Chyby (2021)

Ženská postava vykreslená jako objekt alá filmy v 50. letech a to nejhorší z českého buranství... Bravo! Tohle chtělo hodně odvahy v roce 2021 {3/10}

Hodný dinosaurus (2015)

Pixar tímto dosáhl svého Mariánského příkopu a mám takové tušení, že ještě pár let zpátky by se pod to bez Disneyho vlivu nikdy nepodepsali. Ohavná grafika a bolestivě nudný příběh. Ale první scéna byla geniální! {2/10}

Bumblebee (2018)

I přes komornější formu stále stejně bezduchá rubačka. Bohužel rodinná konzervačka se nekoná, ale dětem, které přežily předchozí díly, určitě neublíží (více). Úroveň scénářů v této sérii evidentně nikdo měnit nehodlá a tak nějak se předpokládá, že už si všichni zvykli. Pokud si také zvykat nehodláte, budete se muset spokojit s velmi dobrým vizuálem a pár docela vtipnými scénami. Promarněný potenciál, více šancí na reparát asi nebude {5/10}

Dumbo (2019)

Absolutně vyhořelý, bez invence, bez jakéhokoliv zájmu o film... Kdyby Vám řekli, že triky jsou z roku 99, že scénář napsal Tomáš Magnusek..., nebude těžké uvěřit. Velmi smutné! {2/10}

Spartakus (2010) (seriál)

Totální trash a guilty pleasure zároveň {5/10}

Richard Jewell (2019)

Clint Eastwood je borec. Pokolikáté to už píšu? Velmi citlivý, lidský film s dlouhými záběry, konzervativní, přesto velmi dynamický s poctivými hereckými výkony, který nenudí a chytá za srdce. {8/10}

Irčan (2019)

Velké loučení Scorseseho, jednoho subžánru a legendární filmové party. Vůbec nevadí, že se Scorsese trochu víc opakuje, jindy vykrádá nebo to párkrát zaskřípe. Nic podobného už nikdy nevznikde... Buďme rádi za tu možnost se rozloučit. Za ještě jeden koncert The Beatles by se taky nikdo nezlobil {8/10}

Avengers: Age of Ultron (2015)

První dvě třetiny působí jako čtená zkouška ochotnického spolku z horní dolní – neustálé záběry na všechny Avengery stojící v kruhu, rychle odříkané repliky bez pokusu cokoliv hrát (i když není popravdě moc co). Všechno natočené naprosto nezajímavě a genericky. Už jednička mi přišla jako velký hype, ale tohle je trochu moc. Celé to zachraňuje občasný humor a poslední třetina. Ale kdybyste se mě teď s pistolí u spánku zeptali, o čem kruci byla, neodpovím. Se závěrečnými titulky na film zapomenete. Whedone běž domů! Takhle komiksová událost nevypadá {5/10}

Kód Enigmy (2014)

Poutavý příběh, který napsal sám život. Vše ostatní, co bylo na samotných filmařích, trochu strádá. Televizní look, nepříliš promakaný příběh, který klouže zbytečně po povrchu a zobrazuje prakticky jen prolomení enigmy. Ne že by film nezaujal, ale je tak trochu profesorský a chybí mu jiskra, kterou by člověk od režiséra Lovců hlav, očekával {7/10}

Whiplash (2014)

První půlhodinu sledujeme přesně to, co slibovali trailery. Fascinující příběh mladého bubeníka, který doslova cedí krev, aby dosáhl svého snu a hlavně zacpal klapačku dirigujícímu Hitlerovi v podání J.K. Simmonse. Bohužel postupem času jsou do příběhu násilně našroubovány šokující zvraty, které filmu velmi škodí. Škoda toho, přesto J.K.Simmons zaslouží potlesk vestoje. {6,5/10}