kenkaku

kenkaku

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 28.3.2017  17:40

"Nuda v Brně" pokračuje. Z celé epizody si užijeme "Seal Six" v akci na méně než deset minut a zbytek je o filozofování a žvanění. Děj si hraje na hrozně procítěnou záležitost a herci podávají úžasné výkony... Přesně proto na ten seriál koukám, že? K čemu je, že jeto dobře natočené (filmařské řemeslo umí), když série o elitní jednotce je vyplňována nudnou a nezajímavou vatou. Kdyby alespoň to co se řeší bylo nějak napínavé nebo propracované... :/

• 26.3.2017  16:37

Nejnudnější a nejotravnější epizoda série (zatím). To že předchozí se jmenuje "man down" bylo varování, které se naplnil. Naprosto žádná akce se nekoná a jen se plká, truchlí a zpytuje svědomí nad minulostí.

• 24.3.2017  16:18

30 minut jsem čekal abych se dozvěděl o em bude celá série (a pravděpodobně jak bude končit každá další epizoda). Upřímně jsem to mohl tušit. Půl hodiny nudy částečně zachraňuje závěr i když s pobaveným úsměvem na rtech. Vidět elitního vojáka jak se kreje za sudem bylo k smíchu ;).

• 24.3.2017  06:36

méně se něco děje a více "prohlubuje". Flashbacků je čím dál víc (což není na škodu i když se v nich jen žvaní, protože člověk alespoň chápe "proč"). Pak je tu linka v Africe... tak nějak nevím co si o ní myslet. Zvedá úroveň "něco se děje", nicméně je tak trochu debilní... :/

• 24.3.2017  06:30

série začíná někam směřovat a začíná být jasné o čem to je. Koncept jsem (jak se obávám) trefil. tedy ze 45minut si užijeme 10 minut velmi solidní akce, bohužel i pasáže žvanivé nudy o ničem (prohlubujeme charaktery postav), pak tu máme dějovou linku, která je zajímavá a hromadu flashbacků (abychom se dozvěděli proč se vše vlastně zvrtlo).

• 24.3.2017  06:25
    Seal Team 6 - Pilot (E01) (epizoda) (2017)

Velices lušný nástup střídá vlažnější "seznamovací" část. Pokud pilot má představovat koncept celého seriálu, bude to občas nuda... občas solidně natočená akce... a občas "jen průměr".

• 15.3.2017  21:25

Ano, dávám průměr jen a pouze díky stále luxusně vypadající Kate v latexu (té že je 44?). Děj klouže k laciné podívané pro náctileté a buď jsem zestárnul (no 14 let od #1, no...), nebo autoři cílí na mladší publikum. Osobně jsem měl pocit, že děj už není kam rozvíjet a posouvat. Vše bylo řečeno a vysvětleno. Navíc díky celkem časým odkazům na "v minulých dílech jste viděli", musí jedem mít celkem přehled a předchozí filmy v čestvé paměti, jinak nastává celkem guláš. To že se dostáváme obšas na hranici parodie (ta šaškárna s vodou třeba) také vůbec nepomáhá a celkově dojem jde celkem z kopce. Přemýšlím jestli jde o nejhorší díl série nebo druhý nejhorší (po #3).

• 15.3.2017  21:16

Předesílám, fanoušek hry nejsem. Nikdy jsem ji neviděl a netuším o čem to jako má být. Takže Assassin’s Creed je prostě film a film je to nudný. Promrhaný poteciál je fráze která mš napadá jako první, Od začátku vše vypadá hrozně slibně a pak nastane divná vata a rozbředlé povídání. Scény kdy se "vracíme zpět" jsou násilně propojovány s realitou což sice vypadá hrozně efektně, ale rušivě. Co také vůbec nechápu je význam některých věcí (co je to s tím skokem) a chování postav (že se na ně všichni nevykašlali a místo toho si užívají "sanatorium"?). Prostě, film jsme nepochopil a zběsilý střih (mor této doby) zabíjí vizuální stránku. Když jsme u toho vizuálu. Digitální parkur po středověkém Španělsku vypadá otřesně... sorry.

• 15.3.2017  08:11

Jsem zase jednou udělal chybu a naladil očekávání díky úžo-bomba-pecka komentářům. Přestřelená stopáž škodí (a dost), protože díky ní je děj rozbředlý a spíše nudný. Příběh jako takový mě doslova otrávil (tolik idiocie a nepochopitelných věcí najednou prostě X-manům nesluší) a myšlenka "Logan vs Logan" film doslova zabila... To sakra nemají více fantazie? Také celá situace okolo "adamantiové kulky" jen dokazuje, že scénáristé ztrací kontinuitu. Není to náhodou ta, co s ní dostal Logan párkrát do hlavy už v Origins což mu způsobilo max ztrátu paměti? Proč tady pracují s faktem, že ho může zabít? Stručně. Jako rozloučení Jackmana s postavou OK. Jestli ale jde o nejlepšího Wolverina? Tak to ani omylem. První byl mnohem lepší. Tento stavím na stejnou úroveň jako #2.

• 10.3.2017  11:44

Po dlouhé době film z Franci na který se dalo koukat. Zápletka zajímavá (o filmu jsem naprosto nic nevěděl) a jakmile se vloží do děje Idris Elba je to paráda. Role mu sedla jak prdel na hrnec a celkový dojem vůbec nijak nakazí místní nízké hodnocení :)

• 6.3.2017  12:35
    Zakladatel (2016)

Prvních 30 minut je doslova koncert který vrcholí když braři MCDonaldovi (snílci co mají geniální nápad a styl) vysvětlují svůj brilatní a inovativní systém Krockovi (packal co sám nikdy nic nevymyslel a podělal na co sáhl). Pak už jen sledujete, jak "žralok" (nebo krokodýl?) cupuje kousek po kousku svět dvou lidí co měli geniální nápad jen aby se sám napakoval (a přebral manželku svému partnerovi... ach... sem zas něco vykecal asi). Prostě nemám rád lidi co staví své blaho na úpadku ostatních (tzv "jdou přes mrtvoly") a přesně podtrhuje to co nesnášim. Nemusíš umět vůbec nic, stačí být dostatečně velký hajzl.

• 6.3.2017  12:26

Pod rouškou "podle skutečné události" se díváme na to jak se Amerika za 50 let (plus mínus) změnila. Z jednoho extrému na druhý. Nicméně pokud se jeden oprostí od trapnosti a korektnosti (roubované i na období rasové segregace) jde o zajímavý film, který kazí (paradoxně) jen tím když zdržuje sondamy do soukromí hlavních hrdinek. Jakmile ale sedí v práci, je to úžasné a zábavné (celý blok ohledně instalace IBM mě pobavil nejvíc) a ano "Sheldon Cooper" zaujal (pořád jsem srovnával zda nebude s sebou vláčet nějaké manýry zmíněné postavy z oblíbeného seriálu...)

• 6.3.2017  12:21
    Spojenci (2016)

Za sebe musím napsat, že jde film o nenaplněném očekávání. Je to od každého kousek a nic pořádně. Začátek je poutavý (práce špiona je fuška), pak nastane akce (solidní), pak drama (ok tedy) a pak už se to jen vleče... konec je řekněme zvláštní a celkový dojem průměrný. Opravdu nevím co jiné napsat...

• 28.2.2017  11:53
    John Wick 2 (2017)

A pak, že to nejde. Pak že to nejde natočit akční film bez zběsilého střihu. Tohle je stará škola a filmu to sluší. Samozžejmě, že se zde přitvrzuje (protivníci Johna jsou o poznání nebezpečnější) a to vede i k více, řekněmě "přitaženějším" scénám. I tak je to stále OK a pocit balzámu na duši (pro někoho kdo vyrostl na akčních filmech) zůstal. Stylová podívaná bez výhrad (scéna v metru, bezdomovec, oblek na míru, "založení otevřeného účtu"... prakticky vždy když ce cinkne mincí... a tak bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho.)

• 13.2.2017  17:53

asi mám periodu nebo něco, ale opět mám tendenci být hodný. Filmu jako takového jsem se bál, protože je až moc "hard-core" (to ohýbání reality a machrování s časem nebo dimenzemi). Plus představa, že budu hodinu čumět na to jak se nějakej jouda hledá a pak se jakože učí a na konec 15 minut přeplácaných digitálních orgií stylu kaleidoskop (nesnáším kaleidoskop). No nestalo se. Divný doktor dostane přez paprče během dvaceti minut a za dalších deset už se točí kouzelným prstenem (nebo boxerem... nebo co to měl). A to "pravé ořechové" (včetně kaleidoskopování) se provozuje více než hodinu. Není tedy plně patrný předěl Strange ne-kouzelník / Strange kouzelník jako u většiny jiných komixáren. Pro mě jednoznačně překvapení roku. Ne pecka roku... ale překvapení určitě.

• 13.2.2017  17:43

Jsem na rozpacích. Vin Diesel mi nevadí, je to ulítlé stejně jako #1 (platí prakticky to samé co jsem napsal u jedničky - až na ty lokace), jen se zběsileji stříhá (každý magor v dnešní době vyznává náboženství "čím víc střihu, tím víc adidas") a opraqvdu hodně se snaží aby to zapadlo (to že se ve filmu otočí Ice Cube z #2 a spojnici trilogie drží Samuel L. Jackson je opravdu milé). Co ně trochu vyděsilo je pocit, že se hraje na "rozjetou cool sérii" (což fakt není) a v některých směrech se až moc snaží vetřít do stylu Bond nebo Mission Impossible. Takže budu nostalgicky hodný a nechám velice slabé 4. Až na to kouknu za nějakou dobu ještě jednou, třeba to sundám na 3... uvidíme.

• 9.2.2017  14:07

"Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta."... nenavazuje. Vždy, opakuji VŽDY předtím byl začátek filmu prakticky koncem toho předchozího. Takové deja-vu. Tady ne. #6 kazí linku. Tady nastane úvod pro nezasvědcené (jako by na tohle koukal někdo kdo neví) a pak se jede dál. Žádný překryv. A to mě naštvalo. Mám rád když se dodržuje nějaký systém. Co mě doslova rozčilovalo je ultra, ULTRA zběsilý střih. Jakmile nastává akce, dochází na brutálně nepřehledný mišmaš. Na druhou stranu velice příjemný (i když s vysvětlením na vodě) je návrat známých tváří (Iain Glen, posledy v #2 a #3) plus dalších SEDM postav od minula. Dává to pocit ucelenosti. Velice příjemné... Vrátí se i zombie-pejsci a ulička s laserem. Prostě příjemné. Co je ale opravdu nepříjemné je ten střih. To je něco tak strašného, že se film stává jako celek prakticky nekoukatelný :(. A to je bohužel jediný dojem, který z filmu mám.

• 8.2.2017  20:19
    Patriots Day (2016)

Další film podle skutečné události (jako by jich už nebylo málo), který těží z dokumentárního stylu a prostřihů ze skutečných historických záběrů. Na konci před titulky (jak jinak) skutečné tváře a skutečné historky (a moudra). Film jede neuvěřitelně na jistotu a to mě rozčiluje. V moha směrech ale selhává, jako třeba rozložení "zábavnosti" (no jo... na bombovém útoku toho moc záavného není). Jde o to, že než to bouchne je to brutální nuda a "slide-show" s hromadou postav. Postav které mě nezajímají a které ve filmu jsou jen proto, aby mohly na konci ukázat tvář skutečné osoby. Pak přijdou zcela ucelené bloky kde se pátrá (zajímavé) a kde se tlachá (o kravinách). Když 40 minut před koncem příšla (občas komická) přestřelka byl jsem zhrozen (co sakra ještě hodlají řešit?). Jenže pak jsme sedl ke googlu a googlil... no a zjistil, že ono se to tak muselo, protože jinak by film nebyl podle skutečné události. Pokud si tedy někdo chce uštřit čas, tady máte 3 minutové video.

• 5.2.2017  21:59

Díky příme dějové lince, která stále nabízí něco nového jde o nejlepší díl série. Závěr očekavatelný (s okopírovanou pointou filmu :)). Se nám to krásně uzavřelo...

• 5.2.2017  21:30

To že se rodina využije k nafouknutí děje jsem tušil, ale že to bude na dvě epizody? To mě nenapadlo... Tedy to co se v #9 nakousne bude třeba dořešit příště. A to mě malinko rozmrzelo. Cím si epizoda napravila reputaci je několik celkem originálních zvratů (nebo rozuzlení situace řekněme). Scéna nagolfovém hřišti byla si nejlepší.

• 5.2.2017  20:49
    Shooter - Red on Red (E08) (epizoda) (2017)

Série si udržuje svůj mírný nadstandard. Prakticky jedna každá epizoda je stejná. Ničím nepřekvapí ani nenaštve. Ze svých chyb se nepoučuje (naopak - opakuje je stále do kola). Tedy co mě zaráželo dvě epizody zpátky, zaráží i těď. Začíná být i jasné proč se scénář odchýlil od filmu (rodina). Je třeba vyplnit epizodu... tu další (vím přesně o čem bude :))

• 5.2.2017  18:58

Rozvlekjelší a nudnější epizoda, nicméně ničím neurážlivá ani otravná. Děj se zase hnul z místa a to je v pořádku. Co maximálě ruší je necitlivý střih a "skoky" v ději.

• 5.2.2017  18:29

Prakticky polovina epizody o ničem, druhá pro změnu excelentní. moc mi ale nedává smysl chování některých postav (několikrá jsem se musel ptát: "proč by to sakra měl dělat?"). Také mě celkem pobavila ta střelba na běžící terč (mířil přesně - ne před terč - a trefil. a ne mířidla před střelbou nepošteloval :))

• 5.2.2017  17:40

velmi solidní epizoda. Konečně jsme se posunuli někam dál. Krom získávání nového důkazu je zde i solidní porce akce a jeden americký sex v tričku :)

• 5.2.2017  17:11
    Shooter - Overwatch (E04) (epizoda) (2016)

Nadstandartní epizoda, ale jen díky flashbackům z mise. Děj to nikam neposouvá, ale nenudí. Jinak se zase tak moc neděje, respektive nic co by posunulo děj někam dál,

• 5.2.2017  12:46
    Shooter - Musa Qala (E03) (epizoda) (2016)

Děj se donečně vymanil z filmové linky a jede si vlastním životem. Netvrdím, že jsem z toho odvázaný, ale musím uznat že je to natočené dobře a poutavě. Také chápu, že na otázky je třeba odpovídat postupně. Tedy konzumuji (konečně) něco nového a líbí se mi co vidím.

• 5.2.2017  12:44
    Shooter (TV seriál) (2016)

Remake vydařeného filmu Ostřelovač nafouknutý do deseti dílů seriálu. Privní a poslední epizoda jsou asi nejzajímavější. Zbytek je jen vata (byť poutavě natočená)

• 5.2.2017  12:42
    Shooter - Exfil (E02) (epizoda) (2016)

Nejde o nic jiného něž o vatu (tedy zatím tot ak vypadá). Už chápu proč ho zavřeli - abych šlo něčím spláchnout epizodu :). Ale berme to tak, že získal důležitý (doufejme tedy) kontakt na ruské podsvětí... I když způsob jakým se o něj nejprofláklejší rus v amerických filmech (Ravil Isjanov, kterého CSFD u tohoto seriálu celkem zazdila) ujal, byla až podezřele jednoduchá.

• 5.2.2017  12:36

Když mi asi v polovině došlo, že jde o remake mého oblíbeného filmu Ostřelovač (přece jsen ta podobnost děje je více než náhodná a jméno Swagger padne až později) byl jsem spíše znechucen. Proč dělat remake něčeho co je už tak skvělé? Proč dalšího Ben Hura? Dalších Sedm Statečných? Navíc po deseti letech... Celá epizoda prakticky kopíruje děj filmu (až na to vězení - ano) a proto jsem se spíš soustředil na to jak špatně Ryan Phillipe hraje ostřelovače (to jak mhouří oko při míření je asi nejlepší). Nelze ale upřít, že je to natočené poutavě. Jsem zvědav čím nafouknou děj do deseti epizod seriálu.

• 3.2.2017  22:19
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Dnes 3.2.2017 je konec první řady a já bych se rád podělil. Ne jako někteří místní retardi (115 konkrétně), kteří se podívali na jednu epizodu a běželi psát recenzi. Každopádně k věci. Je to jiné a zdá se že i méně zábavné. Důvodů je několik. Jeremy dostal asi opravdu krátké vodítko a tak se krotí (v TG byl mnohem větší hovado). Dále, díky tomu že prostě NESMÍ recyklovat některé TG zaběhlé rutiny (na které jsme se naladili a které prostě očekáváme), vše se zdá být jakože "ne úplně ono". Díky tomu působí epizody nevyváženě. Některé nudnější, některé ne. Některé se věnují autům a některé spíš parodují Na hraně zítřka a o autech se moc toho nedozvíme. Je to prostě v první řadě šou a auta jdou občas do pozadí. Za sebe tedy dávám 4,4. Je to tedy o malinko "horší" než starý TopGear (nebo jen jiné?). Pokud bych ale měl srovnat Grand Tour a NOVÝ TopGear (2016), tak rozhodně vede Grand Tour.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38