Cesta za králem trollů (2017)

Já mám pro dobrodružné a fantasy filmy tak trošku slabost, takže mě tohle docela zajímalo. No, byť to není žádné veledílo v podobě Hobita či Pána prstenů, na norsko-českou produkci je to vcelku povedená věc. Už po pár záběrech je vidět, že se do filmu poslaly nějaké peníze a není to jen další směšná pohádka německé produkce. Ve filmu je napětí, krásné exteriéry, slušná příběhová stránka. Naopak průměrní herci, nijak zajímavý, bez kapky charismatu. I tak je to slušná nadprůměrná podívaná a rozhodně se u toho nikdo nudit nebude 70%

Knight Rider 2000 (1991) (TV film) odpad!

Já nemůžu dát pár hvězd ani z nostalgie, leda by tam byl pravý, původní KITT v černém obalu. To bych byl i štědřejší, ale takhle? Když pominu tragický český dabing, za kterej amíci nemůžou , ve filmu nebylo nic, co by stálo za řeč. David si v mezičase odběhnul z natáčení pobřežní hlídky a pustil se tohoto úžasného projektu, ale nepovedlo se to ani jemu, ani tvůrcům. Odpad jak vyšitej

Žraločí jezero (2015)

Je jasné, že na chleba se vydělávat musí, ale tohle Lundgren se svými agenty moc nezvládl. Uvrtat se do takového s prominutím ho*na, to už muselo být velký zoufalství.  Dialogy katastrofální, akce se žraloky katastrofální, dějová linka katastrofální. 20% za krásnou thajku v hlavní roli a jednu akční legendu, která si tohle nezaslouží ani jako vyhaslá hvězda.

Muž proti muži (1967)

Cleef nikdy nezklame a mladý Law mu vcelku zdatně sekunduje. Jen by se nemusel celej film tvářit stejně blbě. Záporáci skvěle vybraní, opravdu na to vypadali. Hudba Morriconeho docela slabota, ale nemůže být každý film posvícení. Ta či onak, na italskou produkci velmi slušný počin.  80%

Městský lovec (1993)

Položme si otázku za co vlastně dávat hvězdy? Tohle byla taková ptákovina, že jsem měl až podezření, jestli se v zákulisí nezkoušely nějaké nové drogy. Vlastně i ten žánr, co to vlastně bylo? Akční film, komedie, romantický? Komedie budiž, ale spíš bych to nazval groteskou. Tohle si J.CH asi za rámeček nedal. 20% za pohledné asijské herečky a záběry na Bruce Leeho s Kareemem A.J. z Hry se smrtí :)

Soudce Dredd (1995)

Dobře tedy, pokud pominu, že jsem na filmech s tímto pánem vyrostl a dělám v jeho případě hodně ústupků, tak zde mi to moc nejde. Film spadá do průměrných či podprůměrných béček, ve kterých se v té době potácel i JCVD. Děj budiž, ale kostýmy a triková stránka filmu byla tragická. Kvalitou na úrovni Souboje titánů z 80tých let a ne devadesátek v USA. Někdo tady zmínil, že být to natočeno o cca 7 let déle, dopadlo by to možná jinak, souhlasím. Škoda, stalo se a krásně zazděný potenciál se stal skutečností. 40%

Tři bratři (2014) odpad!

Škoda, že místo toho palce dolů není výsměšnej smajlík, protože tohle bylo fakt k smíchu. Já celkově hudebním filmům neholduju, mě tam ten zpěv prostě nevoní, ale někde je aspoň hudba dobrá. např. v Pomádě. Nicméně tady nebyla ani dobrá hudba, ani dobré herecké výkony, ani zpěváci, ani pohádkovost, ani kostýmy. Ten vlk vypadal, jakoby ho vymyslely děti prvního stupně základní školy, Lábus jako ježibaba? Proč? Jsme nesehnali ježibabu ženského pohlaví? Už nikdy víc, tohle byla katastrofa! 10% za Kaisera

Princezna zakletá v čase (2020)

Je mi jasné, že doba našich nejhezčích pohádek dávno pominula. Taky je mi jasné, že už je jiná doba a vlastně se asi ani nehodí, aby se pohádky natáčely obdobně, jako v minulém století, ale tohle je na hranici odpadu. Když pominu nějaké ty fajnové kostýmy, občas nějakou tu pohlednou herečku a dobře udělanou vizáž Romana Zacha, tak tam není nic, co by stálo za řeč a mělo s pohádkou něco společného. Dějová stránka okoukaná z filmu Na hromnice o den více nebo Na hraně zítřka s Tomem Cruisem, kdy se taky stále opakoval jeden den. Hudba, která se do pohádek vůbec nehodí, princezna, která se tváří jak vyblitý zelí. Sorry jako...bylo to nekoukatelné. Nechápu, že se natočilo pokračování. Už nikdy víc a pro mě jen další ukázka úpadku společnosti, když dá tomuhle někdo zelenou a že některý žánry v čechách už prostě natáčet neumíme. 20%

Poslední mohykán (1947)

Viděl jsem to již několikrát a nikdy nekomentoval. Nicméně musím říct, že mě Poslední mohykán vždycky baví. Jaroslav Marvan byl opravdu skvělý herec a zde exceloval. Jemu ty role protivných pedantů a následných proměn v lepšího člověka prostě sedí. Film Nebe a dudy nebyl vyjímkou. 80%

Pí a jeho život (2012)

Nějak nevím co k tomu moc napsat. Líbila se mi výprava a boj Pí*ina s tygrem o každý kousek člunu. Velmi zajímavej film a zvláštní snímek. 80%

Ovládací panel
6 bodů