Likvidátoři (2016)

Scotta mám rád, ale prečo hrá furt v takých cypovinách. Úplne najštandardnejší scenár akčného filmu na svete; ten scenárista za to snáď ani nemohol chcieť peniaze :D. Ale na taký unavený večer, kedy si človek chce pozrieť "dobrú blbosť" sa to hodí. A klasicky, bojové scény skvelé.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Hahaha, že dvojka nikdy nemôže dosahovať kvalít prvého dielu... No, je to tak. Ale je to o tak málo horšie, že to ani nestojí za reč. Skvelý soundtrack, bojová choreografia, ešte uletenejší scenár než v jednotke... Táto frančíza rastie do krásy. Spolu s Baby Driver, Guardians of the Galaxy 2 najlepšie akčné filmy roku.

Dunkerk (2017)

Nepamätám si kedy ma posledne film vyslovene štval tak, ako sa to podarilo Dunkirku. Jo vizuál super, zvuk super, ale logických a scenáristických dier tam bolo viac ako v potápajúcej sa holanskej lodi. Bolo mi úplne jedno kto s kým a prečo, väčšina postáv mi bola úplne šumák. Najnezábavnejší film roku.

Vlak do Pusanu (2016)

Ja tieto kórejské filmy nechápem. Zombie a akčné scény sú fajn, aj ten záver sa dal, ale to medzi tým... Tie akože dramatické debaty, stupňovanie situácii... Meh.

Duch ve stroji (2017)

V podstate sa jedná len o ďalší nie príliš podarený remake, kde je každému jedno čo a ako, ale je tam Scarlett Johanson. Čo mne nejak nestačí :(.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. Potom z toho vznikne niečo iné, potom niečo iné, potom zase niečo iné a na konci ste už len zmätení a hodinu na pive riešite, kto s kým prečo čo robil a kto s kým hral a proti komu. Dúfam, že bude táto séria pokračovať, Theron bola ako agentka skvelá a bojová choreografia nečakane dobrá. Dlhá bojová scéna na schodisku by mala byť vzorom pre mnoho ďalších akčných filmov. Verím, že táto séria neskončí týmto filmom a nájde sa nejaký lepší scenárista než bol pre tento film.

The Inbetweeners (2008) (seriál)

Po prvom diely som si povedal, že takto úchylny, trápny pubertálny seriál nebudem ani pozerať. No a teraz, po pozretí všetkých troch sérií... Som sa nemohol viac pliesť. Narozdiel od filmov 20 minút stíhajú scenáristi udržať svižné tempo humoru a možno aj pre túto stopáž sa mi vtípky s "telesnými tekutinami" nezdali tak otravné a v príliš veľkom množstve ako vo filmoch. Ak niekomu nevadí nasprostastý humor a chce si zaspomínať na niektoré boliestky dospievania v komickej forme, je toto správna voľba.

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Adkins, náš novodobý Van Damme. Bohužiaľ aj s podobne premenlivou kvalitou filmov a hereckými výkonmi. Ale bojovník je výborný a v Boykovi sa hlavne mláti a tvári drsne. Čo mu ide naozaj výborne. Kvalít trojky to nedosahuje, ale stále - ak chcete vidieť dobrú "lomenicu", ktorá nie je z ázijských zemí, je séria Undisputed (okrem jedničky) perfektnou voľbou.

Baby Driver (2017)

Soundtrack so (skvelým) obrazom z ktorého vznikol jeden z naj filmov roku 2017. Pamätám si ako som videl polroka predtým trailer a hovoril si: "Ježiš, to bude hrozná kravina, nejaká trapná vykrádačka Fast and Furious". To som sa teda neskutočne mýlil. Tento film je akčná jazda, ktorá je precízne nadávkovaná. Soundtrack počúvam do zblbnutia. Skvelý počin.

Katakomby (1940)

Tie pracovné hlášky, hejty na šéfa... Mierne smutné, že za 70 rokov musia niektorí zamestnanci riešiť rovnaké problémy, ale asi o dosť menej veselo ako pán Burian.