• Thriller

Abattoir (2016)

Jedna hvězda za krásnou hlavní hrdinku a druhá hvězda za nápad a zajímavé finále, jinak bohužel pro mne hodina retro nudy a zívání. Nechce se mi věřit, že tohle natočil můj oblíbenec Bousman.30%

A Beast in Love (2020)

Sračka, ale neskutečná. Japonci neumí točit filmy. Je to ve všech ohledech divný, navíc záporná postava je jakýsi creepy transvestita. Postavy jsou ploché a nezaujmou, hodinu se zde nic moc neděje a v závěru dojde na trochu akce, ale je však špatně natočená a trochu krve film už nezachrání. Přišlo mi to úmorně nesnesitelné na hranici trapnosti a daleko za strávitelným vkusem. 2/10.

Abracitos (2020)

Kraťas ze Španělska. Sestra se snaží přesvědčit menší sestru, že postava, která unáší děti neexistuje, ale co když se mýlí? Slušná atmosféra a 2 funkční lekačky. Na vyšší hodnocení mi něco chybí, ale je to v pohodě. 3/5.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Mně se to Líbilo! Herec vypadal jako Prasečí Zadek, Noa, ale tady nejde o Herce jak o Kvalitu Filmu! Super Efekty + zpomalené Záběry, Jedna z nejlepších Upířin Poslední Doby, já si vybavím kvalitní jen dvě a to Wir Sind Die Nacht a 30 Dní Dlouhá Noc!

Absurdistán (2006)

Pohodová komedie s originálním nápadem, ovšem celkem nevyužita. Je to až příliš Dumb a hlavní hrdina nevykazuje příliš velké znaky inteligence, aby mohl příliš zabavit. Nejvíce potěšil Terry Crews Pornohvězda a zároveň prezident Spojených Států :D Pár krát jsem se zasmál, ale jsou lepší kousky. Mělo to na víc. 60%

Accident Man (2018)

Upřímně jsem nevěřil, že Scott Adkins po Boykovi natočí ještě dobrý akční film a Jesse V. Johnsnovi jsem nevěřil už vůbec, ale zázraky se dějí a tihle dva ( netuším JAK!) natočili dost možná nejlepší a nejkříštalovější béčko posledních let, které zaujme nejen nekompromisními souboji, kde se lámou končetiny jedna radost a z choreografie má divák zatajen dech, ale také velmi poutavým příběhem točící se kolem nájemných vrahů ( kde každý jeden zúčastněný je něčím zajímavý a jiný) a místy jsem měl pocit, že sleduji neoficiálního Tarantina. Velkým plusem jsou i výborné chlapácké hlášky, ze kterých jsem šel pár krát do kolen a překvapivě i inteligentní dialogy. Tohle béčko má vše, co by každé jiné mít chtělo. Michael Jai White a Ray Stevenson jsou pěkná třešnička už tak na dost chutném dortu. Paráda, tohle se povedlo a to se mi dle traileru do filmu vůbec nechtělo.. Pche.90%

Accident Man 2: Zabijákova dovolená (2022)

Adkins je zpět v béčkovém tarantinovském hávu. První díl mám hodně rád a druhý díl má lehčí nedostatky, ale pořád jde o velmi zábavné akční béčko řízlé černým humorem, které na mě platí. Scott Adkins bude mít tentokrát za úkol porazit slavné světové vrahy, do toho ochraňovat nevděčného syna mafiánského bosse a zachránit život svému jedinému příteli. Toť k ději, o ten tu stejně moc nejde, ale i tak na poměry béčkových filmů je dostatečně poutavý a točí se kolem fajn témat. Líbilo se mi, že Adkins má doma najatou číňanku, která ma za úkol ho vždy nečekaně doma přepadnout, aby nevyšel ze cviku   Je tu zajímavé představení jednotlivých protivníků, má to trochu nádech Tekkenu, každý jeden nepřítel tu má nějaký svůj dějový background a každý vyniká něčím jiným, to mi příjde strašně cool. Gore je tu méně než v jedničce tuším, ale to něco málo dokáže potěšit, přišlo mi , že ubylo i zlomených končetin, ale choreografie je určitě vymazlená. Nejlepší je Klaun a Ninja v závěru- to jsou rozhodně fighty s kultovním potenciálem, které nepostrádaly nic. Musím vychválit i parádní hlášky, ten film skvěle funguje i jako Komedie a několikrát jsem se opravdu smál nahlas. Adkins v téhle sérii objevil svůj skrytý talent vtipu a trousí to tady s pěknou kadencí, což mi přišlo zkrátka fajn. Mám rád tyhle akční béčka a tohle vyniká humorem, stylem i provedením. 75%

Adam Chaplin (2011)

9 let zpět jsem hodnotil odpadem, ale to byl můj žánrový vkus ještě mimo, tak na Stobbartovo doporučení jsem dal Chaplinovi druhou šanci. No druhé Hotel Inferno se rozhodně nekoná. Emanuele není Giulio. Občas mi vadila lacinná krev ( viditelné temperky a masky se zde střídají od špatné k ucházející, ale místy je to přepálené tak moc, že se dá alespoň zasmát, především ve finále. Mínusem jest pomalejší tempo a děj, který opět nikoho nezajímá a zbytečně se tím tvůrci zdržují, místo aby najeli rovnou na akci a servírovali gore od začátku do konce. Pár momentů se však našlo a bavilo mě to o něco víc než třeba Little Necro Red, ale pořád to není vyloženě můj šálek čaje. Třetí hvězdu však dám už jen za to, že jsem to kdysi odstřelil nejhůře možnou známkou.. 5/10.

Adamova jablka (2005)

Hraje zde sice Mads Mikkelsen, ale film byl na můj vkus divný. Ničím mě extrémně nezaujal, není to vtipné ani zábavné, postavy mi příliš nesedly a už pár minut po zkončení mám problém říct ve dvou větách, o čem to vlastně bylo. Nic moc 50%

ADAM: 3. díl (2017)

Vizuálně je Adam poutavý, příběh je zajímavý a doufám, že se směřuje k velké bitvě. Nechť je už 4. díl.