Psema

ICQ: 266-593-706
Twitter: petr_semecky

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 22.2.2017  23:02

#oscarssoblack... film, který si Akademie snad nechala napsat na zakázku.

• 18.2.2017  14:01

Formální rehash Beginners, bez jedinýho dalšího nápadu. Kouzlo poloviční.

• 18.2.2017  09:03

Choose better script...

• 11.2.2017  18:42

W.S. kráječ sice ostřejší než v posledních dvou případech, ale ve výsledku jen další prázdná slaboduchost, která příliš rychle vyprchává a neobtěžuje se ani předstírat vlastní ksicht. Trojka s jedničku byly jinde. Závěr nicméně ucházející

• 11.2.2017  18:40
    Jackie (2016)

Natalie: Herečka, která se utopila v afektu a snaze o věrnost.

• 11.2.2017  18:39

Film napsaný armádou lidí na Red Bullech. Gejzíry nápadů mrzačené "nedějem", který jakmile na moment zpomalí, začne obratem nudit. LEGO příběh byl reklamou chytrou. Batman už je jen reklamou značně vypočítavou.

• 30.1.2017  01:31
    Rats (2016)

Mám kočku, jsem v bezpečí. Žejo? Brrr.

• 26.1.2017  13:10
    Spojenci (2016)

Mrzí mě jenom celková chladnost, protože Zemeckis pořád dokáže přijít hned s několika mistrovsky zrežírovanými scénami a Knightu scénář má všechno pro to, aby byl výsledek top-notch.

• 22.1.2017  12:42
    Lion (2016)

Incredible true story natočený jako vypočítavá, nedůvěryhodná, slzopudná rakovina. Nevěřil jsem tomu ani nos mezi očima. Natož vztah ledové královny Mary s uplakánkem Patelem.

• 21.1.2017  03:06

Patos overload...

• 19.1.2017  13:54

To je tak, když máte gimmick a snažíte se k němu horko těžko domyslet příběh. Vypadne vám akorát kotel nesmyslného variování, kde se všichni chovají jako retardi, kde nemá místo jediný twist a i na 80 minutách stopáže je to vlastně dost nuda.

• 30.12.2016  00:22

Čtyři scenáristi a jeden Kurzel na nesnesitelně nudný, rozdrolený a zcela vyprázdněný blábol, kde je i akce k ničemu, protože nikoho nezajímá, co se to vlastně děje. Fascinujicí, že tohle nešlo rovnou na VOD vedle Kobrokrokosaura. Úroveň herectví chudinky Marion by tomu odpovídala. Ta se musela stydět snad celý natáčení.

• 29.12.2016  21:30
    Pasažéři (2016)

Jedna věc je jasná. Prometheus nebyl svou sračkovitostí náhoda. Čirý nesmysl. V závěru svou debilitou vyloženě uražející. Tyldum na hanbu. Spaihts do lodního reaktoru. Jennifer do porna.

• 14.12.2016  22:32

Edwards, Gilroy... anebo kdokoli, kdo přetáčel, přestříhával a tvaroval tenhle galaktický masterpiece, jsou PÁNI! Z černobílé (leč vynikající) pohádky se stala šedá zóna, kde se slévá hranice mezi dobrem a zlem, dobří páchají skutky, z nichž hledají vykoupení. A kde ti, kteří dělají černou práci, končí většinou mentálně destabilizovaní, anebo rovnou s blasterem vypálenou kérkou v zátylku. Do toho témata hodnoty individuální lidské oběti a jejího dopadu na širší vesmír a povýšení Síly zpět na čiré náboženství. A příjemná snaha nenechat postavy se pateticky vykecávat i pro ty pomalejší v publiku. Řval jsem jako želva a ani jsem k tomu nepotřeboval vaderovský masakr, který je ve své minutě velkolepější než cokoli z Lucasových prequelů.

• 12.12.2016  09:44

Kerekes opět pouze jako šuk-symbol? Budiž. Párek jako falický symbol ve vánoční pohádce? Jako... co já vím. Ale k*rvit slušným lidem Vánoce proklamováním o svátosti Lucky Bílý, to přes srdce nepřenesu.

• 6.12.2016  10:54

Je vcelku fascinující, jak moc celá série postupně zmutovala do vyprázdněnosti akčních videoher, kdy se už otevřeně přejímají estetické i herní prvky (levelování záporáků!, proměny prostředí). Bohužel už se ale úplně vytratil cit pro souvislý příběh, takže se obávám, že ani oddaní fanoušci už vlastně neví, o kom postavy mluví, jak funguje hierarchie obou ras a o co všem jde. Nechtěně vtipnou třešničkou je samozřejmě finále, které vedle znuděné Stivínové (slušnej komparz) nabídne verbální uzavření kruhu za celou sérií, aniž by měl divák opravdu pocit nějakého konce, anebo dosáhl vnitřního uspokojení nad "košatostí" a papírovou emocionálností série. V nefunkčnosti vztahů a disrespektu k postavám to připomíná snad jen Bayovy Transformers. Nevýhodou je, že Underworld nemá tvůrce s vizuálním citem. Na druhou stranu mají ale soudnost, a tak to ve střídmé devadesátiminutovce vůbec nebolí a jako akční blátotlačka film projede traktem jako dobře promazaný gulášek. Čech si samozřejmě jako bonus přičte zábavné lokace a skoky od Náplavky (bohužel bez porážení hipsterů) přes Hrad až na Hlubokou. A neobsazení Vašuta alespoň do camea je vysloveně kacířství.

• 26.11.2016  10:37

Perfektní. Dostatečný ignore ultradebilní sedmé série a utažení všech linek tak, jak se sluší a patří. Full circle koncept, nebojácnost v oblasti antifanservisu (na*ranost řady fanoušků je krásný důkaz jejich romantizované bubliny dokonalého světa) a všeobjímající pocit návratu domů. Dalších dílů očividně netřeba. Není důvod se opakovat.

• 23.11.2016  00:21
    The Monster (2016)

Fascinující, že i dnes vznikne podobné 90s céčko bez jakékoli ideové nástavby. Člověk už jen čeká, kdy zpoza stromu vyskočí Rutger Hauer s obří pistolí.

• 18.11.2016  00:04
    Neon Demon (2016)

Vždycky pobavi chytráci, kteří melou něco o manýře a provokacích, načež přikvačí 50 idiotů bez názoru, aby to neobratně zopakovali. Asi v přesvědčení, ze když to podobně jako hradní žumpa budou opakovat, stane se to faktem a pravdou zakryvající jejich ubohou diváckou demenci. Ale cajk, závěrečných 45 minut je každopádně to nejlepší, co letos někdo mrsknul na plátno.

• 16.11.2016  10:56

Třičtvrtě filmu tam nahání digitální mrak a budují mýtus o nejnebezpečnějším kouzelnickém teroristovi, aby se z něj vyklubala další herecká parodie a necharismatický patlal, kterého porazí kdejaký zmatený vocas. Ještě že Rowlingová zvládá sympatické klaďase, se kterými je i to rutinní yatesovské lovení CGI fauny čas od času zábavné (krtek!) a máte chuť s nimi vidět i něco dalšího. Ideálně bez politicko-sociální vrstvy, u které jsem klimbal obdobně jako děti za mnou. P.S.: Katherine Waterston bych klidně udělal kakao.

• 8.11.2016  23:07
    Příchozí (2016)

Kdybychom se dozvěděli, že je Villeneuve vyšlechtěným potomkem Kubricka se Spielbergem, vlastně by mě to vůbec nepřekvapilo. Totální rozklad.

• 2.11.2016  14:11
    Semestr (TV seriál) (2016)

Hezkej pokus o mimesis. Bohužel formálně brzy otravný, už dnes zastaralý (někdo ještě vážně čte 9gag?) a pro vztahovku ještě nudnější než pro horor (viz. Odebrat z přátel). Plus postavy jsou kompletně kreténi, z jejichž "vysokoškolskýho" uvažování je mi osobně leda na blití.

• 26.10.2016  22:13

Čistá imaginace a po letech konečně zase hrdina vítězící intelektem a ne bum bác drcením plechů.

• 17.10.2016  22:05
    Inferno (2016)

Langdon je asi nejnudnější protagonista v dějinách. Tupý predčítač, jehož nezáživnost Howard tradičně podtrhuje strnulým vizuálem, kde kromě výjevů od Danteho děsí akorát hrozba mikrospánku. Fuckin' hell. Pun intended.

• 29.9.2016  19:24
    Anthropoid (2016)

Škoda charakterizace ala kluci z plakátu, protože kvůli tomu emoce chybí a bránění kostela po pár minutách začne nudit i přes divácké pouto s národními geroji. Ale i tak Ellis neselhal. Takovýhle kolos by si málokdo zrežíroval, natočil a napsal bez kreativního kolapsu. Za odvahu respekt a odpustek za přízvuky.

• 20.9.2016  20:57
    Pan (2015)

Co vychází Spielbergovi, Wrightovi vůbec nejde, takže komediální stránka nevtipná a kejkle se CGI a klasickými kulisami místy k zblití. Jako bonus prapodivný střih, kdy je občas jasně patrné, že se mohutně přetáčelo a přestříhávalo. K tomu hrozně otravný (a hlavně zrežírovaný) Hedlund, naprosto příšerná Rooney Mara a přiteplený "Péťa", za kterého ve finále vše vyřeší někdo jiný, aby se mohl sentimentálně dojímat. Jeden fík za parádního Jackmana, který stylizaci jako jediný ustál na výbornou.

• 14.9.2016  04:44

Film, který dokonale zdysfunkčněl. 4* -> 2*

• 12.9.2016  22:47
    La La Land (2016)

Příjemné a oslňující ve schopnoti být starosvětsky zasněné a přitom moderní s prstem na tepu doby. Nějak ale odmítám milovat film, který svou stylizaci a vyvrcholení kompletně krade. Chazelle vděčí Demymu za většinu kouzla, škoda, že ho za něj budou mnozí až přehnaně adorovat.

• 12.9.2016  13:32

Děti prázdnoty ve filmu, který je ještě prázdnější, ale bůhví proč má skoro 3 hodiny. Po Fish Tanku dost selhání.

• 24.8.2016  21:47

Aneb další animák, který se někdo z konceptu krátkometráže rozhodnul zpracovat celovečerně a ukázal, že pičovat nestačí.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48