• Romantický

Zhasni a zemřeš (2016)

Hororom by som to zrovna nenazvala, skor pokusom o vyvolanie strachu s napatim ocakavajuceho divaka. Nemozem povedat zeby ma film vyslovene sklamal ale ani nenadchol ako som u "ducharin" zvyknuta. Vcelku jednoliate, rozuzlenie deja zbytocne roztahane a v zavere nasekane hororove sceny, pekne jedna za druhou. Takze ak by som to mala hodnotit ako celok, nic moc no vzhladom na uz spominany faynovy zaver, neccakane vystupy potvory z tmy, tahanie ludi po podlahe a celkom vtipne zohavene telo, davam 3 hviezdy z moznych 5, cize pozeratelne.

Focus (2015)

Sklamal ma uvod a kvaziromanticka zapletka ktora sa odohrala v suchom tone asi do polky filmu. Willa Smitha tiez nejak Xtra nemusim ale dovtipny humor a nadsazka tento bludik zachranili, ze davam 3 hviezdy.

Padesát odstínů šedi (2015)

Som znechutena takymto debilne nizkym hodnotenim! Dobre, mali dat vyhrazne znamenie pre ludi 18+ pre enormne mnozstvo sexualnych scen a praktik, ale nikto mi nevezme ze tento film nieje ziaden odpad!! Naivka sa niecomu priuci a nasladly typek troska zdrsnie. Teraz uz vsak vazne. Pocas prvych 30. minut som takmer uverila, ze kinosala sa nachvilu premeni na srdcervuci romantak ale zabila ma jedna veta: "Tohle byt najkrajsi vecer jaky jsem dosut zazil". Tato fraza nasledovala po tom, ako si Johannu prehol cez koleho a vycapal po holej riti. Akosi sa k tomuto aktu neviem normalne a slusne vyjadrit. Najvystiznejsie vsak bolo, ked si Christian priznal, ze je 50 odtienov uchylaka; to bola asi jedina realna replika z celeho filmu. Samotny zaver ma ale sklamal kedy ide o tvz otvoreny koniec, co vo filmoch neznasam; divak si ma akoze sam domysliet zaver filmu? Blud! Kazdopadne; co sa tyka sexualnych praktik, podla mna to prehnane nebolo, uchyly si behaju katedate volne po svete a ani o tom nevieme. Vlastne, po pozreti 50 odtienov sivej uz mame aku taku predstavu o ludoch preferujucich sado-maso. (visiet na stropnom lane naha so satkou na ociach a zubadlom v hube by ale pre mna ziaden vzruso zazitok nebol...)

Babovřesky 3 (2015)

Ale ludia aky odpad, prosim vas!! Z trilogie od Z. Trosku to sice hodnotim ako "najmenej povedenu" cast, no ak to mam hodnotit ako celok, bolo to celkom prijatelne. Po dlhsom case som zasla do kina, sice s velkymi ocakavaniami po cca predrocnej dvojke, no stare baby boli v mnohych pasazach vtipne :) Najviac mi rezala starka (neviem meno), ktora rozpravala akokeby bez zubnej protezy a ta zaverecna scena, pri ktorej vybuchla herecka Jana Synková na zachode :D :D

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Pri prechadzke po Maxe mi niekolkokrat padol pohlad na reklamny spot filmu Charlie Mortdecai. Na pohlad nezaujimavy film, opakovala som si stale, po precitani recenzie rovnavke pocity. Az pred par dnami som zmenila nazor. Johny Depp v trocha netradicnej postave ma uputal dokonale. Aj napriek 5. kriziku na chrbatiku vyzeral bozsky. V hlavnej ulohe si zahral obchodnika, ktory s patricnou nadsazkou riesil najma tie krizove situacie, z ktorych i tak elegantne vykluckoval (chudak sluha-naj bola scena pri rezani prsta o stenu) :D Najst v dnesnej dobe tak verneho partaka je o drzku. Celkovo film hodnotim ako mierne "ujety" ale kazdopadne pobavi, prinajmensom dialogmi medzi Charliem a jeho sympatickou manzelkou, mimochodom mojou oblubenou hereckou Gwynneth Paltrow. Uloha jej tiez naramne sekla, aj napriek tomu ze pri tejto herecke som zvyknuta na uplne ine filmove zanre (historicke filmy , ci srdcedrasajuce romantaky). Celkovo ide o vynikajucu lahku komediu s prijatelnou davkou vtipnej akcie aj pre narocneho divaka ako som ja.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013) odpad!

Boze moj, kde som sa to ocitla?! ...To su prve slova, ktore mi napadli po prvej polhodine tohto kinematografickeho hnusu!! Kombinacia svedskeho dabingu, ktory znel ako zrychlena slovencina odzadu, nudneho deja, pradivnej hudby a pokusov o akcne sceny su vysledkom autora v predsmrtom krci zrejme. Ja to jednoducho inak pomenovat ani neviem. 1x v zivote sa mi stalo, ze som si v kine sladko pospala. ODPAD a to tretotriedny!!! Sudiac podla nasledovneho odpadku su Svedi na tom s filmami riadne mizerne.......

Bezpečný přístav (2013)

Presne takto si prestavujem kvalitne spracovanie nametu k filmu. Ziadny pomaly dej, vsetky postavy viac nez sympaticke, pribeh nad ktorym sa da aj zamysliet, troska "duchariny", jednoducho z kazdeho rozka troska a zaroven ako celok velmi prijemne a obohacujuce. Neviete mi poradit este aspon 3 podobne zamerane filmy????

Rozchod! (2006)

Otras hnus bez kuska citu film. Herci nesympaticky. Jedina hviezda bola Jennifer Aniston, ktora vo vsetkych filmoch zahviezdila ale v tejto hnojke bola nejaka vkuse popudliva a minimalne jej to svedcalo. Na film som sa tesila ale mala som co robit aby som to neohodnotila ako odpad. Aspon ako jej partnera mohli dat niekoho sympatickeho. Este aj ta sefka a kolega gay boli na grd...No co uz, nie vzdy sa da ulahodit, skoda...

Mansfieldské sídlo (1999)

Toto je posledny film z radu Jane Austen, ktory som mala tu cest vidiet. Vahala som medzi troma a styroma hviezdami. Nebolo to zle, ale aj tak som citila akysi deficit. Coho? To ani neviem presne zadefinovat. Ved tam bola aj romanticka zapletka, aj kvalitna davka intrig, dokonca aj kratka sexualna scena, co sa mi nejak pacilo. Mozno preto, ze niesom na taketo obscennosti pri filmom s light zameranim zvyknuta. Ako vzdy pomaly dej, co ma v zavere krasne uspalo. Nakoniec som sa teda rozhodla pre vitazne 4 hviezdicky a sup ich tam.

Vyznání Anny Elliotové (2007) (TV film)

Pri takychto filmoch ocenujem jemnocit, ktorym velmi disponuju. Videla som uz asi 15 filmov s obdobnou tematikou, historickym nadychom a liznutim "poriadnej" davky romantiky. Tiez nesmie chybat klasicka zapletka a la ONA/ON. Pomaly vyvin deja nesmie samozrejme chybat. Neviem, ale tu mi to dost vadilo, preto jednu * strhavam. Inak vcelku fayn. PS: Kapitan Wentworth je tak sexy!