Konečná (2013)

Podle průměrného hodnocení jsem nečekal, že to bude film no1. Z běžné střílečky se ale vyvinul Terminátor v zástupci šerifa s ještě vtipnějšími hláškami a kulometem z roku 39. Vypadá to jako béčkový film, ale je to film, který má charakter a svého unikátního ducha.

Příběh rytíře (2001)

Hezky natočená pohádka, kdysi mým velmi oblíbeným filmem díky své romantičnosti. Bohužel také potvrzuje fakt, že nezáleží co je řečeno, ale jak to je řečeno. Zpětně jsem si uvědomil, že Williem bojuje za srdce své vyvolené jen na základě vzhledu a nepátrá po žádných dalších hodnotách. To i klasické pohádky na tom jsou lépe. ** byly by to více než 3 hvězdy kdyby Willa zajímalo něco více než vzhled

Truman Show (1998)

Nádherná gradace emocí a velkolepě romantický konec.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Příběh s otevřeným koncem řešící co je správné a co špatné, když přijde řeč na válku. Děj se odehrává na 3 místech, které se později dostanou do souvislostí. *** Dlouho se tam jen něco řeší s otevřeným koncem, chtělo by to více emocí nebo akce

Válečný kůň (2011)

Parádně emocionální film s hezkými obrazovými scémani a nenuceným dějem. Nelíbilo se mi nesmyslné zobrazení smrti na každém rohu. Žádné poučení jen smrt. **** za emoce, chybí trochu lidskosti v příběhu

Temné stíny (2012)

Nádherně umělecký lehce hororový začátek připomíná ***** filmy, herci hrají perfektně a je to zábavně vtipné, to je ale bohužel všechno, co tento film nabízí. Po 10 minutách film začíná nudit a na konci je film neskutečně trapný, bez myšlenky, bez logiky, bez příběhu. ** hnusný film hezky natočený

Sbal prachy a vypadni (1998)

Drsný a hvězdně obsazený snímek kombinuje černý humor s anglickou okouzlující brutalitou. Líbila se mi unikátnost osobností a jejich "přirozené" chování. ***** drsný osobitý snímek

Total Recall (2012)

Už se zdá, že Colin Farrell bude žít nudný život montovacího robota, co montuje roboty, když se najednou všechno změní. Osobně jsem si užíval tu nevědomost, zda to, co dělá hlavní hrdina, se děje jen v jeho hlavě, nebo jestli to je realita. Jinak má film nádech levné lehce vtipně nabité heroické střílečky a až na pár „melancholicky“ dojemných scén mi na filmu nic nevadilo. *** za běžnou hrdinnou akci