Bullet Train (2022)

Velmi dobra zapletka , do poslednej chvile drzi dej divaka v strehu. Popri tom humorn a akcia na striedacku co dodava filmu energiu a zmysel pobavenia.

Black Adam (2022)

Za mna 2 slabe hviezdy. Okrem kvality komiksoveho podania zlihal aj kostim pre Black Adama. Dwayn J. tam bol napasovany ako sardinka v konzerve. Bolo to otrasne ho vidiet v tomto obleku. Zopar peknych zaberov sa v subojoch naslo, ale to nestaci na konkurecne Marwelovky.

K zemi hleď! (2021)

No a máme ďalší  ´´armagedon´´. Nový rozmer a prezentácia apokalipsy , postihnutá našu zem z tajuplného vesmíru priniesla slušný zážitok. Film má isté nedostatky ,ale zase skvel disponuje rozdelením úloh profesora a študentky na Michiganskej univerzite. Jej prostorekosť a ostrosť jazyka priamo pred prezidentkou, dáva filmu guráž. O ostatných veciach, ktoré film objasňuje niet pochýb, to je častým javom. Čo mi najviac vadilo bolo neadekvátne stvárnenie profesora a jeho synov , keď vyzerali ako keby spolužiaci z jedného ročníka na vysokej škole a nie otec a synovia. Mohli DiCapria upraviť do starejšej podoby. 80%

V zemi (2021)

Ak by som film rozdelil a hodnotil na polovicu tak prvá časť by bola na jednotku. V druhej prichádza menší chaos a viac rušivých podnetov v dobre rozbehnutej atmosfére. Za dobre zvládnutú scénu amputovania prstov, či ďalšie ošetrovanie som sa priklonil k lepšiemu hodnoteniu.

Stillwater (2021)

Možno priemerný film za 3 hviezdy , ale záver keď neodolal pomste pridal ďalšiu hviezdu. Všetko slušne vynáša ako keď sa Vám darí v rulete a s malou dušou čakáte ako dnes večer skončíte, či s výhrou alebo prídete o všetko. Aj keď nemusím veľmi propagandu amerického patriotizmu, tento krát to ozaj okorenilo posledné minúty filmu. Obetoval všetko čo získal v cudzej krajine, za jediný moment odplaty. 80%

Poslední souboj (2021)

Tak na mňa tento posledný súboj vôbec nezapôsobil. Začnem veľmi slabým dizajnovým prevedením Bena Afflecka , keď vyzeral ako peroxidový cigán z osady a absolútne neuveriteľnému strihom  Matta Damona, ktorému dali postmoderný strih vlasov a koziu bradu. V tomto maskéri ozaj zlyhali, čo ubralo obrovskú dôveryhodnosť hlavných postáv. Neverím tomu , že muži v tom období takto vyzerali. Film pôsobí veľmi ľahkoducho, všetko sa da predvídať. Po začatí prezentovania druhej kapitoly - výpovede druhého účastníka som film vypol. Táto forma prezentovania vtedajšej doby a moci muža, mi nedala to ako film Robin Hood, či Statočné srdce. 30%

Armáda mrtvých (2021)

Nie je veľa dobrých filmov, s dobre prevedenými zombíkmi, ale tento patrí určite k jedným z tých lepších. Našlo sa tam niečo nové , ako zombi tiger a celkovo film pôsobil pútavo, vôbec som sa nenudil.  Možno ak by niekto iný stvárnil hlavnú postavu , tak by to ešte filmu určite pomohlo.

Rozhněvaný muž (2021)

Tento krát som išiel na istotu, mňa G. Richi oslovil filmom Zbal prachy a vypadni. Od vtedy stále čakám na jeho nové zápletky. Presne v spomenutom filmy dokázal skombinovať viac príbehov, ktoré do seba excelentne zapadli. Čo mi teraz prekážalo, bola hudba k tomu filmu, prvú polovicu mi vôbec nesadla a jasné ten koniec zaváňal za gýčovým predstavením.

Bloodshot (2020)

Znova vidieť Diesela bol fajn. Nezabudnuteľný moment bol hneď na začiatku ,keď tancoval ganster v papučiach, už vtedy mi to nejako nešlo do hlavy. Neskôr sa to všetko objasnilo a dalo zmysel. Dej celkom fajn a aj akcia na môj vkus uspokojivá , veď scéna pri bitke na padajúcom výťahu vysoko prekonala Spidermena či iné komiksové postavy. Za mňa 70%.

Gentlemani (2019)

Guy Ritchie nesklamal, podobne ako zbaľ prachy a vypadni aj teraz doviedol tuto gangsterský príbeh do nadpriemerných čísel. Super to zvládol McConaughey ale aj C. Farrell na ktorom mimochodom riadne vidno zmenu spôsobenú pribúdajúcimi rokmi. Oddychová záležitosť - 80%.