Mononoke.

Mononoke.

Princezna Mononoke

Česko
Bydlím v Esperantu a překládám z esperanta

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 17.10.2012  23:53
    Dárce Vicky (2012)

Festival bollywoodských filmů 2012 (Světozor)

• 16.10.2012  01:14
    Rockstar (2011)

Festival bollywoodských filmů 2012 (Světozor)

• 31.7.2012  23:54

Back to the roots. (IMAX)

• 19.7.2012  00:20

(Aero, nově digitalizovaná verze)

• 8.7.2012  15:30
    Bezmocný (2012)

Alespoň bez jednoho jihokorejského filmu by Vary byly o ničem. 47 MFFKV

• 4.7.2012  03:01

Důvod mého tak nízkého hodnocení není špatné zpracování, ale překombinovanost zápletky a především alibismus s jakým se nám film snaží sdělit, že přece byli i zlí Angličani a hodní náckové, kteří se jen snažili chránit svojí rodinu a ve straně byli jen z donucení...

• 25.5.2012  10:52

Slabší příběh, když zápletku odhalíte dřív než Poirot. I tak mám dojem z prvního dílu první série dobrý, hlavně když má Hastings tak stylový svetřík.

• 6.5.2012  00:47

Dávat si reprízu asi nebyl ten nejlepší nápad. Vzpomínky na jeden z nejlepších seriálů dětství blednou při představě, že přestože král disponoval kouzelným prstenem, pláštěm, čepičkou a jestě Fantomasem s watchmenem, nechal si všechno vyfouknout pod nosem a nevzmoct se na sebemenší odpor. Pan Vigo alias nejneschopnější čaroděj všech dob.

• 2.5.2012  21:28
    Screen Play (1992)

Anifest 2012

• 2.5.2012  21:27

Anifest 2012

• 6.2.2011  01:21

Na tenkém laně mezi šílenstvím a neskutečnou odvahou...

• 27.9.2010  22:14

Seriálová událost roku! Pravda, Steve coby mafián se zdá až příliš laskavý, ale doufám, že postupem času ukáže své pravé - drsné a zvrácené :) já.

• 23.9.2010  17:53
    Bio Ráj (1988)

Jaký je to asi pocit, když zjistíte, že jste si 30 let na prsou hráli hada? Salvatore by mohl vyprávět....

• 16.9.2010  22:19

Fellini by zaplakal.

• 14.9.2010  13:48
    Žena v černém (TV film) (1989)

U mě tahle duchařina nepadla na úrodnou půdu, čímž neříkám, že by se jednalo o špatný film. Atmosféra je stejně tíživá a zalézá pod kůži jako pravá anglická mlha, a jako bonus nad tím visí nevyhnutelná zkáza. Jsem zvědavá na remake s Danielem Radcliffem: http://www.csfd.cz/film/282928-woman-in-black-the/

• 11.9.2010  15:02
    Na nože! (TV pořad) (2010)

Pro pořady o vaření mám hroznou slabost, nicméně Zdenda Pohlreich dobře klesl na úroveň Talentmanie, Superstar a ostatních TV show (ačkoliv sám se nikde netají tím, že by za peníze neudělal téměř cokoliv). Hodnotím po prvním dílu, tak uvidíme časem.

• 11.9.2010  14:43
    Jehovova Pomsta (studentský film) (2010)

Sice nevím, jestli je režisér studentem FAMU, ale Jehovova pomsta by mohla těmto filmům konkurovat, ale přiznejme si to, stále jde o studentské pokusy v nichž mnohdy pouhý talent a dobrá kamera nestačí. Zápletka velmi slabá, herecké výkony (očividně známí režiséra) děsné :), střih a kamera docela dobrý, tak co zbývá? Dobrá sranda? Možná, ale přeci jen většina vtipů bylo dost ohraných a fekální humor no comment. Díky čemuž se Jehovova pomsta nemá šanci vymanit z kolonky zábava pro mládež do 18 let. Hodnocení tohodle filmu je hodně mimo, vzhledem k tomu, ze hodnotí sami tvůrci filmu, aktéři nebo přátelé tvůrců. Snad to klesne ;) (10.9.2010 98%)

• 11.9.2010  13:15

Obsazení Brada Pitta do takovéhle role je podle mě totálním přešlapem vedle. Jo jasný, šlo o kontrast svěžího, krásného a mladého těla ve kterém se skrývá smrt, ale to by Pitt musel vykouzlit jiný než unylý a znuděný obličej. Pořád jsem čekala na Bergmanovu Smrt, která by tam nastolila pořádek a ono nic. Tříhodinovou přeslazenou nudu nezachránila ani půvabná Claire Forlani. HOWGH!

• 4.9.2010  00:15
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Stupidity Čápů s mákem to nedosahuje, ale těsně jí šlape na paty. Předkrm salátek z nepravého kraba, pórková polévka s magi (nevadí že pórek půlka osazenstva nejí, kdyžtak je ještě dotlačíte baketou), jako hlavní chod halušky s lečem (ano i toho jsme se dočkali) a třešničkou na dortu pak bude velmi originální zmrzlinový dezert z Lídlu s oschlou jahůdkou. A za tu snahu ani nevyhrajete, protože vám nepřející a zakomplexovaní spoluhráči burani z Buranova napálí nízký počet bodů. No není ten život nespravedlivý?

• 3.9.2010  23:37
    Čápi s mákem (TV pořad) (2010)

Lanýže jsou prosím mořští šneci, s trochou štěstí vám je Dolly Buster rozmixuje svým vibrátorem za doprovodu hrůzného hitu Heya heya bulvární trosky Bartošové. Sakra, jenom doufám, že dneska nebudou ty kravaty.

• 11.8.2010  13:34
    59-184-84 (studentský film) (2009)

Muž, který čeká na to, až začne žít.

• 10.8.2010  00:06
    Kmenový jazyk (studentský film) (2009)

Bezúčelný surrealismus.

• 9.8.2010  12:16

Madame Longreé je vous aime. Ooo monsieur Cheval moi aussi je vous aime.

• 8.8.2010  23:54
    Slon (2003)

Spoiler: Podobně laděný snímek je i estonský Klass (2007). V Klass se hlavní zápletka odvíjí od šikanovaného chlapce, který je zároveň hlavním hrdinou (konec v Klass je jen taková hrozivá tečka). V Elephant jsou motivace kluků-vrahů trochu jiné (chtějí si vyzkoušet počítačovou střílečku naživo, jak moc jsou ve škole outsideři nevíme). Není zde vlastně ani příběh, jenom poskládané obrazy dětí v jejich zdánlivě normálním dni ve škole, který vyvrcholí krvavou řežbou. Americké, ale určitě ne špatné.

• 8.8.2010  23:39

I přestože si byl Franz Kafka vědom slabé zápletky filmu, výkon Alberta Bassermanna ho zaujal natolik, že film navštívil vícekrát. Der Andere inspiroval - zejména tématem Jekylla a Hydea - poválečné expresionistické filmy. (FNŘ 2010)

• 8.8.2010  17:21

Spoilery: Po částečném prospání prvních 15 minut (mše v kostele a rozhovor dvou přátel o Pascalovi a matematice byly pro mě v podstatě nestravitelné) a mému ambivalentnímu vztahu k francouzské nové vlně, se mi film vlastně docela líbil. Když přestanete poslouchat ty řeči o matematice, filosofii a náboženství, objeví se před vámi roztomilá moralitka. I přestože se dva lidi k sobě přitahují jako magnety, v cestě jim stojí "pouze" rozdílný pohled na život a jejich cesty se nakonec rozejdou. Jako ze života. (FNŘ 2010)

• 8.8.2010  15:24

Arnold 19. století.

• 8.8.2010  15:21

Pohled na Sochu Svobody bez mrakodrapů v pozadí. Když už nic jiného, tak je to přinejmenším zajímavý historický doklad. Minutu vydrží každý.

• 8.8.2010  12:57

Závěť doktora Cordeliera mě ani trochu nepřesvědčila o kvalitách Jeana Renoira. Přesně jak píše Hellboy, film totiž vypadá, jakoby byl natočen o třicet let dříve. Navíc mi úplně unikly motivace Cordelierových experimentů, a to se považuji za vnímavého diváka. Takže chyba určitě není u mě ;)). Jedinou zajímavostí a případným doporučením pro ostatní, kteří by film chtěli shlédnout je, že role doktora Cordeliera a hrubiána Opala byla ztvárněna jedním hercem Jeanem-Louisem Barraultem. (FNŘ 2010)

• 8.8.2010  12:21

Zábavnější a pro dějiny kinematografie hodnotnější než Avatar. Doporučuji o něco drsnější a trochu pozdější verzi Kropiče z Brightonské školy (až si vzpomenu na režiséra, tak sem dám odkaz :). Frantíci byli vždycky čajíčkové. (FNŘ 2010)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10