• Krátkometrážní

Osmý smysl - Happy F*cking New Year (2016) (epizoda)

Tento vianočný špeciál ma potešil. Hlave preto, že nie je len časťou vytrhnutou z kontextu, ale veľmi pekným premostením pred druhou sériou. Napriek tomu, že sa tam toho znovu deje strašne veľa avzhľadom k počtu titulných postáv by sa mohlo zdať, že je to rozhárané, nie je to tak. Divák znalý postáv a predchádzajúcej série je schopný sa bez problémov orientovať ako v postavách tak aj v deji. Film ma napriek svojej 124 minútovej stopáži ani chvíľku nenudil, skôr naopak, vychutnala som si každú minútu. Veľmi mi už tá banda chýbala!

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda)

Pocta legende menom Sherlock Holmes. Myslím, že môže byť... :-) Bang, bang and goodbye.

Dívka ve vlaku (2016)

Niečo tomu chýbalo a za svet neviem prísť na to, čo. Tak to asi nechám tak ... nedá mi však nespomenúť, že u mňa to z dosť veľkého priemeru miestami vytrhával Justin (konkrétne v scénach, v ktorých hral), plne súhlasím s názorom dO_od mal by hrať podstatne častejšie!

Světlo mezi oceány (2016)

V prípade tohto filmu nedokážem hodnotiť inak ako srdcom a to hovorí jednoznačne...

X+Y (2014)

Klobúk dolu pred mladým Asa Butterfieldom, naozaj svoju úlohu geniálneho autistického mladíka zvládol na výbornú. Rozhodne teda v tých polohách, ktoté nám boli ukázané. Otázkou je prečo obchádzali jeho afektívne stavy a záchvaty. Škoda, že boli len slovne popisované, či sa skončili skôr ako začali. Predsa len by to bolo zaujímavé a hlavne by film možno nepôsobil v konečnom výsledku takým rozprávkovým dojmom. Záver bol síce fajn, ale naozaj by to nešlo bez toho klišé? Pokazilo mi to dosť výrazne celkový dojem, ktorý by ale asi napriek tomu hranicu priemeru nepreskočil.

Nápravná třída (2014)

Vianočný darček, ktorý som si síce rozbalila s pár týždňovým omeškaním o to viac však "potešil". Surový film o ešte surovšom živote z ktorého niet úniku. Obrovké ďakujem Hygienikovi za jeho titulky a skvelý filmový tip.

Muž, který poznal nekonečno (2015)

"Sme len prieskumníci nekonečna ženúci sa za absolútnou dokonalosťou. My tie vzorce nevynachádzame, ony už existujú a čakajú len na tých najbystrejších, ako je Rámánudžan, aby ich hľadali a dokázali..."

Romeo a Julie (1996)

"Kto je tvoj obľúbený režisér?* Baz Luhrmann* Baz Luhrman? To myslíš vážne?* Áno, on. Prečo mi neveríš?* Točí filmy plné klišé, v ktorých hlavný hrdina zomrie.* Človeče, on natáča impozantné milostné príbehy!" Hneď z kraja sa priznám, že nebyť tejto konverzácie a ešte zopár scén a skladieb využitých práve z tohto filmu, ktoré si seriál SKAM vypožičal, asi by som si túto xtú verziu príbehu Rómea a Júlie nikdy nepustila. Ako teda ja vnímam Baza Luhrmana a jeho film po jeho pozretí? Rozhodne ho ku svojim obľúbeným režisérom nepridám, musím však povedať, že sa mi to páčilo. Je pravda, že veľa sfilmovaných verzií Rómea a Júlie som nevidela, pretože žial koniec je vopred daný. Kombinácia moderných prvkov a pôvodného textu ma však bavila a vôbec nepôsobila rušivo a čo je hlavné, chémia medzi Leonardom a Claire fungovala na obrazovke na 100 %. Even mal pravdu, toto je skutočne impozantný milostný príbeh.

Následky lásky (2004)

Ti, ktorí nemajú problém s nespavosťou, vám povedia: Prečo nepozeráš televízor, alebo nečítaš knihu? Nechápu to. Nechápu, že jedinou túžbou človeka trpiaceho insomniou je zaspať....

Sedmero krkavců (2015)

Príbeh spracovaný naozaj výborne a na úrovni. Myšlienka o tom, že pravda je vždy len interpretáciou skutočnosti, bola naozaj skvele spracovaná a u mňa výrazne zarezonovala. Mne osobne to kazili herecké stvárnenie, teda hlavne ústredná dvojica v sebe nemala ani štipku iskry. Možno je to len moja interpretácia, ale u mňa to tie tri hviezdy nepreskočí.

Ovládací panel
87. nej uživatel Slovensko