Bitvy o zavazadla (2012) (seriál)

Vždy mě nejvíc pobaví jak vydraží nějakou papírovou bednu, vytáhne půl metrovou mačetu aby bylo jasně poznat že má v okolí největší péro, pak to tam 5 minut pižlá, protože je imbecil co neumí uřezat ani chleba a nakonec z té plesnivé papírové krabice vytáhne 5 kožichů v ceně 40 000.

Mzda za strach (2024)

Až na pár hezkých záběrů na krajinu nebo celkem povedený výběr "tváří" (myslím neokoukaných) to nemá co nabídnout. Hloupé klišé, hloupé dialogy, děj je úplně mimo předlohu, herci neumí zahrát že jsou postavy v těžkém průseru a i ten náklad byl nudnej.  Zvraty čekáte a i ty důvody proč tuhle práci berou, jsou podané tak že si řeknete že by to vyřešili vykradením trafiky v metru. Dám jednu za tu snahu z toho zkusit udělat zábavný film.

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

1- opět mě po 20 minutách šíleně rozbolela hlava protože zvuk byl na 300% a ještě to dunělo jak v tunelu (proč nikdo nechápe že kinosál 30 na 30 není stavěnej na takový zvuk) a všiml jsem si že to tentokrát vadilo opravdu většině lidí, kdy bylo v obzvláště uřvaných a dunivých věcí vidět jak si lidi zacpávají uši // 2- po příchodu jsme zjistili že nás tam bude asi 35. // 3- už jsem opět přísahal že se nenechám vylákat do kina na "hloupý film" ale jsem bohužel gentlama a bez doprovodu bych dneska manželku nikdy do světa nepustil // 4- film je kravina bez pravidel, kdy se v předchozích filmech něco dozvíš, potom to překroutíš, otočíš, popřeš a pak si ty věci doslova za pochodu vymyslíš a řekneš "tak to bylo, protože mi to věřte" // 5- film jako takový nemá děj (on ho má teda ale .....) a jde jen o to že se tam mlátí velký zvířata a u toho mimo kameru umírají tisíce a tisíce lidí, kdy nic na nic nemá vliv a je úplně jedno jestli jsme v moři, na písku a nebo na sněhu. // 6- Když i totálně zprasený seriál kde je Godzilla asi 2 minuty v celé stopáži je jakoby přehlednější a alespoň dává v tom universu nějaký smysl, tak si představte co za kopanec do koulí je tohle. Pokud si chcete užít večer a nechcete minimálně na týden ztratit jakoukoliv vůli existovat, tak se tomu vyhněte, zajděte někam na sekanou v housce s nulapětkou kolou a určitě zažijete lepší zážitek než v tom kině. Chtěl jsem udělit odpad ale musím tomu přiznat tu trikovou stránku kdy už konečně i můj mozek uznal že takhle nějak mohly opravdu ty potvory před miliardami let poskakovat po tej naší malé kuličce (jako pořád je ta jejich velikost přehnaná, protože i třeba jen tak 5 takhle velkých zvířat by tenhle svět vyjedl tak za 10 let, natož asi 35 takových zvířat ale je to scifárna takže netřeba nad tím až tak přemýšlet) // 7- slibovaný návrat do dutozemě a jeho širší průzkum, který sliboval Wingard, se moc nepvedl. Není to blbě vymyšlený nebo nějak hloupě podaný (no vlastně je), ale úplně z toho trčí že to nemůže fungovat v rámci toho co je nám řečeno. Totální chaos kdy netušíte co se děje na plátně momentálně v tomto filmu překonal cokoliv co bylo kdy natočeno. Po tomhle bordelu i Trasformeři začly dávat smysl a to jsem u těch filmů inteligenčně umřel. // Dodatek :  lidé tu jsou asi jako lžička vedle pizzi. Někdo ji asi zaregistruje a popřemýšlí k čemu tam je a zbytek okamžitě pochopí že je to ztracená součást jiného jídla a je tu omylem.

Lež na pláži - Útěk (2024) (epizoda)

Jako u těch nápadů a námětů opravdu nikdo nepřemýšlí ? Jako vážně mi chcete říct že česká republika vypadá jak čtvrť někde v temným Bronxu, nebo italským městě kde se to jenom hemží dýlerama, fetkama, mafiánama a šmejdama všeho druhu ? Vážně mi chce někdo namluvit že můžete někam přijet a vzít "místo" v jedné z nebyrokratičtějších zemí evropy kde se bez 3 dokladů a 54 ověření dalších údajů, nepodíváte ani na záchod ? Vážně by nikdo po 5 minutách nepoznal že ste v životě nedržely v ruce šejkr a nebo nestál za barem. No tak. A teda když už, tak bych poprosil o seznam "letovisk" kde se nachází hezký holky co jenom čekají na to až přijede nějaký kluk aby mu hned padly kolem krku.

Problém tří těles (2024) (seriál)

Asi spoilery (i když je už z ukázek jasný o co tam asi půjde) ... Problém 3 těles má ten problém kterým trpí drtivá většina knižních adaptací do filmů a seriálů. Půlka děje chybí a ta co tu je je přepsaná pro potřeby ideologie, diverzity, rasy a pohlaví. Výhodou u tohoto zpracování je délka serie kdy trpíte jen 8 dílů a ne 30 jako u čínské verze. Mě se líbí ta myšlenka "záchrany" jiného druhu který ví že pokud nenajdou vhodný prostor, tak končí, a určitě je hezká myšlenka toto jemně představit skrze VR kde se snaží pomocí "jiné" inteligence vyřešit problém(tady je potřeba se vážně zeptat jak je to možné když sem i nějaká informace letí 4 roky, tak kde vzaly celé to VR a všechny ty věci k tomu aby to mohlo fungovat. Jak se sem dostaly ty VR brejle ?), jenže pak se to celé podělá tím že to ukáže realitu která hrozí nám samotným v realitě, kdy s otevřenou náručí příjmáme uprchlíky a různé etnikum s cizích zemí a oni místo vděku vraždí, znásilňují a obsazují naše území aniž by padly výstřely. Srovnáním této situace se situací v seriálu mě napadá jediné. Lidstvo opravdu nemá šanci na záchranu a byly by tu potřeba nějací ti Čhug ši ťuli (nebo jak je pojmenovali) Pokud jsem u čínské verze umíral nudou kvůli nekonečnému ději, který se táhl jak telenovela, tak tady jsem ani nestihl pochytit co jsem vlastně sledoval, protože půlka informací chybí. Dal bych 2 hvězdy kvůli tomu celkem originálnímu příběhu ale nedám nic (čili bez hodnocení) protože to DOPRDELE ZASE NEMÁ KONEC !!!!! Vzhledem k nepochopení děje a dost houpačkovému hodnocení, bych s druhou serií moc nepočítal. Mohly by už vydat nějaký zákon ve kterém by byly milionové pokuty za podobný styl točení seriálů. Neukončeno ? Pokuta. Neobjasněny příběhové linie ? Pokuta. Nevysvětleny záhady ? Pokuta ....... Jestli chtějí točit takový věci a neuzavřou 5 nastolených otázek, tak ať se na to raději vykašlou (platí i pro čínskou verzi, kdy nic nenasvědčuje tomu že to bude pokračovat) Dodatek "spoiler" : když už sem ta parta blbců letí aby nás teda vyhladili a zaujali naše místo, což bude trvat tedy 400 let, tak se musím nutně zeptat. To jsme jak my tak i oni tak neskutečně tupí, nesvéprávní a mentálně negramotní, že bychom za těch cca 400 let nedokázaly pro jejich potřeby upravit podmínky na Marsu ? Vážně zase Země ? Pro mimozemský druh, který se nám ani okrajově nepodobá a těžko tak budou dýchat vzduch a pít vodu atd ? A až sem přiletí tak budou dalších xy let přetvářet naši planetu pro svoje potřeby - vždyť to nedává žádný smysl, jako většina "invaznách" filmů a seriálů. A pak ještě budou žít na planetě plné mrtvol, takže super prostředí pro život (a nemoci z těch mrtvých těl je asi netrápí)

Zabiják & bodyguard (2017)

Přestalo mě to bavit v momentě kdy si Reynolds a Jackson, začaly přeměřovat péra v tom, kdo ze sebe vysype rychleji trapný hlášky.

Chudáčci (2023)

U toho to filmu jsem měl 3 silné myšlenky. 1- "chudák" Emma musela jít do naha aby lidem dokázala že umí hrát (přišlo mi ji strašně líto že do toho šla) 2- Všechny ty sexuální scény mi ten film vlastně znechutily (pokud chtěl rejža natočit porno, měl natočit porno) 3- Jméno Bella a sexuální obsah, mi připoměly jednu milou šikovnou slečnu, která svoji slibnou kariéru hodila do koše a dala se na porno (Bella Throne) Když hlavní hrdinka nastoupila do bordelu, tak jsem to znechuceně vypnul a nevím jak to pokračovalo a jak to skončilo. Hodnotit nebudu (bylo by zajímavé udělat dotazový průzkum, kolika lidem došlo že Mark Ruffalo sexuálně zneužíval asi tak 10ti letou mentálně postiženou dívku .... )

Kosmonaut z Čech (2024)

Člověka u toho napadne, proč si kdo v Hollywoodu myslel že to je dobrý námět na film. A proč zrovna takovou látku dávat Netflixu. Už někde od půlky to nemělo co vyprávět. Linie s manželkou by vydaly na 20 minut max a to i z těma fylozofickýma kecama. Sandler sice zahrál unaveného a těžce trpícího schízou člověka slušně ale pořád je to člověk který tyhle role nemá dostávat. Hanušovi promluvy mi po chvilce spíše lezly krkem než že bych si z nich měl něco odnést. Nevím jak to hodnotit. Asi 2. Víc tomu nedám a míň si to zase asi nezaslouží. Není to nějak debilně hloupý a nebo špatný aby to bylo na 1 hvězdu ale na 3 to zase nemá co vytáhnout. Půl filmu jsem se nudil. Mohl to autor knihy napsat jako konverzačku kdy manželka je doma a manžel třeba v psycholéčbě ve špitále. Na vyznění by to nic nezměnilo. Ten vesmír tam byl v podstatě zbytečný.

Mladá dáma (2024)

Millie sice vyrostla ale hrát pořád neumí. Půl filmu řve, brečí nebo se válí po zemi a něvěřil jsem ji ani když spala. Celé je to divně natočené, nezáživné, hloupé a tak předvídatelné že si v sešitku můžete odškrtávat celé pasáže včetně dialogů. Připomělo mi to ještě tragičtější verzi Princezny. Vůbec nechápu některé nadšené komentáře. Nic proti nikomu, to fakt je věc kterou nehodlám řešit ale pokud budou lidi nadšeně jásat u podobných věcí, tak Netflix nebude mít snahu cokoliv zlepšovat a bude hrnout další podprůměrné filmy. 2 hvězdy za to že to je pohádka s prvky fantasy. Pořád oceňuju snahu filmařů, netočit jen horrory a suprhrdinské filmy.Celé to odvětví "pohádka, dobrodružství, fantasy", by potřebovalo postavit na nohy. O to víc zamrzí že i přes velmi pozitivní ohlasy třeba D&D nepojede dál. O to víc pak naštve když se oběví takový nudilínový film jako je Mladá dáma. Millie na to (ještě ?) prostě nemá. Umělohmotný polotovar na míru, který může zaujmout ale nenabídne nic.