emma53

emma53

okres Hradec Králové
introvertka a Zoe v jednom balení

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 29.4.2017  10:32
    Otevři oči (2015)

Chválím a tleskám všem, kteří se ujímají těchto lidí bez nároku na zaplacení. byla to jak balzám, vidět ty lidičky, kteří po několika letech mohli vidět nejen sebe navzájem, ale i tu nádheru kolem sebe. Babička byla roztomilá v těch náušničkách v krku, má určitě mladé srdce a teď i nové oči.......56 operací denně.....neskutečné !

• 28.4.2017  22:19
    Always Shine (2016)

Já jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc a myslím, že by to mohlo být docela slušné drámo. Dialogy byly chvílemi ubíjející, spoustu si toho musí člověk domyslet, ale to bych ještě překousla. Tak od druhé poloviny to chtělo ještě víc šlápnout na pedál a jdu o laťku výš. Ale co bych chtěla pozitivně vyzdvihnout, je fakt, že jedna měla delší vlasy a druhá kratší, jinak bych v tom měla hokej jak Brněnská Kometa :-)

• 28.4.2017  12:52

Všechno s nadhledem, jinak jděte od toho. Něco tak šílenýho jsem dlouho neviděla, ještě jsem čekala, že budou střílet z fénu na vlasy a hadice na vodu, že bude sloužit jako planomet. Ale jim kromě malých zbraniček stačilo i nádobí z kuchyně. A hrdince závidím, protože v každé situaci měla nádherně namalované oči, děj se co děj. Jinak by se musela přemalovávat každých deset minut. Že mají ale amíci tu kosmetiku zmáknutou:-) Jednou za čas to byl zase výplach pro mojí hlavu.......a ještě bych tam nahoru přihodila " horor".

• 27.4.2017  20:36

Není nad to, když se chlapi utrhnou a jedou si pokecat do pouště jen tak, bez té spousty lidí kolem (až to bylo s podivem). Jeden by jim to záviděl, ale já tentokrát ani vzdáleně. No, určitě na to budou dlouho vzpomínat. Oba kluci neodešli z monitoru po celou dobu a zvládli to bezvadně.......ještě, že tam byl celý filmový štáb:-)

• 26.4.2017  10:40
    Rectify (TV seriál) (2013)

Rectify na mě působí spíš jako psychologické drama, kde mě téměř fascinuje, jak dokonale je osobnost Dannyho (po mnoha letech propuštěného vězně) vykreslená do těch nejmenších detailů. Skutečně mám pocit, že s tak propracovanou osobností jsem se zatím ještě nesetkala. To co je pro Dannyho okolí zcela normální, tak jeho vnímání je zcela odlišné a mě jako diváka to téměř nutí dívat se na svět jeho očima. Co se ještě moc povedlo, jsou i velmi pěkně vykreslené osoby z jeho nejbližšího okolí a jejich ambivalentní emoce vzhledem k Dannyho osobě, navíc s doposud nejednoznačným očištěním jako podezřelého. V posledních dvou dílech došlo k poměrně dost nečekaným zvratům a na konci šestého dílu mám víc otázek, než v prvním a tudíž bych určitě uvítala druhou sérii, které se doufám dočkám - pokračuji druhou sérií, jsem na začátku a zatím lehké zklamání, tak uvidím .....

• 23.4.2017  19:09

Tolik poschovávaných citů, které všichni tři velmi dobře schovávali uvnitř svých duší, to vše působilo i na tu mou. Vše bylo tak křehoučké jak peříčko ve větru. Už jen samotná představitelka Anny působila tak jemně, že bych se jí bála dotknout, aby se nerozptýlila ve vzduchu. Vše podtrženo vhodnou hudbou, která tu atmosféru a já nemohu jinak, než jít až nahoru.

• 23.4.2017  10:17
    Bokeh (2017)

Pohled na Islandskou krajinu, vodopády a jiné scenérie byl nádherný. To bylo jednoznačně plusem tohoto drama. Jinak jsem hodně tápala a přiznávám, že pointu jsem nepobrala, zřejmě to nebylo ani úmyslem tvůrců. Osobně nevím, co bych v takové situaci dělala, ale takových "Kdyby bylo, co by bylo?" je hafo.

• 22.4.2017  17:09
    Cesta (2009)

V tomhle případě nebylo zrovna výhrou, že vůbec někdo přežil, nicméně situace kolem nás je taková, že jeden nikdy neví, co se může stát a jaké se pak probudí mé vnitřní utajované nebo i překvapující jávství. Cesta smrti byla spíš mysteriózní než dobrodružná (z toho pro mě vyplývá alespoň něco pozitivního, ale tady ani omylem), velmi sugestivní, smutná a drastická. Viggo hrál velmi přesvědčivě, až mě mrazilo v zádech. Atmosféra byla tak ponurá, že já osobně bych si raději hodila mašli nežli něco takového podstoupit. Nevím jestli bych se na to podívala, kdybych tušila, že to bude mít až takový dopad na mojí nervovou soustavu. Takové vlhko a nic se tam ani nezazelenalo...........?

• 20.4.2017  19:52

Ta minutka světýlek byla úplně zbytečná, patetická, vůbec mně to tam nesedlo, to je ale jen můj subjektivní dojem a srazila tenhle díl na pouhopouhou trojku.

• 12.4.2017  14:29
    Nejzáhadnější vraždy (TV film) (2005)

S tímhle dílem jsem byla celkem spokojená, protože jsem se s Julianem shodla na hlavním podezřelém, který se tam objevil jako případný vrah sice až trochu později, ale zdálo se to celkem logické i vzhledem k psaným výhrůžkám.

• 10.4.2017  10:49

Sci-fi není zrovna moje parketa a tak i tenhle komentář je pro mě velmi obtížné napsat. Takže když začnu tím, že nezávidím Georgovi jeho existenci v nekonečném množství potenciálních světů, nemluvě o množství jeho žen a budu pokračovat vděčností, že mně domů nikdo nenosí jako dárek mozek krysy, tak bych to mohla ukončit. Ale mě vážně docela mrzí, že jsem se o hlavních osobnostech Georgovi a Joyce za celou dobu filmu nedozvěděla trochu víc. Vlastně o tom podstatném, třeba o jejich myšlenkách, protože to bylo alfou a omegou celého filmu. Mám ráda Tildu Swinton a tady byla výborná v každé časové dimenzi a Tom MC Camus byl taky skvělý, ale kde byla ta chemie?. Neupírám Possible Worlds příjemnou komorní atmosféru, mnoho zajímavých a možná i podnětných myšlenek, ale měla jsem pocit, že jsem taky v nějaké neurčité vzdálené dimenzi, emotivně to prošlo kolem mě, aniž by se mi to nějak hlouběji dotklo.

• 6.4.2017  14:34

Nebudu tu rozmazávat názory, že se takhle chtěl Leonard zviditelnit. V tomhle případě je to úplně vedlejší fakt oproti tomu, co sleduje zřejmě opravdu vážně a publikuje to, kde se dá. Mluvil o klimatické katastrofě s mnoha zajímavými lidmi. Mohla jsem tak například vidět jak mluví s Obamou, ale tady by Oskara za herecký výkon dostal president USA. Na druhé straně mě zaujal například Leonardův rozhovor s kosmonautem s obrazy naší zeměkoule z vesmíru. A nakonec samotný projev Lea na konferenci s doprovodnými snímky míst, kde je ničeno životní prostředí ve velkém, tak ten by měl mít velký dopad na naší mozkovnu. To byla síla, která se mnou docela solidně zacloumala i když to pro mě není úplně neznámé téma ! Škoda, že v tomhle směru jsem pesimista a nevěřím, že lidé jsou schopni něco změnit. Ano je mnoho jedinců, kteří se počínaje tříděním odpadů přece jen trochu snaží, ale pak je tady druhá strana, ta "po mně potopa", hlavně když se sypou peníze do mojí kapsy. Mám ráda Bosche, ale ze seriálu a knih Michaela Connellyho, který se jmenuje právě po malíři jménem Hieronymus Bosch. Jeho obrazy nejsou extra mojí parketou, ale od dnešního dne je budu vnímat přece jen trochu jinak. Doporučuji.

• 6.4.2017  09:57
    Vent d'est (1993)

Uživatel gogo76 napsal komentář, který je sice obsáhlejší, ale zcela se s ním ztotožňuji a zase znám kus dějin, o kterých jsem věděla jen minimum. Velmi dobře zpracované a určitě doporučuji.

• 4.4.2017  18:27

Film, který má své kouzlo, ale na první pohled je možná nevidítelné. Já hledala, chvíli tápala a pak už jsem jen poslouchala zvuky, které Phillip nahrával. Dokonce jsem si pohrávala s myšlenkou, že to není až tak špatný nápad, vždyť v mnohých relaxačních centrech a pod. mají k dispozici zvuky jako například šumění lesa a nebo zvuky vln narážejících na břeh oceánu nebo moře a za sebe mohu s klidem napsat, že to působí blahodárně na mysl i tělo. Přestala jsem hledat Friedricha, ale nicméně v Lisabonu je asi spoustu míst, kam bych se podívala ráda a bloumala bych jako Phillip. Zavřete oči a poslouchejte třeba zvuky lesa...........

• 3.4.2017  09:56
    Volyň (2016)

Malá rekonstrukce obrovské, hnusné a drastické genocidy, tak o tom byl tenhle film. Občas jsem jako evulienka musela také zavřít obě oči, to se skutečně chvílemi nedá rozdýchat, co dokáží lidé, nejdokonalejší tvorové na světě. Zřejmě bylo nutné použít i obrovské množství tekutiny, která jim utlumila jakékoliv lidství a nebo odhalila tu zrůdnost uvnitř. Po skončení filmu jsem to hned nehodnotila, ono to snad ani hodnotit nejde, ale přemýšlela jsem proč jsem já, cíťa neuronila ani slzu? Myslím, že to nebylo zfilmované a zpracované tak, abychom ronili slzy, ale tak, abychom se zamysleli nad tím, co dokáže člověk ve vyhrocených situacích jako byla tahle a nebo stále probíhá i v jiných částech země v různých obměnách. Sonda do našeho jávství, co já bych dělala na místě Zosii a nebo ostatních........... ? Polská kinematografie letí tryskem nahoru a já jsem zvědavá, co dalšího nám předloží. Souhlasím s jasně napsanou kostrou tohoto masakru s verbalem.........jen jsem si to trochu proškrtala, ale jinak ano, bylo to ještě horší a o banderovcích nemluvě.

• 2.4.2017  08:52

První film s Alainem a jsem v rozpacích, protože je to jeden z těch svojských režisérů, kde se vám jeho filmy budou líbit a nebo je hodíte do koše s tím, že to není nic pro Vás. Takhle jsem to cítila já. Zvláštní zajímavý proletenec vztahů, který se postupně rozvíjí a kde se mně osobně líbily vsuvky s Jeanem Gabénem. Zkusím ještě nějaký jiný film s tímto režisérem a pak se rozhodnu. Zatím lepší trojka.......zatím.....

• 1.4.2017  16:16

V podstatě Goldie a Edward neodběhli ani na kafčo a dali to spolu celé na jeden zátah. Ještě se tam mihla mamka Dona a ta byla taky bezvadná. Jo jo jo, já tyhle filmy miluju, protože mě odvedou na chvíli tam, kde je mi moc fajn. A vůbec nezáleží na tom, že Jill má v bytě uklizeno asi jako po výbuchu atomovky a že naopak Don má přesně všechno na svém místě. Kdy je člověk opravdu zralý a dokáže alespoň trochu zodpovědně dýchat na této planetě navzdory různým hnutím. V tomhle případě hippies a nebo zdravotnímu postižení. O tom to celé je a vůbec mě nenapadá nic, co bych tomu vytkla. V jednoduchosti (v úvozovkách) je krása a ta hudba to nádherně podkreslovala.

• 31.3.2017  18:49
    5 Flights Up (2014)

Nevím jak bych to hodnotila v jiném rozpoložení, ale protože jsem právě obklopena spoustou krabic s harampádím, které budou za měsíc patřit do mého nového domova, tak musím jít nahoru i kdybych nechtěla. U nás by pravděpodobně tu makléřku manžel zastřelil, dokonce i já jsem s ní ztrácela trpělivost, ale ten vztah Ruth a Alexe to všechno přebil. Po pravdě jsem jim ho záviděla. Oba hlavní představitelé hráli tak přesvědčivě, že bych je dala z fleku do kupy i v reálu. Ruth a Alexi, tak za měsíc Vás k sobě zvu na kafe, či víno a budeme si vyprávět zkušenosti s nadhledem Vám tak blízkým a doufám, že se jednou budu moct podívat na ty obrazy, protože mně se moc líbily...........já vím............:-)

• 30.3.2017  20:44

Ráda se občas ocitnu v době swingu a tak mi Ondřej vždycky udělá radost. Dnes tomu bylo zrovna tak a opravdu..........u téhle hudby se sedět nedá :-)

• 30.3.2017  15:39

Tak tady si James našlápnul na svého seriálového Žraloka, kde byl taky obhájcem v hlavní roli. Ona mu ta role vysloveně sedne, ale být u tohoto procesu v reálu bych nechtěla být. Manipulace s lidmi dokáže dělat divy, co si budeme povídat, mnozí jsme na to doplatili a někdy je pozdě rvát si vlasy.

• 25.3.2017  18:21
    Accused (TV seriál) (2010)

Něco, co by mělo rozběhnout moje buňky na plné oprátky. Sice některé situace nejsou pro ženské plémě, ale i tak. Co bych dělala skutečně v reálu a ne jen v momentálním rozpoložení na gauči. Ono od telky se to zdá zcela jasný, co bych udělala bez zaváhání, ale opravdu i ve skutečném životě................................? Zatím jsem na čtyřce 1. série a je to jasně na plnou palbu. Dvojka se mnou citelně zacloumala a tam jsem hodně přemýšlela, co já..............? Na tento seriál nedám dopustit, protože není prázdný, ale doslova donutí diváka přemýšlet nad mnohými zkraty, které pak vedou k jednání, kterého by nebyli za normálních okolností schopny. Je to sice vážné téma, ale Seana Beana jsem si vychutnala vizuálně, ale po té lidské stránce jsem ho litovala. Takoví lidé to mají asi nesmírně těžké, pokud jsou alespoň trochu citliví a uvědomují si svou odlišnost a s tím ruku v ruce chování veřejnosti kolem sebe. Takže doporučuji, mně už spadla poslední klapka, je to škoda a ještě bych přidala termín, že je to psychologické.

• 24.3.2017  13:39

Díky Glenne za Tvojí hudbu, kterou když poslouchám, tak jsem jak v jiné dimenzi, kde mohu snít a oddávat se příjemným myšlenkám. A to bylo důležité tehdy a je stále. Na Tebe nezapomenu, protože když jsem chodila v Praze s dětmi po Karlově mostě, tak tam jednou hrála nějaká parta mladých kluků právě tuhle muziku. Zůstala jsem tam jak přikovaná a poslouchala tu nádheru s nadšením a u mě je to vzácnost. Dnes Tě mám doma v jiné podobě a když na mě přijde splín, jsi vždy po ruce odehnat všechny moje chmury.

• 24.3.2017  09:56

Kromě zlepšení trochu větší ponor do postav, završila třetí epizodu moje srdcovka https://www.youtube.com/watch?v=n2MtEsrcTTs.

• 22.3.2017  10:45

Souhlasím s tím, co píše už uživatel dopitak. V podstatě je to strašně smutný příběh i když jsem jim to moře záviděla, cítila jsem to teplo a mořskou vodu snad i doma. Ono to vypadá na to, že to je jen pro jednu generaci, ale když jsem se snažila ponořit do jeho hlavy, tak mi ho bylo líto a opravdu obsazení herců bylo v tomto příběhu velmi dobře vybrané. A je to pro všechny.........kdo viděl, tak to pochopí.

• 19.3.2017  18:40

Ikona ruské literatury v trochu jiném světle, než jak ho možná známe z hodin literatury. Nevím do jaké míry jsou jeho poslední dny věrohodné, ale zcela jistě vím, že život s ním nebyla procházka růžovým sadem. Už jen vzhledem k jeho sňatku s ženou ze zcela jiného prostředí muselo nutně docházet k mnoha nedorozuměním a Levočkovy nevěry a potažmo tak trochu psychické týrání na své manželce určitě k ideálnímu manželství nepřispělo. Tím nechci negovat mnohdy zcela jistě nepatřičné chování jeho ženy, jak bylo patrné z The last station. Já byla osobně nesmírně nadšená z brilantních hereckých výkonů, kde zazářila hlavně Helen Mirren, to byl její mistrovský výkon za který dávám jednu hvězdu navíc. Jinak jsem čekala, že to bude mít přece jen trochu větší spád, protože místy to bylo docela nudné a možná kratší stopáž by tomu jen prospěla. Co mně tentokrát bylo proti srsti, tak to byl anglický jazyk, který mně k filmu o Tolstém vůbec nesednul. U jiných filmů jsem celkem v klidu (Anna Karenina), ale tady když Levoček říká své manželce "I love you" a ještě k tomu s následným kokrháním a kdákáním, tak to mě doslova odbouralo. Celkový dojem byl až na poslední třetinu trochu odtažitý, ale ten herecký koncert stál za to.

• 17.3.2017  08:52
    Warrior (2011)

Vynikající výkony zúčastněných, atmosféra též, souboje museli kluci nadřít, předpokládám, že byli asi byli dost umlácený a zbytek je na kameře jako vždy. Ta to utáhla v ringu na jedničku. Nehledala jsem chyby, to snad ani nešlo, jen jsem krátce předtím viděla seriál Kingdom (2014), který byl celý taky o MMS, ale šel víc do hloubky a ten mě žel chytnul víc. Plusem pro mě byl i Frank Gillo, který tady hrál trenéra hecíře, takže byl v obraze tenhle sympatickej kluk I co se týká vychytávek při MMS. Kdyby to bylo obráceně, tak jdu nahoru.

• 16.3.2017  16:22

Mně s těma lidičkama bylo prima. Teplo na mě sálalo ze všech stran a to mám ráda i když tam probleskovaly smutky některých dušiček. No a kluci ví jak sehnat kytku pro tu svojí letní a nebo pak i stálou lásku. Léto jak má být s láskou neláskou. Já se jen nechala unášet tím příjemným, které na mě v tuhle chvíli sálalo, ono je to umění. A že to nešlo brát zcela vážně, to nám naznačila Petra na konci, hádejte jak ? Prima oddechovka, co víc si někdy přát a když přijde v pravou chvíli.........díky za tip.

• 14.3.2017  12:16
    Polda (1988)

Bezvadná klasická krimoška, kde není nouze o mrtvoly a hlavně je tam poldou můj oblíbený herec ze seriálu Žralok, kde byl hvězdou a tam se mé srdce zachvělo. Takže za Jamese a jeho super jízdu za sériovým vrahem jdu nahoru, ale zaslouženě. Co bych chtěla z 88 roku? Žádné triky, prostá a čistá filmařina, kde vám nuda nebude hrozit.

• 14.3.2017  09:36
    Amanda Knox (2016)

Je neuvěřitelné jak představitelka Amandy tuhle nevděčnou roli zahrála. Naprosto profesionální výkon. Já jí až na pár momentů nevěřila ani slovo. Její postoj při soudních jednání nebo spíš před prvními výslechy bylo zcela v rozporu s tím, co se právě stalo. Rozhodně doporučuji a výsledek toho martýria si pak najděte na wiki. Red to dal za pět a ta dívka také. Sama nevím jaký postoj bych zaujala já, ale všechno uvnitř mého já, je spíš negace vůči ní. Nechtěla bych být soudcem.

• 13.3.2017  20:21

Příběh inspirovaný skutečnou událostí, kterých jsou mraky a my se v tomhle případě dostáváme do Bosny, kam byla Kathryn vyslána na vyškolení dalších policistů, což nebyl zrovna jednoduchý úkol a navíc se tam setkává s něčím, co ji zřejmě ani ve snu nenapadlo a to je obchod s bílým masem. Je to smutné téma a o to víc, že je zatím nezastavitelné v té společnosti, která si tak ráda říká jak je pokroková. Pravý opak je pravdou. Dramatičnost a napětí se tomu nedá vytknout i když skutečnost, kterou si my nedokážeme ani představit, je zřejmě mnohem horší. A křehká Rachel Weisz byla ve své roli víc než výborná.

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70