• Thriller

Umění jíst a milovat (2023)

Nádherný film o vaření z historické Francie. Příběh zasazený do roku 1870, kde hlavní hrdina považován za Napoleóna kulinářského umění, který vaří pro své vlivné přátelé s Eugenií, která je jeho kuchařka, ale zároveň i milenka, avšak zatím odmítá sňatek. Ještě tam mají dceru od souseda, která má obrovský talent na rozpoznání chuťi. První hodina je velký gastro zážitek, kde potěší, že se opravdu vaří z čerstvých surovin, které si sám člověk musí vypěstovat, natrhat a popř. ulovit. Druhá půlka se však přehoupne v Drama a tam to za mě trochu drhlo, ale závěr to opět hezky nakopne. Chválím i inteligentní dialogy a solidní herecké výkony. Chuť se tříbí věkem, vyžaduje dobrou pamět. Tohle víno má všechno- eleganci, vznešenost i čistotu. Působivá Francie. 75%

Desaparecer por completo (2022)

"Photographers are Angels of Death"Povedený okultický Body- Folk horor z Mexika!Příběh se zaměřuje na bulvárního fotografa, který fotografuje mrtvoly na místech kriminálního činu, jenže jeden případ mu bude osudným. Z ničeho nic podléhá záhadné nemoci čti KLETBA!, která ho každý den připravuje o jeden z 5 smyslů! Ten námět je originální a velmi dobrý. Hlavní hrdina krom toho propadá i děsivým halucinacím - to jsou jediné hororové elementy a jsou fajn, jenže jich není mnoho.Povedené řemeslo, zlověstná atmosféra, witchcraft, mexické tradice a jeden rituál o obětování- tady milovníkům zvířat nebude příjemně. Závěr jsem sice čekal údernější, ale je to dobrý a stojí za pozornost. Letos určitě jedno z největších překvapení. 7/10.

Lowlifes (2024)

Tubi Originals většinou stojí za houby, ale tohle je rozhodně jejich světlá chvilka. Odlehčený kanibalský home invasion slasher, kde si to rozdají 2 rodiny v izolovaném domě má překvapivě fajn řemeslo, dobře zvolené herce, občas fajn hlášky a dojde i na trochu gore ( tady se určitě mohlo přitvrdit více, protože některé vraždy mi přišly poměrně odfláklé a né moc kreativní)- vede šíp v krku a vidlička v oku) ale je to především slušná zábava a docela vděčná žánrovka, která dá zavzpomínat na horory dekádu zpět. Rozhodně jde o dost netradiční kanibalskou rodinu, která je slušně zvrácená a bavili mě. Než dojde na krájení chleba, tak funguje i docela atmosféra, kdy netušící útok nečekají. Za mě slušný překvápko, ke 4 hvězdě mi však chybělo víc gore, ale za doporučení určitě stojí. 65% " I Rather eat pussy than people!"

Podezření (2022) (seriál)

Tohle je velká pecka na české scéně, kterou jsem si nechával ujít, ale jsem velmi překvapen s kvalitami. O případu jsem nic nevěděl, takže jsem šel nepolíbený, ale mám rád nemocniční prostředí, miluji soudy a miluji filmy, kde se společnost obrátí k někomu zády, takže to měl se mnou seriál jednoduché. Klára Melíšková hraje skvěle, byť nehrála úplně sympatickou paní a jak se všechny důkazy začly sypat a obracet proti ní, tak to bylo slušný atmosférický terno. Fajn dialogy, super atmosféra, nepříjemno ve vzduchu i zneklidňující soundtrack z toho dělá Drama/Krimi světového formátu, za který se rozhodně nemusíme stydět.  Jak ze dne na den se může někomu úplně zničit život i jejímu okolí. Tísnivé! 85%

Ukryta sieć (2023)

Ti Poláci jsou prostě jinde. Další solidní film na téma hackerství a dětské prostituce. Lepší než Sound of Freedom, ale né tak úderné jak Vegův Small World, někde mezi. Příběh se zaměřuje na mladou žurnalistku, která vyšetřuje záhadnou smrt televizní celebrity, kde se ji nezdá, že by šlo jen o nehodu, jenže je brzy obětí lstivého hackera, který ji hodlá zničit život a začne tím, že zveřejní její video masturbace úplně všem.Psychicky je na dně a dostane tip na chlápka, který se v PC vyzná, aby ji mohl hackera vypátrat. Krom toho však brzy odhaluje i mysteriózní konspirace kolem online dětské prostituce- tohle však mohlo být rozvinuto více a žádné explicitní záběry nedostanem, takže nejde o nic vyloženě Shocking, ale jako Thriller je to dostatečně napínavé, hezky zahrané i natočené, kde došlo i na nějaký ten zvrat v závěru. Kdo tyhle žánrovky může, tak určitě dobréj tip. BTW kdyby někdo znal překladatele titulků, co ovládá polštinu, tak sem s ním !! :D  pár tipů bych měl. 75%

Někdo to rád zahalené (2017)

Francouzská satira, která si dává ke snídani Muslimy a celé jejich náboženství s kulturou, ale když si dělají prdel sami ze sebe Muslimové, tak je vše v pořádku. Film má velmi zajímavý námět. Máme tu zamilovaný pár, jenže dívce se vrátí bratr z Jemenu, který tam mezitím zradikalizoval a začíná mu slušně hrabat, samozřejmě sestru drží zavřenou doma a žádného přitele jiné národnosti netoleruje. Přítel tedy vymyslí plán, že se navleče do Hidžábu a bude předstírat, že je nová sestra, aby se s přítelkyni mohl vidět, jenže Mahmoud se brzy do sestry zamiluje! :D Opravdu některé sekvence jsou velmi vtipné, scéna, kde syn navlečený v hidžábu sedí v autobuse a naproti něj stojí jeho matka, která muslimy nesnáší je opravdu fajn a podobných situací je tu víc. Kdo se trochu vyzná v arabské kultuře, tak pochopí narážek více, ale Francouzi to opravdu dělají vkusně, inteligentně a s přehledem. 75%

Zhou chu chu san hai (2023)

Wong Ching-po je zkušený Tchaj-Wanský režisér, který má na kontě drsný revenge Thriller Revenge:A love Story a výbornou martial arts pecku Once upon time in Shanghai ( doporučuji oba) a s novým filmem udělal opět díru do světa. Film sklízí spokojené ohlasy v Tchaj-wanu, hlavní hrdina byl nominovaný na tamnější ceny Golden Horse za herecký výkon a film vyhrál prestižní cenu za bojovou choreografii.Film v průběhu filmu různě míchá žánry, střídá se zde drama z gangsterkou, akčňákem a v závěru je z toho sektařský Thriller. Překvapivě největším plusem filmu je samotný příběh, který zaujme.Hlavní hrdina je kriminálník, kterému diagnostikují rakovinu plic a ještě k tomu se dozví, že je až 3 nejhledanější zločinec v zemi, padá na něj deprese a rozhodne se, že se zbaví prvních dvou zločinců, aby byl pouze on na prvním místě. Rozhodně originální a netradiční revenge motivace k čemu je přizpůsobeno i samotné vyprávění příběhu.Akční scény jsou zde bohužel jen 2, ale nutno říct, že ty 2 souboje jsou fakt klasa, které mě vystřelili z gauče. Jsou brutální, choreografie bere dech a jsou i dlouhé, tady opravdu zamrzí, že té akce není víc, ale docela to vynahrazuje finále se zvrácenou sektou, které je správně napínavé, o zvraty není nouze a nepříjemná atmosféra ve vzduchu tam fungovala výborně- to vše vrcholí masovou brutální popravou!Dobrý film se zajímavým hlavním hrdinou a s netradičním příběhem. 75%

Fallout (2024) (seriál)

Nejsem hráč, ale tohle je postapo nátěr se všemi ingrediencemi, které v tomhle žánru miluji a sjel jsem to celé na jeden nádech. Na zemi vypukne jaderná apokalypsa a přeživší žijou v protiatomových bunkrech, které se nazývají Vault ( Čti SILO!) na povrchu je totiž radiace, banditi, ghoulové a mutanti. Hlavní hrdinka Ella Purnell se svým velkým kukučem je roztomilá a dá se s ní velmi sympatizovat, byť to není žádná akční mašina, o akci se tu převážně stará výborný Walton Goggins, který hraje ghoula a je to nejlepší postava seriálu, byť je to antihrdina. Má výborné hlášky, v akci je nekompromisní a všechny scény s ním patří k tomu nejlepšímu ( dokonce i ty flashbacky). Bavil mě i Maximus, ikdyž mě štvalo, že půlku seriálu běhá bez toho božího Warhammer armoru. Akce je hezky brutální a stylová, ikdyž v druhé půlce seriálu je jí o dost méně než bych chtěl a zvířecí mutanty tu všehovšudy dostanem jen dva, což je celkem škoda, ale vše to vynahazuje skvělý příběh narvaný zvraty,atmosférou,tajemnem i napětím. Scény z Vaultu ve mně hodně evokovalo Silo, má to výborné tempo, nikdy to nesklouzne v takové to zdlouhavé Drama, kde klouzalo Last of Us, tohle je prostě odlehčenější a bláznivější  i dostatečně zvrácené, ten svět mě bavilo prozkoumávat a v závěru z jistých dialogů o zničení konce světa slušně mrazí. Došlo i na akčnější finále, takže spokojenost. Trochu mne mrzelo i fakt, že z frakce Bratrstva jsme se toho příliš nedozvěděli, přitom se jevili velmi výživně. Season 2 chci hned! Chytlo mě to za koule řádně. Je teprve Duben a už teď by se dala poskládat seriálová TOP 10tka, takhle silný seriálový rok tu nebyl 10 let. 9/10.

Noc drůbežích mrtvol (2006)

"That chicken has declared jihad on us all!" Dlouho jsem se filmu vyhýbal, ale řekl jsem si, že mu nakonec šanci dám. Je to Ultra brutální WTF úlet od Tromy, který je za hranicí běžného diváckého vkusu, tady se opravdu dá pochopit plný počet i odpad, ale ikdyž je to v jádru stupidní kravina, tak tvůrci, kteří film vymysleli rozhodně hloupí nejsou. Ten námět je hodně originální, dialogy byly překvapivě super a ty všelijaké nekorektní narážky a odkazy na starší horory byly podány pečlivě, že talent a láska k žánru tam rozhodně cítit jde. 65% je na takový druh filmu opravdu pěkný nadprůměr. Prvních 40 minut mi připomínalo buranské americké komedie 20 let zpět, kde jsem se opravdu slušně nasmál, a jakmile začne Zombie-Chicken masakr, tak je to slušný gore zvěrstvo, kde se dějí takový věci, co jsem jinde ještě neviděl ( tady stříkají všelijaký různý tekutiny od krve,slizu,hoven,zvratek!), film se nebojí nahoty, tolik koziček v dnešních hororech už neuvidíte.Ten film je víceméně satirou a bere si na paškál fastfood řetězce, lesbičky, tlusťochy, vegetariány,velké korporáty, filmová klišé, mexikáncea muslimy ( ta arabka v džihábu mě fakt dostávala do kolen!!). K mému překvapení i ty zvrácené muzikálové čísla měly zajímavé texty, které se rýmovaly, to prostě blbec nedokáže vymyslet. Je to tak dokonale zvrácené, nekorektní a brutální, že si to mé srdce získalo. Ps- Odkazy nejvíc potěší na Day of the Dead,Aliens,The Thing, Braindead. 80%

Sulis 1907 (2023)

Strhující příběh z roku 1907 s horníky o těžké době, s těžkými podmínky.Příběh se zaměřuje na mladého chlapce Konráda, který uteče z farmy, kde byl nucen pracovat zadarmo a bude se ucházet o práci v hornickém dole. Začátky má docela těžké, jde o místo, které není pro slabochy a mezi dospělými je outsider, kteří mu moc velké šance nedávají. Ovšem překvapí a brzy se stane plnohodnotným členem. Film vypráví poutavý příběh, který okamžitě diváka vtáhne, zaujme hezké dobové zasazení, drsná práce horníků, se kterými je celkem dost špatně zacházeno, je jim snižována mzda, dostávají náročné úkoly a vedení z vrchu je čím dál chamtivější a touží po víc penězích, avšak jak už to bývá akce vyvolává reakci a vzpoura je nevyhnutelná.Vizuálně moc hezké, herecky taktéž, je to i poměrně napínavé v jistých sekvencích, došlo i na nějaké potyčky a menší dějové překvapení. Zkrátka dobře zpracovaný a natočený film se silným příběhem z drsného prostředí. Povedlo se. 75%