vyfuk

vyfuk

Jan Koptík ml.

okres Trutnov
"It's better to burn out than fade away."

ICQ: Nemám již asi deset let
Skype: koptacz
Jabber: WTF?
MSN: Moc sexu neškodí
Yahoo: Nehoo

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 23.4.2017  19:49
    Goliath (TV seriál) (2016)

Goliath trpí klasickým "netlix syndromem". Dlouhá stopáž, žádná ctnost vůči tomu tam prdnout největší kvanta nezajímavostí a nudy. Celé je to sporné. Mezitím, co některé díly jsou uspokojující, tak některé jsou taková nuda, že si myslíte, že koukáte na záznam sjezdu svědků Jehohových. Celému tomu kraluje Thornton a jeho nepopiratelný herecký talent. No a ta Parker "na stará" kolena bude hrát snad ve všem. Celé to dává dohromady zajímavý příběh, alespoň na těch pár epizod. Ale problém je v tom, že vás to tak nudí, že se základní fakta, která byla řečená už v prvním díle, se dozvídáte skoro až ve čtvrtém. Druhá série asi nebude. A je to jenom dobře. Asi bych to nedal.

• 23.4.2017  19:39
    Příběh písně (TV pořad) (2016)

Nenávist. Tak by se dala popsat v mnoha kritikách Konášova tvorba včetně této. Na jednu stranu asi chápu negativní kritiku, ale ta mnohdy spočívá pouze v breku a nářků, které s tím nijak nesouvisí. Ano, můžeme říct, že nejedna zajímavost v pořadu je jenom věc, kterou člověk najde na internetu, ale na druhou stranu, skoro každý druhý člověk se dneska na internetu živí tím (nebo dokonce i bohatne), že sbírá na internetu fakta a předělává je k obrazu svému. Konáš je jenom natolik vyčůranej a chytrej, že to dělá taky. Pořad opravdu obsahuje kdejaká fakta z dokumentárních filmů interpretů, z wikipedie, nebo ze zajímavostí z karaoketextů. Ale hold někdo nemá čas číst kvanta slohů. Lidi, skoro každý biografický film je o faktech a to samé Slavné dny. Vyroste lidi.

• 23.4.2017  12:07
    Legion (TV seriál) (2017)

Výlet do hlavy schyzofrenika. Na tom by někdo vydělal miliony jako na zábavním parku. Neuvěřitelně zpracovaný seriál, který přiláká nejednoho Marvel a nebo X-Men fandu. S tím, že je to pořádný záhul. Tenhle seriál mi potvrzuje jeden důležitý fakt. Že dělat tento styl příběhů je pro seriál skoro sebevražda. Kdyby byl Legion film, vešlo by se toho tam sice méně, ale trvalo by vám jenom pár minut, než byste pochopili o co jde. Jelikož v tomto díle je tolik zvratů, že i otrlí fanoušci horský dráhy se pozvraceli šestkrát. Takhle koukáte na asi tři díly, a když už si myslíte, že to chápe. Bum. A zase víte prd. Což neříkám, že je špatně. Ale odradí to nejednoho diváka, který po druhém nebo třetím dílu prostě ztratí nervy. K tomu se víc říct asi nedá. Asi nemusím mluvit o tom, že jsem od toho čekal něco víc. Ale já jsem alespoň stále patřil mezi lidi, kteří princip tohoto všeho pochopili. Ale uvidíme co přinesou zítřky. Zatím to bylo interní a personální. Možná až moc.

• 23.4.2017  10:28
    Lovec trolů (2010)

Záležitost VFX. Film doporučený grafickým expertem, což je záležitost zajímavého příběhového zážitku s ne moc, ale přesto hodně dobré efektové práce. Menší Záhada troll bitch. Found footage z toho jak Norové začali někoho pronásledovat a vyklubal se z toho hon na bájné postavy. V rámci originality deset bodů. V rámci efektů něco pod to, ale stále se musí říct, že jde o pokrokový kus. Chybí mi v tom ten freeping efect, ale to není nic, co by mi rvalo srdce. A tím to končí. Ale hodně dobře.

• 22.4.2017  11:40

Ale tak proč ne. Legendy české moderní komedie se lehce dali dohromady a vytvořili lehké pokračování Žen v pokušení a Mužích v naději. Dvojka jako Vejdělek a Hoffman už to má asi mezi sebou zažitý no a tak z hlavně asi z Vejdělkovi tvůrčí iniciativy přichází tento film jako scenáristický a režijní Hoffmanův debut. Asi největším trnem v oku celýho filmu je Horský jehož práce jako Láska a láska a Život je život je (buďme upřímní) v celku silná kupa sraček. No a hnojem by to mohlo zavánět i zde. Průhlednost filmu je v jistém ohledu silná. Ale film obsahuje dobré humorné prvky a příjemnou odpočinkovou hudbou. Na jednu stranu asi výplachárna pro ženský, která musí končit co možná největším emancipačním happy endingem. I přesto. Větší zábava a nebo lepší pokoukání než u spousta jiných filmů nebo dokonce rádoby vtipných komedií. Ve výsledku, děkuju za toto.

• 20.4.2017  21:38
    Darlings (2015)

Co si budeme, žádná světoborná dokonalost to jako není, ale pořád je to někdy i lepší koncept, než který vídám v reálných projektech. Tohle je ještě dobrý. Podobné projekty se mi čím dál víc vyhýbají a spousta lidí si asi dokáže představit proč. Ale stejně, not bad.

• 19.4.2017  21:33
    Dredd (2012)

Jednoduše příběh o tom jak se přijela řešit vražda a vznikl z toho nápad, že by se mohl odstranit jeden velký problém, který byl problémem už dlouho. To zní fajn. Hlavně když postavy postupují patry jako v nějaké 8-bitové hře. V celém ono filmu je cítit jistý um, ale také totální zmatení, které proudí jak je film udělaný a jaké jsou v něm efekty. Neúsměv Karla Urbana byl vskutku k popukání z toho úhlu pohledu jak to zároveň bylo ireleventní. Nu což.

• 17.4.2017  11:43
    Hooligans (2005)

Americký "soccer" buran přijíždí do fotbalové Mekky, aby se dostal do prostředí hooligans. Jednoznačně neotřelí koncept. Alespoň vás to neznalce uvede do dění tohoto agresivního světa, který nekompromisně připomíná válku gangů. Kopytem sem, kopytem tam jde o dobře natočené a zpracované drama z toho prostředí a jediné, co mě na tom zaráží, že podobný film, který by dosahoval podobných kvalit natočila dřív jen dnes již vyhasínající fotbalová velmoc a to my sami ještě před revolucí.

• 16.4.2017  09:37

Celkově ten název je speciální. Zaujme vás a to je na jednu stranu i páka k tomu, abyste se na film i podívali, takže je to skvělý marketingový tah. Zabralo to na mě už v roce 2012, když film v kinech vycházel a zabralo to na mě i před týdnem, když jsem viděl upoutávku v televizi. A už od prv počátku mi bylo i jasné, že to nebudu žádný dokonalý film, ale bude to pro mě ten nadprůměrný střed. A věštba se naplnila. Dle mého jde o dobrý, leč řadový film. Taky jsem byl rád, že McGregor neztvárňuje vyloženého egomaniaka.

• 15.4.2017  17:43

Neuvěřitelnou poklonu musím vzdát celému konceptu. Naprosto dokonalé. Příběh se konečně dostává úplně jinam. Nyní když se právě všechno předělává do hrané verze tak něco takového přijde vhod. Žádná kopírka původního příběhu, ani ubohá napodobenina, ale se stejným podmětem myšlený příběh předělaný jako originál. No to je přeci dokonalé. Příběh sám o sobě mluví za své, kdy zlo ani vlastně není zlo. Na morálku dětí asi nic extra, ale v rámci geniality skvost. Určitě jsem neviděl naposledy! I tak bohužel jsem při sledování neměl onen "pětihvězdičkovej feeling". I tak jde o něco skvělého. Tohle je příkladem všeho skvělého a podle tohoto by měl Disney své hrané princezny směřovat. Ale bohužel přesně to se neděje.

• 15.4.2017  13:14
    Pouta (2009)

Komunistická a psychologická jízda, která se jen tak nezastaví. Ten film vykazuje pro mne osobní psychologické poznatky už jenom tím, že jsem ho poprvé rozkoukal už asi před dvěma lety (možná i více), když ho dávali v televizi. A tehdá, když jsem u něj i usnul, tak mě zase vzbudil. Vzbudil mě poslední písní při titulcích, která sama o sobě ve mě zanechala jisté depresivní výkyvy. A ani nyní jsem to neměl jednoduché, jelikož jsem na film koukal přerušovaně asi tři dny. Což není správné, ale když se to vleče jako fronta na lístky na Biebera. Příběh je rozpracován opravdu syrově a zakysle jako smetana. Svoji psychologickou úlohu to podává naprosto skvěle. Ale je to pro mě natolik abstraktní a nadpozemský, že to jde skoro mimo mě. Filozofie ve filmu čpí jako vůně adidasek na vietnamské tržnici. Jestli si zaslouží něco opravdu pochvalu, tak je to hudba. Vtípil se opravdu dovtípil jak se to má udělat a dokázal zpracovat dokonalý hudební koncept. Ta hudba v člověku dokáže zanechat řadu pocitů, a tak to má fungovat. Asi unikát řekl bych. Hodně připomíná Trenta Reznora. V celkovém měřítku přínosný film. Problém je, že tak komplikovaný a zmatený, že na něj velice rychle zapomenu.

• 13.4.2017  20:04

Scénář je někdy největší podkopávka filmu. Některé části jsou přirozené jako anální sex mezi člověkem a koněm při skoku z letadla volným pádem. I přesto to působí tak americky, tak vyrovnaně a skvěle dramatické. Já když se nad tím tak zamyslím, tak vlastně ani nevím jaký je vlastně problém ohledně tohoto filmu. Určitě bych to neoznačil za úžasný film, skoro ani ne za nadprůměrný, ale stále jde o nějaký progress. Dle mého zbytečně opomíjený dobrý český film. Dokážu z toho cítit ojedinělé vibrace (a energii šambaly).

• 13.4.2017  10:00

Celkově vzato velice povedený film. Má v sobě lehce příběh, který opět dává dohromady něco superhrdinského a zároveň animovaného. Je to zajímavé. Zpracováno skvěle a mě to zase vhodilo do geek superhoroes světa, takže si myslím, že film svůj účel splnil. Jediný problém asi je ta předvídatelnost. Bylo mi jasný, že záporák nebude ten za koho ho všichni mají. Jenom jsem se lehce sekl v osobách, které to opravdu budou. Ale nevadí. Já se bavil. Jen hold ta předvídatelnost.

• 12.4.2017  16:15

Pro mnoha lidí kus života a nostalgie sama. Mým problémem je asi ten, že i když jsem made in 90's, tak doba hraní na těchto automatech mě totálně minula a co víc, i když jsem chtěl být součástí tohoto, tak mi to bylo zakázáno. No nicméně... bohužel už tím, jde moje hodnocení jiným směrem asi než "mainstream". S filmem jsem měl asi problém hlavně v tom, že to bylo všechno v jednom a uplácanina všehochuti. Což působí jako 8-bitový Avengers. Ale to neříkám, že je zase tolik špatně. Určitě nejde o špatný nápad. Naopak... Disney zase udělalo krok vpřed a je to dobře. Ale já se snažím vysoce hodnotit materiály, co jsou pro mne doslova zajímavé a strhnou mě. A to není tento případ. Asi hlavně tím, že jsem postavu Vanellopy ze začátku silně nenáviděl a přišla mi otravná. I tak to dopadlo dobře.

• 9.4.2017  17:16
    Atlanta (TV seriál) (2016)

Není pravidlem, že by film nebo seriál, který se odehrává v pro mě jiném prostředí musí být špatný. Zvlášť co se týče rapu. Compot toho byl důkazem a toto po potvrzuje. Neříkám, že jsem se neustále bavil, ale pořád jde podle mě o dobrý bizarní kousek humoru z nového a neprobádaného prostředí. Celé to působí minimálně dobře. Trochu mě jen štve, že i když je mi jasný, že ten vývoj postav nemůže být tak rychlý na takového úrovni, i tak je blbý, že se třeba postava Paper Boie za celou sérii skoro vůbec nepohla dál. Ale což. Druhá série také proběhne. Foxové se snaží dohnat dobu, kterou zaspali a daří se jim to.

• 9.4.2017  15:52
    Mechanik (2004)

Geniální. Naprosto dokonalé. Tohle jsou filmy, o kterých mluvím. Neuvěřitelná atmosféra celého natočeného filmu. Lehce připomíná Sin City, lehce zase klasického Hitchcocka, čemuž napomáhá i dokonalá hudba a celkově vzato jde o neuvěřitelný film. Ten příběh je sám o sobě špica a celé je to doplněno skvělými hereckými výkony a režisérskou prací na onom filmu. No prostě dokonalé. Bál jsem se, že konec bude haprovat a nebude dávat smysl. Ale ono ne. Ani v tomhle mě tvůrci nezklamali. Tohle je film, o kterém je potřeba mluvit. Tohle jsou filmy, které mě neuvěřitelně berou. Tohle jsou filmy kterých musí být víc. Dobrých a dechberoucích filmů. Víc hvězd udělit nejde.

• 9.4.2017  11:43
    Zlato (2016)

Takových příběhů je tuna. A všechny jsou skoro zpracovány stejně. A to nudně. Je mi jasné, že dávat Vlka z Wall Street za příklad je trochu mimo. Ale chápejte mě. Je to příběh ze světa financí a ekonomiky, který by mohl být nudný (sám o sobě mluví film Sázka na nejistotu, na který i po letech vzpomínám se syrovou pachutí v hubě), ale někdo z toho dokáže udělat slušný entrtejment. Taky asi chápu, že hlavní hrdina tohoto filmu nežil takový živý život jako Jordan Belfort, ale musíme taky brát v potaz, že když chceme točit film o něčem, tak to už z principu musí být zajímavé, a když není, tak se to zajímavé musí udělat. Ale pak ten příběh podle skutečnosti, ztrácí na skutečnosti. Lidi, prostě netočte filmy o nezajímavých věcech. A nebo tak, je točte zajímavě. Berg tohle dokázal hned v jednom roce docela obstojně dvakrát a to s Deepwater Horizon a Patriots Day.

• 9.4.2017  09:06

Asi jsem měl hodně silný sračky. Nevím kdo mi co dal do toho pití, nebo jídla, nebo nevím... ale tohle bylo za moc. Asi jsem nekoukal na ten samej film, ne? Nebo snad jo? Proč si poslední dobu připadá, že jsem tam strašně moc konzervativní? Já už čekal "poklidní" horor o tom jak partička lidí pojede na horskou chatu, a nějak se to tam posere. Asi ne úplně originální téma, ale stále mi nepřijde jako blbé klišé. Z tohohle námětu je stále, co čerpat. Proč tohle říkám, když vím, že tím nepodporuju originalitu a zadupávám kreativního ducha? Protože po zhlédnutí tohoto filmu vím, že kreativita a originalita není všechno. A co víc, když se využije divně, tak to dopadá katastrofálně. Nemůžu upřít tomu, že tento film je opravdu jeden z milionu, co se týče příběhu. A už jenom z toho principu to vyzní jako totální kravina. Tenhle film je prostě trip. Dokud se to drží v nějaké oné neoriginalitě a klišé, tak to i docela funguje. Pak se to rozjede do neuvěřitelných sfér, které popírají zákony inteligentní filmografie. Nepopírám, že jako vždycky se v tomto filmu nachází nějaké poselství lidstva od pána Všemohoucího, ale já prostě o toto celkově neměl a nemám zájem. Jde mi to silně proti srsti a tím to pro mne hasne. Sranda je, že když jsem se šel na tento film koukat, tak jsem ho chtěl vidět, protože jsem myslel, že to bude nějak jako Until Dawn, ale nebude to tak ujetý. Ha, ha, ha! Tak to jo. Docela hustý jak ten život s vámi umí zajebat. Když jeli titulky, docela jsem k filmu pocítil sympatie, asi protože mi v tom začala docházet ta satira a ironie v tom celém jak to bylo geniální... a nebo jsem měl prostě jenom radost, že už to skončilo.

• 8.4.2017  12:04

Problém je už spíš sám o sobě v tom, že by každý z nás asi toužil po sequelu než spíš prequelu. Obě varianty samozřejmě mají co nabídnout. Ale jednička je lehce otevřená, nicméně možná by to tak bylo i lepší nechat. Příběh o tom jak se vlastně Sully a Kuliočko dali dohromady, ten přeci jen by chtěl vidět skoro každej. Na jednu stranu, to opět lehce působí tak, že Pixar a nebo i chcete-li Disney má problémy s originalitou, jelikož tento film mluví sám o sobě, pokračování Aut a Úžasňáků a remaky princezen do hrané podoby. Ale to, že nás čekají pokračování prvních dvou zmíněných, tomu se fakt upřímně nebráním. Lehce jsem se bál klišé, které taky nastaly, ale nebylo to nic hrozného, naopak jsem byl později ve výsledku překvapen jistou hravostí a duchapřítomností filmu. Sami o sobě mě dostávali odkazy na jedničku. To prostě bylo úžasný stejně jako nostalgie sama díky hudbě. Je jasné, že tento film nemůže ani za mák dosáhnout na kvalitu mé milované originální jedničky, ale i tak jde důstojného pokračovatele. Otázkou zůstává jestli nebude celkově jediný.

• 7.4.2017  21:59
    The OA (TV seriál) (2016)

Asi nic co by mě ve výsledku nějak oslovilo. Údajně stejně povedený Netflix kousek jako Stranger Things. Tak to už vůbec. Problém už jenom se samotným seriálem je takový, že je pro mě tak těžké u tohoto seriálu tak udržet pozornost, že jsem asi teprve ve čtvrtém díle zjistil o čem to asi přibližně je a ve třetím díle jsem zjistil, že je hlavní postava vlastně slepá. A tohle by se nemělo stávat. Je mi jasné, že v tom hraje roli i možná moje nevole ve sledování, ale i přesto není moje práce, abych se nechal zaujmout nějakým seriálem. To on musí udělat sám tím jak je udělaný. Ale chápu, že sto lidí, sto chutí. Mám docela problém s tím, že ten seriál je vlastně i nedokončený. Asi bude víc sérií, ale i tak jde o to, že já si sám ani nejsem jistej, na co jsem vlastně koukal. Tohle nebylo rozhodně něco, co by silně zaujalo mou pozornost. Prostě ne.

• 6.4.2017  20:17

Asi bych se na to díval úplně jinak, kdybych neviděl knihu. Asi trochu lépe, a nebo klidně hůř. V každém případě, kniha pro mne nebylo nic zajímavého. Ani příběhem mě to nějak nezanteresovalo. No a celé zpracování knihy celkově bylo velice zvláštní a jednoduše šlo mimo mou mísu. Ale film už bylo něco jinčího. Docela dost mi to dokázalo vysvětlit věci okolo knihy a podobně a více jsem tomu porozuměl. Stále jde jakoby o ten princip, že to ve výsledku není něco, co bych si ještě asi padesátkrát s celým nadšením pustil, ale určitě jde o velice povedený přírůstek do obecné filmové rodiny. Hlavně beru za neuvěřitelný povedený kousek už jenom to, že když jsem koukal na film, byla kolem mne neustálá a neuvěřitelná esence všeho a připadal jsem si jako kdybych samotný parfém cítil. To je umění.

• 3.4.2017  22:13
    Živí mrtví - Série 7 (série) (2016)

Blbý je, že jak asi kurva máte hodnotit celou sérii nějakýho seriálu, když první díl vyšel už někdy před více jak půlrokem. To prostě skoro nejde. Ale jedno vám můžu říct, jestli TWD mělo někdy potenciál na to se zlepšit tak nyní. Pamatuju si, že poslední dvě jiné série jsem byl v hajzlu z toho, že ten celý seriál vlastně ani nedával smysl. No, a to bych řekl, že mě nyní ani tolik neptrápí. Ano, jsou díly, co jsou totálně o hovně a jsou nudné, ale alespoň to není popelnicová učebnice filozofie a rychlokurz žvanění sraček. Hlavně pokud vím, že první půlka byla skvělá v tom, že se toho dělo hrozně moc a spousta materiálu bylo suprově natočeno a zpracování. Ta druhá půlka je prostě živená jenom z finále. Proto třeba pět nebo i šest dílu z osmi byla totální kravina a nebo nuda. I přesto! To všechno celkově dává smysl a vzniká tak konečně nějaká série Walking Dead, na kterou se dá koukat. Je ještě zajímavý, že jsem na konci čtvrté série vůbec přemýšlel jestli budu v tomto seriálu pokračovat a celé se to takto neslo i ty dejme tomu další dvě. Ale nyní to celá má jiný spád. Dokážu si představit, že bych u tohoto počinu ještě pár let vydržel. No a to je přeci ono! To je i úděl toho celého seriálu! A hlavně víte co je na tom nejlepší? Ta konfrontace. V předchozích sériích jsme furt sledovali nudné osudy pár lidí. Ale tady sledujeme hned několik frakcí a každá má svůj úžasný specifický charakter, popis a mají své zásady. V tom je úžasnost té rozmanitosti. V tom je to celé kouzlo. A proto je to skvělé.

• 1.4.2017  17:00
    Náš vůdce (2008)

Němci v tom nějak umí až moc dobře chodit. Je hlavně zajímavý, že Němci mají nutkání dělat velice dobré a kvalitní filmy dělané hlavně o skutečných událostech z Ameriky. Viz Experiment, který je také velice dobrý. A navíc je zajímavé, že oba filmy mají docela podobné základy. U obou se jedná opravdu vlastně o sociologický experiment. No to je mi ale zajímavé. Nemají ti Němci na to tak trochu úchylku. Tohle je prostě skvělý film. Má v sobě dobře rozpracovaný příběh a mě samotného strhl. Myslím, že ten film je hlavně super v tom, že já po jeho zhlédnutí měl chuť založil taky podobnou skupinku lidí. Ale naštěstí mám dost rozumu na to, abych věděl co je morální a co ne. Což zároveň dělá tento film nebezpečnější pro lidi, kteří by onoho dost rozumu neměli.

• 30.3.2017  23:15
    Kluci (2015)

Ten klasický undergroundový film. Takový zahozený a ztracený v dějinách, natočený hlavně lidmi, kteří se netočí nic vysokorozpočtového a také, co mě na tom celém velice baví a zajímá, a to je lehká tématika pohrávající si homosexualitou a podobně. Hodně jiný film, ale o to pro mě i více cenný. Asi silně vybočuji z davu, ale tohle je podle mě film, jehož podobného typu by mělo být víc a nejde o nic špatného. Naopak!

• 26.3.2017  11:39
    Quarry (TV seriál) (2016)

1. série: Ale tak jako proč ne. Příběh veteránů, co se vrátí z Vietnamu nebo z jakékoliv jiné války a poté se musí potýkat s tím vším, to je sice již vybrané téma, ale ne vyčerpané. A asi se tak nějak furt a stále čeká na dobrý film nebo seriál, který by to prošetřil trochu kvalitně a více dobře. Tento seriál se spíše krom na adaptaci do normálního života ukazuje mezilidské problémy toho všeho a představuje něco jako jejich velmi křehké vztahy. Krom toho, to skvěle ukazuje adaptaci v tom ohledu, že se z hlavní postavy vlastně stane nájemný profi vrah. Ale celé je to udělané tak polo záživně nezáživně. Což je v celku zajímavé, jelikož naposledy když jsem koukal na nějaký seriál od Cinemaxu a nebo právě od režie Yaitanese, tak z toho vzniklo Banshee na což vzpomínám jako na hodně dobrý seriál. Hlavně záživný. Což se o tomto říci nedá. A je to věčná škoda. Asi prostě pojedu v nějakém tom stylu ty další série, co přijdou. Ale nedoporučoval bych rozjíždět nějaký velkoprojekt. Takový tři nebo čtyři série budou bohatě stačit.

• 26.3.2017  11:39
    Quarry - Série 1 (série) (2016)

• 22.3.2017  20:35

Nostalgie ožívá. A kurva tvrdě. A ten hnidopich ve mně též. Je tu problém toho, že pokud by se film moc přibližoval původnímu filmu byla by to neoriginální vykrádačka, ale pokud by se tam přidali nějaké scény navíc, co v původním filmu nebyly zase to na vás bude dělat dojem něčeho, co tam prostě nezapadá. A já ve výsledku asi ani nevím, co by bylo lepší. Ale asi to první, protože jsem v tomhle hroznej konzervativec a mnoho scén a především písní, které byli udělány speciálně pro tento film mi skoro až i vadili. Mezitím, co u scén, které byly téměř identické s těmi animovanými jsem chcal. Ale filmaři si s tím v celku pohráli a nakonec všechno z toho hezky zapadlo. I když prostě bych s mnohým nesouhlasil. A je mi jasné, že filmu museli nabrat víc času, aby to nebyl sotva hodinový film. Více prostoru dostal Gaston, LeFou a jiné postavy, co v původním filmu ani nebyly. To taky není špatně, ale o svůj čas byl nejvíce okraden Cogsworth a Lumiére, což jsou moje nejoblíbenější postavy a navíc byly v tomto filmu hrány úžasnými herci jako McGregor a McKellen. Co víc si sakra přát? Když se řeklo, že roli Gastona bude hrát Evans, tak mi do té role okamžitě zapadl. Stevense jako Zvířete jsem se v celku bál, ale dokázal to zahrát dokonale. No a nejedno srdce bylo zlomeno, když vidělo drahou Emmu hrát její roli. Trochu mě štve ten povyk kolem "homosexuálních" problémů ve filmu. V tomto filmu žádná pusa mezi LeFou a Gastonem nebyla, ale upřímně by mi do toho ani nezapadala. Je mi jasné, že musíme hrát na nějakou korektnost, proto jsem jsem scény s černochy ve filmu nijak neřešil. Mně nevadí gay komunita, kdyby jo asi bych šel proti sám sobě. Ale jak už jsem napsal, jsem v celku konzervativní, takže by mi nevadilo, že by tam byla pusa mezi dvěma chlapi, ale spíš že to jde proti idea a zásadami toho filmu. Kdyby Disney natočil film, úplně novou pohádku, ve které by Krasavec 1 zachraňoval z věže Krasavce 2, bylo by mi to úplně jedno a ještě bych za to zaplatil. Ale tohle mi prostě nehraje na noty. Pro mne jednoznačně lepší jak Popelka, hlavně protože z ní máme národní kult, na který už se ani nedá koukat. Ale nebudu lhát. Před koncem ta slzička ukápla. Je to hold dětská a celoživotní nostalgie.

• 21.3.2017  19:43

No takže... tenkrát to byl souboj mezi Unií a Konfederací a paní Robinson. To zní dobře. A nebo ne? Já vlastně ani nevím. Je to film o tom, jak se lidi chtěli osamostatnit, ale nechtěli být na straně Unie. A přitom nešlo o to, že by si založili vlastní stát. Spíš o tom jak si vytvořili území a na stát si hráli, ale Unie a Konfederace neměli moc náladu se zabývat nějakou bandou zakomplexovaných identit. A proč se vlastně nepřidali k Unii, když na tom byli vlastně stejně? O čem tenhle film vlastně je? No hlavně jsem nechápal "flashbefory" někdy do 20. století, kde asi hádám nějaký pravnuk hlavního hrdiny řeší nějaký soudní spor. A ten vlastně nemá ani konec. Aha. A to je jako normální? Já teda nevím, ale celý mi to přijde jako kravina. Kdyby to bylo pojatý z onoho 20. století a to otrokářství by bylo jako vyprávění příběhu. A nebo nevím. Sice by to byla asi nuda, ale dávalo by to alespoň smysl. A ten Marshmeláda je snad už všude.

• 20.3.2017  19:31
    Infiltrátor (2016)

Infiltrátor není špatný film, ale není ani nějak extrémně dobrý. Asi největším trnem v oku je to, že i když film pojednává o něčem zajímavém, tak alespoň mně to přijde jako houpání se sem a tam. Nějaký zjišťování informací tady. Nějaké to napráskání zde. Člověku z toho po pár minutách začne jít hlava kolem. Asi hlavní důvod, proč jsem vlastně na toto vůbec koukal byla touha vidět v nějaké té další roli Bryana Cranstona. Ale to už podle mě dopadlo mnohem více Proč právě on? a nebo All the Way. To jsou filmy, co bez pochyby stojí za zmínku.

• 20.3.2017  08:23

Pro mě osobně dětská klasika a asi jeden z nejlepších filmů dětských let. Málokdy bych si na toto nevzpomněl. Nicméně jak čas běží, tak si už ani nepamatuju, kdy jsem tento film viděl naposledy, ale pár let to určitě bude. Hlavně kdy jindy si to připomenout, než když Disney tuto legendu opět znovuožil v hrané podobě. Kdybych měl celkově hodnotit tento film, tak jde hlavně o dětskou záležitost, což je skvělé, protože to přesně udává cílovku. Pro mě je v tom stále spousta nostalgie, ale zároveň si uvědomuju, že neustále koukat na tento film jako dřív by mi už asi takové štěstí logicky nepřinášelo. Jednoduše jde pro mě o nehynoucí klasiku, která pro mě sice už ztrácí na kvalitě jinými principy, ale to stále není nic, co by cokoliv ovlivňovalo.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36