Problém tří těles (2024) (seriál)

Na túto adaptáciu som bol hodne zvedavý, pretože knižka je vynikajúca, ale súčasne je tažké predstaviť si, ako ju dobre sfilmovať. Nakoniec to dopadlo dobre, všetky zásadné nápady a scény na ktoré som sa tešil vo fillme sú.  To že realie sú prenesné z Číny do Anglicka a postavy sú zhustené a pomenené považujem za správny prístup k tejto látke. Zaslúži si to vyššie hodnotenie ako momentálnych vlažných 70%. Ale z ostatných recenzií mi vychádza, že to negatívne hodnotili hlavne ortodoxní fanúškovia predlohy, ktorí čakali 1:1 otrocký prepis knihy, alebo ludia, ktorí čakali, že to bude nejaká sci-fi variácia GoT. Dúfam, že Netflix odklepne prachy na ďalšie série.

Bullittův případ (1968)

Videné na DVD Edice největší filmové klenoty, ale je to veľmi mizerný videoprepis s orezom a TV obrazom. Toto by si zaslúžilo vyčistený blue ray. Je to klasika, ktorá dnes už až tak peckovo nevypadá, ale je zrejmé, že to svojho času vyčnievalo. Exteriéry San Franciska robia svoje a aj záverečná naháňačka po letisku je zaujímavá a samozrejme je tu Mr. Cool.

Bod obnovy (2023)

Oceňujem vizuál a hudbu. Scenár bohužial ostal pozadu a herci často pôsobia na plátne veľmi staticky.  3,5 hviezdičky.

Chudáčci (2023)

Spolupráca Lanthimosa a Emmy Stone po druhý krát ( predtým Favoritka ) a zase na jedničku. Emma Stone exceluje v role Belly a nebojí sa natáčať aj hodne explicitné scény, ocenenie Oscarom je v tomto prípade určite zaslúžené. Samotný príbeh je hodne bizarný, ale to sa u Lanthimosa očakáva a divák má rozhodne po celú stopáž na čo pozerať a nad čím rozmýšlať. Myslím, že nabudúce už toho Oscara dostane aj Lanthimos.

Fleishman v průšvihu (2022) (seriál)

Pôvodne ma zaujal casting. Jesse Eisenberg a Claire Danes ako manželský pár. Inak som o seriále nič nevedel, len som si to všimol na Disney+. A dostal som niečo, čo mi kvalitou príde vysoko vysoko nadpriemerné. Ako formou tak aj obsahom. Síce je len január, ale adept na minisériu roka.

Ferrari (2023)

Michael Mann je stále vo forme. Všetko perfektne šlape ako má, film prekvapuje a nenudí. Jediná výčitka je k talianskej angličtine, ktorá pôsobí hlavne zo začiatku skôr parodicky, ale postupne si na to človek zvykne. Film nie je životopisom, ale zachycuje len veľmi krátky výsek života Enza Ferrariho a jeho rodiny. Výborná práca

Saltburn (2023)

Druhý počin Emerald Fennel a zase je to promising. Výborne to vyzerá, má to výborný casting, výborne to zneje ( pesničkový soundtrack ),  je to dekadentné a miestami dosť ekl. Ale hlavne má to obrovský faktor zábavnosti, dávam za plný počet.

Úsvit (2023)

Nefunguje to. Rozumiem, že výsledný tvar odpovedá predstavám tvorcov, ale nedáva mi to zo žiadneho pohľadu zmysel. Načo zasadzovať film do historických reálii, keď chovanie postáv a kopa ďalších detailov tú dobovosť popierajú.

Zabiják (2023)

Moje smarthodinky mi ukazujú, že hoci je všetko profi natočené, zahrané a ozvučené, môj tep ostáva stále poblíž nevzrušivých spánkových hladín. Tak jalový scenár s tak nezaujímavým charakterom musel určite dlho trčať niekde na spodku scenáristického šuflíka a mohol tam kľudne ostať navždy. Niečo bude špatne, keď to najlepšie na novom Fincherovi sú 40 rokov staré pesničky The Smiths.

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Najlepší sitcom s veľmi sympatickými postavami a občasným socialnym presahom.