manželské etudy po 35 letech - Zuzana a Vladimír (2018) (epizoda)

Vladimír je opravdu bohém se vším všudy co k tomu patří - aktuálně působí zde a našel sponzora :) https://www.profiatelier.cz/o-nas/ A ještě zajímavý pohled a vyjádření pana fotografa z jeho FB profilu: "„Manželské Etudy“ - Má PRAVDA! …...( Bohužel „ME“ svým znovu odvysíláním předběhly tu, Albatrosem „ukradenou“ - mojí knihu, kterou prezentujou jako dílo Marie Formáčkové, kterou mám rád pro její nadhled, vtip a humor, ale které v téhle celé knize nepatří ani řádeček, natož slovíčko!!! Celou knihu jsem vymyslel, udělal a napsal jen – Já – SÁM!!! /ať žije Ego!/ …..) ----- Ale to teda až později, protože mi psalo hodně lidí ohledně odvysílanejch „Manželskejch etud“ a nestíhám odpovídat jednotlivě – sorry. Nemám televizi od doby co přišli s poplatkama a já, si řek, že bych byl vůl abych jim ještě za ten jejich vymejvací nástroj platil – tak už si ani pořádně nepamatuju, ALE: „Manželský Etudy“ - jsou klasická ukázka co s vámi můžou udělat media, protože i přestože... Všichni ti pisálkové a přebírači /to nejsou novináři/ maj pocit, že po shlídnutí ME vo člověku všechno vědí – poznaj se podle toho jak dál přebíraj a plácaj blbosti, který rozvíjej podle úrovně svý inteligence? Například – nikdy jsem nedělal stavebního dělníka, natož abych tak začínal   Né, že by mi vadilo dělat dělníka, ale když už bych dělal dělníka, dělal bych zedníka, kterym jsem se poctivě vyučil. Ale přišili mi, že jsem začínal jako stavební dělník, a co se řekne v televizi je pravda, a tak ti další co na tom cizopasí to dál přebírají stejně jako další kraviny a bláboly... ------- NIKDY jsem NEŽIL /a nežiju/ žádnej tradickej život zmítanej osudem   Mám úplně normální život jako každej jinej člověk. Upside – Down! NAOPAK – žiju si krásnej a veselej život plnej úžasnejch lidí a práce a cestování po světě zalitý sluncem a krásnejma vínama a zážitkama, o kterých se možná asi dost lidem jen zdá … Mám 3 překrásný dcery – který jsou úspěsný /jedna je třeba ředitelka pivovaru   / a nádherný vnoučata plný radosti ze života – ze kterejch rostou až neskutečný osobnosti... /Moje dcery i žena tuhle manipulaci prokoukly mnohem dřív a odmítly v tom dávno pokračovat!/ Anetka mi „půjčila“ Jonáše na natáčení, protože jsem to chtěl – ne kvůli ME /taky si nevzala ani korunu z vnucovanejch peněz, kterejma se to snažili jakože legalizovat./ BTW – Od nikoho z nás nemaj ŽÁDNEJ písemnej SOUHLAS k tomu co z toho udělali. ------- Helena Třeštíková jako režisérka projektu - kterej tenkrát vymyslel – včetně formy časosběru – manželskej poradce doktor Ditrich, kterej nás také, s projektem oslovil - to u mě posléze postavila na věčném slibování jak se to celé opraví a uvede na pravou míru až i mě došla trpělivost /bohužel jako poslednímu z rodiny/ a sek jsem s tím, protože jsem nechtěl aby si děti mých dětí mysleli, že měli dědu kterej jen blafe po hospodách. My – lidi z ME jsme se tenkrát po odvysílání stali takovejma jako „celebritičkama“ - osobama pod přísnym dohledem veřejnosti, která si taky myslelala, že o nás tím ví všechno a to bylo místy dost nepřijemný! Nám se Zuzanou například psali, že jsme asi pěkný komunistický prasata, když máme takovej byt a dvě pračky! Nebo mě socialistický matky kamenovali, že co jsem to za dobytka, když nesu dítě a ani nevodložim cigáro. /Byla to tkanička od dupaček Anetky/. A podobný většinou závistivý invektivy společnosti, kde jsme si měli bejt přeci všichni rovni! Pak nastalo dlouhé období „TICHA“, protože doktor Ditrich nesouhlasil s provedením jeho projektu! Až po „revoluci“ - kdy se všichni rozhlíželi a vymejšleli co dál – přišla Helena s tím, že by ráda pokračovala. My se Zuzanou jsme řekli, že už v tom dál nevidíme smysl. Po přemlouvání jsme se, ale rozhodli Heleně dílo nekazit a pokračovat s tím, že vlastně nějaké objektivní shrnutí života – jak chtěl původně doktor Ditrich - by mohlo být lidem i přínosné a tak uvidíme. /Doktor Ditrich byl už po smrti./ Co se týká „objektivnosti“ a „pravdivosti“ a tedy i smysluplnosti celého dalšího pokračování díla – tak tam jsem postupně taky začínal ztrácet důvěru a i ten smysl. Jen namátkou: ÚPLNĚ tam SCHÁZÍ zcela zásadní období našeho života a mé tvorby v New Yorku - /mých téměř dest let, a vlastně až dodnes/ - kde udělování americkýho občanství způsobilo rozpad naší rodiny! Absolutně VYPUSTILI další poměrně zásadní věci – například, že jsem se stal SPRÁVCEM DÍLA neuvěřitelného fotografa Karla Ješátka, který celý svůj život zasvětil focení filmů studia Barrandov. /asi proto aby se nevědělo s jakým neskutečným archivem všech českých herců disponuju/ A to jsme to točili skoro půl dne. Že když jsem „skončil“ s focením a začal jsem TOČIT /jako druhej kameraman mistra Pavla Šobra/ dokumenty o lidech jako třeba světoznámý režiser Vojtěch Jasný. Meda Mládková, Alfons Mucha, Ema Milerová a další až po surealistickýho génia Jiřího Koubka, kde jeho kniha „Dno jezera“ mi pěkně zahejbala s životem... Do toho jsem začal „vážně“ PSÁT a vymyslel jsem edici - „z deníku fotografa“ - na kterou jsem dostal stipendium Columbia University NY, který jsem čerpal v nádhernym Arezzu, kde jsem se učil psaním tvořit a žít „absolutní free“ life. A řada a řada dalších a dalších věcí z mýho života, který v ME nejsou! /protože se asi nehodily?!/ Snadnější bylo do každýho natáčení dostat to klasický - „Tak pudem někam do hospody a tam nám o tom řekneš...“ Z mýho pohledu jsou „Manželský etudy“ - dobrej business a proč si zabíjet slepici, která tak snadno nese zlatý vejce – to by udělal jen vůl! A aby nevznikly zas nějaký mediální šumy vod těch „chytrejch vod stolu“ co všechno vědí a tak to taky říkají... „Heleny Třeštíkové si velmi vážím jako ženy a člověka, i jako tvůrkyně!“ "

LEGO® příběh (2014)

Myslel jsem si, že jsem na tenhle animák už starý, ale vůbec né, Hustěnka, Emet, lord Byznys a mnoho dalších postav a scének, prostě všechno je tam boží... :)

Dítě z Marsu (2007)

Hezky natočená problematika adopce - v konkrétním případě přijetí odlišného dítěte a tvorby jeho citové vazby (attachementu) k rodiči. Co asi musí prožívat malý chlapec když zjistí, že byl někým odložen a následně nalezen v parku někde na zemi a rodiče, případně matku, nikdy nepozná? Začne se schovávat v krabici a tvrdit o sobě, že je dítě z Marsu... Myslím si, že hodně lidí tenhle film ani moc nepochopí pokud se nesetkali s adopcí :)

Úsměvy smutných mužů (2018)

Kdo se prochlastá k závislosti, většinou už alkoholikem zůstane - spíše je na zamyšlení pro politiky a náš zdravotnický systém, jak je možné, že si alkoholik profesionál může absolvovat "léčení" kolikrát chce, vše má hrazené pojišťovnou, na druhé straně páry, kterým se nedaří otěhotnět přirozenou cestou, si každý IVF pokus platí ze svého - a že to nejsou drobné. Od filmu jsem jinak asi čekal víc, moc mě nebavil a jednání a sliby alkoholiků nepřekvapily.

Vlastníci (2019)

Hodně pobavilo, mimochodem Verbal má pravdu :) Svého času jsem byl také vlastníkem podkrovky v našem malém městě na jihu Moravy, upsal jsem se k předsednictví (2 období) a stačilo teda, na schůzích to vypadalo podobně, starousedlíci se hádali, jeden na druhého vytahoval špínu snad z dob těžkého socíku a domluvit se na něčem...šlo, byla to pro mě škola, jak se naučit jednat s lidmi a snažit se docílit win-win strategie a byl jsem mile překvapen, že se zanedlouho za našetřené peníze opravila/vyměnila střecha. Po deseti letech jsem byl ale rád, že jsem byt prodal a šel bydlet do domku:)

Manželské etudy: Nová generace - Mirka a Kuba (2019) (epizoda)

Hodně jsem nebral tu jeho práci ve finančnictví - to opravdu někomu radil kam investovat peníze? Neskutečné. Ještě že své peníze z dědictví neinvestoval na burze, ale do baráku, na druhou stranu ani to nepomohlo a klasika, bez práce nejsou koláče, došel na to pozdě až si nadělal dvě děcka.

Den Trifidů (1963)

Kniha je dokonalá, film už tak ne :)