Sergii

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 18.2.2017  14:38
    O čo ide Idě (TV film) (2016)

Co je naděje? Jaká je budoucnost? Co je to disciplína? Kdo jsou romové? Jak je mezi sebe zapojit jako rovnocenné členy společnosti? Čhavorenge.

• 12.2.2017  20:39
    The Flash (TV seriál) (2014)

Mám rád dobré scénáře. Herecké výkony taky. Dobrý soundtrack je pro mě taky mega důležitej. Nedočkal jsem se ale ničeho z toho. Ničeho! Když už mě to trochu začalo bavit tak tam vecpali hnusnou, kýčovitou, pseudo dojemnou scénu zahranou Troškovskými neherci. Dal bych slabé dvě hvězdy ale jako veliký fanoušek komiksovek to zvedám na slabé tři. Kdyby mi bylo 14, tak bych byl asi nadšenější. Dospělej fanda komiksů ale evidentně není cílovka. PS: Efekty taky nic moc ale tady nevím jestli to je chyba animačního týmu nebo rozpočtu který nevím jaký je.

• 27.1.2017  20:27
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Dyštánc!!

• 27.11.2016  11:38

Scénáristi z knihy tak moc škrtali, přepisovali a domýšleli si, že vznikl Mauglí, jakého jsem nikdy nepoznal. Chvíli mi trvalo se smířit s tím, že některé klíčové postavy změnily pohlaví nebo funkci v příběh a že přibyly další umělé postavy do příběhu nepatřící. Ale když už jsem si zvyknul, tak jsem si hezky užil atmosféru typického Disneyho. 3/4

• 14.9.2016  19:45
    Orel Eddie (2016)

Krásný příběh o nedoceněnosti, dychtivosti, snu, šibalství a neústupnosti. A přez všechny klíšovité scény, inspirující. Až k slzám.

• 18.1.2016  15:04

Jako každý film složený z několika povídek, i tento není vhodný pro volnomyšlenkáře. Povídky jsou uzavřené, a zřídka kdy se k nim dá něco dodat. Což je v tomto případě dobře. Nedá se jim totiž ani nic moc vytknout. Absurdní komedii zde na cik cak střída až thrillerová nota a moji pozornost tento film udržel mnohem lépe než kdejaký současný Marťan nebo Revenant. Ikdyž se jedná o trochu jiný kinematografický formát. V každém případě poslední příběh, tedy ''Zkažená svatba'', dává prostor k poměrně vydatné konverzaci o morálce a o partnerských vztazích ala Ros vs. Rachel. Silný scénář, dobrá režie a hlavně skvělá kamera.

• 11.10.2015  21:26
    Durak (2014)

Jedná se o to nejlepší, co může ruská kinematografie nabídnout. A hollywood se může zahrabat (ve všech těch penězích).

• 18.8.2015  14:54
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

100000%

• 4.5.2015  15:39

Myslím si, že se Tomm Moore tímto dílem vyrovnal tomu, co Disney kdy byl, a v mnohém jej předčil. Hluboká poklona ilustrátorům a animátorům za překrásný vizuál, scenaristům za příběh který má z mého pohledu skvělý výchovný charakter pro malé sourozence a Tomu Moorovi který z materiálu dostal opravdu hodně. Trochu to na mě působí jako kombinace francouzského Tria z Belleville a Frozen. Je osvěžující vidět něco jiného, než jsou digitální Dreamworks/Pixarovský srandy kterých je teď příliš moc. Je to lehký, laskavý, hřejivý snímek který mi šáhl na duši a emocionálně mě vyždímal. Píseň Moře je jedním z nejlepších animovaných snímků současnosti. Bez debat.

• 17.2.2015  22:34
    John Wick (2014)

Stupidní wanabe akčňák. Jeden z miliónu takových filmů. Prvních 20min, dobrý. Líbil se mi moment kdy poprvé vyvraždil ty týpky ve svém domě a pak měl krátkej pokec s poldou. Kromě toho, ani jedna vynalézavá scéna. Film je přecpanej rádoby ''ruštinou'' která absolutně nedávala smysl. Půlka věty byla absolutní sračka a ta druhá polovina neznamenala nic. Když nedokážu ani najmout člověka aby těm hercům vysvětlil jak se co říká, nedělám film se zahraničním jazykem!!!!!! A ty dementní titulečky?? Režiséři asi mají rádi Guy Ritchieho. Nebo Stevena Faking Segala když se kouknu na ten námět.. Hrozná hudba, hrozná režie, tuctový scénář a ani Revesovi jsem nevěřil ani slovo. Jsem nasranej víc než zklamanej. Nebo jsem ten film vůbec nepochopil.

• 11.10.2014  17:35
    Croodsovi (2013)

Parádní animace. Za to ta hvězda. Zbytek? Laciný humor. Trapně kýčovitá moudra. Připadal jsem si jako primitivní školáček.

• 10.9.2014  22:37

2 vady na kráse. První vada jsou ty trapně kýčovité akrobatické lety skrz krajinu, vruty a pohledy na nějakou postavu která se zastaví nad oblaky a divák užasle vidí zemi jako na dlani. Tohle jsme tady viděli miliardukrát. Od Supermana, přez Pottera po Jak vycvičit draka atd. atd. Tou druhou vadou na kráse je nechutně debilní zakončení větou: ,,Na konci bylo království sjednoceno ani hrdinou ani zločincem. Ale někým, kdo byl obojím. A její jméno je.... Maleficent.'' V tu chvíli jsem si řekl že koukám na Transformery a na Optimuse Prajma jak nám sděluje jak se jmenuje a kde se nachází. Zbytek je k pomilování. Népříliš promakaná animace nevadí když tady máte úžasná lesní stvoření, milý, leč předvídatelný příběh a dokonalou Angelinu ke které tahle role sedla jako žádná jiná. Perfektní kombinace temné atmosféry a Disneyovských pařeb s obyvateli lesa byla skvěle vybarvena parádním soundtrackem. A celkově. Ten twist samotného originálního příběhu podle mně prospěl. Takhle měla Sleaping beauty vypadat už od začátku.

• 4.8.2014  14:07

Když jsem byl v kině na jedničce, opouštěl jsem sál s lehkým úsměvem na tváři který mi vykouzlily Peter a Gwen svým neotřelým, citovým projevem. To nejhezčí co jsem na novém Spiďovi viděl je ''dvojkou'' utopeno ve falešných, co pět minut se opakujících slzách, rádoby ''Jobs style'' projevem po ukončení studia a až nechutně trapným cliché, prorůstajícím se celou, 142 minutovou stopáží. Nemůžu upřít, že některé vtípky byly fakt dobré, že CGI je prvotřídní, že tu a tam se našel i povedený záběr a že Foxx (i ve své nejslabší roli) celkem válí. Ale asi jsem už mimo cílovou(věkovou) skupinu, na kterou páni filmaři mířili. PS: Prvně mne zklamal i Zimmer. Asi si spletl Spider-Mana s patriotistickým Kapitošem Amérikou nebo fakt nevím.

• 16.3.2014  19:41

Mnohem více drama než komedie. Vše co je na tomto filmu vtipné, je naprosto utopené ve veliké depresi. Za normálních okolností by mi tento film nic moc neřekl. Ale Woodyho neodolatelná lehkost tomu dodává obrovskou dávku snesitelnosti díky které film shlédnete do konce. Zamyslíte se nad silou falešné naděje zrozené ve lži.

• 10.2.2014  11:40
    Rec 2 (2009)

Dvojka navazuje na vygradovaný konec jedničky. Celý film se proto táhne ve stejném duchu. Na napětí si během první půle zvyknete a přestanete to proto vnímat jako horor. Smysl se na tento film má koukat pouze ve chvíli, kdy Vás zaujal samotný příběh jedničky a chcete se dozvědět více. Dvojka je co se informací týče dosti nabitá. Konec je sice divnej a celý film působí ve srovnání s prvním dílem už dost nererálně, stejně to není vůbec špatné.

• 10.2.2014  11:35
    REC (2007)

Děj je výtečný. Se situací se seznamujete společně s hlavními hrdiny a díky kameře si připadáte jako jedním z nich. Myslím že není filmu s lepší gradací atmosféry. Z klidného začátku se postupně stává kulervoucí horor s atmosférou jako žádná jiná. Vřele doporučuju.

• 3.2.2014  00:02

Kamera brilantní, Leonardo jako vždy (ikdyž se mí zdálo, že tady hraje částečně sám sebe), několik opravdu vtipných momentů se rozhodně také najde a ten prodej prupisky byl dokonalej. To myslím vážně. Největší problém s tímhle filmem mám ten, že ta hlavní dějová linie, to opravdu zajímavé na tom příběhu, je totálně udusáno věčným šukáním, drogováním a nepřetržitými proslovy. Spousta hlášek na mně působila, že se chce příliš nuceně stát ikonickými. Jakoby chtěly konkurovat čtvrtlibráku se sýrem. Sex a drogy beru. To k tomu patřilo. Ale nešel jsem na ten film kvůli tomu. Tři hodiny se ve mně mísily pocity těžkého zklamání a radosti. Zklamání převažuje.

• 24.1.2014  18:32

Inteligentní, vkusné, k pos**** vtipné a hlavně s velikou dávkou srdce. Takhle bych charakterizoval kvalitní, sovětskou kinematografii. A pro tento snímek to platí třikrát tolik. Současné ruské filmy ve mně (až na pár výjimek) vyvolávají pláč.

• 24.1.2014  00:16

Přesladký film. Doporučuji pouze těm, s opravdu otevřenou myslí. Xenofobové, ruce pryč.

• 18.11.2013  17:58
    jOBS (2013)

Pro člověka, který léta hltá informace ohledně každičkém prdu Steva Jobse a Applu, bude tenhle film zklamání. Kutcherovi musím uznat že svůj domácí úkol splnil dobře. Naučil se imitovat Stevovu chůzi, jeho gesta a v některých případech i způsob vyjadřování. Nemůžu se však zbavit pocitu, že celý tento snímek, je jen hezky natočená fraška. Bezduchá záležitost. Všude samý falešný obdiv v očích komparzistů v obecenstvu (a to především v úvodní scéně keynotu iPodu). A citace Gila Amelia na konci filmu? Díra v lodi atd...?? Klišé jako prase! Záběry jsou krásné, kamera odvádí super práci. Moc hezky vyřešená typografie v titulcích a maskéři, kteří věrohodně zkopírovali vzhledy autentických osob si zaslouží pochvalu také. Jak už jsem ale řekl. Je to JEN hezky natočená fraška.

• 17.10.2013  20:44
    Muž z oceli (2013)

Bitka, klišé, kýč, kýč, bitka křížená s kýčem a klišé, kýč, skvělá bitka, kýč a končí to dalším kýčem (nečekaně). Jsem trochu zklamanej. Příběh mne tolik neoslnil, ikdyž mi dal odpovědi na několik otázek ohledně přesného původu a té síle kterou Clark Kent oplývá. Některé řečičky byly na tolik, trapné, až to už nebylo trapné, ale vyloženě k smíchu. Ale víte co? Ty skoro dvě a půl hodiny mi utekly rychle a já se nenudil. Nebýt těch skvělých kostýmů a vymazlených (kýčovitých) efektů, dal bych tomu dvě hvězdičky. Pacific Rim se mi každopádně líbil více.

• 10.10.2013  20:49

Oficiálně. Toy Story Trilogie patří na naprostou špičku animované tvorby všech dob. Tečka. Skvělá jednička a dvě božský pokračování. Který animák to taky dokázal? Shrek? Madagaskar? Doba ledová? Hovno hovno zlatá rybko. Trojka z říše hraček je výtečná. Je vtipná, nápaditá, originální a dojemná. Prostě je. Na konci mi zvlhlo oko. Doporučuju.

• 7.10.2013  19:01

Nejdřív jsem si myslel že se dívám na Power Rangers. Pak zase na Transformers. Hned potom na Godzilu kříženou s Cestou do pravěku. A najednou mi došlo, že se vlastně skvěle bavím. Lepší než Bitevní loď kdy byla, pro mně, srovnatelné se zážitkem z Transformers. Fakt. Je to dobrý. Některé scény trochu laciné (odrazové kuličky, racek na břehu vody během bitky), ale stejně je to dobrý.

• 7.10.2013  12:48
    Kličko (2011)

Než jsem se do tohoto snímku doslova donutil, myslel jsem si, že bratři Kličko jsou jen další hloupí lidé z Ukrajiny. Právo tohle tvrdit mám, sám jsem Ukrajinec. Každopádě. 110 min je přesně tolik času, kolik potřebujete na to aby jste obrátili svůj původní názor, zažrali se do filmu a snad i konvertovali do fanouška boxu. Tím jsem se já stal. Doporučuju jak všem fanouškům tohoto sportu, tak i odpůrcům sportu jako takového.

• 7.10.2013  12:41

Sdílím komentář uživatele Lavran.

• 7.10.2013  12:27

Úžasňákům by 5min navíc neuškodilo. TOHLE PATŘÍ PŘÍMO DO FILMU A NÉ JAKO BONUS!! Jako třešňička na skvělém dortu ale taky funguje. Naprostá paráda.

• 7.10.2013  12:25

Možná až přílišné zdůrazňování rodinných vztahů která už ke konci začínala nudit. K filmu jako takovému. Film nám povoluje skvělé ztotožnění s jednou z postav a děj se vyvíjí šablonovitým, ale stejně svým originálním způsobem. Užíval jsem si každý detail, každé slovo. Skvělé vyvrcholení chválím také kladně. Snad až na Jack-Jacka který dostal málo prostoru (vzhledem k potencionálu samotné postavy) považuji Úžasňáky (spolu s několika dalšími) za vrchol současné animované tvorby. (PS: Samuel. L. Jackson svůj part oddaboval VÝTEČNĚ.)

• 7.10.2013  12:20

Totální pocta filmařskému řemeslu klanějící se těm nejlepším dílům filmové historie. Parodie na Star Wars v konci mne dostala do kolen. Několik vrásek na kráse se dá najít vždy, ale v tomto případě hraje každý aspekt jen v prospěch snímku. Těch málo z Vás kteří se ke shlédnutí ještě neodhodlali. Zahoďte všechny předsudky a nechte se obejmout inteligentním, lehkým a příjemným humorem.

• 30.9.2013  12:36
    Babovřesky (2013)

''Film se nám s Kačenkou velice líbil, budu proto nominovat pana Trošku na pozici Ministra kultury.'' řekl Miloš Zeman krátce po volbách. Buďme jedině rádi že se tak nestalo. Film jako takový netřeba komentovat. Troškovy filmy v oblibě rozhodně nemám. Ale něco mu musím nechat. Možná si to myslím jen já, ale Troška je tak úspěšný z jediného důvodu. Má jasně stanovenou cílovou skupinu u které ví jak na to. Babovřesky (stejně jako Kameňáci atd.) jsou cíleny na hloupého čecháčka, který po šichtě zajde do hospody a před spaním si v zaprděném gauči jede Novu. Snímky jako Babovřesky ruku v ruce s Novou dle mého názoru tuto ''českou hloupost'' jen stimulují. Jedna hvězda z pěti kvůli tomu, že Troška ví (možná) co dělá.

• 18.8.2013  14:33
    Samsara (2011)

Nebýt filmů jako je netno, většina lidí by ani nevěděla, jak úžasný je svět. Snímky, zachycující krásy i zkázy světa jak jej známe ve mne zanechaly silný dojem. Pět z pěti.

<< předchozí 1 2