EvilPhoEniX

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 22.4.2017  20:08
    Dueljant (2016)

Rusové se nepochybně zlepšují a především letos to jde vidět. Nejen, že si vybírají zajímavé projekty. Nedávný Viking je nejen vizuálně strhující, ale také se jedná o tématiku, která vychází jednou za 5 let a tenhle Duelista je také velmi originální žánrovkou, která nikde jinde není k pohledání. Dobová atmosféra je parádní,vizuál prvotřídní a jednotlivé duely mají šmrnc. Líbil se mi hlavní hrdina i záporák a byť se zde našlo pár hluchých pasáží občasná brutalita mi nedovolí jít pod 4*. Ivanové jen tak dál! 75%

• 22.4.2017  20:02

Docela zajímavá psychologická dráma, která se pouze lehce otírá o Thriller. Kristen Stewart doposud neměla možnost žádným projektem vyloženě nadchnout, tak zde alespoň 2x ukáže cecky a doufá, že si jí tam někdo nahoře všimne. Zaujaly scény s Smskami, jinak nic zajímavého k vidění tu není. Z čeho jsou zdejší intoušové vedle je mi docela záhadou. 55%

• 22.4.2017  19:52

Po skvělém traileru vlastně dost velké zklamání, které ze skvělého potenciálu vytěžilo tak 10%. Kdyby se celý film odehrával v představách hrdiny hrajícího akční hru, mohlo to být vynikající a dokonce bych překousl i následující vězení, poněvadž zde to šlapalo solidně, ale od 40 minuty se z filmu stává obyčejná kriminálka, která nemá čím zaujmout. Herci neznámí, vizuál na Koreu průměrný, akce málo a následujícími minutami mě to už vlastně ani nezajímalo. 55%

• 21.4.2017  23:46
    Savage Dog (2017)

Slabota. Béčka s Adkinsem už mě přestávají bavit. Je to hodně levné, utahané a místy i dost nudné. Akce je velmi průměrná, slabě ozvučená a nedostatečně intenzivní. Potěší snad jen fakt, že se jedná o Rko a scéna v hospodě či samotný finální duel Zaror vs Adkins, je to jediné, co film nabídl zajímavého.40%

• 20.4.2017  21:37

Vcelku vtipné, nápadité, zábavné a s chytrým zvratem. Animace spíše průměr, ale nenudil jsem se. 70%

• 14.4.2017  19:09

Před projekcí jsem si byl jistý pěti hvězdy nakonec to jsou jen velmi silné čtyři. Tahle série mě víceméně začala bavit až od 5. dílu, poněvadž předešlé díly se věnovaly pouze závodění a to já příliš nemusím. Nyní je z toho něco, co absolutně pohrdá fyzikou, gravitací a logikou a spousta lidí to neskousne, ale nebýt toho, tak v životě ve filmu neuvidím, to co tahle série předvádí, protože žádný jiný film by si tohle dovolit nedokázal a za tohle jsem téhle sérii vděčný. Je zde spousta super herců, výborná moderní hudba, pěkné ženské, rychlé káry, prachy jdou na tom sakra vidět v každém záběru, pro mě jako moderního mladého člověka se na to kouká velmi příjemně a skvěle se u toho bavím. Tyrese Gibson mi svým vtipem podráží kolena, ale slušně sekunduje i Statham byť dle mého ve Spy byl 2x víc vtipnější, přesto mu tyhle pozice sedí a rozhodně bych mu dával do budoucna pouze Akční komedie, než béčkové akčňáky, které točí spousta jiných. Největším highlightem dílu je hackování aut, což je opět něco, co nikde jinde nebylo vidět a 20 minutové finále s ponorkou, torpédy a monstrózními výbuchy, které vyráží dech. Co je naopak mínusem a také důvod proč nedávám plný počet, že výrazně ubyly souboje, zde je vlastně jen stylový útěk z vězení a vynikající Stathamův baby dance, tím to souboje končí a na střílení zde ani nedojde, což mě trošku spíš mrzelo než zklamalo. Předchozí díly se mi líbily o něco více, Osmička mi příjde se více vrací ke starým kolejím tedy k závodění což já příliš nevítám vřele. Charlize Theron jako záporáčka super, škoda, že nedošlo i na ženský souboj. Kino však jasná povinnost a určitě si film ještě zopakuji. 80%

• 13.4.2017  14:14

Film jsem zpočátku ignoroval, ale na doporučení kamaráda jsem jej riskl a jsem v němém úžasu jak perfektní to bylo. Pro mě jeden z nejlepších Coming of age movies of all time. Hailee Steinfeild si zaslouží oscara, poněvadž lépe ztvárnit podrážděného teenejždra, který je ignorován okolím s majícími sklony k sebevraždě už nešlo. Navrch perfektní Wooody Harrelson, trochu vtipu, spousta nostalgie z mládí a silné emoce doprovázející celý film. Hleděl jsem na to do 3 rána jak po 5 red bullech. Jasných 5.

• 13.4.2017  14:06
    Viking (2016)

Dlouho očekávaný biják od Ivanů sice neobstál kvality traileru, ale stále se jedná o parádní podívanou z prostředí vikingů, která nepočítajíc seriály( Last Kingdom, Vikings) nemá téměř konkurenci. Vizuálně se jedná zřejmě o nejlepší záležitost, kterou kdy Rusové natočili. Veškeré barvy, prostředí, kostýmy a celá výprava bere dech. Herecký cásting se také povedl, akce je docela dost a je správně drsná, přehledně natočená a velkolepá. Vytýkám snad jen delší stopáž a né příliš zajímavé story, které mě nevtáhlo,tak jak jsem očekával, ale přesto klobouk dolů. 75%

• 13.4.2017  13:51

Novinka od režiséra Bena Wheatleyho, který mi doposud vůbec nesedl ( High Rise,Kill List, Sightseers), ale jeho Free Fire patří mezi jeho nejambicióznější počiny bez pochyby. Tentokrát má k dispozici slušné herce( Cillian Murphy, Brie Larson, Sharlto Copley, Armie Hammer) a celý příběh se odehrává ve skladu, kde při výměně zbraňí dojde k nedorozumění a vrcholí to téměř hodinovou přestřelkou, kde nikdo nevyvázne bez zranění. Kouká se na to celkem dobře, přestřelky jsou zábavné, dojde i na trochu krve, akorát po čase mi film přišel únavný a monotónní, že jsem se těšil i na konec, což je negativní vizitka. Kdybych film vynechal v kině a podíval se na něj doma, o nic nepříjdu. Story 6/10, Atmosféra 6/10, Gore 5/10, Vizuál 6/10, Akce 6/10, Napětí 5/10,Humor 5/10. Zábavnost 6/10, Lekačky 0/10.

• 12.4.2017  15:52
    Nicota (2016)

Při letošním prozatimním suchu tu máme vynikající očekávaný kousek. The Void má plusů hned několik. Odehrává se v prostředí nemocnice, což vždy mělo, má a bude mít svou atmosféru, poněvadž jak už řekla jedna z hereček dle statistiky nejvíce lidí umře právě tam. Tempo je rychlé a na věc se jde víceméně od začátku, což je taky velmi vítaným plusem. Postavy uzavřené v nemocnici né všechny spolu spolupracují, což opět vytváří nepříjemné dusno ve vzduchu. Největším plusem je však poctivá maskérská práce a mechanické efekty, které dají zavzpomínat na 80. léta a překvapivě to nevyznívá vůbec trapně naopak! Monstra mají šmrnc, jsou děsivá a o gore zde taky není nouze. Mínusem jest, že se většinou odehrávají ve tmě, tedy v plné kráse jdou vidět zřídka kdy, ale čert to vem, podobné horory se už vůbec netočí a je třeba je ocenit. Story 6/10, Atmosféra 8/10, Gore 7/10, Vizuál 7/10, Akce 7/10, Napětí 7/10,Humor 0/10. Zábavnost 7/10, Lekačky 4/10.

• 11.4.2017  14:09
    Sleepless (2017)

Baran bo Odar se od inteligentních hackerů vrátil k hloupému akčnímu žánru a celkem mu sedí i tahle pozice. Celý film se odehrává v kasínu motající se kolem nasraného Jamieho Foxe, jeho uneseného syna,dvou policajtů, drogového dealera, bodyguardů,majitele kasína a 25 kilo kokainu. Má to vcelku svižné tempo, když dojde na souboj je velmi kvalitní( Ten v kuchyňi s bodyguardem je úžasný). Překvapivě se jedná i o Rko a dojde i na nějaký ten nečekaný zvrat. Takže fajná zábava za 70%. Za těch podhodnocených 51% rád udělím vyšší hodnocení.

• 10.4.2017  22:49

Hmm tak nový Boyka u mě příliš neobstál. Zřejmě mě arénovky přestávají bavit a sedí mi více akčňáky ve stylu John Wick. Scott Adkins je sice hezky nasupený, ale každý souboj mi přišel jako přes kopírák, jako by choreograf vymyslel jednu choreografii a ta se požívala celý film. Neustále stejné údery, kopy a otočky, že se divák na finále ani netěší, protože ví, že bude vypadat obdobně jako souboj před tím. Kamera je sice přehledná a potěší lehká míra brutality, ale velmi chladně a uměle to na mě působilo, že jsem si ani nezařval a žádný souboj nemám v plánu vidět znova . Pokud se děj odehrával mimo ring dostavila se i nuda. 60%

• 6.4.2017  19:34
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Daredevil je jasný vítěz. Jessicu Jones sem vzdal po třech dílech a do Luka Cage jsem se ani nepouštěl. Iron Fist mě však všech 13 dílů slušně bavil. Povedl se herecký cástíng byť mě hlavní hrdina svými názory místy štval, ale příběhově mi to přišlo velmi poutavé a tempo je vcelku svižné. Co pokládám za mínus, tak Akci, která se odehrává většinu času ve tmě a nejde nic vidět, i choreografie je na můj vkus docela umělá a né příliš úderná, na to že se jedná o martial arts seriál tak v tomhle ohledu zklamání, Rkový rating se nekoná a absence záporáka také zamrzí. Madam Gao a Ruku známe z Daredevila, tedy postava ve stylu Kingpina či Punishera mi zde velmi chyběla. Přesto lehký nadprůměr.70%

• 6.4.2017  14:23

Velké ruské Sci-Fi se mi líbilo více než Independence Day. Efekty jsou zdařilé, alieni jsou inovativní, dusno v závěru slušné, ale na můj vkus hodně romance. Na zhlédnutí však v pohodě, nenudil jsem se. 60%

• 31.3.2017  15:38

První letošní kino zklamání. Ghost in the Shell znám pouze jako hru, s Anime jsem do styku nepřišel a netuším z čeho film těží víc, každopádně je to poněkud mdlé. Jedná se o Hardcore Sci-Fi s cyberpunkovým nádechem, které pro mnoho diváků nebude příliš atraktivní, já si myslím, že film je určen pro velmi úzké publikum, tedy běžnému diváku, který není obeznámen jak s hrou tak anime, film nemá příliš, co říct. Scarlett se zde překvapivě hodila, vizuálně onen vymyšlený svět má něco do sebe, akční scény až na tu úvodní( ta byla bezvadná) jsou spíše průměrné a finále je bohužel nejslabší část filmu. Místy na mě dopadla i lehká nuda ,tedy ani o velké zábavnosti nemůže být řeč. Dalo se na to koukat, ale kino bych vynechal. 60%

• 29.3.2017  18:26
    Život (2017)

Jako předkrm před chystaným Vetřelcem Life obstál solidně. Co si budeme povídat, Sci-fi hororů je jako šafránů a s 60 miliónovým rozpočtem a s tak hvězdným hereckým cástingem tím tuplem. Na příběh se zde příliš nedbá, po úvodní dvacetiminutovce film jasně rozdá karty a jedná se o vesmírnou vybíjenou s velmi kreativní potvorou, která rozhodně zaujme. Atmosféra slušně houstne, o napětí není nouze, hudba skvěle graduje a finální záběr musí potěšit každého fanouška, který na hororech vyrůstal. Jsem spokojen, skvěle natočená zábava. 75%

• 21.3.2017  19:52
    Uteč (2017)

Po zhlédnutí traileru na Get Out jsem byl velmi nadšen a při zjištění, že jej režiruje Jordan Peele, jsem málem vyletěl do stropu. Bratry Peely a jejich skeče sleduji už dva roky a pro mě osobně jsou nejzábavnější komici né jen v Americe, ale i ve světě a moc dobře vím jak velcí filmoví fanoušci jsou a právě Horor patří mezi jejich nejoblíbenější. Keegan to dotáhnul do herectví, kde nedávno překvapil v komedii Why Him a čeká ho příští rok Predátor a Jordan se právě ujal režisérského křesla a svým debutem trhá rekordy v každém ohledu. Nejen, že už vydělal třicetinásobek svého rozpočtu, ale svým hodnocením ( 83% od 25 tisíc lidí se z Get Out stává nejlépe hodnoceným hororem za posledních 30 let, dokonce i Vymítače ďábla překonal a to je už sakra, co říct). Dublinské kino bylo narváno jak seniory tak teenejdžry a překvapivě z kina nikdo neutekl. Ale nyní k filmu. Get out má jen jediný mínus a tím je delší rozjezd, jinak vše je naprosto brilantní a kreativně hravé. V První polovině se toho příliš moc nestane, ale už od úvodu si film nese mysteriózní a znepokojivou atmosféru, kde každý příslušník rodiny je něčím zvláštní až divný,ale po příchodu zásadního a velmi odzbrojujícího zvratu ( Naposled mě takhle zvrat odrovnal v The Visit) film hutně nabere tempo, objeví se další zvraty, začne přibývat spousta humoru o který se stará černý policista( a že byl opravdu vtipný!) a překvapivě se to zde i velmi hodí a vrcholí to velmi intenzivní a drsnou vybíjenou, která dá zavzpomínat jak na SAW 3( Operace), tak Inside( nůžky!), ale vše se nese ve strávitelných normách, tedy likvidace jsou efektní, ale neobsahují příliš gore, což mi v tomhle filmu vůbec nevadí. Velkým plusem je i hravá kamera a výborné herecké výkony všech zúčastněných. Z Get out já osobně cítím kultovní status nesoucí sošku za nejlepší paranoidní horor vůbec. Zasloužený úspěch a doufám, že za měsíc si to v kinech užijete obdobně jako já. PS:Anti hororový expert Psychor si zaslouží kudlu do břicha. 95%

• 21.3.2017  19:07
    Doba temna (2016)

Nejlepší Korejský režisér opět výborný a opět jinak. Jee-Won Kim je opravdu třída, protože jako jeden z mála zvládá více žánrů najednou, jeho I Saw the Devil patří i do dnes mezi nejlepší thrillery z Korejské tvorby, jeho western The Good, The Bad, The Weird je nadále nejlepším westernem z Korei i akčnák Bittersweet Life má místo v Top žebříčku. Jeho novinka Age of Shadows není bohužel natolik zábavná, abych jí mohl s radostí vyhajpovat ( První hodinku jsem lehce trpěl), ale jakmile se děj přesune do vlaku, pozornost výrazně stoupá a zde jsem si začal už velmi užívat mistra v akci, který začal perfektně vykreslovat atmosféru alá " Ticho před bouří" vrcholící v Tarantinovskou přestřelku a následnou nonstop akci až do finále, která byla příjemně brutální a esteticky na úrovni. Ze všech hvězd klasicky vládne Kang-ho-Song,Yoo Gong a v menší roli potěšil i Byeong-heon Lee, který pro zajímavost hrál hlavní roli v každém ze třech zmíněných režisérových klenotů. 75%

• 21.3.2017  18:56

Zpočátku jsem tomu příliš nevěřil, že jsem se neodhodlal jít ani do kina, ale nyní čerstvě po zhlédnutí jsem velmi mile překvapen. Yimou Zhang je zručný režisér a jeho vizuální stránka v pohodě dokáže konkurovat Hollywoodu. Potěší Matt Damon, který jako lučištník byl víc než vynikající a zaujme i Willem Dafoe, z Asiatů potěšil Andy Lau, Eddie Peng a princezna Tian Jing, která si střihla roli i v novém Kongovi. Nástup akce je hned už v 15. minutě a obléhání Čínské zdi je velmi velkolepé, zaujala mě strategie, synchronizace armády a všelijaké nástroje či technologie byly velmi podařené. Líbil se mi i vzhled samotných monster, které měly přijatelné CGI. Za mě velmi zábavná a chytlavá podívaná, u které jsem se skvěle bavil. 80%

• 20.3.2017  12:12

Novinka od režiséra Seana Byrna, který má na starosti vynikající exploitation The Loved Ones, ale s tímhle dílem mne příliš nepotěšil. Spíš než horor bych dal filmu označení Thriller, většinu času se zde nic nestane, gore zde vlastně není vůbec, stojí to tedy pouze na atmosféře, která začne nabírát na otáčkách především v závěru, přesto jsem si jist, že kdyby záporák místo pistole měl břitvu či sekeru, tak je finále mnohem zajímavější. Zaujme heavy death metalová muzika, která se zde hodí, ale jinak nemám příliš, co chválit. Žádný zvrat se zde neobjeví a fakt, že se film odehrává většinu stopáže ve tmě, mě docela iritovalo. 60%

• 18.3.2017  13:58

Příjemná komedie s vánoční atmosférou a slušnými herci. Úvod je trošku zdlouhavější, ale jakmile začne párty o zábavu je postaráno až do konce. Kdo má obdobné filmy v oblibě neměl by být zklamaný. 75%

• 16.3.2017  16:52

Naprosto o ničem a divím se, že tohle ještě někoho baví. Příběh je naprosto trapný a příjde mi, že v každém díle se řeší úplně to stejné. Úl/Racoon City, Alice a pořád dokola.Místo zombíků zde lítají draci a záporáci jsou lidi, takže místo Zombie hororu zde máme fantasy akčňák, který se odehrává celý ve tmě, kde nejde absolutně nic vidět a do toho asi 20 střihů při každém záběru, takže téměř nekoukatelné. Vizuál vypadá jak z hodně levného céčkového hororu a opakující se scéna s laserem je vyloženě ostudná a za hlavu chytající. Gore taky téměř žádné. Sračka. 15%

• 14.3.2017  15:29

Zábavnější dobrodružnější výpravu nenajdete. Kong má výhodu, že má velmi dobrý herecký cásting, což se o konkurenčních blockbusterech příliš říct nedá. Tom Hiddleston je sympatický klaďas, Oscarová herečka Brie Larson dodává šmrnc, Samuel L. Jackson je opět skvělý psychopat a zaujme i hláškující John C. Reilly. Největším plusem je samotný vizuál dech beroucího ostrova a samotný vzhled všelijakých monster, jejichž vzhled patří k tomu nejlepšímu, co jsme zatím mohli kdy zhlédnout. Scéna s pavoukem si vyloženě říká o hororový sequel a je škoda, že nedojde na zmíněné mravence. Největším highlightem je finální souboj s Kongem a obřím ještěrem, který byl velmi spektakulární. Co mě trochu mrzelo, že neukázali více příšer, věřím, že tenhle ostrov mohlo nabídnout toho spousta a v polovině dochází filmu dech, kdy divák už jen čeká na finále. Překvapilo mě, že film byl místy celkem drsný a nekompromisní, že mě udivovalo kolik dětí v sále sedí. Já osobně bych na to děcka nevzal. Scéna po titulkách navnadí. 85%

• 11.3.2017  22:53
    Brimstone (2016)

Zajímavý kousek, který je hodně netradiční, ale svým stylem vyprávění pro mne byl bohužel až iritující. Film je rozdělen na 4 kapitoly, které jsou časově rozházené, takže zbytečně je to matoucí a překombinované,což já osobně moc nemusím. Nejvíce mi vadilo, když postava v jedné kapitole umře a v další opět žije- tohle nesnáším. Za mínus pokládám i velkou podobnost hereček Dakota Fanning a Emilia Jones, měl jsem problém se vyznat, která z nich je zrovna na scéně, což je veliká škoda, protože vizuál je perfektní, atmosféra je syrová a násilím či sexem se zde nešetří, za což dávám velké plus. Highlightem pro mne byla kapitola číslo 2. Stopáž je na můj vkus také příliš přepálená, takže i přes vynikající scény, nemohu dát nadprůměrné hodnocení. PS: Guy Pearce byl opravdu ďábel. 65%

• 10.3.2017  17:35

Tohle jsem ignoroval hodně dlouho, ale po zhlédnutí mám chuť jít téměř až na 5 hvězd. Myslím, že na tuhle rodinku, která žije 10 let v lesích jen tak někdo nezapomene. Styl výchovy byl hodně nevídaný a myslím, že by mohl být i klidně funkční. Viggo Mortensen naprosto úžasný a svými intelektuálními dialogy mi místy vyrážel dech, co dialog to síla a důvod k zamyšlení. Děti byly na oscara a co 8 letá holčička má za znalosti z oblasti politky a práva z toho mi padala brada. Hodně dobré místy i zvráceně vtipné. 85%

• 10.3.2017  17:24

Z hlediska Gastronomie rozhodně jeden z nejlepších filmů. Bradley Cooper v roli arogantního šéfkuchaře byl vynikající, byť takového šéfa bych mít nechtěl ani kdyby platili zlatem. Luxusní pařížská restaurace brala dech, tam by se dalo jíst i ze země. Doslova gurmánský zážitek. Bavilo mě to. 80%

• 10.3.2017  17:20

Docela vtipná parodie na terorismus alá Borat. Nápad je neotřelý a jisté hlášky rozhodně stojí za to. Hlavní dvojice se povedla a atraktivní slečna v jejich doprovodu byla velmi šmrncovní. Fajn zábava. 65%

• 10.3.2017  17:17
    Hyena (2014)

Docela hodně drsná, syrová a nepříjemná kriminálka plná drog, prostitutek a albánských goril, se kterými nechcete mít nic společného. Tenhle film není vyloženě můj šálek čaje a při dvou hodinové stopáži jsem se párkrát nudil, ovšem jakmile došlo na krájení chleba, tak bylo na co koukat. Místy brutální jak svině za což palec nahoru za odvahu tvůrcům. 65%

• 10.3.2017  17:12
    Sisters (2015)

Velmi příjemná komedie o dvou vyzrálých sestrách ,které pořádají párty jak za mlada a pozvou všechny bývalé kamarády ze škol. Párty trvá skoro hodinu a je to největší mazec od Project X, zde se drogy a alkoholem rozhodně neplýtvá, škoda, že s tím sexem to už tak sladké nebylo. Největší překvápko je John Cena v podobě dealera, který ve svém kufříku měl snad všechny látky, co kdy jaký chemik vyrobil. Nasmál jsem se i jsem se skvěle bavil. 75%

• 10.3.2017  16:44

Strašná konina tohle. Hvězdami docela nabité, ale potenciál byl pohřben kdesi na Kajmanských ostrovech.XXX je svou akcí i na mě docela dost přepálené a natočeno to není bůh ví jak. Kamera je hodně prudká a střih kazí víceméně všechny akční scény. Tony Jaa snad nejnesympatičtější role vůbec a Donnie Yen byl v pohodě potěšila závěrečná akce, kde měl trochu šanci se předvést, Diesel mě moc nebavil (Ten chlap může hrát pouze ve FF, všude jinde stojí za hovno) a tak zbyla řada na mou oblíbenkyňi Ruby Rose, která je i zde zvráceně atraktivní jako v John Wick 2. Malý plus za hudbu a camea známějších tváří, jinak slabota. 50%

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64