Problém tří těles (2024) (seriál)

No... jak to jen říct... asi už chápu pohled některých lidí, kteří před premiérou Pána prstenů milovali knižní sérii, až pak viděli Společenstvo a byli zaskočeni. To jest, film byl velice dobře natočen, i způsob vyprávění je dobrý, stejně tak herci.. nicméně je to něco jiného. Tohle není adaptace knihy, jen pouhá inspirace knihou. Já věřím, že se s tím časem srovnám (protože LOTRa miluju knižně i filmově)... ale nyní cítím jen rozpaky. EDIT. měním ze 3 na 1 vzhledem k totálnímu zmrvení postavy Luo Ji

Ozark - Smutný konec (2022) (epizoda)

Děkuju za tento konec... (SPOILER) vzhledem k všeobecně přijímanému srovnávání s Breaking Bad jsem se bál v podobně laděné zakončení, avšak zbytečně.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Jako fantasy to není špatné, ale není to Tolkien. A vzhledem k tomu, že toho jsem naivně čekal (tedy tolkienovské High Fantasy) je zklamání až moc velké. Úplně vynechám Woke kulturu (s tím se nedá nic dělat), nicméně hned jak na sebe elfové promluvili anglicky a né noldorštinou, věděl jsem, že jakákoli úcta k předloze půjde do kytek. V LOTRovi od Jacksona elfové mluví elfsky a chovají se jako elfové... tady jsou degradovaní na pouhé OP postavičky s mečema velikosti pingpongového stolu (navíc Elrond by si nikdy nedovolil mluvit takto neuctivě k Finweho vnučce Galadriel)... Tolkienův svět se dá definovat jediným slovem a tím je PÍSEŇ. Kdo přečetl aspoň jednu knihu, tak ví o čem mluvím. Tady není ani náznak, ani snaha...

Sandman (2022) (seriál)

Jooo tak tohle mi hodně chutnalo... u Nonstoupu bych klidně ještě přitvrdil, ale ve finále je fajn, že z Johna udělali mnohem menšího magora, než v předloze. Co se týče Castu nemám co vytknout. Ano jsou tam změny, nicméně absolutně nenásilné (např. Gwendoline jakožto Gaimanův Lucifer je naprosto přesná... pro tuhle roli by se hodil max David Bowie, či Tilda Swinton)

Westworld - Zimní linie (2020) (epizoda)

Za moment, kdy se tam objevili ty dva pitomci z GoTu bych dal tři*.... naštěstí se v následující vteřině objevil Drogon a o hvězdičku to vytáhl. Kdyby ty dva patlaly ve stejným záběru sežral, je to za plný počet.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

A pak se člověk diví jak mohl Harrington shrnout osmou serii v jedinem slově jako Zklamání.. stejně tak hromada dalsích herců.. dokud osmou serii opravdu neuvidi.. je to hnus co udělali s praci GRRM. Za cenu nepředvídatelnosti se dopustime absurdnich nelogickych dejovych zvratů, ktere proste nedavaji smysl. Nekdo tady oponoval Rudou svatbou.. ta sice byla drsná a nepredvidatelna, ale byla naprosto logická v celkovém ději dáavala smysl.. nejako tohle zverstvo, ktere absolutne vypustilo intriky a špičkové dialogy a nahradili to CGI bordelem s absolutně dementním jednáním postav.. je to opravdu veliké zklamani uz proto ze opravdu miluji GoT, a tohle GoT prostě neni...

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tohle.... nebylo ono. Po masivní kampani ze strany tvůrců, kdy se mělo jednat o nej, nej, nej bitvu v dějinách kinematografie jsme dostali mdlý, nevýrazný mix bitvy o Zeď a bitvy Bastardů, které samostatně fungují perfektně, přičemž bitvu bastardů považuji za to nejlepší co nám GoT doposud nabídlo (a dnes se to určitě nezmění). Většina hlavních charakterů je v bitvě zbytečná (krom Aryi, snad opravdu všichni), ale jelikož musí přežít kvůli dalším dílům, tvůrci zabijí dvě vedlejší postavy a několik vedle-vedlejších. Dívat se na to v některých chvílích opravdu nedalo a nebýt solidního vyvrcholení (vždy jsem rád když něco nečekám) tak hodnotím ještě hůř

Shazam! (2019)

Velmi slabé po všech stránkách.. vtipy jsou opravdu z toho trapnějšího spektra, herci nepředvedli vůbec nic a nejhorší je, že Shazam by vlastně pořád měl být Billy což prostě neni... Shazam a Billy se chovají každý úplně jinak což mi hrozně drásalo už kdysi u Ramiho Spider-mana.. DC by se mělo držet Wonder woman

Aquaman (2018)

Prosím?? Vedle tohohle je Justice League Vykoupením z věznice Shawshank... Absolutně nerozumím zdejšímu hodnocení. Příběh je abnormálně tuctový, předvídatelný, postavy jakž tak jdou (i když ty rozhovory..) a CGI úplně k ničemu. Přišlo mi, že se tvůrci snažily vzít Thora Ragnarok, prcnout do něj trochu Nema s Dory, kus Jak vycvičit draka 2 a pořádnou dávku Sharknada. Jednu hvězdu za Dolpha Lundgrena rajtujícího na mořském koníkovi a druhou za to, že se filmu podařilo udržet mě vzhůru

Temná věž (2017)

Co k tomu dodat? Měl jsem chuť dát jen jednu hvězdu za Elbu, který i mě dokázal přesvědčit, že Roland nemusí nutně vypadat jako Eastwood nebo Viggo Mortensen, jak jsem si ho představoval v knihách. Dějově mě snímek zkrátka zklamal a myslím, že by zklamal i neznalce předlohy. Opravdu zde nebylo nic co bych mohl hodnotit kladně... Nakonec jsem se, ale dostal k informaci (dokonce potvrzené), že se nejedná o přímou adaptaci, ale o pokračování knižní série. V tom případě jde film brát trochu vážněji a člověku může jen doufat , že se snad Roland už nebude nikdy chtít dostat do Věže.