Duna: Část druhá (2024)

Film byl bezva,audiovizuální orgie držící se předlohy vcelku věrně, ale musím to vidět ještě jednou a hlavně v Imaxu. Plátno bylo velký jak naše televize (Vue na Picadilly Circus), zvuk byl jak z nosu, někdo vedle mě žral celou dobu Popcorn jak úplný prase, lítal mu od huby až ke mně a hrozně u toho chrochtal, sedačky mi zlomily záda a přesto mi ty 3h utekly jak nic. Musím to prostě vidět znovu a to v Imaxu, protože tenhle zážitek,ač fajn, nebyl zrovna podle mého gusta...

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Dost jsem se na to těšil a první díl mě trochu rozhodil a snížil má očekávání, pak to bylo dost na houpačce. No a poslední díl je strašná srágora. Těžko říct, jestli by to nebylo lepší, kdyby to stálo úplně sólo od tak geniálního seriálu, jako je True Detective. Slabý 3*

Top Gun: Maverick (2022)

Čistokrevný Hollywood se vším všudy. Příběh je klišé, Maverick je prostě nejlepší z nejlepších a pokud by o tom někdo snad pochyboval, hned mu to vyvrátí. Všechno co se tam děje je hrozně předvídatelný a docela úsměvný...takže proč dávám 5*? Protože je to neskutečný náhul co mě v kině přikoval do sedačky a já jsem měl přes dvě hodiny jen přiblblý úsměv a nechápal jsem, kde se tohle vlastně vzalo. Špičkové natočená letecká lahůdka, která možná není ve všem realistická, ale pro laika je prostě neskutečná nálož. Měl jsem často pocit jako bych sám seděl v kokpitu F-18 a kroutil vývrtky, takhle zpocený dlaně jsem měl naposledy snad při Mad Maxovi. 5* a jděte na to do kina!

Červený trpaslík - Země zaslíbená (2020) (epizoda)

Bohužel. První až osmou sérii trpaslíka znám prakticky celou nazpaměť, každý díl jsem viděl vícekrát než dovedu spočítat. Ale ty nové série mě prostě přílíš neberou. Už to nějak není ono. Jejich poslední počin mi přišel vlastně dost špatnej. Je tam několik výbornejch gagů, ale přijde mi, jako by scénář psal někdo, kdo nikdy trpaslíka neviděl. Což je dost zvláštní, když to dělal samotný Doug Naylor. Ale možná v tom je problém. Rob Grant tu citelně chybí. Co mi vadí nejvíc je třeba naprosto nevyužitý Kocour. Po desítkách let potká svojí rasu, má tam kočičí holky, o kterých se mu vždycky jen zdálo. A vůbec to nekomentuje, vůbec ho to nevzrušuje, prostě tam jenom "je". Jsou to furt kluci z trpaslíka, to jo, ale prostě...není to tam. 3*

Zhoubné zlo (2021)

Chápu, že je to pocta starým italským hororům, ale ty jsem nikdy neviděl a pokud vypadají takhle, tak je ani nikdy neuvidím. Film šel úplně mimo mě, je povětšinou směšný a postavy se nechovají vůbec logicky. Pár působivých kamerových jízd a střihů tu sice je, ale například poslední scéna na policejní stanici smrdí tak hrozně počítačem, že jsem si to ani neužil. Pointa filmu je jasná asi tak hodinu před odhalením, proto doporučuji o tom moc nepřemýšlet. Určitě to má svoje momenty a někomu se to líbit bude. 2*

Kleopatra (1963)

Epický, šíleně upovídaný epos, který nemá ani dnes obdoby. Nejvíc mě bavila první část s Césarem, taková plná života a energie. Druhá část už byla spíš tragická a docela natahovaná. Jsem rád, že jsem to konečně viděl, ale 4 hodiny jsou fakt moc. 4*

Matrix Resurrections (2021)

Chápu, že ten film je jeden velkej prostředníček studiu, fanouškům i celé sérii. Chápu, že je to celé tak trochu na truc a hodně meta a kdyby to skončilo po první hodině, tak by mi to přišlo vlastně geniální. Chápu, že je to svým způsobem právě parodie sama sebe i všech možných sequelů, remaků a rebootů dnešního Holywoodu, což je krásně vidět na naprosto debilním konci jak z nějaký rodinný Marvelovky. Chápu, že aby natočili originální pokračování, museli udělat úkrok stranou a spousta scén je možná špatná záměrně. Akce je naprosto tragická (choreografie, zběsilý střih), herecké výkony taky tak (Reeves s věkem hraje čím dál hůř), kostýmy jsou jak z cosplaye na srazu fanoušku Matrixu v Benátkách nad Jizerou a většina herců naprosto necharismatická, takže bych se nedivil, kdyby je taky nabrali někde v Benátkách. Hudba v tom filmu snad ani není, žádnou si nepamatuju. Taky tam vlastně ani nikdo neumře, ale to bylo jedno, stejně jsem se nebál o žádnou postavu a na nějakou osudovost jsem rezignoval po první hodině. Je to všechno záměr a sabotáž všech očekávání? Pravdepodobně ano, protože sama režisérka musí moc dobře vědět, že Matrix, to je přece parádní akce, choreografie, kostýmy a zajímavé až wtf myšlenky... Tento film splňuje jen to poslední. Je to apendix, který záměrně pobuřuje, překopává představy a potápí očekávání. Ať už to byl záměr, nebo ne, tak mě to prostě zklamalo a už to asi nechci nikdy znovu vidět. 2*

Cruella (2021)

Je to taková jednohubka, od které jsem nic moc nečekal. Emma Stone je v pohodě a hraje si to svoje, stejně jako vždycky, kdo mě ale dostal byla Emma Thompson. Ta si užívá každou vteřinu na plátně, a že jich nemá málo. Baronku hraje dokonale a pokud na tomhle filmu něco stojí k vyzvednutí, je to právě ona. 3,5*

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Po Corpus Christi, což je naprosto vynikající předchozí film režiséra Komasy, jsem si říkal, že ho musím sledovat. Ten chlap má fakt talent a cit pro postavy a na relativně malém prostoru umí rozehrát velké divadlo. No a musím říci že jeho další film je taky vynikající, byť je úplně jiný. Velkou část filmu jsem vlastně moc nevěděl, s kým z této plejády postav bych měl vlastně sympatizovat. Tomek je ze začátku i docela sympatickej kluk, kterej má prostě smůlu a navíc je tak trochu obětí chudoby. Jenže, ne vše je tak, jak se na první pohled zdá. Postupná gradace filmu a skvélá práce s postavami mě hrozně bavila a konec to celé jen orámoval. Letos asi nejlepší film, co jsem zatím viděl. 5*

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Mnohem lepší než první část, ale celé je to takové neuspokojivé. No fakt, trvalo mi 9 let (!) než jsem sebral odvahu a po první časti viděl i tu druhou. A bylo to teda ve všech ohledech lepší. Nikdy to už nepotřebuju vidět znovu. 3*