Zkrat (2011)

Hrozně prázdnej film. Soderbergh vzal agentskou žánrovku, vykastroval ji, ale nepřidal žádné vlastní nápady. Takže z děje ohlodaného na kost je zajímavých tak 20 minut (dvě tři bitky, automobilová honička, útěk). Zbytek je nuda, kde jen spousta skoro-cameo rolí odříkává průměrné věty v dlouhých záběrech. Bez napětí, chladné, nezábavné, špatné.

Templář (2011)

Středověké béčko s příběhem, který by sotva utáhl 90 minut, s plochými charaktery a nepřehlednou akcí natočenou roztřesenou kamerou. Pár brutálních scén to nemůže ani náhodou zachránit. 5/10

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Sequel narvaný akcí, která je většinou dost cool. Zpomalovačky, analýzy boje, to všechno Ritchie natočil stylově. Žádná scéna mě ale vyloženě neposadila na zadek (les a finále k tomu však mají celkem blízko), a kdyby se nějaká vystřihla, tak se vlastně nic nestane. Filmu totiž hlavně chybí promyšlený detektivní příběh a Sherlockovy dedukce, tedy to, co mám na něm nejradši. Moriarty je jako protivník fajn, ale podle mě si zasloužil rafinovanější a zákeřnější plán, škoda.

Hráč (1992)

"Dobrý úspěšný film potřebuje mít napětí, smích, srdce a šťastný konec." Něco podobného řekne hlavní postava ke konci filmu. Tvůrci jakoby se do něj snažili dostat všechno, ale jen napůl. Komedie to rozhodně není a o napětí se taky mluvit nedá. Jako satirický pohled do zákulisí Hollywoodu s filmovými odkazy a se spoustou cameo roliček (ten film s Brucem chci vidět!) obstojí, ale do povedené pointy se táhne zatraceně dlouho. 60%

Železný obr (1999)

Vidět to o několik let dřív, určitě bych byl nadšenější. Tenkrát jsem ale nakoukával Terminátory a v současné době zase Transformers. Dnes musím hlavně ocenit netradiční námět (oproti všem těm animákům s mluvicími zvířaty) a hezkou kreslenou animaci. Přesto si u mě Brad Bird reputaci nepokazil, ačkoliv mě jeho první film úplně nevzal. 70%

Bílá vrána (2008)

Teenage romance spojená s plytkým příběhem o autistovi, ze které je cítit podbízivost a umělost. Cílená hra na efekt, která postrádá emoce a veze se na vděčném tématu ke konci. A ani ten, stejně jako celý film, nenabídne absolutně nic nového. Filmy o autistech lze natočit chytře a originálně, Bílá vrána ale taková není.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Nebavilo mě to. Začátek zdlouhavý a ani po přesunu na Mars se to nezlepšilo, tomu světu jsem prostě nevěřil. Nepřidaly tomu ani čtyři frakce, které zamotávaly děj, a postavy, u kterých nebyla pořádně vysvětlena motivace. Bohužel ani akce mě nenadchla (až na jednu scénu, ale to spíš díky kombinaci s flashbackem) a vtipů je taky poskrovnu. Stanton to přepálil a přesun z animovaných filmů do hraného prohrál s Bradem Birdem na plné čáře (i když už Úžasňákovi a Ratatouille jsou proti WALL-E a Hledá se Nemo jiná liga). Pokud bych měl Johna Cartera srovnat se SW:E1, tak je o třídu níž. SW:E1 má mnohem propracovanější svět, a i když ji celkově nemám moc rád, nabídla aspoň dvě skvělé scény. Krom toho lepší epizody už existovaly a že lepší přijdou se doufalo, u Johna Cartera žádný takový potenciál vidět není. Možná kdyby jiný režisér stoletou předlohu zaktualizoval, osekal a natočil s nadhledem, mohla by to být zábava, takhle je to těžký průměr. // 3D nevýrazné, nejvíc prostorové byly české titulky.

Válečný kůň (2011)

Horse Fiction: Historky z války. Záměrně natočené melodrama, které v dílčích "povídkách" funguje, jenže v tom hlavním vztahu kluka a jeho koně selhává a žádné emoce vyvolat nedokáže. Spielberg ale pořád režírovat umí, což je vidět zejména na skvělých scénách z bojiště. Díky tomu jsem se nikdy vyloženě nenudil a téměř dvě a půl hodiny utekly jako voda.

Poslední zůstává (1996)

Mám rád gangsterky a Bruce žeru. Tak proč mě tenhle film tak zklamal? Hned z několika důvodů: 1) Příběh je jednoduchý a přesto zamotaný, zdlouhavý a navíc okoukaný a jinde lépe zpracovaný. 2) Charaktery jsou neprokreslené, nezajímavé a zapomenutelné. 3) Vážný Bruce s kamennou tváří a bez hlášek prostě není Bruce a do téhle role se nehodí. 55%

Super (2010)

Zkombinovat to, na čem stojí dva rozdílné filmy Kick-Ass (nadhled, cool akce) a Defendor (reálnost, tragický hrdina), prostě moc dobře nejde. Jakoby to nestačilo, přidává se humor leckdy hraničící s trapností, několik WTF vizí a otevřené násilí. Na jeden film je toho až moc. Dokud se ale řeší superhrdinské záležitosti, je to celkem sranda, vážnější momenty už skřípou (celá story s manželkou). Za pozornost stojí vyšinutá Ellen Page, i když takový celovečerák s Holy Avengerem by mohl být zajímavější... 50%