evulienka3

evulienka3

okres Bratislava
I am not special, I am just limited edition

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 21.2.2017  14:46
    Sing Street (2016)

Ísť za svojími snami, táto myšlienka je akýmsi spojovacím článkom medzi všetkými filmami Johna Carneyho. Tvorca, ktorého filmy sa vždy točia okolo toho istého, ale rovnaké nie sú. Každý je jedinečný, originálny a pretkaný skvelou hudbou. Tak tomu bolo aj v tomto prípade. Once, ale zatiaľ u mňa zostáva neprekonaný.

• 17.2.2017  17:09
    La La Land (2016)

Príbeh akých v La La Lande nájdete asi stovky, odetý do krásneho vizuálu a piesní. Paf som z neho, ale nebola.

• 17.2.2017  11:37
    Toni Erdmann (2016)

Nuž ako tu už niekto podotkol: "film nie pre každého". V tomto prípade som zrejme tým "každým". Nieže by som nedokázala oceniť kvality tohto filmu, ktoré čo sa týka dramatickej stránky sú neodškriepiteľné, ale spôsob "humoru" či už Winfrieda a následne jeho dcéry je mi absolútne cudzí. Toto si musí, ale každí rozhodnúť za seba...

• 16.2.2017  17:48

Dorothy, Katherine a Mary boli nepochybne skvelé ženy. Myslím však, že tento film mal s ich skutočným životným príbehom len pramálo spoločného. Obmedziť životný príbeh geniálnej matematičky na WC story sa mi zdá dosť mimo. Samozrejme tá doba skutočne pre afroameričanov znevazujuca bola, ale to všetko malo byť kulisou a nie nosným prvkom celého príbehu. Mne osobne sa takýto spôsob spracovania jednoducho nepáčil i keď je u mnohých divákov obľúbený. Výnimka potvrdzuje pravidlo. Toto je z reality vypreparová gýčová fikcia. Takže suma sumárum: námet skvelý, jeho pretavenie do príbehu otrasné, ale za tie skutočné tri babizne si to tie tri hviezdičky u mňa predsa len vyslúži.

• 15.2.2017  10:30
    Bedrag (TV seriál) (2016)

Pôvodne som vo svojom komentári, chcela vyzdvihnúť to, ako dobre v tomto seriály vyzerá pozadie Nikolaja Lie Kaasa v oblekových nohaviciach. Lenže ono to od druhej časti začal byť tak zaujímavý seriál, že som od svojho pôvodného zámeru nakoniec upustila. Dosť ale žartíkov, idem sa radšej venovať hodnoteniu seriálu. Vyšetrovanie prípadu hospodárskej kriminality, môže skutočne ponúknuť zaujímavý seriál a Dáni to vedia. Biznis s veternou energiou, získavanie investorov na základe klamlivých informácií o hospodárskych výsledkoch firmy zakladaním dcérskych spoločností...no proste španielska dedina. Čuduj sa svete v tomto seriály tomu budete rozumieť do bodky. Pekne to vystihuje jedna veta: "Nezabije ťa pád, ale až náraz". Pád spoločnosti, ktorá padá príliž dlho a jej pád spomaľujú rôzne záchranné láná môže byť vo finále skutočne veľmi tvrdý. Osobne si rozhodne nenechám ujsť ani druhú sériu!

• 13.2.2017  17:57

Vzhľadom k roku vzniku veľmi zaujímavý film, ktorého hlavnou úlohou bolo asi vychovávať, ale samozrejme s dobrým koncom. "Feel good" pocit pri odchode z kina bol v tých časoch zrejeme veľmi dôležitý. V dnešnej konkurencii by už scenár veľmi neobstál a o uveriteľnosti ani nehovorím, ale do veľkej miery to samozrejme kompenzuje myšlienka a prevedenie na plátno. Slušné 4 hviezdičky.

• 8.2.2017  23:48
    Experiment (2010)

Typicky severský film o jednom nevydarenom experimente. Pocitovka, ktorá nejde prvoplánovo po divákových citoch, ale všetko necháva na jeho empatii. Nevyslovené utrpenie detí, ktoré nájdete len na pozadí filmu...v smutných detských očiach, pocikávaní, nedospievanej uspávanke, zabitom zajacovi... Obdivujem tento dánsky spôsob vyrovnávania sa s chybami minulosti aj prostredníctvom filmov.

• 5.2.2017  21:33
    Caravaggio (1986)

Nezvyčajný film a pravdupoviediac, nepamätám si, žeby som už niečo podobné videla. Tak ako existujú pomerne časté filmové adaptácie kníh, tento film by som nazvala adaptáciou obrazov a takýchto filmov je málo, ak vôbec nejaké podobné existujú. Film, v ktorom ani tak nejde o historickú hodnovernosť, ale o zachytenie vnútorného sveta umelca, ktorý nám svoju dušu odhaľoval prostredníctvom svojich obrazov. Nevšedné, dych vyzrážajúce kompozície diel ma doslova fascinovali. Možno aj preto, že k výtvarnému umeniu mám naozaj blízko. Miestami som nadobúdala pocit, že toho o tomto maliarovi viem strašne veľa. Nie však o tom, ako reálne žil (myslím však, že podstata doby tu bola tiež vystihnutá skvele), ale to, kým bol... Caravaggio je môj prvý film od Dereka Jarmana, ale rozhodne nie posledný!

• 5.2.2017  21:30

"Keby sme z tých 10,3 miliónov vyhladili 10,3 miliónov, vtedy by som bol spokojný a povedal by som:"Dobre, zničili sme nepriateľa". Splnili by sme tak našu úlohu pre našu krv a pre slobodu nášho národa. Lenže aj ja mám podiel vinny na tom, že zamýšľaná eliminácia nášho nepriateľa, nemohla byť úplne dokončená. Nebol som dostatočne motivujúci. To je môj podiel viny. Vlastne som toho mohol urobiť oveľa viac..." (Adolf Eichman). Vďaka Fritsovi Bauerovi bol aspoň tento nacistitcký tvorca konečného riešenia postavený pred súd. Síce nie podľa jeho predstáv, ale predsa. Komorný film s výbornou atmosférou. Hviezdičku navyše prihadzujem, pretože podľa môjho názoru, je tento film momentálne percentuálne podhodnotený.

• 4.2.2017  15:09
    Midnattssol (TV seriál) (2016)

Dve takmer prebdeté noci, ale oplatilo sa. Nedokázala som sa od toho odthnúť. Okrem naozaj originálnych vrážd a zápletky, nám Švédi ponúkli aj skvelé a prepracované charaktery (nielen hlavných vyšetrovateľov) a malú exkurziu do zvykov a kultúry Laponcov. Nielen spev Noidov pred "policajnou stanicou", ale ešte niekoľko ďalších scén, je niečo na čo tak skoro nezabudnem.

• 2.2.2017  10:59
    Kámoš (2003)

V tomto období vítam, každý severský film. Konečne som sa dokopala k tomu, aby som sa začala učiť Nórčinu, pretože mi z trojky "Dansk, Svensk, Norsk" pripadá najmelodickejšia. Pri sledovaní filmov je nesmierne motivúce, ak zrazu rozumiete tam slovo, tu frázu...No, ale nie o tom som chcela. Buddy je veľmi milý nórsky filmík, ktorý rozhodne potešil. Popravde však len potešil, nenadchol. Túto tému som videla spracovanú už aj lepšie, možno keby sa vyhli niektorým klišé, bola by som zhovievavejšia. Neviem. Takto však zostávam len pri priemernom hodnotení.

• 1.2.2017  22:02
    Moonlight (2016)

Little, Chiron, Black. Tri časti príbehu, v ktorom každá nasledujúca časť je zrkadlom predchádzajúcej životnej etapy hlavného hrdinu. Priamočiary, trpký a prekvapivo príjemný filmový zážitok.

• 24.1.2017  10:37

Tento vianočný špeciál ma potešil. Hlave preto, že nie je len časťou vytrhnutou z kontextu, ale veľmi pekným premostením pred druhou sériou. Napriek tomu, že sa tam toho znovu deje strašne veľa avzhľadom k počtu titulných postáv by sa mohlo zdať, že je to rozhárané, nie je to tak. Divák znalý postáv a predchádzajúcej série je schopný sa bez problémov orientovať ako v postavách tak aj v deji. Film ma napriek svojej 124 minútovej stopáži ani chvíľku nenudil, skôr naopak, vychutnala som si každú minútu. Veľmi mi už tá banda chýbala!

• 15.1.2017  23:42

Pocta legende menom Sherlock Holmes. Myslím, že môže byť... :-) Bang, bang and goodbye.

• 15.1.2017  00:13

Niečo tomu chýbalo a za svet neviem prísť na to, čo. Tak to asi nechám tak ... nedá mi však nespomenúť, že u mňa to z dosť veľkého priemeru miestami vytrhával Justin (konkrétne v scénach, v ktorých hral), plne súhlasím s názorom dO_od mal by hrať podstatne častejšie!

• 13.1.2017  23:39

V prípade tohto filmu nedokážem hodnotiť inak ako srdcom a to hovorí jednoznačne...

• 13.1.2017  10:06
    X+Y (2014)

Klobúk dolu pred mladým Asa Butterfieldom, naozaj svoju úlohu geniálneho autistického mladíka zvládol na výbornú. Rozhodne teda v tých polohách, ktoté nám boli ukázané. Otázkou je prečo obchádzali jeho afektívne stavy a záchvaty. Škoda, že boli len slovne popisované, či sa skončili skôr ako začali. Predsa len by to bolo zaujímavé a hlavne by film možno nepôsobil v konečnom výsledku takým rozprávkovým dojmom. Záver bol síce fajn, ale naozaj by to nešlo bez toho klišé? Pokazilo mi to dosť výrazne celkový dojem, ktorý by ale asi napriek tomu hranicu priemeru nepreskočil.

• 12.1.2017  23:30

Vianočný darček, ktorý som si síce rozbalila s pár týždňovým omeškaním o to viac však "potešil". Surový film o ešte surovšom živote z ktorého niet úniku. Obrovké ďakujem Hygienikovi za jeho titulky a skvelý filmový tip.

• 11.1.2017  17:08

"Sme len prieskumníci nekonečna ženúci sa za absolútnou dokonalosťou. My tie vzorce nevynachádzame, ony už existujú a čakajú len na tých najbystrejších, ako je Rámánudžan, aby ich hľadali a dokázali..."

• 4.1.2017  18:39

"Kto je tvoj obľúbený režisér?* Baz Luhrmann* Baz Luhrman? To myslíš vážne?* Áno, on. Prečo mi neveríš?* Točí filmy plné klišé, v ktorých hlavný hrdina zomrie.* Človeče, on natáča impozantné milostné príbehy!" Hneď z kraja sa priznám, že nebyť tejto konverzácie a ešte zopár scén a skladieb využitých práve z tohto filmu, ktoré si seriál SKAM vypožičal, asi by som si túto xtú verziu príbehu Rómea a Júlie nikdy nepustila. Ako teda ja vnímam Baza Luhrmana a jeho film po jeho pozretí? Rozhodne ho ku svojim obľúbeným režisérom nepridám, musím však povedať, že sa mi to páčilo. Je pravda, že veľa sfilmovaných verzií Rómea a Júlie som nevidela, pretože žial koniec je vopred daný. Kombinácia moderných prvkov a pôvodného textu ma však bavila a vôbec nepôsobila rušivo a čo je hlavné, chémia medzi Leonardom a Claire fungovala na obrazovke na 100 %. Even mal pravdu, toto je skutočne impozantný milostný príbeh.

• 30.12.2016  08:53

Ti, ktorí nemajú problém s nespavosťou, vám povedia: Prečo nepozeráš televízor, alebo nečítaš knihu? Nechápu to. Nechápu, že jedinou túžbou človeka trpiaceho insomniou je zaspať....

• 26.12.2016  17:21

Príbeh spracovaný naozaj výborne a na úrovni. Myšlienka o tom, že pravda je vždy len interpretáciou skutočnosti, bola naozaj skvele spracovaná a u mňa výrazne zarezonovala. Mne osobne to kazili herecké stvárnenie, teda hlavne ústredná dvojica v sebe nemala ani štipku iskry. Možno je to len moja interpretácia, ale u mňa to tie tri hviezdy nepreskočí.

• 20.12.2016  13:09
    Muzika (2007)

Výborne sa to pozeralo aj počúvalo. Pravdou však je, že najvýraznejším momentom filmu bol úvodný kontrast piesne V dolinách (+ úvodné zábery) kontra realita, ktorú sme videli následne. Chcelo to nejakú väčšiu gradáciu. Ale pre dobrú slovenskú tvorbu mám slabosť, takže som vlastne spokojná.

• 20.12.2016  13:05
    Učitelka (2016)

Malo to svoje muchy a nebolo to dokonalé, ale vďaka aj za to. Viac takýchto slovenských filmov a dopracujeme sa určite k niečo ešte lepšiemu.

• 12.12.2016  10:10

*Je sex o politike?* Neexistuje nič, čo by nebolo o politike.* Keď vydajú váš najnovší film, Saló alebo 120 dní sodomy, bude verejnosť opäť pobúrená?* Myslím, že poburovať má právo každý, byť pobúreným je radosť, a tí, ktorí odmietajú byť pobúrení sú moralisti. Takzvaní moralisti.* Táto konverzácia odznela v životopisnom filme o P. P. Pasolinim, ktorý som riadením osudu videla skôr ako tento. Myslím, že to bolo len dobre, nielenže ma jeho životopis na tento film nalákal, ale myslím, že mi jeho sledovanie v mnohom uľahčil. Napriek tomu, tak ako pri Teoréme znova zostávam na vážkach. I keď viem čo chcel "básnik" povedať, nech to vyznie akokoľvek zvláštne čo sa formálnej stránky týka, čakala som horšie a miestami sa priznám ma to stihlo aj nudiť. Možno to bude tým, že som viac "úchylná" ako on...alebo to všetko pre mňa až príliš šušťalo papierom? Možno v tom 75-tom to šokovalo, myslím však, že vzhľadom k dnešnej filmovej tvorbe, otrelého diváka skutočne už nemôže až tak zaskočiť. A že to bolo nechutné? Nuž neviem či sa násilie, zneužívanie moci a krutosť dá znázorniť aj "chutne" bez toho, aby ho tým nebagatelizovala...

• 7.12.2016  17:03
    Underworld (2003)

Príbeh nič moc, ale páčilo sa mi spracovanie. Vydržala som od začiatku do konca bez nutkania to vypnúť (zrejme vhodnou kombináciou správneho času, miesta a nálady). Dokonca ak sa mi niekedy náhodou do cesty pripletie nejaké to pokračovanie nebudem sa mu brániť.

• 6.12.2016  15:54
    Chorus (2015)

Ťažkotonážna nálož smútku, beznádeje a bolesti. Dva osudy, dva odlišné spôsoby vyrovnania sa so životnou stratou. Dva životy pohltené v čiernej diere. Desivo smutný, zároveň však nádherne a citlivo spracovaný príbeh, ktorého pochmúrnu atmosféru nevytvára jeho čiernobielosť, ale najmä jeho obsah.

• 4.12.2016  20:17

Sú filmy ktoré sú natočené tak, že aj z obyčajného námetu dokážu vytĺcť absolúne maximum. Sú však aj filmy, ktoré napriek skvelému námetu nedokážu vôbec zaujať. Myslím, že to je problém aj tohto filmu. Napriek námetu, ktorý by mohol divákovi ponúknuť široké spektrum etických či psychologických tém na premýšľanie, film prepláva okolo tohto všetkého len veľmi povrchne. Asi aj preto môj dojem z neho bol akýsi nijaký a mám pocit, že skôr než by som sa stihla nad čímkoľvek z neho zamyslieť, tak zabudnem o čom bol. Ale nie kvôli experimentálnej liečbe...

• 26.11.2016  14:49
    Skam (TV seriál) (2015)

One day, someone will walk into your life and make you see, why it never worked out with anyone else...a je to tu...the yellow curtains ... môj paralelný vesmír ♥! Toľko asi k aktuálne bežiacej tretej sérii, ospravedlňujem sa, ale nemohla som si pomôcť. Práve táto séria ma totiž k tejto výbornej sérii príbehov zo života stredoškolákov v Osle priviedla. Skutočne realisticky stvárnený svet mladých ľudí a ich radosti a hlavne starostí každodenného života, podané nielen pre mladých veľmi zrozumiteľnou rečou a tým teraz nemyslím nórčinu...

• 26.11.2016  14:31

Festen som videla už dávnejšie, ale príhodný komentár k nemu ma napadol, práve v tomto období. Dôvodom je Zuzana Hlávková. Väčšina Slovákov určite vie o koho ide. Obvinila "neobviniteľných" a oni sa tvária urazene a spoločnosť mlčí a len sa prizerá. To čo sa rozpútalo okolo tejto kauzy vo mne evokuje mnohé momenty z filmu. Preto mi to celé príde ako veľmi vhodná paralela k tomuto príbehu, pretože v konečnom dôsledku, je to presne zrejme to, na čo chcel Vinterberg upozorniť či čo nám chcel ukázať. Osobne mám trošku problém s formou prevedenia filmu. Nie je mi jasný celkový zmysel Dogmy 95 a aký konkrétny prínos mala pre filmy natočené týmto spôsobom. Podľa môjho im totiž skôr uberá. Filmová maškrta, na ktorú sa nezabúda je to však každopádne.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21