dr.horrible

Velká Británie
výsledok popkultúry

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 20.4.2017  02:20

70%. Príbeh bol o tom, že sa dve hodiny prechádzalo z jednej strany ostrova na druhú a bojovalo popritom s príšerami. Bez súcitu s postavami, bez citovej väzby s divákom. V hláškovacích scénach divné. Ale po vizuálnej stránke úžasné, čo v spojení s Woodstock tribute soundtrackom spôsobuje, že máte väčšinu času otvorené ústa a vyplazený jazyk. Doporučujem pizzu a pivo.

• 6.4.2017  12:34

"Good people, bad people. No other difference."

• 23.3.2017  18:23

Nakoniec mi to predali, ale až po dvoch hodinách ukecávania.

• 23.3.2017  00:46

Až na tie bulharské hitovky spokojnosť. Dobre vystihnutá atmosféra, výborný Dolanský. Divoké 90.te.

• 22.3.2017  19:13
    Elle (2016)

Obyčajných pár dní zo života buržoázie. Napätím a sexuálnym dusnom nabité v každom okamihu. Taký De Palma sa o niečo podobné snaží už roky.

• 22.3.2017  01:20

Malinko po záruke. Snažiac sa nájsť pohodu roku 2002, cit z roku 2005 - vyústi, iba preto, že musí. Príjemne, nie zbytočne, ale proste sorry - ani jedna z predošlých častí sa do takej miery nehľadala, nebola tak crazy, nesnažila sa natoľko ohúriť všetkým - iba proste išla. Bola život. Nemali ste pocit, že vám niekto skladá puzzle, nechytala vás depka na miestach nepatričných. Duris v tomto filme rozpráva svoju definíciu lásky, a Chinese puzzle ako celok má iskru, ale už bez tej lásky a spontánnosti. Na druhú stranu Klapisch je stále dobrý režisér. Iskrí mu to hlavne v intímnych scénach, keď pracuje s hudbou, alebo humorom. V rámci mojej erazmovej série už bohužiaľ nie autenticky.

• 15.3.2017  02:18

Sfilmovaný Red Bull. Ak vás po záverečných titulkoch stále trase, skúste ketamin. Zatim guilty pleasure roku.

• 14.3.2017  16:43

Ohranejší príbeh o dílerovi som nevidel. Každý jeden zvrat je klišé, Daddario sa tam navyše vôbec nehodí.

• 14.3.2017  04:47

Tak už aj Shailene Woodley zablúdila do Arakiho divného, bisexuálneho sveta. To dievča ide hore, nebojí sa vyzliecť, prechádza od lascívnosti k roztomilosti a naspäť v päťsekundových intervaloch. Odvážil by som sa až povedať, že film stojí viac na nej, ako na Arakim. Charaktery sa takmer držia pri zemi, mimo (dokazený) koniec nešokujú, a Shailene si zamilujete. Tú bezprostrednosť, živočíšnosť, jej postavu bezmála fyzicky poznáte. "O panenstvo som prišla v okamžiku. Tak ako moja matka.."

• 14.3.2017  01:49

Mozaika osudov dvoch rodín, v ktorej každý nesie istý podiel viny a nikto z nej nevychádza s čistým štítom. Film roku 2011. Iránsky Crash.

• 13.3.2017  22:59
    Paterson (2016)

Poézia predmestia. Spoločné prebúdzanie, ranné šepkanie, práca, prechádzka so psom, večerný pohárik. Paterson je malý, americký náhľad, do kľudných duší týchto desaťročí. A Golshifteh Farahani anjel. A ľudia okolo.

• 9.3.2017  23:38

Lepšie jak Hellraiser 9 !!

• 5.3.2017  23:14
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

"Aký je váš obľúbený film z USA?" "Big Lebowski. Je ako xanax..." Asi najlepšie Oscary čo som videl. Cez všetky šaškárne okolo, aj cez tú bezprecedentnú nehoráznosť, ktorá sa udiala v závere. Ale o tom neskôr. Kimmel to zvládol bravúrne; Politikou nabitá a pritom pohodová atmosféra, až teda na ten záver, ale ten by uhral málokto. Odľahčovanie a odľahčovanie, do toho sem tam roztomilý okamžik (malý chlapec z Lion), doberačky s Mattom Damonom (jak Kimmel rozprával o svojom obľúbenom filme, skoro som dostal záchvat smiechu - taký ten Ty vole facepalmový moment), písanie správ Trumpovi, zoznamovanie štábu s filmovou elitou súčastnosti... A vlastne už od začiatku s Timberlakeovým chytlavým songom a tanečkami, alebo keď taký Robert DeNiro o sebe číta výsmešné tweety, je to proste zo všetkých strán celé a komplet maximálne feel good uvoľnené odovzdávanie cien, až je to v tak ťažkej dobe divné. Jasné, politika z toho smrdí kam sa len pozreš, ale to je na tom práve super, že - chápem, Trump, hnednúca Európa, minuloročné OscarsSoWhite - ale všetky tie čierne a dúhové filmy, sa zrovna tento rok naozaj vydarili. Moonlight je hodne úprimný, skvele zahraný, cez všetko klišé témy originálne natočený, kvalitný umelecký film. Fences (mimo tú originalitu) detto. Zootropolis je asi najviac multikulti animák čo kedy kto natočil a i tak dokonale zábavný a pre žáner inovatívny (800 tisíc postáv? Really?). Je trochu škoda, že Lala Land, famózna pocta Hollywoodu, muzikálom, a proste a jasne dokonalý prototyp oscarového filmu, si neodniesol sošku aj v hlavnej kategórii, ale na rovinu, keby ho o ňu pripravil napríklad Argo, vadilo by mi to viac. A ten záver, to by bolo asi plytvanie slovami - proste hanba, nech už vinu nesie ktokoľvek. Toto sa stávať nemôže. Ďakovačky tento rok tiež stáli zato, od scenáristov Moonlightu, až po vyznanie lásky Damienom Chazellom (možno až na záchvat jak chytil Violu Davis. Tak ale čo, rutina.). Najviac mi utkvie asi Kimmel vs. Damon, spomienka na zosnulých končiaca princeznou Leiou a Legendove City of Stars. Bolo to hodne fajn, tak už kurva furt nehejtujte a všetci zborovo zakričte "Mahershala!" :)

• 5.3.2017  22:18
    Moonlight (2016)

Rob Roy to v komentári vystihol úplne presne.Ten vývoj, ktorý by bol pri klasickom filme najdôležitejší a ktorý v Moonlighte vlastne vôbec nevidíme, ten bolí najviac. To bol bez preháňania geniálny ťah, natočiť ten film takto. Hodnotiť jednotlivé kapitoly zvlášť, dal by som ***, **** a *****, ale strašne tam chcem dať 5. Nie za pár vypätých scén, naopak, práve za tie zimomriavky, keď je ticho. Výborný film.

• 26.2.2017  22:44

Tak dobrý film som nečakal. Pre mládež, inteligentne napísaný, slušne zahraný (v rámci možností), a hlavne skutočný. Nechcem to nazývať novodobým Breakfast Clubom, ale nemá to k tomu ďaleko. Kto tvrdí, že hlavná hrdinka je blbá, asi už zabudol. Trochu to kazí ten nevtipný animák na festivale, inak čistá práca, a na debut luxus.

• 26.2.2017  22:38
    La La Land (2016)

Úžasný zážitok; nepamätám sa, kedy ma niečo v kine tak dojalo. La la land a City of Stars dnes večer získajú ceny akadémie, zaslúžene; Damien Chazelle je nový ..... Vlastne nie, nikoho takého tu nemáme. A už roky chýba.

• 25.2.2017  17:47
    In the Blood (2014)

Pol boda navrch za Ginu. Má to obsah aj formu klasickej segalovky, ale ona to ťahá hore. Za všetkými tými svalmi a kopancami je nejaká zvláštna roztomilosť a ja jej to žerem. Ale do postele by som s ňou zas asi nešiel, to už je moc :)

• 23.2.2017  21:05

Klasické pravidlo dvojek: všetkého viac. Teda nie všetkého, len perverzností, vulgarizmov a fekálneho humoru. Všetko čo na jednotke pôsobilo originálne a svojou nechutnosťou prekvapivo, je tu už vlastne len z povinnosti. Thruman Merman je tu z povinnosti. Kathy Bates je natoľko zle obsadená a odpudivá, že každá scéna s ňou evokuje pohľad na bezdomovca onanujúceho nad párením tchorov. A cez to všetko som sa nasmial. Hanbím sa za to

• 23.2.2017  19:01

Obsahuje SPOILERY! S týmto filmom je to strašne ťažké. Čo znamená napríklad orol, ktorý neustále lieta okolo, mi vysvetlil kamarát, ale to je len jedna z mnoha vecí; a film podľa hry by teda aspoň podľa mňa, nemal byť zrozumiteľný len pre hráčov. Niečo je zas doslova podriadené hernému svetu a v tom filmovom to proste inak ako nelogicky pôsobiť nemôže. Ako sa asasíni dokázali infiltrovať na schôdzu templárov? Prečo stráže potláčajú vzburu obuškami, keď mali predtým uspávacie šípky, a prečo nemajú pištole? Kto je Fassbenderova spoluasasínka v 15.tom storočí a aký je medzi nimi vzťah? Kto je Moussa? Kto sú 99 percent väzňov a prečo ich tam vlastne držia? Ako sa dokázal Fasbender spojiť so svojim stredovekým Ja aj po odpojení od Animusu, atď atď. Paradoxom je, že záverečná pointa je zase jasná - alebo lepšie - prezradená, hneď v úvode. Na druhú stranu, Fassbenderovi a Marion tie úlohy sadli. Vizuál doslova dych vyrážajúci, rovnako ako kamera, a akčné scény patria ku špičke. Som ohúrený, pokiaľ nad tým nerozmýšľam. Najradšej by som si to dal okamžite znovu. A to neni málo

• 15.2.2017  15:04

poznámka: Isla Fisher je viac sexi jak Wonder Woman

• 14.2.2017  19:16

Už fakt len za Kate v latexe..

• 14.2.2017  12:25
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan natočil jeden vyslovene zlý film, dva alebo tri (pod)priemerné a inak samé pecky. Split je prvýkrát niečo medzi. Ako thriller nič proti ničomu, toho nadprirodzena je tam buď veľa alebo málo, ale hlavne - a nech mi nikto netvrdí, že nie je sklamaný - načo, vole, vymyslí príbeh o 23och rôznych identitách a vo filme potom ukáže možno šesť? Pri väčšine sa neunúval vysloviť ani ich mená. Ešte aj ten McAvoy je nevyužitý a to sa fakt snažil. Takže neni zle, mohlo byť lepšie, a okrem spomínaného ústredného herca u mňa dilemu z nerozhodnosti ohľadom hodnotenia smerom nahor zaokrúhlila ešte Anya Taylor-Joy (v tej babe niečo je a funguje to v súčasnom USA rovnako perfektne ako medzi čarodejnicami anglického vidieka 19.teho storočia) a tá maximálne wtf posledná scéna s odkazom na Shyamalanov najlepší film, ktorý sa dočká pokračovania? Spin offu? Prosím, nech to neni len prvoplánová cameoidná geek haluška! 70%

• 8.2.2017  19:15
    Sherlock - Série 4 (série) (2017)

Je to preč. A môžete si zato sami, páni Moffat a Gatiss. Keby každá časť nemusela byť apokalyptická, že to nerozdýcha ani Nolanov Batman, možno by ste sa po pár sezónach nedostali do situácie, kedy musíte crossoverovať so sci-fičkom, aby ste ustáli divácke očakávania. Milujem tento seriál, je to závislosť a stále stále je dostatočne vynaliezavý a zábavný, bohužiaľ už v levele Now You See Me. Na dve časti som dal štyri hviezdy (zrovna na tie najujetejšie) a to pretože Toby Jones, pretože SPOILER! Moriarty a pretože pani Sestra. Koniec SPOILERu. Ostatné dve tak 50%. Ďalšie rady už len zo zotrvačnosti

• 31.1.2017  23:20

Hogwarts meets America Jedi Special :3

• 26.1.2017  13:54

Guilty pleasure štvrtá hviezda, pretože Star Wars. Hlavný zápor je teda značne odporná animácia ľudských charakterov, prístupnosť (žiadni mŕtvi) a agresívne tempo (v podstate každá scéna je akčná), čo tak nejak bráni tomu, brať ten príbeh vážne. Pričom nie je vôbec zlý. A hovorím, je to ten náš vesmír plný droidov, huttov, stormtrooperov, je tam ženský jedi, ženský sith... Na seriál sa nakoniec asi pozrem

• 25.1.2017  01:01
    This Is England '86 (TV seriál) (2010)

Dávam "iba" štyri hviezdy, nakoľko je to o dosť slabšie jak pôvodný film, zo všetkých tých klišé plne rozvinú iba jedno (ale že fest), a asi práve preto, už to šokuje iba formou. Respektíve výbornou réžiou. Tá posledná epizóda ... hmm. Vole triaslo ma ešte polhodinu. Drsné, drsné, drsné

• 25.1.2017  00:54

Menujete mi film z 21. storočia, ktorý smrteľne vážne prijde so scénou, v ktorej sa dvaja zlí smejú, jak im ten ich zlý plán vyšiel. Lebo oni sú zlí! Už tam chýbal iba Dr. Evil. Hrozný shit, táto atrapa. Asi som ešte nevidel tak naivný film, s tak vysokým hodnotením, od tak veľkého počtu ľudí.

• 14.1.2017  23:38
    Tiger (2015)

Predstavte si, že je to o kocúrovi...

• 8.1.2017  17:25

A Moran pravil: "Život sa delí na štyri časti: Detstvo, zlyhanie, staroba a smrť..." 13 rokov ubehlo od Monster a toho človeka stále drží rovnaká postava.

• 19.12.2016  00:16

Evropo dýchej ♥