Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Nevadilo mi, že se film bere vážně a není tu nadsázka ani vtipy. To neznamená, že bych se nemohl bavit. První hodina je docela svižná a je vidět, že Bekmambetov pořád nezapomněl točit akci (výcvik nebo koně). Když se ale z Lincolna konečně stane prezident, veškerá pitomá zábavnost mizí. A akce spolu s ní. Ve finále sice přijde ještě jedna akční scéna, jenže je bohužel zdlouhavá, nepřehledná a vlastně nudná. 5/10

Amazing Spider-Man (2012)

Od nové verze jsem si sliboval víc vtipu, cool akci a větší důraz na romantiku. Problém je, že nic z toho tu není. Drzej Spidey prostě není vtipnej, většinu času se akorát chová jako fracek a nejvtipnější scénou je nakonec cameo Stana Lee. Akce je hrozně průměrná a romance mezi Garfieldem a Emmou Stone je obyčejná a nezajímavá (a zrovna tady jsem myslel, že Marc Webb zaboduje nejvíc). Úplně špatnej film to není, nenudí, ale nepřináší nic nového a původního Spider-Mana v ničem nepřevyšuje. 6/10

Anthropoid (2016)

Po všech směrech vlastně průměr, audiovizuálně, scenáristicky i herecky (jen Cillian Murphy si to zase dává). Občas z toho ale vykouknou dobře natočený scény jako atentát nebo závěrečná akce v kostele. Za ní přihazuju tu čtvrtou hvězdu. Přízvuky nakonec v pohodě, jen ty český jména a názvy zní směšně, ale whatever... 7/10

Ant-Man (2015)

Nebýt těch několika akčních scén, tak si snad Ant-Mana spletu s pilotem seriálu. Asi padla velká část rozpočtu na omlazení Douglase, protože to vypadá dost televizně. K tomu i na poměry marvelovek naprosto průměrná story, včetně slabýho záporáka. Film naštěstí zachraňují historky Michaela Peñy a další vtípky, což vynahradí celkově lacinější look. Podruhý to ale vidět nepotřebuju. 6/10

Avengers (2012)

Kromě předvídatelného děje, nulového vývoje postav a emoční prázdnoty (samozřejmě mimo radost z celého týmu a ze spousty vtípků, kterým od půlky vládne Tony Stark) nemám téměř co vytknout. Akce je tu snad víc než ve všech sólovkách dohromady, prakticky od začátku až do závěrečné bitvy ve městě, která je opravdu velkolepá. Jestli si nějaká marvelovka zaslouží velké plátno, jsou to právě Avengers. V akčních scénách sice nejsou žádné efektní eye-candy momenty nebo režijní vychytávky, z kterých by mrazilo v zádech, ale celkově šlapou skvěle. Navíc díky vyváženosti hrdinů se dostane na každého. Jako letní blockbuster tak Avengers splnili vše, co se od nich čekalo, a titul nejzábavnějšího filmu roku mu těžko něco vyfoukne. 90%

Benga v záloze (2010)

Benga v záloze se snaží být tak moc vtipní, až většina scén vyzní trapně a budete si u nich říkat WTF. To přebije i těch několik dobrých a vtipných okamžiků, hlavně začátek, kde se předvedou The Rock a Samuel L. Jackson jako cool-macho poldové. Wahlberg celou dobu řve, Ferrell hraje blbce a kromě toho se celý film docela vleče. Benga v záloze jsou zkrátka ujetou nepovedenou parodií na klasické buddy-movies. 40%

Bezva finta (1985)

Dokud se děj odehrává v bance, je to hodně zábavné, chytré a vtipné. Poté už je to "jen" průměrná komedie, kvůli tomu tedy nakonec jen 3*.

Big Hit (1998)

Hodně ujetý. OK, je tu pár povedených vtipů a nápadů, ale jinak je Big Hit plnej přehnanýho, až absurdního humoru. Nevadí to snad jen u Lou Diamonda Phillipse, kterej si svýho magora vyloženě užívá, ostatní jsou nevtipní, trapní a nudní. Naštěstí je závěrečná půlhodinka téměř samá akce, díky které dávám nakonec 3 hvězdičky. 50%

Bílá vrána (2008)

Teenage romance spojená s plytkým příběhem o autistovi, ze které je cítit podbízivost a umělost. Cílená hra na efekt, která postrádá emoce a veze se na vděčném tématu ke konci. A ani ten, stejně jako celý film, nenabídne absolutně nic nového. Filmy o autistech lze natočit chytře a originálně, Bílá vrána ale taková není.

Bitevní loď (2012)

Důchodci nikdy nebyli tak cool. 7/10