evulienka3

evulienka3

okres Bratislava
I am not special, I am just limited edition

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 19.4.2017  23:36

Vizuálnu stránku som ochotná oceniť, pokiaľ vo výsledku nezačne vyhrávať nad dejom samotným...

• 13.4.2017  17:46
    Victoria (TV seriál) (2016)

Tušila som, že seriál v ktorom sa znovu "stretnú" Doctor Who a Torchwood, nemôže byť zlý. V podstate som sa nemýlila. Myslím, že Jenna urobila dobre, že Doctora opustila, kvôli tomuto seriálu, oni by ju časom vymenili tak či tak a jej fanúšikovia (teda ja) by prišli o mnohé. Uvedomujem si, že tomuto seriálu by sa dalo mnohé vyčítať a preto ani nesiaham po piatich hviezdičkách. Na druhej strane som si však užila krásnu osemdielnu jazdu, pri ktorej som sa ani na sekundu nenudila. Preto nižšie ako pod štyri hviezdičky tiež ísť nemôžem. Teším sa na druhú sériu a vrhám sa do spárov koruny...

• 8.4.2017  23:20
    I Am Michael (2015)

Rovnako ako odznelo vo filme, dúfam, že tá cesta, ktorú si Michael aktuálne zvolil ho dovedie tam, kam si želá...

• 8.4.2017  23:13

Čierno čierna komédia o tom, že ak má niekto maslo na hlave, tak veľmi rád zapadne a o tom, že odližovať sa je nežiadúce. Ukrutne pravdivý film.

• 6.4.2017  23:06
    Orlando (1992)

Napadá ma jedniné slovo, ktorým by som dokázala opísať tento film. Je to "nespútanosť". Nespútanosť príbehová, obrazová, herecká, ale hlavne nespútanosť myšlienková. Knižnú predlohu síce nepoznám, ale ak je film len spolovice taký, aká je knižná predloha, chápem prečo je považovná za nesfilmovateľnú. Virginia Wolfová písala knihu Orlando vraj ako svoj životopis a ja musím povedať, že sa jej to zrejme podarilo dokonale. Nešla na to tradičným spôsobom opisu faktografie života obmedzenom v čase a priestore, ale prostredníctvom spovede duše nespútanej v okovách obmedzeného vnímania. Vypovedá to o nej oveľa viac, ako čokoľvek iné. A ja si myslím, že tomuto filmu sa práve to podarilo vystihnúť na jednotku.

• 6.4.2017  10:27

Súhlasím s Aluskou88 v tom, že ak by Poliaci vedeli vyrábať také čokolády, aké vedia točiť filmy, tak by to bolo výborné. Tento mi síce nechutil úplne, ale môj názor na poľské filmy nezmenil. Dobrý bol, len nie úplne pre mňa.

• 5.4.2017  01:01

Nebolo to len tými niekoľkými skvelými momentami a myšlienkami, ktoré tento film dvíhali, v mojich očiach výrazne nahor. Bolo to aj svižné tempo, nevtieravosť a humor, ktorý to všetko skvele dokorenil.

• 4.4.2017  22:23
    Blå mænd (2008)

Zabavila som sa skvele, ale ako píše sochoking k tým štyrom hviezdičkám tam niečo proste chýba.

• 2.4.2017  13:17
    Wołyń (2016)

To, že tento film už nikdy nechcem vidieť, ešte nemusí zákonite znamenať, že bol zlý, skôr naopak, v istých ohľadoch bol výborný. Nikdy by ma nenapadlo, že vo filme z obdobia druhej svetovej vojny, môžu byť fašisti tými "lepšími" či tým menším zlom. Priznám sa, v určitých momentoch som radšej zatvárala oči. Nepotrebujem vidieť všetko na to, aby som pochopila nezmyselnosť tej krutosti, ktorej sú za istých okolností schopní len ľudia. Napriek tomu mne v tomto filme čosi chýbalo. Úvod bol výborný, svadobné zvyky a náznaky nenávisti medzi Poliakmi a Ukrajincami, vtiahli do deja, potom však prišlo medziobdobie, ktoré síce nebolo zlé, ale niečo mi tam po príbehovej stránke chýbalo. Možno sa tvorcovia až príliž zamerali na zničujúcei efekt krvavého finále, ktoré bolo naozaj strhujúce a miestami takmer nepozerateľné. Zasiahlo ma to, to hej, ale film, ako celok na mňa až tak nezapôsobil.

• 29.3.2017  22:59
    Elle (2016)

Osobne by sa mi to viac ako do kategórie dráma a triller, skôr hodilo do kategórie veľmi čierna komédia. Musím však úprimne povedať, asi som čakala viac. Nijako ma to neoslnilo, ten príbeh zadrhával a nesadlo mi to. Všetko to, ale samozrejme výdatne kompenzovala Isabelle. Bez nej by to asi bolo len za tri...

• 29.3.2017  22:35

Príbeh manželského páru Brigitte a Xaviera, ktorý po rokoch strávených na býčej rodinnej farme už upadli to akéhosi stereotypu. Brigitte sa preto rozhodne "vyhodiť si z kopítka" dvojdňovou návštvou Paríža. Jej pôvodné zámery však nedopadnú najlepšie. Situácia sa ale zmení vo chvíli, keď stretne fešného vysokého Dána. Nuž nenadarmo sa hovorí, že keď ste chorí navštívte lekára...Milý, príjemný, oddychový film s exkluxívnym hereckým obsadením.

• 29.3.2017  09:53
    Rosita (2015)

Bolo mi jasné, kam to celé smeruje a ako to dopadne, ale aj tak sa moja romantická duša slzičke v závere neubránila. Zaujímavý príbeh, aj keď nie možno tak námetom ako skôr spracovaním a hereckými výkonmi. Obyčajné a uveriteľné, ako zo života. To ja môžem. Mimochodom Mikkel chcem ťa poprosiť, okamžite prestaň tak sakramentsky dobre hrať, lebo ja už vážne voľné miesto v topke nemám. Tak.

• 27.3.2017  15:14
    Exodus (1960)

Na Exodus som narazila úplnou náhodou, pri prekladaní programov. Musím povedať, že ma zaujal a preto som pri ňom zostala. Ako však postupne ubiehali minúty, dobrý prevý dojem sa začal vytrácať a záver som dopozerala už len zo zotrvačnosti. Rozsahom spracovania problematiky, by som film prirovnala k britskej sérii The Promise. Tu však akákoľvek podobnosť končí, nielen preto, že Promise je pohľadom z tej opačnej strany, ale aj hlavne z pohľadu pútavosti príbehu. Z historického hľadiska ani v jednom prípade nesúdim a myslím, že je vlastne len vecou osobného názoru a preferencií na čej strane bola "pravda" ak vôbec nejaká jednoznačná pravda niekedy existovala či existuje. Jedno však viem určite, britský filmový"nevlastný súrodenec" vyhráva jednoznačne na všetkých frontoch.

• 25.3.2017  16:24
    U-Turn (1997)

Miestami mi to prišlo ako paródia na to a potom zasa na niečo iné. Raz hore, raz dole. Začiatok ma bavil a čakala som čo príde, ale mám pocit, že sa to stále točilo v jedenom kruhu a k záveru som sa už tešila, že je koniec. Olivera mám rada, ale toto mi nie úplne sadlo, ale možno som len neodhadla ten správny moment.

• 23.3.2017  21:29

Jedna z bábušiek to povedala krásne: " Keď sa dívate do mláky, niekto v nej uvidí oblohu, niekto sám seba a niekto v nej nevidí nič." Podobne je to s Černobyľom. Niekto v ňom vidí len rádioaktivitu, choroby a smrť, oni vidia domov a svoj život.

• 20.3.2017  23:24
    Lykkefanten (1997)

Uf, naozaj drsná rozprávka na dobrú noc!

• 12.3.2017  19:54

Priznám sa, od druhého celovečerného filmu Nicolo Donata som čakala viac. Nedá sa však ani povedať, že by Fuglene over sundet bol vyslovene sklamaním. Príbeh bol dobre napísaný aj natočený, avšak na druhú stranu v ničom výrazne nevynikal. Potešilo ma herecké obsadenie, ktoré ako takmer vždy hralo skvele. Za zmienku určite stojí fakt, že starý rodičia Davida Dencika (vo filme hrá hudovníka Arneho), ktorý mali židovský pôvod, tiež kedysi utiekli v roku 1938 z bývalého Českoslovenka (Liptovský Mikuláš) do Švédska so strachu pred nacistickým režimom.

• 10.3.2017  21:12
    Dirch (2011)

Herec celým menom Dirch Hartvig Passer sa narodil v roku 1926 v Dánsku. Preslávil sa ako zabávač, napriek tomu, že v súkromí bol veľmi hanblivý a uzavretý. Pôvodne mal byť námorníkom avšak kvôli morskej chorobe sa tejto kariéry vzdal. V roku 1950 vytvoril kabaretné duo s Kjeldom Petersenom. Po jeho smrti v roku 1962, ktorá ho veľmi hlboko zasiahla, sa na päť rokov stiahol do ústrania. Znova začal vystupovať v roku 1967. Preslávili ho hlavne jeho skeče, ako po rusky hovoriaceho klauna. Jeho kariéru predčasne ukončila jeho smrť. Skolaboval priamo na javisku. Zomrel v roku 1980 vo veku 54 rokov. Dáni ho milovali a dodnes milujú. Toľko som si vygooglila. Milujem filmy s príbehom, a tento ho má hneď v niekoľkých rovinách. Nie som si istá či by film na mňa pôsobil rovnako, ak by som nepatrila k ľuďom, čo si radi zapátrajú a zisťujú súvislosti. Tí ktorí si tú námahu dajú, budú v tomto filme odmenený dvojnásobne. Znalosť istých faktov je totiž pri tomto filme obzvlášť zaujímavá. Napríklad, keď sa vo filme spolu s Nikolajom objavuje postava jeho otca Prebena, ktorý spáchal samovraždu, keď mal Nikolaj 8 rokov, či keď si uvedomíte, že to dieťa, ktoré v postave Dircha hrá, je vlastne on sám a hovorí o svojom mladšom bratovi...Alebo tie prestrihy striedajúce reálny život zo skečmi z predstavení. Niekedy povedia viac, ako tisíc slov. ...Film Dirch veľmi citlivo, miestami aj veľmi intímne vykresľuje osudy tohto smutného dánskeho klauna. Úlohy samotného Dircha sa ujal už spomenutý Nikolaj Lie Kaas a ja musím povedať, že z jeho herectva v tomto filme som doslova padla na zadok. Majstrovský kúsok. Druhá poklona patrí režisérovi Martinovi Zandvlietovi, za to že zrežíroval životopisný film hodný tohto pomenovania. O Dirchovi som nemala ani potuchy, ale už mám a okrem Dánov ho milujem už aj ja, alebo jeho predstaviteľa? No, to nechajme tak...

• 9.3.2017  10:05

Štýl Todda Haynesa je mi akýsi cudzí. Nech akokoľvek oceňujem obsahovú prepracovanosť ako dokonalú fresku danej doby a spoločnosti, účinok príbehu ako celku bol na mňa takmer nulový. Takí sme boli, takí sme a dlho aj budeme...len rok a okolnosti sa zmenia.

• 8.3.2017  22:55

Moja babka mala susedku, ktorú navštevovali malí červení mužíčkovia. Tiež trpela schizofrénou, ako otec Varpu. Malý, nenápadný film, ohromujúci prepracovanosťou charakterov všetkých postáv. Odporúčam!

• 7.3.2017  01:19

Vesmírna odysea 1969 v dánskom vydaní. Nie však o neposlušných strojoch, ale o "neposlušných" deťoch. Nechcem si ani predstavovať, ako to v tých časoch skutočne v týchto domovoch fungovalo, ale musela to byť sila, keďže sa tejto téme venuje nemalé množstvo severskej kinematografie. Možno si poviete jeden z mnohých (filmov) a možno vás ani nijako špeciálne nezaujme...to nechám na vás. Ja som spokojná. Možno je to tým, že keď filmy prekladám a teda ich pozerám pomaly a niektoré scény vidím niekoľkonásobne za sebou, mám pocit, akoby som film dokázala viac precítiť a všimnúť si aj ten najmenší detail, ktorý môže pri klasickom jednom pozretí uniknúť. Chlapci to zahrali skvele, Lars Mikkelsen úplne geniálne a ako bonus som tam ešte mala aj môj milovaný "zásah prozreteľnosti". Ja ku spokojnosti niekedy naozaj viac nepotrebujem...

• 5.3.2017  14:38

"To, že mi ľudia nerozumenjú, ešte neznamená, že ja nerozumiem im." Film od ktorého, niektorí ako tak čítam, veľa očakávali a nedostali to. Napodiv, ja som toho veľa nečakala a na vlastné počudovanie som dostala oveľa viac ako som si dokázala predstaviť. Malo to svoje slabé chvíľky, ale obsahová prepracovanosť bola takmer dokonalá a to u mňa prevalcovalo všetko. Veľká spokojnosť!

• 4.3.2017  20:56
    Tajné životy - Série 2 (série) (2017)

Už ani nepamätám, kedy naposledy som sa tešila na každú novú časť nejakého slovenského seriálu. Hurá blíži sa nedeľa. Druhá séria zatiaľ ešte vyšperkovanejšia ako tá prvá. Bravo!

• 1.3.2017  11:20

Pre mňa ani nie tak film o vyrovnávaní sa s detskou traumou a dospievaní, ako skôr o zhubnom vplyve rodičovskej výchovy. V istých ohľadoch zďaleka nie dokonalý, v iných zasa úplne dokonalý film. Závisí len na divákovi, čo preferuje a čo v ňom nakoniec preváži. U mňa je to jasné.

• 28.2.2017  17:47

A Mister Doctor nevie, že počas jazdy sa nemá telefonovať? ....ááá za to dostal...kúzla a čary a mňa to napodiv bavilo. Dlho som to odkladala, ale film nakoniec prelomil moje obavy rýchlo a bez problémov.

• 25.2.2017  22:57

Presne takto si predstavujem životopisný film, klaniam sa a kričím: "Konečnéééééé!!!" Neopísateľný zážitok ...

• 24.2.2017  19:32

Ešte v puberte som raz dostala od mamy knihu scifi poviedok Úžasná krajina. Jedna z poviedok mala názov "Prečo sa už nikdy nemôžem smiať". Dodnes mi utkvela v pamäti, rovnako ako mi určite utkvie v pamäti tento film. Dôvod na nesmiatie sa tu bol síce iný, ale rovnako fatálny a neriešiteľný. Spomedzi tohtoročných adeptov na Oscara pre mňa jednoznačný víťaz, avšak na skutočné víťazstvo tento rok zrejme príliž málo pochmúrny tým správnym spôsobom. Mne to však nevadí, dôležité je, že vôbec vznikol.

• 21.2.2017  14:46
    Sing Street (2016)

Ísť za svojími snami, táto myšlienka je akýmsi spojovacím článkom medzi všetkými filmami Johna Carneyho. Tvorca, ktorého filmy sa vždy točia okolo toho istého, ale rovnaké nie sú. Každý je jedinečný, originálny a pretkaný skvelou hudbou. Tak tomu bolo aj v tomto prípade. Once, ale zatiaľ u mňa zostáva neprekonaný.

• 17.2.2017  17:09
    La La Land (2016)

Príbeh akých v La La Lande nájdete asi stovky, odetý do krásneho vizuálu a piesní. Paf som z neho, ale nebola.

• 17.2.2017  11:37
    Toni Erdmann (2016)

Nuž ako tu už niekto podotkol: "film nie pre každého". V tomto prípade som zrejme tým "každým". Nieže by som nedokázala oceniť kvality tohto filmu, ktoré čo sa týka dramatickej stránky sú neodškriepiteľné, ale spôsob "humoru" či už Winfrieda a následne jeho dcéry je mi absolútne cudzí. Toto si musí, ale každí rozhodnúť za seba...

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22