The Walking Dead: The Ones Who Live - Years (2024) (epizoda)

Tak poslední série hlavní série nebyly tak super, ale pořád jsem se koukal i když už ne tak pravidelně. Rock tam fakt chyběl. Pak jsem dokoukal jedenáctou řadu a dozvěděl se, že bude seriál o Rockovi a Michonne a tak jsem byl zvědavej a musím říct, že se to sakra povedlo a chci hned další díl. Ty co jste měli rádi hlavní seriál dokud tam byl Rick a i pro ty co sledovali seriál dál tak pro všechny si myslím, že je tento počin jako dělanej. Za mě super atmosféra, Rock super a děj taky. Myslím, že po tomhle by každej fanoušek chtěl vidět dvanáctou sérii a shledání s Darylem. Těším se na další díly a jestli si to udrží tuhle kvalitu. Za mě tedy 95% a pět hvězd

Noc 12. (2022)

Poctivá kriminálka kde se hezky ukazuje každodenní práce a stresující prostředí. Ne jak ve většině amerických či českých ( čest výjimkám) kouscích Mě to sedlo hodně. Takže kdo má rád pomalejší tempo tohoto žánru a vychutnání každé scény tak zde bude jako doma. Za mě 75% a celkově čtyři hvězdy

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Tak jsem byl v kině na tomhle pro mě dlouho očekávanym filmu ze série kterou mám fakt rád. Ať už kvůli Slyovi jehož filmy jsou pro mě prostě top a nebo i celkovému obsazení téhle akční série která vznikla jako pocta akčním klasikami 80 a 90 let. Takže prvně co bych chtěl říct, je to, že jsem potom co jsem četl nějaké info o tom díle nic moc nečekal. Kvůli obsazení které zde už nemá moc společnýho s těmi zmiňovaný filmy, ale i právě třeba účasti Stallona která tu neměla být moc velká.  A popravdě já jsem spokojenej. Jako ano Sly by tu měl za mě mít více prostoru, ale na druhou stranu chápu, že chtěl už ustoupit mladšímu Stathamovi. Další mínus je cgi, ale na to sere pes Obával jsem se i účasti Megan a pana raperra, ale ona tu není tak otravná jak bych čekal a dá se na ni dívat :-) a pan rapper je tu docela málo než jsem čekal A třetí minus, ale to je spíš jen menší tak je opět lokace kdy Bulharsko nahradila hlavně loď možná taky vlastně tam no :-) Plus určitě akce kde Statham si to dává na pána a Tony Jaa taky dobrej. Ještě doplním, že humor mezi Slyem a Stathamem fakt můžu už od prvního dílu o to víc škoda, že tu je právě Stallone méně už jen kvůli tomuhle špičkování by to mělo vetší šťávu. Takže jsem spokojenej a klidně si to pustím znova. Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy

Oppenheimer (2023)

Tak jsem zavítal na projekci a podělím se vámi o můj názor. Za prvé bych chtěl říct, že mám rád styl Christophera Nolana a téměř všechny jeho filmy považuju za výborné. A teď k Oppenheimeru. I když jsem se snažil tak jsem se několikrát v kině přistihl, že se prostě nudím, ano asi jdu proti proudu, ale je to tak. Nechci tím vůbec říct, že je ten film špatný, ale za prvé je to délkou filmu, která podle mě mohla být kratší a to mě vůbec nevadí delší stopáže, ale zde bych to klidně minimálně o půl hodiny udělal kratší.  Za druhé mě třeba linka s komunisty prišla právě moc dlouhá a místy i nepřehledná To jsou asi mínusy Jinak co se plusu týče tak jako vždy perfektní hudba i když u tohoto filmu nebyl Nolanův  dvorní skladatel a herecké výkony opět super v čele s Murphym. Některé známé tváře tam podle mě byly jen aby bylo další známé jméno, ale ne že by mi to vadilo :-) Příběh celkově respektive téma filmu je hodně silné a dá se říct, že neustále aktuální takže uchopit to a vše nějak vybalancovat dalo určitě práci. Za mě co bych ještě podotkl tak to, že jsem čekal zobrazení událostí v Japonsku trošku víc, ale to jen pro doplnění.  Takže když bych to shrnul tak asi nejlépe jednou paní co vycházela z kina a řekla : chvíli dobrý chvíli nuda. Opět, je to dobrý film, ale za mě jsem asi malinko čekal něco jiného i když sám nevím přesně co jen tam není takový ten pocit perfektního díla, ale možná to chce čas a třeba při druhém a dalším shlédnutí to zhodnotíme jinak no Takže celkově 80% a čtyři hvězdy

Flash (2023)

Tak jsme s rodinou viděli tento očekávaný ( alespoň pro naší rodinu ) a teď už i od některých lidí kritizovaný biják. A jako za mě se to povedlo opravdu hodně. Ano má to třeba pro některé slabší cgi triky, ale zrovna pasáže kdy Flash zpomalí čas nebo sekvence s miminky mi přijde v pohodě a vysvětlení režiséra dává logiky. Takže co se týče triků tak v celku za mě úplně v pohodě. Jinak příběh je plný akce, dojemných i nostalgických scén a humoru ano humoru a já jako ten DC fanoušek co razí spíše tu vážnější linku jejich filmu a tím je to pro mě rozlišné od Marvelu ( ano vím, že v komiksech je i DC někdy dosti humorné) by teď měl prskat, že z toho dělají další kopii Marvelu, ale ne zde mi to sedlo a přišlo tak akorát. Dost v tomto dělá dvojrole Millera který si to evidentně užívá a i když pro některé je neskousnutelný kvůli jeho osobnímu životu tak mě tady sedl docela jak prdel na hrnec. Navíc i přesto, že se tam cestuje v čase a prolínají různé časové linii tak si myslím, že se v tom dá vesměs vyznat. Další plus jsou camea které pro ty co to neviděli nebudu prozrazovat, ale když jsem to tak viděl tak o to víc mi vadí, že Gunn si pojede to svoje s těma neznámýma tvářema a svým pohledem na DC, které mi zatím rozhodně nevoní a proto jsem tou špetkou chtěl podpořit tento film, který je za mě asi poslední opravdový DC film který má ty správný koule a grády. A co se týče potitulkové scény tak jen podotknu, že za mě bych byl rád když už někoho chtěli nechat dal tak kdyby to byla nejmenovaná ženská a krásná herečka :-). Takže za mě celkově tomu napalim plný počet aneb 90% a pět hvězd

Volání divočiny (2020)

Film co pohladí nejednoho člověka o kráse zvířat. Za mě jednoznačně 95% a pět hvězd

Thor: Láska jako hrom (2022)

Noooo tak jsem to konečně s dětmi a přítelkyni viděl ( většinu Marvelovek vidím nejdříve a nimi jelikož když už tak jsem spíš fanda DC). A musím říct, že tento film přesně vystihuje nejvíce to co mám na Marvelu nejméně rád. Myšleno ten neustálý na sílu cpany humor, ale jelikož zde je to od začátku až k titulkem nebo kromě pár scén opravdu pořád tak paradoxně to není tlačeny humor ale humor neustálý a tak je k tomu potřeba přistoupit. Je to kolikrát spíš už jak parodie a dobře se u toho pobavíte, ale téměř nic jiného od toho nečekejte. Co se týče Thora samotného tak se moc nepletli ty názory které jsem předtím zaznamenal a to, že tady z něj kolikrát udělali docela troubu no. Takže pokud jste měli rádi Ragnarok tak tohle je Ragnarok na dvakrát. Pokud k tomu pristoupite takto tak se vám to asi zalíbí. Jinak největší plus filmu je Christian Bale, který opravdu hraje a trochu vyrovnává všechen ten humor a to nic proti humoru Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy

Vyšehrad: Fylm (2022) odpad!

Nechci to ani vidět, stačila mi ukázka v kině kde jsme byli s dětmi a tento odpad a hnojomet tam přehrávali. Seriál jsem viděl a fakt stačilo, tohle se dnes točí a má to zde přes 70% procent. Tenhle národ .... No nic

Batman (2022)

Tak dlouho jsem tu už nic nehodnotil a nekomentoval, ale tento počin si to zaslouží. Když jsem se prvně dozvěděl, že se chystá Batman s novým hercem a to konkrétně s Robertem Pattinsonem tak jsem byl podle mě v menšině, která věřila, že mu role sedne jelikož on opravdu hrát umí a otřepané fráze že stmíváním nemá ani cenu rozebírat. No a když jsem dnes s rodinou tento film viděl tak mohu za mě říct, že se pro mě jedná o nejlepší ztvárnění Batmana a celkově film s netopýřím hrdinou od doby filmu Temný rytíř s Christianem Balem. Jednak toto je opravdu odlišné i od trilogie on Christophera Nolana a to hlavně tím, že toto je v první řadě hlavně hutná detektivka a srovnání s filmem sedm které jsem četl před zhlednutim se opravdu nepletlo. Za druhé tu Pattinson opravdu válí a jeho kamenný výraz se sem perfektně hodí. Další herci svoje role hrají precizně a nerad bych někoho vyzdvihoval na jiné, protože opravdu každý i když má menší roli ji zahrál bravurně, každopádně Paul Dano a jeho provedení hadankare a vše okolo toho jako řeč, motivace atd no hmmm lahůdka. Co bych ještě vypichnul je uveritelnost a syrovost prostředí a použitých zbraní nebo Batmanovi vozu ci jeho oblek včetně pláště. Vše opravdu působí parádně a ne jako CGI bordel. Takže herci plus příběh na jedničku a co vše krásné dokreslovalo až mě to úplně zaráželo do sedačky je ta výborně neskutečná hudba, to celé dohromady byl opravdu zážitek až bych řekl filmové porno té nejvyšší kvality. Doufám, že to bude minimálně trilogie a závěr filmu nás už dobře láká na další díl a už teď se těším, hmmmmm. A jaké osvěžení ta syrovost, vážnost a temnost oproti těm omalovánkám a věčně cpaného humoru oproti Marcelu. Takže za mě celkově 95% a pět hvězd

Wonder Woman 1984 (2020)

Tak jsem se konečně dostal ke zhlédnutí wonder woman a jsem rád, že nejdu s davem páč za mě se to hodně povedlo, čekal jsem po všech těch reakcích kdo ví co, ale jsem spokojen. Ano možná první díl byl lepší, ale tento má za mě dobrý příběh i když založený na jednoduché věci a to těžko říct jestli to není podle komiksu které jsem nečetl , dále dobré postavy a fakt propracované emoce. Jen je škoda, že Cheetah nebyla vidět více , ale třeba se objeví i v jiném filmu. Jinak Gal Gadot byla výborná a překrásná a Pedro Pascal taky parádní výkon. Za mě celkově už jen kvůli hodnocení většiny 88% a pět hvězd