Mad.Awe

okres Brno

homepage
Twitter: Kleroy_92

• 22.8.2016  16:48
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

(Hodnocení po sedmi epizodách první série) Se sledováním seriálu jsem skončila. Základní premisa je sice zajímavá, ale děj je příliš rozvláčný a hlavní hrdinové mi k srdci zrovna dvakrát nepřirostli. Raději si přečtu kniha od Philipa K. Dicka, která se podle všeho od seriálu v mnohém odlišuje.

• 29.6.2016  21:08

Asi je něco špatně, když mě na celém filmu nejvíc bavil inside joke, že Ruth Negga a Dominic Cooper, kteří jsou zde manželé, v seriálu Preacher hrají bývalé milence a spolupracovníky. Warcraft není špatný film, po stránce akčních scén a hlavně umírání potěší, ale vůči divákům neznalým hry je minimálně ze začátku poměrně nepřívětivý. Podobné množství postav je prostě těžké ukočírovat, o to větší čest vůči hercům a tvůrcům, protože pár z nich přesto zvládne přirůst k srdci. Prostě fajn fantasy oddechovka, která krásně vypadá a na konci si ponechává pro další pokračování otevřená ne dvířka, ale rovnou celá vrata (nebo snad portál?).

• 16.3.2016  20:01
    Superhero Fight Club (TV film) (2015)

Herci se očividně hodně nudili, že tohle dali dohromady, ale proč ne, pobavila jsem se. :D Nejvíc mě ale dostal Captain Cold - má pravdu, že bez záporáků by to Arrow a The Flash brzy zabalili a šli si házet balónem, takže jim vděčíme za hodně. Zcela neobjektivní poznámka na závěr - Johnu Barrowmanovi to pořád v jeho kostýmu zatraceně sekne. Jak to ten chlápek sakra dělá?! P.S. při sledování mě napadla kacířská myšlenka - co kdyby do ringu vlítli Iron Man a Captain America a další Avengers, jak by to potom vypadalo... ale to už je jiný příběh.

• 11.2.2016  18:56
    Deadpool (2016)

Občas na můj vkus těch vtipů o sexu, masturbaci a penisech bylo až moc, ale pominu-li tuto skutečnost, Deadpool je stále zábavný, svižný a v rámci záplavy komiksových filmů osvěžující svou originalitou. Navíc neuvěřitelně odsýpá a ani na okamžik nenudí (což se třeba o druhých Avengers říct nedalo). Přesto mě z celého filmu nejvíce pobavily úvodní titulky, což se asi stát nemělo. Ale čert to vem, podívaná je to tuze fajn, jen bych holt byla radši, kdyby ta absurdita filmu vycházela víc z boření klišé superhrdinských filmů a méně z ohroublých sexuálních vtipů.

• 10.2.2016  20:15
    Shadowhunters (TV seriál) (2016)

(Po zhlédnutí čtyř dílů) Po oznámení hereckého obsazení jsem očekávala, že to bude průšvih a instinkt mě nezklamal. Herci v hlavních rolích jsou příšerní, především představitelka Clary, které nevěřím jediné slovo. Jace je o něco lepší, ale charisma, které měl v knize, vyletělo komínem. Děj se ubírá jiným směrem než v knihách a tvůrci s postavami provádějí psí kusy. Takto ne, vážení. I young adult se musí umět zpracovat a ne jenom nechat před kamerou producírovat modely hrající si na herce a spoléhat na to, že se mladí diváci nechají opít rohlíkem. Dál nejdu, nemá to cenu, existuje spousta lepších seriálů, kterým stojí za to věnovat čas, což se o Shadowhunters říct nedá.

• 1.1.2016  10:42

Nebudu předstírat, že jsem film do posledního detailu pochopila, protože generačně jde mimo mě, ale moc se mi zamlouvá ta myšlenka půjčovny koček. To by měli zavést. Jenže pak by lidi chodili a stěžovali si, že jde o týrání zvířat a úředníci by chápavě přikyvovali, ale stejně by s tím nikdo nic neudělal. Tak zase nic.

• 30.12.2015  18:10

Jen Tadzio dokáže v místnosti plné lidí vyhlížet tak melancholicky a já zcela chápu, proč se do něj hlavní hrdina platonicky zamiloval. Tou fascinací něčím nedosažitelným mi film připomínal počáteční část Lolity. Mám chuť na čerstvé jahody, studené větrem foukajícím sem od moře. Jaké to je, když dílo ani zdaleka nedělá čest kráse skutečnosti? Krásný Tadzio, já miluji tě potají... Krásný Tadzio, snad tě má píseň obhájí... Chci si přečíst knižní předlohu, i když tuším, že zážitek z ní bude zcela jiný.

• 29.12.2015  16:50
    Vetřelci (1986)

Nerada to přiznávám, ale James Cameron svým pokračováním Vetřelce nakopal Ridleymu Scottovi zadek. Vetřelci jsou svižnější, napínavější, do jisté míry nostalgičtější a Sigourney Weaver je ještě za větší hrdinku než v prvním díle, to díky myšlenkovému přesahu filmu a samozřejmě profláknutému závěrečnému souboji dvou žen, dvou matek. Get away from her, you bitch!

• 3.12.2014  20:31

Lehkonohá zábavná podívaná, která sice nenabízí nic nového, ale především díky krásně cynickému Stanleymu Colina Firtha a sympatické Sophii v podání Emmy Stone necelých 100 minut filmu uběhne jako voda a zanechá dojem příjemné oddechovky, která obzvlášť v zimních měsících dokáže zahřát vyvoláním vzpomínek na léto (a co teprve léto ve Francii).

• 1.8.2014  22:36

(zhlédnutý režisérský sestřih) Jako akční film by Terminator Salvation spadal kamsi do slabšího průměru, jako pokračování série se jedná o naprostý průšvih. Propracovanost, zajímavý děj a myšlenky vlastní především prvnímu a druhému dílu nahradila bezduchá akce, akce a zase jenom akce. Nejzajímavěji vyznívá Marcusova dějová linie, která jako jediná nabízí aspoň náznak charakterového vývoje postavy a obsahuje víc, než jen střílení na jakýkoliv pohyblivý cíl v nejbližším okolí. Poté, co jsem Terminator Salvation zhlédla, mi údajná režisérova slova: "Nesnáším akci jen pro akci." přijdou jako špatný vtip. Ostatně jako téměř celý tento film.

• 1.10.2013  23:43
    Počátek (2010)

Ok, musím uznat, že po prvním zhlédnutí jsem Inception svým hodnocením dosti křivdila. Až poté, co jsem se na něj podívala podruhé, mi příběh začal jaksepatří smysl (že bych napoprvé nedávala dostatečně pozor?) a byla jsem si proto schopná film řádně vychutnat se všemi dějovými kličkami a výbornými hereckými výkony (Cillian Murphy, Leonardo Dicaprio, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy... všem jsem jejich role věřila). Sice se i nyní našlo pár míst, která by vyžadovala další prozkoumání (tj. zhlédnutí číslo 3), ale myslím, že prozatím to bude stačit takto. Na závěr mám snad jen poslední poznámku, spíš výkřik zoufalství - proč taková práce (tj. lézt lidem do snů?) neexistuje i ve skutečnosti?!

• 19.8.2013  23:16

Westerny mě nikdy příliš nelákaly, ovšem pokud by všechny byly jako Per un pugno di dollari, nestěžovala bych si. V podstatě má film dosti jednoduchý příběh - chlápek přijede do městečka, hraje to na obě strany, vydělá si nějaký ty penízky, nakonec odpráskne největšího grázla a jde zase o dům dál -, ale co na tom záleží, když se jedná o svižnou i zábavnou podívanou? Clintovi navíc role Joea sedla jako klobouk na hlavu a všemu dodává korunu Morriconeho skvělý soundtrack. Můj první kontakt s dolarovou trilogií dopadl pozitivně, tak jen aby všechny zúčastněné strany ve zdraví přežily i další střetnutí a nedopadlo to jako v tomto filmu, kde se vrší jedna mrtvola na druhé.

• 16.6.2013  00:03

Kdybych měla být zcela objektivní, dala bych tomuto filmu 4, maximálně 4.5 hvězdičky... ale k čertu s objektivností, já mu klidně přidám :-) První kontakt totiž není pouze velmi dobrý film, ale na rozdíl třeba od takové Cesty domů (kterou obecně považuji za vydařený star trekovský film) ve mně navíc dokázal vyvolat hřejivý pocit nad tím, jak skončil - něco, co se mi u filmů příliš často nestává, ale o to víc si podobného zážitku pak cením. Navíc nesmím zapomenout na scénu prvního kontaktu lidstva s Vulkánci, u jejíhož zhlédnutí mě pokaždé příjemně mrazí. Nedá se nic dělat, Jean-Luc závidí Lily, Lily závidí Jean-Lucovi a já závidím jim oběma, že mohli být té úchvatné scény svědky. Ještě slůvko k hereckým výkonům. Skutečnost, že je Patrick Stewart výborný herec, je mi známa již delší dobu, ale i tak mě dokáže svým výkonem vždy mile překvapit a já tak jen lituji, že nejspíš nikdy nebudu mít příležitost ho vidět na prknech divadla, poněvadž nepochybuji, že by se jednalo o pastvu jak pro oči, tak i pro uši. Líbilo se mi i ztvárnění Zeframa Cochrana Jamesem Cromwellem. Lily v podání Alfre Woodard byla sympatická a i zbytek osazenstva hrál dobře. Borgové nikdy nepatřili k mým nejoblíbenějším rasám ze Star Treku (první příčku v kategorii oblíbenosti si u mě drží Vulkánci), ale v tomto filmu mi vůbec nevadili, ba naopak. Engage!

• 28.2.2013  20:49

(viděna 75 minut trvající verze) Zase se jednou prokázalo, že když od filmu mnoho neočekávám, o to víc mě pak dostane. Napínavá a povětšinu času i svižně odsýpající podívaná s na svou dobu překrásným vizuálem a především se skvělým Busterem Keatonem, u něhož si tímto dávám předsevzetí do budoucna zhlédnout další jeho filmy. Jen ten vlastenecký konec mi příliš nesedl, přece jenom na kariéře vojáka nic tak úžasného nevidím, ale být muž a žít v té době, třeba bych mluvila jinak, kdo ví :o)

• 25.2.2013  20:59

Vždy když mám ohodnotit podobný film, připadám si jako nehorázný cynik, ale opravdu nemůžu jinak. Sněhurka sice obsahuje vše, co by správná animovaná pohádka pro nejmenší měla mít - hrdinku, která dostane svého prince a s ním i šťastný konec, zápornou postavu, která je v závěru filmu potrestána, písničky, spoustu roztomilých zvířátek s velkýma očima... Ale co s tím, když film byl v některých scénách zbytečně natahovaný a to je věc, kterou i přes jeho stáří opomenout nemohu a ostatně ani nechci. Pokud jste však malé dítě, klidně si k mému hodnocení přičtěte hvězdičku navíc. Hej hou, hej hou...

• 15.2.2013  21:13

(viděna restaurovaná verze v anglickém překladu s hudebním podkladem v podobě orchestru) Po vizuální stránce tomuto filmu lze jen máloco vytknout, i přes jeho stáří se na něj dívalo moc hezky a najde se v něm pár zajímavých záběrů. Herecké výkony jsou taktéž dobré, samozřejmě herci hrají jiným stylem, než je typické pro zvukové filmy, ale to vůbec nevadí. Naneštěstí musím souhlasit s těmi, kteří jsou toho názoru, že se film táhne víc, než by bylo vzhledem k jeho relativně krátké stopáži únosné. Nebylo to špatné, ale víckrát tento film právě kvůli jeho rozvláčnému tempu vidět nepotřebuji, alespoň z vlastní iniciativy ne.