Tráva (2005) (seriál)

První a druhá serie seriálu byli zajímavé. Něco nového na co se dalo koukat a nenudit se , plno zvratů a dobrý děj ale s nástupem serie 3 vše to zajímavé vyčpělo a nedělo se vlastně už vůbec nic co by stálo za sledování... Celí děj se začal motak okolo hlavní postavy Nanci která se každou chvíli potápí hlouběji do svého drogového kšeftu.... Škoda že to takhle dopadlo začátek byl celke slibný ....

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

ovedený a originální seriál se zápletkou která se jen tak někde nevidí. Každý díl měl svou vlastní zápletku s duší ale pořád více a více se rozvíjel děj vlastní a to jak dostat Samma ze smlouvy s ďáblem kterého skvěle ztvárnil Ray Wise. Ale mojí oblíbenou postavo byl Sock , naprosto nekonvenční a trochu bláznivý kamarád Samma , který dodával tu správnou dávku šílenství do seriálu . Celkově všechny hlavní postavy byly povedené a navzájem se doplňující. Seriál jako celek byl skvělá podívaná pro pobavení ale ten konec.... Ten stál opravdu za nic ! Jakoby ani nevěděli jestli seriál ukončují nebo ne . Zkrátka seriál je povedený až na poslední dva díly ;)

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Hodně jsem o něm slyšel ale nikdy jsem nevěřil že by to mohlo být něco co by mě pobavilo po dlouhém dnu ... Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen hned u první série. Sice děj mezi epizodami moc nenavazuje a mezi sériemi už vůbec ne , tak se to dá s úsměvem na tváři sledovat . Je to trochu jiný humor než který najdete jinde. Ale ty hlášky jsou jedna lepší než druhá a i když občas sklouznou i k hranici trapasu vesměs jsem se smál každý díl od začátku do konce. No uvidíme co nám přinese 10 sezóna snad si zachová svou osobitost a pobaví nás .

Svatyně (2008) (seriál)

I když první série nebyla žádný zázrak jaký jsem čekal nenechal jsem se odradit a vydržel a můžu říct že jsem za to rád od druhé série se úroveň celého seriálu postupně zvedá a u třetí série jde už o perfektně zpracovaný seriál se vším co jsem od něho čekal ... Herecké výkony které ze začátku pokulhávali se nakonec vytříbili tak že nám poskytli skvělou podívanou. Seriál postupně získával neuvěřitelný potenciál a sílu a jak už nám SyFi ukázala několikrát tak právě v momentech největšího vzestupu seriály ruší . To je věc kterou nikdy nepochopím . Takže nezbývá než se jen s celým týmem Svatyně rozloučit a k seriálu se zase po nějakém čase vrátit a doufat že do té doby si to producenti rozmyslí a ještě něco natočí ;)

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Tak abych řekl pravdu moc nevím co si o tomhle myslet ... Podle mě je to trochu podobné jako Mentalista až s tím rozdílem že Mentalista se vydal spíše cestou akce a napětí s příměsí humoru a Psych si vybrala cestu druhou hodně humoru s lehkou příměsí akce a napětí. A právě to napětí mi tam dost chybí. Zkrátka se na seriál nesmí pohlížet jako na detektivní ale jako na seriál komediální a oddechový . Postavy jdou dos bezduché a přímočaré Spencer vyřeší každý případ během několika minut i když na tom pracují desítky jiných policistů delší dobu než on. A při tom všem mu pomáhá lehce přitroublý Gus kterému vše dojde až o něco málo déle než ostatním. Podle mě je to prostě jeden z těch průměrných seriálů který nemá moc čím překvapit. A takovými je už televize přehlcená.

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Tak tohle je seriál podle mého gusta. Skladiště plné artefaktů s nadpřirozenými schopnostmi , spousta zvratů a perfektně promyšlené postavy které se úžasně doplňují a hned si je oblíbíte . Pokud čekáte čisté fantasy , nebo sci-fi tak to tu nenajdete , ale má to své osobité kouzlo které nelze popřít. Vztahy mezi postavami se neustále vyvíjí a tím i hlavní děj. Každý díl má nápad ale lehce zabrouzdá do hystorye ale né vždy úplně přesně ale to nevadí. Díly jsou svižné. Podle mě má seriál dobře našlápnuto a čeká ho slibná budoucnost.

Sue Thomas: Agentka FBI (2002) (seriál)

Tak tenhle seriál má své osobité kouzlo kterým si mě získal. V celém seriálu se drží perfektně propracovaná dějová linka ve které je nádherně vidět příchod Sue do nové práce a nového města, její zabydlování a postupné seznamování se svým novým týmem do kterého se dostane jen díky schodě nepatrných náhod a jejímu následnému úsilí. Snad jediný seriál co znám ve kterém se podíváte i do světa neslyšících což je velké plus seriálu a jeho základní stavební kámen. V každém dílu se řeší jeden případ a k němu se postupně rozvíjí i základní děj. To vše je zpestřené ještě vztahem mezi Sue a Jackem kteří by spolu moc chtěli být ale nemůžou Nevím co dál říct ale můžu každému doporučit ;)

Spartakus (2010) (seriál)

Tak tenhle seriál je možná trochu perverzní a nekonvenční ale v tom je jeho hlavní kouzlo. Spartakus perfektně i když s trochou nadsázky ukazuje život starých gladiátorů bojujících jen pro pobavení přihlížejícího lidu. Skvělí děj popisující život otroka který musí bojovat za svého pána v aréně. A zápolení se svým vnitřním já. Mnoho zvratů a skvěle rozvinuté charaktery postav dělají ze seriálu úžasnou podívanou. Po první serii jsem byl naprosto nadšený ale bohužel druhá serie mě už tolik nezaujala i když je pořád úžasným seriálovým počinem první se nemůže vyrovnat... Možná změním názor až celou druhou řadu dokoukám jsem teprve na začátku ;)

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Perfektní seriál ve kterém se věda odlehčuje a pohlíží se na ní humornou stránkou. Úžasná ústřední postava šerifa Cartera která je neuvěřitelně osobitá a perfektně se doplňuje se zbytkem města. On a lupo jsou vlastně obyčejní lidé ve městě geniú. Každá postava je tak jiná že je komunita města velice různorodá a proto tak úžasná. Každý díl má svůj děj ve kterém se vždy řeší jeden zásadní problém , který kdyby se nevyřešil nejspíše by většinou došlo ke zkáze světa nebo alespoň města. Bohužel mi chybí propracovanější dějová linka , ta se teprve objevila až ve 4 serii. Škoda že nebyla už v předchozích třech... Jinak asi není co seriálu vytknout. Škoda že končí myslím si že by mohly být další serie protože na své kvalitě ani půvabu pořád neztrácí .....