• Krátkometrážní

Neznámí vetřelci (2008)

Americký zapadákov, jeden supermarket, partička lovcov mimozemšťanov a zopár náhodných nakupujúcich a personálu. Čo ma štvalo? Konanie postáv. Títo „profesionálni zabijaci“, ktorí sa tvárili, že majú veľmi dôležitú úlohu, zbaviť nás škodcov, narobili viac škody, než dobra. Podľa flashbackov mali čo to skúseností s lovom alienov, bohužiaľ, tento fakt sa neodrazil na ich aktuálnych rozhodnutiach. Dôvodom je, že prehliadali veľa vecí, ktoré ich v konečnom dôsledku dostali do ešte väčšieho prúseru. Trik s mliekom, ak to tak môžem nazvať, mi prišiel zbytočný. Neporozumela som, ako ovplyvnil ich test s nožom na odhalenie votrelcov! Nemôžem sa dokonca vyjadriť k vzhľadu týchto mimozemských tvorov. Pokrivená tvár, čudný zvuk a akési vibrovanie kamery. Viac ich necharakterizovalo a to je málo, ak aspoň malá časť filmu mala vo mne vyvolať nejakú emóciu. A záverečný pokus o prekvapenie? Nevyšiel.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Vlkodlačie filmy mi všeobecne veľa nehovoria a už vôbec nie v kombinácii komédia, romantika a horor. I keď všetky filmy sú zmixované z kadečoho. Humorná stránka filmu mi nesadla, tej romantickej bolo tak akurát. Teda, nie prehnane veľa. Čo sa týka hororových častí, tak na tie sa pozeralo dobre. Zaujal krvavný začiatok, kedy sa pomerne rýchlo udialo niečo vzrušujúce, ďalej premena, ktorá jednoducho musela byť, aj keď som čakala niečo drastickejšie, ale aj tak potešila. Na záver spektákl, ktorý začal na Piccadilly Circus. Maximálne dobre natočená hromadná havária so všetkými rýchlymi strihmi na jej dianie.

Krvavé narozeniny (1981)

Tí malí prešpekulovaní sráči ma riadne potešili. Výborní mladí herci. Svoje diabolské chúťky si vybíjali bravúrne. Niektorých starších hercov svojim hraním úplne rozbili. Nebolo šance, že by ich niekto podozrieval. V každej situácii si dokázali vymyslieť vhodný argument prečo robia to, čo robia. Obzvlášť parádny moment nastal, keď chlapec z tejto vražednej grupy začal zdobiť tortu. Nečudo, že niekomu spôsobil zmätok v hlave. Napokon, to vedelo celé trio, na čele s blonďavou vedúcou.

Strašáci (1988)

Pekní strašiaci, ktorí sa do svojho zábijania mohli obuť aj trochu viac. Trochu dynamickosti by ich nezabilo. Inak dobré strategické miesto opusteného domu uprostred poľa ktovie čoho, za tmy a môžem povedať, že aj za sprievodu docela efektívnych ruchov v pozadí. Rušila ma len jedna vec. Tie občasné tupé rozhovory postáv. Ku koncu mi to už prekvapivo neprekážalo, pretože aj dej sa zrýchlil. Vypatlané telá len potešili, čo nemôžem povedať o scénach v lietadle, ktoré vyzerali, že sú točené za bieleho dňa, pričom scény v poli, ktoré sa s nimi striedali, boli očividne točené v úplne odlišnú dobu.

Démon pomsty (1988)

Tekvicovú hlavu ako nástroj na vykonanie pomsty beriem. Veď si aj zaslúžila luxusné pohrebné miesto v peknom lesnom zátiší. Potešila aj hnusná slizká vizáž. Mrzí ma akurát hudba, do ktorej bol film zahalený. Istými chvíľami odbúrala všetko napätie, ktoré v zopár scénach mohlo byť naozaj postrašujúce. Ten country aparát, alebo ako by som to len nazvala, nemal žiadnu silu, ktorú si temné a tmavé prostredie lesa pýta. A čo už s tou predvídateľnosťou, keď hneď na začiatku človeku udrie do očí, ktorá postava sa asi dožije konca.

Daddy's Little Girl (2012)

Vidím to tak, že tragédii v prvej časti filmu bolo venovaných až zbytočne veľa minút, takže keď konečne prituhlo, mohla som si spokojne vydýchnuť. Práve od momentu, kedy sa rodičia dozvedeli o násilnej smrti svojej malej dcérky, sa na môj vkus dej až príliš naťahoval niektorými zbytočne dlhými scénami. Dramatickosť situácie som už potom nijak zvlášť nevnímala. Mučenie, ktoré konečne prišlo po zdĺhavom oplakávaní vôbec nesklamalo. Ba naopak. Tatko sa vybláznil s vygúglenými mučiacimi pomôckami ako kráľ a išiel si svoje s pokojom Angličana. Brnkal na skutočne citlivé miesta. Obzvlášť sa mi páčil nástroj na kolenné jabĺčka.

Hanebný pancharti (2009)

Som velice rada, že Quentin strieľa jednu pálku za druhou. Násilnícke, drsné, vtipné, prekvapujúce, Q. T.! Práve pri tomto filme sa začala moja cesta s tým prešedivelým Rakúšanom. Christoph ťahal ako divý, ostatní mu robili perfektný doprovod. Videné x-krát, bez omrzenia. Top scény s vyšperkovaným sarkastickým nádychom, priblblými úsmevíkmi ako predzvesť tichého zla. Hviezdny slajd s basebalkou, v pivničnej krčme či záverečná s pokerovaným Landom. Tarantino ma neprekvapivo opäť zabil.

Poslední dům nalevo (1972)

Toto by mala byť originálna predloha remaku z roku 2009? Vôbec nie! Som znechutená. Táto záležitosť ma nebavila ani omylom. Nastolená hudba mi do filmu absolútne nesadla. Ale takých vecí je tu omnoho viac. Naozaj trápne policajné duo by som s radosťou oželela. Všade chodili neskoro, v deji boli totálne zbytoční. Ak mali vyzerať vtipne, tak aj v tom pohoreli. Herci sa netvárili ako herci. Bolesť z ubližovnia by som zahrala lepšie aj ja. Na tento The Last House On The Left je podľa mňa najlepšie zabudnúť. Sračka.